Csalás, sikkasztás


ZZ24 # 2023.11.26. 01:28

A telefont egyébént annak idején a legrosszabb nepperél is kb. 200.000. Ft-ért el tudtam volna adni, szóval nem értem, hogy a vallomásában miért nem egy reális összeget mondott, hogy annyiért vette.

A panasz elutasításában elismerik, hogy a gyanusított a hangfelvételekkel ellentétesen nyilatkozott a későbbi vallomásában, de ez nem elegendő, hogy kétséget kizáróan megállapítsák a csalást.

ZZ24 # 2023.11.26. 01:24

Közben annyi fejlemény történt, hogy megjött a panasz elutasítása is, ugyanazokkal az indokokkal.

Viszont hozzájutottam a jegyzőkönyvekhez és új fejlemény, amivel lehet kezdeni valamit_

A csaló vallomása így szólt, a telefont 50-60.000. Ft ellenében vette át tőlem, egyfajta honoráriumként.

Polgári úton tudom e tőle követelni a telefon kiadását, mivel semiivel nem tudja igazoln, hogy megvette.

Úgy tudom ingókra 10 év az elbirtoklási idő, ennek letelte előtt vissza lehet perelni a dolgokat.

A drónt továbbra is tagadta a vallomásban is.

ZZ24 # 2023.10.31. 03:36

Mindenestre én sokat adok a magyar közmondásokra, és hiszek az esélytelenek győzelmében, jelen állás szerint lehet a sánta kutyára fogadtam, de még nincs vége a futamnak. és ne felejtsük el, hogy, Al Capone is hogyan bukott el..

Majordomus # 2023.10.21. 19:52

Hm. Vannak kapcsolatok és erősebb kapcsolatok.

A bikacsöknél nincs erősebb "kapcsolat".

Szomorú örökös # 2023.10.21. 04:58

Majordomus

Nálunk itt a környéken beszélnek a vajdával hogy ahány hetet a kórházban tölt az illető annyiszor x forint...Csak persze ez jogi fórum és nem a Keresztapa III

Felhívnám a figyelmedet egy aprócska tényre, amit feltehetőleg nem olvastál, pedig a kérdező leírta:

Az illető állítólag rendőrségi besúgó, vannak kapcsolatai.

Szóval aki átverte a kérdezőt, az lehet kicsit közelebb van a „Keresztapához

Majordomus # 2023.10.20. 20:17

Az utolsó mondat a lényeges.

Többe kerülne a leves mint a hús.

Úgy tűnik ez a hajó elment.

Azért ródd le háládat az "ismerősnek"...

Nálunk itt a környéken beszélnek a vajdával hogy ahány hetet a kórházban tölt az illető annyiszor x forint...

Csak persze ez jogi fórum és nem a Keresztapa III

drbjozsef # 2023.10.20. 09:34

Ez kicsit olyan, mint rokonnak kölcsönt adni.
Ha bízol benne, akkor adod, de abban a tudatban, hogy ha nem adja meg mégse, akkor elfelejtheted az összeget.
Hogy kinek mennyi az az összeg, amit így még adni hajlandó, az persze egyéni. De azért magát az összeget tudja ilyenkor az ember, az sem hátrány...

Nem akarok (megint) tanulópénzezni, elhiszem, hogy fáj ez neked, de továbbra sem látok sok esélyt. Büntetővonalon semmit, polgárin esetleg, de ott meg a végső behathatóság lesz a szűk keresztmetszet (ha a tartozásoddal összemérhető összegű költségeket még rászánod a pereskedésre).

ZZ24 # 2023.10.20. 09:13

Sajnos teljesen megbíztam az ismerősben, ezért el sem olvastam.

drbjozsef # 2023.10.20. 04:43

persze én erről nem tudtam,
Tehát úgy írtad alá a hitelszerződést, hogy el sem olvastad, hogy mi az az egész. Ez sem enyhítő körülmény...

Értem én, hogy becsaptak, nyilván.

ZZ24 # 2023.10.20. 03:47

Az ügyintéző ismerőse intézett mindent, azért is lehetett 600.000-res értéket kihozni, persze én erről nem tudtam, arról volt szó, hogy egy 100.000. körüli cikket kell kihozni neki, amiből nem lehet gond, de ezt szerintem leírtam már a topicban.

Majordomus # 2023.10.19. 20:00

Nem tartom valószinűnek.
A hitel felvételekor is tudta hogy nem tudja majd fizetni.

drbjozsef # 2023.10.19. 18:12

Ami konkrétan a szerződés aláírása után, de az első részlet esedékessége között következett be, és elég súlyos, elháríthatatlan, rajtad kívülálló ok?

Szomorú örökös # 2023.10.19. 17:54

ZZ24

A fizetésképtelenség okát is tudom igazolni.

Alapból nem értem, hogy ha fizetésképtelen voltál, hogy „vásárolhattál” a Telekomnál bármilyen nagy értékű eszközt - ráadásul többet is - részletre? :-O Hogy kinek vetted, az teljesen irreleváns ebben a kérdésben, mert a Telekomnak kellett volna hitelképességet vizsgálni. Az pedig kizárt, hogy ez esetben a vásárlás időpontjában még megfelelt és csak később változott negatív irányba.

ZZ24 # 2023.10.19. 16:54

A fizetésképtelenség okát is tudom igazolni.

ZZ24 # 2023.10.19. 16:52

Igen, a helyi városi kapitányság címét, illetve az ügyet vivő nyomozóét is.

Szomorú örökös # 2023.10.19. 15:33

ZZ24

Itt az a legnagyobb gáz ebben a sztoriban, hogy már az első részletek elmaradtak és máris ezzel kezdted:

legalább 3 kérelmet írtam a Telekomnak, de azt is leírtam nem tudom fizetni egyelőre, mert nehéz anyagi helyzetben vagyok

Joggal gondolhatja a Telekom is, hogy átverték őket és nem teketóriázott, helyből végrehajtást indított. A kedves ismerősöd meg gyakorlatilag szopó rollerre helyezett.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.19. 10:32

Tudsz emilcímet?

drbjozsef # 2023.10.19. 10:24

Még rosszabb - ezek szerint a felvétel után egy-két részlet elmaradása után (hiszen 90 nap után akár fel is mondhatták feltételezem) már rögtön átütemezést kértél. A frissen felvett hitelre. Az ott elfogadott törlesztőrészletre.
Ha legalább azt tudnád igazolni, hogy a hitel felvétele ÉS az első részlet esedékessége között valamilyen előre nem látható, komoly negatív változás történt az életedben, ami a fizetőképességedet jelentősen csökkentette, akkor esetleg értelmezhető lenne a nem teljesítésed.

ZZ24 # 2023.10.19. 07:44

Fontos kérdés: a panaszt e-mailben is be tudom küldeni a rendőrségre:?

ZZ24 # 2023.10.19. 07:43

Nem még a hitel futása alkatt legalább 3 kérelmet írtam a Telekomnak, de azt is leírtam nem tudom fizetni egyelőre, mert nehéz anyagi helyzetben vagyok + közben vártam arra, hogy a csaló elkedje fizetni a megállapodás szerint.

drbjozsef # 2023.10.19. 03:59

Felvetted a hitelt, egyetlen részletet sem fizettél, és gondolom, hogy a részletfizetési kérelmeket már a szerződés felmondása után küldözgetted. És szerinted ez azt bizonyítja, hogy amúgy te akartál fizetni. Hát, te tudod.

ZZ24 # 2023.10.19. 02:13

A Telecom felé egyet sem, mert elég hamar felmondták a szerződést, az első részletet már a behajtócégnek fizettem.

drbjozsef # 2023.10.18. 06:28

Hány havi részletet fizettél meg végül még időben?

ZZ24 # 2023.10.17. 23:35

Már a nyomozás során is csatoltam a rendőrségnek a Telekomnak írt részletfizetési kérelmeket, amelyek alátámasztják, hogy igenis vissza akartam fizetni a törlesztőket. mert számoltam azzal, hogy átverhet az illető,, de nem tudtam visszafizetni., mert nehéz anyagi helyzetben voltam.

A poligráfot a polgári eljárás során venném igénybe, ha adottak a feltételek, azt tisztáznám vele, hogy az illető elvitte magával a telefont és a drónt és a megállapodás ellenére 1 részletet sem fizetett. Ez a többi bizonyítékkal is összhangban. van. Az eljárást megszüntetú határozatban meg benne van, hogy nincs kétséget kizáró bizonyíték a gyanusított részéről a csalásra, de azt cáfolni sem lehet,

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.17. 05:59

Mert ha igazolja ez, hogy tényleg te vetted fel a hitelt úgy, hogy eszedben sem volt egy pillanatig sem, hogy azt te fizeted, az a te esélyeiden nem biztos...
Azigaz. Ítéltek már el embert csalásért ilyen tényállásal. (Az is igaz, hogy abban az eljárásban a másik volt az I.r. terhelt.)