Hángörien idiócc


efi99 # 2022.05.24. 09:15

Igazán figyelemre méltó, hogy az AB-nak mindenre is van ideje:
https://telex.hu/…tmanybirosag

Majordomus # 2022.05.24. 10:20

Mi abban az Alkotmányellenes?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.24. 12:53

Tudod, efi, az úgy van, hogy ha szabályos kérelem érkezik, akkor az AB-nek tárgyalnia kell. Ez ügyben tehát a panaszt a TIzenX-nél nyújtsd be, és az észrevételed is úgy helyes, hogy "figyelemre méltó, hogy egyes fiataloknak mindenre is van ideje".

A cikk egyébként valóságos állatorvosi ló. Ahogy azon a lovak betegségeit, ezen a szélsőségesen elfogult, rosszindulatú, célzatos és ferdítő (röviden: függetlenobjektív) újságírás bajait lehetne tanítani.

drbjozsef # 2022.05.24. 15:33

Eddig a telex cikkek kivétel nélkül azok voltak. Nálad.
Ez minden bizonnyal nézőpont kérdése, de az újra kapható-nézhető hazafias népfront 1957-es jelentéseinek paródiái a kesmától garantáltan kevésbé objektívebbek ésvagy szakmaiabbak.

Majordomus # 2022.05.24. 16:56

Kbs
Nézzél királyi tv-t,és olvassál ripost-ot meg origót.
Ott vannak az ujságirói etika gyöngyszemei.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.24. 19:44

Kezdjük ott, hogy a slapaj két ügyről ír - holott csak egy van. Csak egy szabálysértésben marasztalták a fiatalokat, és természetesen az AB előtt is csak egy eljárás van. Annyi fáradságot sem vett a jóember, hogy utánanézzen. Mert hát nem is a hír volt számára a fontos, az csak ürügy volt neki arra, hogy uszíthasson, hogy belekeverhesse Szíjártót, Szíjjt, "NER"-t, Pegazust. Alig van olyan hívószó, amit be ne vetettek volna.
És lám, hat: efit is ráugrasztotta az Alkotmánybíróságra.

Ez a hír így hangozna egy olyan lapban, amelynek nem a politikacsinálás a fő profilja: "Ma tárgyalja az Alkotmánybíróság azt alkotmányossági panaszt, amelyet a Momentum ifjúsági szervezetének, a TizenX-nek a tagjai nyújtottak be a Fővárosi törvényszék őket szabálysértés miatt figyelmeztetésben részesítő végzésével szemben. A törvényszék azt minősítette rongálásnak, hogy a Külügyminisztérium egyik parkolóhelyére a "LADY MRD" feliratot és egy sematikus hajót festettek fel - a fiatalok szerint azonban ők csak a politikai véleménynyilvánítás jogát gyakorolták".

drbjozsef # 2022.05.25. 04:50

Így hangozna egy korrekt MTI hírfolyamban. Benne volt? Oh.
Ha cikket írnak belőle, egyáltalán nem ördögtől való, hogy az okokat és a kapcsolodó eseményeket leírja.
De hát ez ízlés kérdése.

A cikkben van két külön link, két külön ügyszámon futó indítványra. Egyesítették, vagy miért csak egy ügy van?

drbjozsef # 2022.05.25. 05:06

De most komolyan.
Ennyi hírből az átlag, nem politikával kelőfekvő állampolgár mire emlékezne? Hajó? De miért? LadyMRD? Mi a fene az?

Miért baj, ha leírják, hogy hogyan kapcsolódik, miért történt? Szerinted maga az alapügy (Peti hajókázása ajiba) teljesen rendben van, felelős politikusnak pont így kell viselkednie? Vagy ez csak libernyák picsogás, hagy nyaraljon már az ember a legjobb haverjaival ahol és ahogy akar?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.25. 05:56

Nézd meg az AB oldalát!

Azért van egy ügy, mert szabálysértési eljárás is egy volt (legalábbis fejenként). A delikvenseket rongálás szabálysértés miatt marasztalták. Az, hogy "tulajdon elleni", nem egy külön tényállás, hanem több szabálysértési magatartás összefoglaló neve. (Felfoghatod fordítva is: tulajdon elleni szabálysértés, amelyet az (x) bekezdés szerinti magatartással - rongálással - valósítottak meg.) Ezt sem tudta a jóember - de nem is érdekli, mert neki nem ez a fontos.

Érdekes elképzeléseid vannak a seriöz újságírásról. (Gondolom, csak a gonzót ismered). Én viszont még tanultam - és így máig is tudom, hogy mi a különbség az egyes újságírói műfajok között: hír, riport, tárca, esszé stb. A szerző nem tudja.

Helyesbítek is: ez a hír egy komoly újságban sehogyan sem jelent volna meg. Mert nem hír. Majd ha döntött az AB, az az lesz.

efi99 # 2022.05.25. 06:36

kbs
Nem érted a lényeget. A TizenX csak kihasználta a lehetőséget a fellebbezésre, szopatja a sok okostojást és napirenden tartja a témát. A rendszer rossz, bizonyos komolytalan ügyeknek nem szabadna az AB-ig eljutnia, úgy értem nem szabadna, hogy a jogrendszer lehetővé tegye.
Én ugyan nem emlegettem a Szógyártót, de ha már ráugrottál (tehát végül is nem is én, hanem te, én nem a politikai vonatkozása miatt tettem be, hanem a jogi abszurditása miatt), tegyük tisztába:

  • elsők között sütötte el, hogy senki se menjen külföldre levegőzni a vírus alatt, elsők között ment ki (tény)
  • irodás képeket posztolt pontosan abban az időszakban, hogy éppen 1000-rel dolgozik - itthon és bent (tény)
  • aki lefényképezte, annak utána csodálatos módon később Pegasust találtak a telefonján (tény)
  • teljesen véletlenül nem foglalt magának szállást és nem vett hajójegyet, hanem teljesen véletlenül bizonyos Szíjj úr meghívta (tény).

Az pedig teljesen rendben van, hogy a cikk vázolja a hátteret is, mert MO-n az emberek többsége annyira hülye és amnéziás, hogy ennél nagyobb disznóságok esetében sem lenne elég annyit leírni, hogy Lady MRD, mert nem tudja miről van szó, hiszen minden szép és jó.

oligaliga # 2022.05.27. 09:44

Jogalkotási gyöngyszem a tegnap kihirdetett 2022. év V. törvény.

A 42. fejezet több ponton módosítja a 2021. évi XCIX. tv.-t, csak éppen a leglényegesebbet hagyta ki: a 2021. évi XCIX. törvény 1.§ a) pontját is módosítani kellene, mert az a törvény a jelenlegi szöveg szerint még csak a 27/2021. (I.29.) Korm. rendelettel kihirdetett egészségügyi veszélyhelyzetre érvényes. Ezt a rendelet pedig éppen a három napja kihirdetett 181/2022. (V.24.) Korm. rendelet helyezi hatályon kívül június 1-től.

Valaki nagyon nem gondolta ezt végig.

efi99 # 2022.05.27. 10:47

Tegnap erős napjuk volt egyébként is.
A benzinmizériás katyvaszukra 1 perc felkészülési időt adtak. Ez valószínűleg új világrekord is. Én a helyükben ezután 0:01 perckor végig is büntettem volna az összes benzinkutat, hogy nem a törvény szerint vannak kint a kiírások, holott már hatályos... Persze, ha a bíróság ilyen tempóban ügyködik: https://telex.hu/…-fougyeszseg (szintén friss sztori), akkor nincs miért aggódniuk.
Arról már ne is beszéljünk, hogy 2 ár feltüntetését írják elő (egyértelműség hiánya), rendszám nélküli járműbe, kannába tulajdonképpen bárki tankolhat stb. Mindezt megfejelve a Szógyártó még külön rendeletben szabályt hozott külföldi országban történő tankolásunkra vonatkozóan is :) Reméljük nekik is szólt.

Majordomus # 2022.05.27. 16:20

Nem hiszem el! éjfélkor jelent meg hogy 0.00 órától hatályos?
.

efi99 # 2022.05.27. 20:23

Szó sincs róla.
23:59-kor!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.28. 07:15

szopatja a sok okostojást

:D A TizenX vagy a Momentum? A negyedik 2/3 felől nézve ők éppenséggel a másik végén állnak a f... a jogviszonynak.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.28. 07:18

A veszélhelyzeti rendeleteken - sajátos műfajuk miatt - nem nagyon érdemes a dogmatikai tisztaságot számon kérni.

Majordomus # 2022.05.28. 09:33

Nekem úgy tűnik a logikát sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.28. 14:53

Azt érdemes. Pont azért, mert könnyen előfordulhat következetlenség, figyelmetlenség. Mit mond a mondás a "hamar munkáról"? Ez pedoig szükségképpen hamar munka. Ha kell, majd menet közben javítják.

drbjozsef # 2022.05.28. 18:02

A veszélhelyzeti rendeleteken - sajátos műfajuk miatt - nem nagyon érdemes a dogmatikai tisztaságot számon kérni.
Mert az elmúlt évtized törvénykezésén úgy általában lenne értelme...?

Majordomus # 2022.05.28. 19:23

Szerintem itt koronázási előkészületek zajlanak, nem kormányzás.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.29. 15:51

Mert az elmúlt évtized törvénykezésén úgy általában lenne értelme...?
Persze. Próbáld meg; figyelek.

drbjozsef # 2022.05.29. 16:05

Nézzük mondjuk a lakástakarékok beszántását.
Az olyan európai módon ment, több hónapos megvitatás a bizottságokban, hatástanulmányok beszerzése, frakció általi beterjesztés, több körös megvitatása a parlamentben a képviselőknek.
Bár való igaz, ez nem maga a kodifikáció, csak a körítés.
De mondjuk kodifikációnak nézhetjük bármelyik salátatörvényben elrejtett kis meglepetést. Tetszőleges hónapból...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.29. 17:12

Te kevered a dogmatikát a politikával. Nagyon kevered.

drbjozsef # 2022.05.29. 17:19

Hát nézd, az lehet.
Bár egy szar szöveg az szar szöveg, de amúgy igen, a laikus azt látja hogy "jogalkotás", és akkor az eredménye az egy nagy fos. Nemcsak folyamatilag, de maga a szöveg is.
Mondjuk ha a gránitszilárdságot vesszük, kilencszer puhítva a nyereg alatt... ja, az is politika végülis.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.29. 17:50

Jaj, doktor! Beálltál a mindeszarista szektába?