Hángörien idiócc


Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.25. 12:20

Karácsony van, testvérem. Nincs neked családod?

efi99 # 2023.12.25. 13:01

És neked?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.25. 13:53

Köszönöm kérdésed, üdvözölnek ők is. (De egy sincs köztük, aki ilyenkor valami szegedi csalitos miatt izgatná magát.)

efi99 # 2023.12.25. 15:30

Mi is üdvözlünk. Akkor majd 27-én kommentálhatod érdemben is.

Majordomus # 2023.12.25. 20:56

Inkább a jövő héten. Addigra kijózanodom...

drbjozsef # 2023.12.26. 07:30

Business as usual. Nincs itt semmi látnivaló.

efi99 # 2024.01.02. 18:32

https://magyarnarancs.hu/…vonas-264596

Úgy látszik, már nemcsak engem zavar az ilyen fajta töketlenkedés.

Majordomus # 2024.01.02. 21:38

Szerintem a vádlott félévenként megmérgez egy tanácstagot.

Mire itélet lesz addigra elévül.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.03. 06:05

Az eljárás megismétlése már rég nem azt jelenti, hogy "nulláról kell kezdeni", még csak nem is azt, hogy "mindent fel kell olvasni". A Mancs jó esetben téved, rosszabb esetben hazudik a hatás kedvéért.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.03. 06:10

Majd a TASZ vagy az erre specializálódott fővárosi emberjogászok szereznek Simonkának kártérítést az eljárás elhúzódása miatt az EJEB-en. Valamiből nekik is élni kell.

efi99 # 2024.01.15. 13:02

Rákosi mind a 10 ujját megnyalná:
https://telex.hu/…g-elutasitas
kbs kedvéért (aki nem olvas telexet): https://helsinki.hu/…nyilvanitas/

drbjozsef # 2024.01.15. 13:24

Gondolod, ha nem olvas telexet, akkor majd Helsinki Bizottságot fog.... :D
Origó mit ír erről?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.15. 15:25

Alkotmánybírósági határozatokat olvasok. Ezzel például teljesen egyetértek.

A törvények a hülyegyerekekre is vonatkoznak. (Csak a belátási képesség teljes hiánya zárja ki a büntethetőséget.)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.15. 15:27

Ugyan már, efi, ne nevettesd ki magad. Ha szeretnéd, hogy valamennyire komolyan vegyenek, akkor ezt a rákosizást hanyagold. Különösen, ha bíróságokról van szó.

drbjozsef # 2024.01.15. 16:51

Én is egyetértek.
Igaz, kicsit kibővíteném : "A törvények a hülyegyerekekre is vonatkoznak, pláne a rájuk szabott, két hete hozott törvény."

Egyébként, aki szerint egy ilyen cselekmény miatt gyámhatósági eljárást kell kezdeni, és megkeresni az iskoláját a (hülye)gyereknek, az igen-igen el van tévedve.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.15. 19:11

Miért? Ha egy gyerek bűncselekményt követ el, ott bizony általában van valami veszélyeztető tényező a környezetében. Azt pedig ki kell vizsgálni. A gyerek érdekében. Nem értesz egyet? Szerinted a bűnelkövetés rendben van?

(Nem gyánmhatósági - gyerekvédelmi. Különbség.)

Majordomus # 2024.01.15. 20:57

Ebben az országban bármi megtörténhet.
Sőt az ellenkezője is.

drbjozsef # 2024.01.16. 05:32

Nem, nem értek egyet.
Lemosható festékkel egy hajót rajzolt az aszfaltra. Ha ezzel fordulna hozzám bárki, mint gyerekvédelemhez, elküldeném a picsába.

De legyen igazad.
Remélem, mint a gyermekvédelem angyala és a bűn üldözője, mindenkit feljelentesz. A szomszéd gyereket, ha ugróiskolát rajzol a járdára krétával, meg minden gyereket, aki az iskolai padjára filccel fütyit rajzol. Mindet meg kell vizsgálni, mindent alaposan elemezni kell, kihallgatással, környezettanulmánnyal. Persze, értelek én, ez csak vizsgálat, legfeljebb ugye egy figyelmeztetést kapnak, nem lesz ebből letöltendő börtön. De hát ki tudja. Vizsgáljunk ki mindent. Az a biztos.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.16. 07:47

Jaj, már. Nem szabad ennyire bevonódni érzelmileg egy jogi kérdésbe.

A bűncselekmény az bűncselekmény. A jogerős ítélet jogerős ítélet. A gyerekvédelem nem teheti meg, hogy felülbírálja a bíróság ítéletét, és azt mondja "óh, ez valójában nem is bűncselekmény, hagyjuk a csudába!". Amúgy nagyon tájékozott vagy a témában, biztos meg tudod mondani: végül is védelembe vették valamelyiket? Elrendeltek konkrét intézkedést?

drbjozsef # 2024.01.16. 08:18

Látod pont ez a baj.
Nemhogy nem kellett volna ennek eljutnia bíróságig, hogy ott ítélet szülessen, és egyáltalán felmerüljön a gyerekvédelem.
Már a nyomozásnál azt kellett volna mondani, hogy mentek ti a picsába mind ezzel a hülyeséggel.
Ez bűncselekmény? Hát mindenki hülye ebben az országban?

nanemaaa # 2024.01.16. 10:23

drbjozsef
Hát mindenki hülye ebben az országban?

Látom, te is nagy kedvelője vagy az Üvegtigris trilógiának!
Erre csak egyetlen értelmes válasz van: "Itt? Mindenki." :D :D :D
Megjegyzem, szerintem nem az a legnagyobb kérdés, hogy a jogszabály szerint hogyan kell helyesen értelmezni egy jogi kérdést, hanem az, hogy miként lehetséges az, hogy a szakmai kérdések, mint jogalkotás, hogyan állítható egy beteg autokrácia szolgálatába? És, hogy meddig lehet vajon elmenni az idiotizmus kisvasútján? Azon túl, hogy persze, a falig. De hol az a fal?
Már akkor sejtettem, hogy ebből baj lesz, amikor bezárták a Lipótot. :(

drbjozsef # 2024.01.16. 10:26

Hol a fal? Hát ez látható. Mondjuk Észak Koreánál. Vagy a Harmadik Birodalom. Vagy a vörös khmerek.
Persze, nem azt mondom, az érzékenyek kedvéért, hogy itt az van, még Rákosi sincs természetesen, nagyon messze nem - de az irány, az teljesen egyértelmű...

drbjozsef # 2024.01.16. 10:28

És, hogy meddig lehet vajon elmenni az idiotizmus kisvasútján?
Egyelőre Felcsútig. De lehet, meghosszabbítjuk Bicskéig...

nanemaaa # 2024.01.16. 12:50

Végül is Belgrád már nincs olyan messze. minden esetre az előkészítés már megtörtént. ;)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.16. 12:58

Már a nyomozásnál azt kellett volna mondani, hogy
Ha te mondod... De jogerős ítélettel vitatkozol. Res iudicata pro veritate accipitur.