Hángörien idiócc


efi99 # 2019.05.29. 18:56
Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.29. 19:38

Nem tudom, mi a rosszabb. Ha nem is tudod, hogy ez ordas demagógia, vagy az ha tudod, és mégis tolod.

efi99 # 2019.05.29. 19:40

A lényeg, hogy a cikkben szereplő tények viszont a "teljesen rendben van" kategóriába tartoznak.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.30. 12:45

Tulajdonképpen igen, szinte banális. ó

  1. Egy bűnelkövetőt marasztaltak, a sértettnek sérelmi díjat ítéltek meg.
  2. A személyiségi jogaiban megsértett fogvatartottnak - egy másik bíróság, másik ügyben - sérelmi díjat ítélt meg.

Csak a demagóg hangulatkeltés lát ebben kivetnivalót - a két esetnek amúgy jogilag semmi köze egymáshoz.

Az egészben talán a forrás a meglepő egyedül. Azelőtt az ilyen, bíróságokkal, igazságszolgáltatással szembeni hergelés a Jobbik és az Alfahír (vagy mifene) műfaja volt.

efi99 # 2019.05.30. 20:26

Ó, a lényeget persze szépen elhallgattad.
A sértett még nem kapta meg a pénzét (na kinek a hibájából?), a fogvatartott meg igen. A másik meg, hogy mi a fenének pénzzel (nem is kevéssel) honorálni, ha rosszak(?) a körülmények? Ettől nem lesznek jobbak neki. Csípjenek le a büntetéséből vagy kapjon valami más kedvezményt, de a pénz mit old meg? Semmit. Nem mellesleg, gondolom megint vmi szarság miatt reklamált - amire jól kiokosították, hogy itt pénzt lehet ám leakasztani - pl valami olyasmi miatt, hogy hány m2 jut, meg van-e tv, vagy hasonló.

gerbera317 # 2019.05.30. 20:38

Még mindig nem érted, mi? Mi is a téma címe? Ja igen, megvan...
Egyébként, mire való a Vht. 110-113. §§? És miért is nem élt vele a sértett? Ja persze, a topikcím...

oligaliga # 2019.05.31. 05:54

efi99

Fölösleges ezen kattognod. Csak a miheztartás végett: https://444.hu/…-aldozatanak

mi a fenének pénzzel (nem is kevéssel) honorálni, ha rosszak(?) a körülmények?

Mert az embertelen bánásmód elleni védelem, emiatt kártérítés mindenkinek jár. Nem kívánom neked, de csak egyszer kerülj hasonló helyzetbe, jobban megérted majd azt, aki a börtönviszonyok miatt panaszkodik.

wers # 2019.05.31. 06:32

"Egy feleségnek kötelessége inni-enni adni a férjének, mert a genfi egyezmény előírja minden fogoly tisztességes ellátását"

rigoz # 2019.05.31. 06:47

@gerbera317: Idézem a Vht. 110. § (1) bek.-ét:

"Ha az adósnak harmadik személlyel szemben követelése van, illetőleg az adós harmadik személlyel olyan szerződést kötött, amelyből később követelése keletkezik, a végrehajtó a követelést lefoglalja (...)"

A sérelemdíj megfizetésére kötelezés nem keletkeztet szerződéses jogviszonyt, ezért - álláspontom szerint - a Vht. 110-113. § közti szakasza nem alkalmazható rá.

drbjozsef # 2019.05.31. 06:50

rigoz,

és ha így emeled ki?

Ha az adósnak harmadik személlyel szemben követelése van, illetőleg az adós harmadik személlyel olyan szerződést kötött, amelyből később követelése keletkezik, a végrehajtó a követelést lefoglalja (...)

wers # 2019.05.31. 07:03

Mert az embertelen bánásmód elleni védelem, emiatt kártérítés mindenkinek jár.

Egyet értek. Csak érdeklődöm, voltál te vagy rokonod, ismerősöd mostanában kórházban?

oligaliga # 2019.05.31. 07:10

wers

voltál te vagy rokonod, ismerősöd mostanában kórházban?

Hogy jön ez most ide?

Amúgy nem, és nem is akarok kórházban járni, bár nálunk nem omlik a vakolat, és nincsenek olyan állapotok, mint némely fővárosi kórházban. De a kérdéseddel egy tipikus érvelési hibát vétesz: a börtönviszonyokra vonatkozó vitát át akarod terelni a kórházakra, ami más közeg, más élethelyzet.

wers # 2019.05.31. 07:15

Az embertelen körülményekre és főként a bánásmódra céloztam.

Ezzel nem arra, hogy a fogvatartott nem ember.

oligaliga # 2019.05.31. 07:17

Nem vitatom, hogy a kórházakban is jár az emberséges bánásmód, de a fogvatartottak körülményeiről szóló vitába ezt azért ne keverjük bele.

wers # 2019.05.31. 07:19

azért kíváncsi lennék mi volt az az embertelen körülmény, amiért ez az elítélt, vagy másik kártérítést kap az államtól

oligaliga # 2019.05.31. 07:29

16 személyes cellában 26-an, a budi a cellában van, nem külön, vizes, penészes helyiségek, fertőzésveszély, patkányok. Csak néhány példa.

Mindenkinek, aki a fogvatartottaktól sajnálja az emberhez méltó körülményeket, ajánlok egy látogatást a Nagy Ignác utcai vagy a kár a kalocsai bv-be. Azt se felejtsük el, hogy a bent lévő nagy része nem erőszakos bűnöző, sokan családos emberek, gondatlanságból elkövetett bűncselekmény miatt kerülnek be, amit adott esetben letöltendő szabadságvesztés nélkül is lehetne szankcionálni. Nem is beszélve az előzetes letartóztatásban lévőkről, vagy az elzárással büntetett személyekről, akik ugyanott vannak, mint az elítéltek.

wers # 2019.05.31. 07:48

Hidd el, nem vagyok embertelen tipus, sőt, de vannak azért szélsőséges példák és erre szakosodott ügyvédek, akik biztatják a fogvatartottakat, hogy pereljenek. Pl. kidörzsölte a kezét/bokáját a bilincs.

Szerinted ez a savazós gondatlanságból követte el?
Vagy az olaszliszkai? Gondatlanságból vert agyon egy ártatlan embert? Ha jól emlékszem neki kb. 5 millát ítéltek meg.
Persze értem én, hogy ilyen perben magát a fogvatartás körülményeit vizsgálják, hogy mit követett el azt nem.

oligaliga # 2019.05.31. 08:03

Akkor egyet beszélünk. :D

Azok a dolgok, amik miatt a fogvatartottak kártérítést kérnek, kérhetnek, nem függnek attól, hogy mit követtek el. Nagy részét el lehetne kerülni, ha nem lennének tele a bv-intézetek, de ez már más téma, ami hosszú, bonyolult, és nem feltétlenül ebbe a fórumba való.

wers # 2019.05.31. 08:27

Ezek szerint olcsóbb kártérítéseket fizetni, mint börtönöket építeni.

Megoldható lenne, ha ki lehetne adni vállalkozásba, magánbörtönök kellenének.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.31. 09:03

Éppenséggel épülnek új börtönök is.

wers # 2019.05.31. 09:14

Éppenséggel épülnek új börtönök is.

Ez jó hír. Én magánbörtönön gondolkodtam, milyen jó biznisz lenne, luxusbörtön wellnesszel, biztos sokan fizetnének érte.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.31. 09:19

A szabadságvesztés büntetés nem sanyargatásra szól - de nem is szanatóriumi beutaló. (Egyébként úgy rémlik nekem az első új börtön ppp-ben, tehát mondhatni, magánvállalkozásban épült vagy 15 éve.)

wers # 2019.05.31. 09:23

(Egyébként úgy rémlik nekem az első új börtön ppp-ben, tehát mondhatni, magánvállalkozásban épült vagy 15 éve.)

Mármint magáncég volt a kivitelező, vagy a megrendelő is? És ki üzemelteti? Nem a BVOP?

wers # 2019.05.31. 09:42
gerbera317 # 2019.05.31. 18:33

@drbjozsef# 2019.05.31. 08:50
+1