Hángörien idiócc


Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.11. 06:48

És persze, hogy ez miért titkos?
Nem titkos.

Mondom, hogy semmit nem értesz - de hisztériázz tovább nyugodtan. És örüljetek: borítékolom, hogy legalább tíz évig senkinek nem lesz elnöki kegyelem.

drbjozsef # 2024.02.11. 06:50

És örüljetek: borítékolom, hogy legalább tíz évig senkinek nem lesz elnöki kegyelem.
Én nem örülök, de a fogadást állom. :)
(igaz, egy üveg borral már tartozom, bár nem emlékszem, miért, de vesztettem)

efi99 # 2024.02.11. 21:56

Dehogynem lesz.
Amúgy úgy hírlik Balog duruzsolta a fülébe, hogy írja alá.

efi99 # 2024.02.12. 09:13

kbs
"Nem titkos."
Akkor kérem az elérhetőséget, ahol a rendszerváltás óta pozitívan elbírált 1680 db kegyelmi ügy érintettjeinek neve mind megtekinthető.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.12. 09:32

Mindegyik az első fokon eljárt bíróság irattárában van. (Esetleg a levéltárban.)

Fejezd már be a hisztizést.

efi99 # 2024.02.12. 19:20

Micsoda felhasználóbarát! Ha én odaállítanék, hogy jó nagyot kívánok, jöttem a levéltárba, szeretném kiguberálni a kegyelmet kapottak névsorát, először röhögőgörcsöt kapnának, aztán hívnák a kidobóembert.
Itt te hisztizel egyedül, én szimplán kíváncsi vagyok. Ahogy még sok millióan, főleg ezek után. Még erről az egyről sem tudtuk meg a miértet sem. Gondolom az is érdekelne azért néhány embert.
Sajnos úgy látszik, hogy mégiscsak túlzottan titkos volt, mert még azok sem tudtak róla, akiknek kellett volna ahhoz, hogy leállítsák a folyamatot, mielőtt kiborul a bili. Ez van, amikor össze-vissza megy a hazudozás, aztán már nem tudják ki mit :)

Majordomus # 2024.02.12. 20:54

Szerintem az ügyszám ismeretében simán megkapod az adatokat..

Én -igaz más ügyekben - régi Alkotmánybírósági és BH dolgokat kerestem. Sikerrel.
Próbáld ki a lakóhelyeden.

efi99 # 2024.02.20. 18:10

"...megállapítható lenne a tiltott támogatás. De azon kívül, hogy az ÁSZ megkérdezi a résztvevőket, ennek kiderítésére nincs eszköze.
Windisch szerint a Fidesz és a CÖF-Megafon esetében is ez történt: megkeresték a pártot és a szervezeteket, és nyilatkozatot kértek, hogy volt-e szervezett együttműködés a kampány során. A válasz pedig az volt, hogy nem."
:)))))
Azta, ez aztán komoly vizsgálat lehetett!

Mint a Medve halállistája viccben
- Nem lehetne engem kihúzni?

  • Dehogynem.

https://telex.hu/…-megafon-cof

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.20. 18:27

Ja, Telex. Miért nem mindjárt a Kutyapárt közleménye?

efi99 # 2024.02.20. 19:34

kbs, vazze, a Telex csak megírta, amit az ÁSZ elnöke mondott. Nem maguk kreálnak ám híreket, nem tudtad? (Egyedül az utolsó bekezdés a sajátjuk.) Az origo-ról mégsem tájékozódhatok, ott egyrészt meg sem írják, másrészt a sok csöcsös nős cikk között már meg se lehetne találni.

Majordomus # 2024.02.20. 20:50

Esetleg Tv2 Ripost Kesma csoport

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.21. 06:12

Nem maguk kreálnak ám híreket,
ROFL

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.21. 06:17

Hogy ők csak idézik az ÁSZ elnökét. Egy parabola jut eszembe:

A pápa New Yorkba látogat. A reptéren rengeteg újságíró várja, az első kérdés, amit bekiabál az egyik, úgy hangzik:

  • Elmegy a kuplerájba? - mire a pápa:
  • Vannak New Yorkban kuplerájok?

Másnap az újság címlapján hatalmas betűkkel: "A PÁPA ELSŐ KÉRDÉSE A REPTÉREN: VANNAK NEW YORKBAN KUPLERÁJOK?"

Csak idézték.

efi99 # 2024.02.21. 14:55

Azt hiszem nem igazán sikerült értelmezni a cikket. Ha egyáltalán elolvastad.

Majordomus # 2024.02.21. 20:48

Az ÁSZ sohasem fog kifogást találni a Megafonnál. Meg a Ripostnál sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 06:12

Az biztos. Merthogy nem jogosult vizsgálni egyiket sem.

efi99 # 2024.02.22. 17:18

Szóval nem győztük eleget titkolni a kegyelmet, erre az a lüke ügyvéd, hát nem kiolvasta az egyik Kúriai határozatból! Hát, majd teszünk róla, hogy ezentúl onnan se lehessen:
https://telex.hu/…elmi-botrany
(kbs, elolvashatod nyugodtan te is, nem lesz tőle semmi bajod)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 18:33

Inkább mondd el röviden, mit hazudtak.

efi99 # 2024.02.22. 20:53

Ne félj, nem mondjuk el senkinek, hogy beleolvastál a Telexbe.
Na mindegy, szóval mit hazudott a Kúria?
Azt hazudták, hogy "A Kúria elnöke az említett lapszámban 3. sorszámú eseti döntés közzétételének körülményeire vonatkozóan soron kívüli vizsgálatot rendelt el”. De szerintem sajna nem hazudtak. Biztos ők is megkapták a fejmosást, hogy Bandikám vazze, figyeljetek mán oda, most miattatok van az egész cirkusz, ezentúl pártunkra és kormányunkra kényes ügyeket ne hozzatok már nyilvánosságra, nem kell ezeket a proliknak tudniuk.

Majordomus # 2024.02.22. 21:07

Na még hány hétig rugózunk ezen a lemondáson?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.23. 06:06

3. sorszámú eseti döntés közzétételének körülményeire vonatkozóan soron kívüli vizsgálatot rendelt el.
Ennyi? És ezt a sok okos következtetés a Telex vonta le belőle, vagy az már a saját találmányod?

(Az "a lüke ügyvéd" nem a BH-ból olvasta ki, azt, amit, hanem kézbesítették neki a felülvizsgálati döntést.)

drbjozsef # 2024.02.23. 06:55

(Az "a lüke ügyvéd" nem a BH-ból olvasta ki, azt, amit, hanem kézbesítették neki a felülvizsgálati döntést.)

Ezt hogy érted?
Világosan leírta az ügyvéd : a Kúriai Döntések kiadvány 2024. január 16-i számában olvasta az ügyet, amelynek a körülményeiből tizenöt másodperces google kereséssel megtalálta, hogy név szerint kiről van szó. Nem a döntést kézbesítették neki, legfeljebb az újságot.
Szerinted hazudik?

efi99 # 2024.02.23. 08:25

kbs
De, az ügyvéd maga találta, ő mondta, hogy rendszeresen olvassa ezeket. Talán mégis kéne Telexet is olvasnod, jobban informált lennél.
A fókusz amúgy sem ezen volt. Ilyesminek nem szabad többé megtörténnie. No, nem annak, hogy kegyelmi ügyet adjanak egy kényes ügyben, hanem annak, hogy az kiderüljön. Mi köze ahhoz a prolinak? Szerintem azt se hirdessék meg sehol, hogy valakit elítéltek, sőt egyáltalán semmit, minek stresszeljük magunkat, meg ők is saját magukat. Fő az átláthatóság, nem igaz?
Hogy vizsgálat lesz, azt meg a Kúria kommunikációs osztálya közölte, nem pedig én vagy a Telex találta ki. Hadakozol a valósággal, de minek?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.23. 10:24

Gál András a sértettek kirendelt jogi képviselője volt, így a felülvizsgálati határozatot hivatalból kézbesíteni kellett neki.

Ettől még olvashatja a BH-kat. Én is olvasom.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.23. 10:25

Világosan leírta az ügyvéd :

"Higgy nekem - ügyvéd vagyok!" :D