bolti lopás? mit tehetek?


zsanzsi # 2023.06.06. 10:18

Üdv mindenkinek!

Remelem meg vann itt paran a forumon es tud valaki abban segiteni, hogy ha lopas vadjaval feljelentes van ellenem (7000ft) koruli termeket tettem el reflexbol a.telefonommal, de.nyilvan ez meg sajnos lopasnak szamit varhato, hogy beideznek 30 napon belul a birosagra is? A rendorsegen az Osztalyvezeto eloszor azt mondta, hogy igen, dr vegul, hogy miutan teljesen vegighallgatott engem is azt mondta, hogy nem fognak beidezni es "csak" penzbirsagot fogok kapni ettol is felek, hogy vajon mennyit es errol jon majd egy hatarozat. Letezne, hogy tenyleg nem kell bemennem. Jo lenne nem at elni megint ezt a megalaztatast. Koszonom szepen ha valaki erdemben valaszol es segit a lehetseges birsag osszegerul is.

Szomorú örökös # 2023.06.06. 18:50

zsanzsi

Jo lenne nem at elni megint ezt a megalaztatast.

Ezek szerint ez már nem az első...

Majordomus # 2023.06.06. 19:45

A birság összege szubjektiv döntés,előélettől függ,de várhatóan alatta marad az eltulajdonitott értéknek..

zsanzsi # 2023.06.07. 03:58

Szomoru orokos.

En a.jo lenne nem at elni megint ezt a.megalaztatast az uzletben tortentekre, majd az ezt koveto rendorsegi kihallgatasra fel irtam.. de itelkezni a leg konnyebb, ezt akkor is tapasztaltam..

zsanzsi # 2023.06.07. 03:59

Kedves Majordomus.

Koszonom szepen a valaszt.

nanemaaa # 2023.06.07. 09:43

A birság összege szubjektiv döntés,előélettől függ,de várhatóan alatta marad az eltulajdonitott értéknek..

Én ebben koránt sem vagyok biztos. A bírság célja nem az elkövetési érték részbeni megtérülése, hanem az elrettentés.
De nyilván számít az előélet, így akár figyelmeztetéssel, vagy egy alapbírsággal is megúszható első esetben. Az elkövetési érték alapján szerencsére ez nem bűncselekmény, legfeljebb szabálysértés, vagy vétség.

zsanzsi # 2023.06.07. 15:45

Nanemaar azt mondta a hölgy, aki kihallgatott, hogy ez szabálysértés, de ahogy olvasgattam utana ezt akár 300 ezer ft-ig is lehet büntetni és úgy rémlik ezt ő is mondta. Nyilatkoztam a családi és anyagi helyzetemről is, mert azt mondta ez is hatással van a bírság összegére. Én sem gondolnám amugy, hogy kevesebbet kell fizessek mint maga az eltulajdonított krém ára és ahogy olvasgattam itt korábbi eseteket gyanítom, hogy alsóhangon 50.000 ft lehet az összeg, de majd kiderül 30 napon belül. Egyébként nem tudom, hogy ez számít-e, de nincs ellenem semmilyen más eljárás, sem lopásért, sem semmiért.

Majordomus # 2023.06.07. 19:29

Még szerencse....

Matt # 2023.06.30. 08:31

Üdvözlöm,

Pár hónapja történt hogy az Auchan áruházban nem fizettem ki pár terméket az önkiszolgáló kasszánál összesen 13.800 Ft értékben. Mivel meg voltak a felvételek két korábbi esetről is egyszer 2700 Ft majd 4400 Ft értékben, így bizonyítható az üzletszerűség. Kérdésem az lenne hogy milyen következményekre lehet számítani illetve hogyan zajlik ilyenkor az eljárás menete?

drbjozsef # 2023.06.30. 09:39

Úgy, hogy itt le van írva többször. Néhány oldalt visszaolvasol.

Majordomus # 2023.06.30. 19:12

Már elég kimerítő az irodalom.

Matt # 2023.07.02. 20:24

Kedves fórumozók!

Azt meg tudná írni valaki, hogy miután átvettem a rendőrségtől a levelet melyben tájékoztatnak arról, hogy az üzletszerűen elkövetett lopás miatt határoztak a bűnügyi áttételről, általában mennyi idő szokott eltelni a kihallgatásig? Ha jól sejtem ott majd vesznek ujj és tenyérlenyomatot illetve bekerülök a bűnügyi nyilvántartásba is?

Szomorú örökös # 2023.07.03. 05:35

Matt

az Auchan áruházban nem fizettem ki pár terméket az önkiszolgáló kasszánál összesen 13.800 Ft értékben. Mivel meg voltak a felvételek két korábbi esetről is egyszer 2700 Ft majd 4400 Ft értékben, így bizonyítható az üzletszerűség.....Ha jól sejtem ott majd vesznek ujj és tenyérlenyomatot illetve bekerülök a bűnügyi nyilvántartásba is?

Azért reménykedem, hogy tanultál belőle. Engem gyerekként vitt fel a rendőr haza egy csokilopásért. Számomra az a megaláztatás bőségesen elég volt, azóta nem lopok. Sajna a robot-kasszák vonzzák az effajta bűnözés elkövetőit.

Azt meg tudná írni valaki, hogy miután átvettem a rendőrségtől a levelet....általában mennyi idő szokott eltelni a kihallgatásig?

Feltehetően nem kapkodják el. Lehet szándékos, hogy érezze csak minél tovább szarul magát az ember. Talán jogos is, én úgy gondolom.

VVVBalazs # 2023.08.06. 15:50

Kedves Jogászok, Fórumozók,

sajnos elkövettem életem egyik legnagyobb hibáját a mai nap.... 9ezer ft értékben léptem, 9 ezer forint értékben pedig átcímkéztem termékeket, így az összesen okozott kár 18 ezer forint. A rendőrök elmondása alapján ez csalás és lopás, és bűncselekmény, mivel informatikai rendszernek minősül a mérleg ami a vonalkódot/árat nyomtatta.
Mire számíthatok? a Jegyzőkönyvbe bekerült, hogy jön a harmadik gyerek, lakáshitelt törlesztünk, valamint büntetlen előéletű vagyok, ez volt az első megingásom. Pénzbírság? Felfüggesztett?
Valamint a meglévő CSOK/Babváró törlesztésbe ez belezavarhat? Anno ezekhez a hitelekhez kértek erkölcsit, vagy azoknak a feltételeknek csak ott az adott időpontban kellett megfelelni? Utólag az államilag támogatott kölcsönre büntetés miatt szabhatnak ki bírságot/büntetést?
És az utolsó kérdésem pedig, hogy ennek mennyi az elévülési ideje, vagyis mikor kaphatok majd újra tiszta erkölcsit?
Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett!
Előre is köszönöm a segítséget!!!!!!

Balázs

Majordomus # 2023.08.06. 21:53

Mivel ezdő vagy pénzbírsággal megúszod.
5 év a hatálya...

VVVBalazs # 2023.08.07. 04:36

Kedves Majordomus,

Köszönöm szépen az információt, akkor a már meglévő hiteleimhez amikhez annó kellett erkölcsi már nem nyúlhatnak hozzá ez miatt?
Illetve a vagyonőri igazolványomtól erre az 5 évre mondjak le? Semmilyen eshetőség nincs, hogy megtartsam?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.07. 05:37

Kérj közvetítői eljárást.

VVVBalazs # 2023.08.07. 08:08

Kedves Kovács_Béla_Sándor

a rendőrök szerint, ha csak lopás lett volna akkor ennél az értéknél működhet, azonban mivel az átcímkézés informatikai rendszerrel való visszaélésnek minősül, ezért ez az Ő elmondásuk alapján bűncselekmény volt, és nem kérhetek közvetítői eljárást. Most várom a bírásági határozatot/idézést, utólag tudok még fellebbezni, és akár kérni a közvetítői eljárást, vagy a határozat már végleges lesz?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.07. 09:09

Hivatkozza arra, hogy az téves minősítés.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.07. 09:10

A bírósági szakaszban már nemigen rendelik el a közvetítői eljárást.

VVVBalazs # 2023.08.07. 11:11

A rendőrségen kell ezt kérvényeznem? Vagy várjam meg az első bírósági levelet?

VVVBalazs # 2023.08.08. 05:18

Az én esetemben, amennyiben pénzbírságra ítélnek, van arra esély, hogy a vagyonőri igazolványomat megtartsam? Mitől függ ez? Vagy ha már bűnügyi nyilvántartásba vettek akkor felejtsem el?

Szomorú örökös # 2023.08.08. 06:13

VVVBalazs

Vagy várjam meg az első bírósági levelet?

Miért is várnál addig? Mint ha ezt a tanácsot kaptad volna tegnap:

A bírósági szakaszban már nemigen rendelik el a közvetítői eljárást.

Szomorú örökös # 2023.08.08. 06:14

VVVBalazs

van arra esély, hogy a vagyonőri igazolványomat megtartsam?

Ezt nem tudni így előre, de kétségtelenül nagy sz...rba kerültél most.
Gyakorlatilag épp egy kollégádnak kellett veled szemben eljárni.

gerbera317 # 2023.08.08. 07:15

Hááát, az 'egyébként néhanapján bolti szarka is vagyok' mondat nem igazán mutat jól egy biztonsági őr önéletrajzában.