Közúti baleset okozása


gerilege # 2014.06.24. 09:32

Nehéz ezt mondani, de a leírtak alapján nem tartom valószínűnek, hogy letöltendőt kapna. Az súlyosbító körülmény, hogy amennyiben az autó jobb elejével ütötte el a balról átkelő Édesapádat, akkor valószínűleg durván figyelmetlen volt a vezető. Mondjuk ehhez jó lenne tudni, hogy fékezett-e, és mikor, mert az észlelési késledelemből azt vélelmezem, hogy valamennyire fékezett. Viszont külső szemmel a leírtakat nézve sok más tényező enyhítő körülménynek tűnik. Édesapádnak a járművekkel szemben elsőbbsége nem volt, a vezető nem lépte túl a megengedett sebességet, közlekedési előélete nincs.

Zumi # 2014.07.07. 09:40

Üdv!
Továbbra is kérdezném:mit tehetek?Mire számíthatok?Köszönöm a válaszokat!

Agent Cooper # 2014.07.07. 10:51

Kedves Zumi!

Mennyi az a több év? Ugyanis ettől függ az elévülés... Élt panasszal az eljárás megszüntetése ellen?
Egyébként pedig a kártérítési igényét öt éven belül még érvényesítheti.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Zumi # 2014.07.07. 11:33

2010-ben történt...Éltem panasszal,sérelmeztem,hogy egy levél átvételének hiányában az illetőt nem keresik tovább és elég méltatlanul tájékoztattak arról,hogy ezt legyek már szíves tudomásul venni és belenyugodni.A vétkes sofőr vagy nem a valós címét adta meg vagy egyszerűen nem vette át a rendőrségi értesítést.Köszönöm a hozzászólást!

Agent Cooper # 2014.07.07. 12:30

Eső után köpönyeg!


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Zumi # 2014.07.07. 12:44

Önt idézem: ,,5 év..."?

Agent Cooper # 2014.07.07. 13:05

Még elvileg van lehetőség a polgári jogi igény érvényesítésére. Elvileg.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Zumi # 2014.07.07. 15:48

Tisztelettel köszönöm válaszát,kedves Agent Cooper!

192490 # 2014.07.12. 17:13

Tisztelt Fórum!

Segítségre lenne szükségem. Arra lennék kíváncsi mire számíthatok. A következő történt: Motorral sávelhagyásos balesetet szenvedtünk. Az első kerék kavicsokon megcsúszott. Én az okozója, pár horzsolással megúsztam. Viszont a barátnőmet 1 hétre korházba küldtem. 8 napon túl gyógyul! Más nem vett részt a balesetben. Ami rontja a helyzetemet az az ,hogy 1 hónap múlva vihettem volna utas.

A választ előre is köszönöm!

Agent Cooper # 2014.07.14. 08:41

Kedves 192490!

A jogosítványának egy ideig búcsút mondhat, és mellette valószínűleg pénzbüntetést fog kapni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Balazs227 # 2014.07.22. 17:50

Az lenne a kérdésem, hogy közúti baleset gondatlan okozása ügyben, ha a bíró engedélyezte a közvetítői eljárást, akkor azt, hogyan tudnám kezdeményezni? Eddig csak polgári peres kérvényeket láttam.

ObudaFan # 2014.07.23. 19:03

A bíró megküldi a végzését a pártfogó felügyelői szolgálathoz, illetve, ha közvetítőként ügyvéd jár el hozzá. Ő meg majd küld nektek idézést.

Hadamanta # 2014.07.31. 14:58

Az lenne a kérdésem, hogy ha én motorral a szabályosan közlekedő, pirosnál megálló autó felnijét megkarcoltam, (felelősségemet elismertem, ott helyben minden papírt kitöltöttünk)érvényes papírokkal rendelkeztem, biztosításom volt (de motorra áll. nem kötnek cascot), akkor ki fizeti a kárt? Küldenek majd nekem egy levelet, vagy a kötelező biztosításom állja? Előre is köszönöm a választ!

Fairy77 # 2014.08.01. 23:55

Kedves Fórum!
Segítségre lenne szükségem. 10 éves, biciklivel közlekedő gyermekemet fellökte egy autó a kijelölt gyalogátkelő helyen, ahol a kerékpárút vonala is fel volt festve. A gyermek 8 napon belüli sérüléseket szenvedett. Az autóvezető felsegítette a földről, megigazította a bringa kormányát, megkérdezte, hogy van-e valami baja. A gyermek azt mondta, hogy még nem tudja. Ekkor beült a férfi az autóba és elhajtott. Sem a nevét, sem a telefonszámát nem adta meg. Szerencsére a rendszámot egy arra járó hölgy le tudta még idejében olvasni, így később megtalálták az elkövetőt. A rendőrség által kiszabott szabálysértési büntetést nem fogadta el (6 hónap eltiltás, 70 ezer Ft pénzbírság, ezért járásbíróságra került az ügy.Jelenleg onnan az ügyészségre adták az ügyünket, mivel alapos a gyanú a cserbenhagyásra és talán a segítségnyújtás elmulasztására is, mivel kiskorú gyermekről van szó.
Az elkövető 6 hónapos eltiltás után a napokban kapta vissza a jogosítványát egy másik közlekedési balesete miatt.
Az lenne a kérdésem, hogy mi a legenyhébb, illetve a legsúlyosabb büntetés, amit esetleg kaphat. Az ügyvédje szerint semmit sem kap vagy esetleg egy kis pénzbírságot jogsielvétellel, ezért jobb, ha belemegyünk a közvetítői eljárásba.
Várom mielőbbi válaszukat!

Agent Cooper # 2014.08.04. 08:26

Kedves Hadamanta!

A biztosítója áll helyt Ön helyett a kötelező biztosítása terhére.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

balint25 # 2015.04.23. 13:47

Jónapot!

A segítségét szeretném kérni.Tavaly májusban volt egy autó balesetem.Én voltam a sofőr,4en ültünk a kocsiban 3an könyebben 1 pedig súlyosan sérűlt.Most az az információm, hogy úgy nézki deréktól lefele lebénúl.A helyszinen újra kellett éleszteni ezért a jogosítványom bevonták aztán 4 hónap után vissza adták,mert vissza mínősítették közúti balesetnek.Mire számithatok? Hallottam olyat,ha vissza adták, már nem veszik el, de ha mégis mennyire, csak kategoriát veszik el?Elismertem, hogy én hibáztam!Pénz büntetés az mindenképp lesz (kártérítés) mire számithatok ez lenne a kérdésem!Válaszát előre is köszönöm!

Bálint

Véleményem # 2015.04.24. 11:38

balint25

Kevés ez az írás ahhoz, hogy pontos érdemi dolgot lehessen hozzászólni. Ilyen ügyben már érdemes egy jogi képviselővel személyesen felvenni a kapcsolatot. A rendőrség is adhat a kérdéseire választ, tájékoztatást mivel több hasonló esetük volt már így a rálátásuk is nagyobb. Bíróságig eljut az ügy ott meg a bíró dönt majd...

A jogsit még elvehetik teljesen eltilthatnak akár a vezetéstől ( X ideig ). A kategória harc az meg külön "meccs" van ittasvezetés topic ahol jogsi mentéssel foglalkoznak.

Nagyjából tudja, hogy pénz büntetés és a jogsi itt a tét, ennél súlyosabb büntetés valószínű nem lesz...

ancixxx # 2017.03.28. 18:44

Tisztelt Ügyvéd ur,

Fiatal vezetöként elgázoltam egy gyalogost. Ejszakai sötétben, országuton, részeg ember volt, a sávom közepén baktatott, késön vettem észre és – bár megprobáltam - már nem tudtam kikerülni (ut jobb oldalán árok, balra ellenkezö irányu forgalom). A megengedett sebességnél joval kevessebbel haladtam, de ö sötét ruhában volt és nem volt közvilágitás. A baleset után ugy 1 honappal sajnos elhunyt. A legrosszabb forgatokönyv szerint mire számithatok? A büntetésemet mennyiben befolyásolhatja, hogy alig 1 éve van jogositványom ? Válaszát elöre is köszönöm.

Atis77 # 2017.04.05. 07:44

ancixxx

Ha valóban így történt akkor szerintem nincs mitől tartani. Gondolom komoly helyszínelés volt ami az igazadat alátámasztja. Rutinos vezető sem tudta volna kivédeni.

drbjozsef # 2017.04.05. 10:51

Én tompított fényszóróval legalább 100 méterről észreveszek egy _szabályos_ láthatósági mellényt viselő gyalogost vagy biciklist.

Janos1965 # 2017.04.13. 08:26

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Egy szabálysértési ügy folytán kérném segítségüket. Egy kollégámnál februárban mikor megállt a lámpánál a busszal, elesett egy kislány. Először azt állította, hogy meghúzta a lábát, később a helyszínelőnek már azt mondta, hogy elesett, végül a Volánnál a jegyzőkönyvben azt állította, hogy ráestek. A kollégának van videója az esetről, de magát a cselekményt nem látni, csak az állapítható meg belőle, hogy nem fékezett nagyot. A kislánnyal volt egy rendőrnő, aki azt mondta menjenek tovább, mert nincs semmi baj, nem kell mentő, pedig a kolléga ragaszkodott hozzá. Pár nap múlva telefonon felhívták, hogy vigye be a felvételt, amit meg is tett. A napokban kapott idézést közúti közlekedés rendjének megzavarásáért. Mivel zavarta meg a közlekedés rendjét??? A busszal a megengedett 50 km/h helyett kb 25-30 km/h-val közlekedett. A kislány miért nem kapaszkodott a mozgó járművön???
A kérdésem az volna, hogy az átadott videóról kötelesek-e adni átvételi elismervényt, az idézést kötelesek-e aláírni a Rendőrségen (mert ezt sem tették meg, csak kinyomtatták) és tárgyalhatják-e az ügyet azon a kapitányságon, ahol a kislány édesapja rendőr? A kolléga nagyon le van törve, mert egy nagyon gyakorlott sofőr és még nem volt ilyen problémája.
Válaszukat előre is köszönöm!

Szomorú örökös # 2017.04.13. 11:17

nonolet

Azért akad mérlegelendő kérdés.
Mivel, KRESZ
"(4) A jármű sebességét ... úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül
”"

Rossz irányba gondolkodsz! Az autósnak NEM KELL szabálytalanul közlekedőkre számítani az úton, tehát ha egy szabálytalanul közlekedő gyalogost vagy kerékpárost, vagy netán motorost ütnek el éjszaka, akkor nagy valószínűséggel - amennyiben a megengedett sebességi tartományon belül haladt - az autóst nem fogják érte felelősségre vonni.

Nyilván más a helyzet egy leszakadt faággal, de ettől még az egy rendkívüli helyzet, a KRESZ általad idézett paragrafusát ilyen esetben SEM fogja elővenni a rendőrség, ha a sebességi tartományon belül ment.

gerilege # 2017.04.13. 12:58

Anci
Nem vagyok jogvégzett, mindössze én is voltam hasonló helyzetben, csak enyhébb kimenetellel. Azt a részt gondold át alaposan magadban (nem kell ide beírni), hogy mit is jelentett az, hogy későn vetted észre, és hogy mit csináltál azután pontosan, hogy észrevetted. Ha a későn vetted észre nem jelenti azt, hogy hamarabb is észre vehetted volna, illetve miután észrevetted, azonnal próbáltad érdemi módon elkerülni az esetet, akkor nem lesz gond. Ha ez nem így volt, vagy nem vagy benne biztos, hogy hogy volt, vagy nem gondolod, hogy következetesen el tudod mondani, mi volt, akkor meg inkább keress fel egy ügyvédet.

gerbera317 # 2017.04.13. 13:36

Nem kell ügyvéd. Az előadottak alapján a kérdező vétlen. Ha esetleg majd meg akarják rángatni, akkor lesz szüksége ügyvédre, addig nem.

DThea # 2018.05.19. 12:12

Tisztelt forum tagok!

Nagyon fontos kerdesem lenne. Ha egy teherauto vezeto ele behajt egy szemelygepkocsi vezeto, a sor hirtelen megall, a teherautos nem erkezik fekezni mert a behajtott kocsi miatt a tavolsag nem eleg, a baleset soran a gepkocsi vezetoje sulyosan serul, es mutet kozben meghal, a teherauto vezetot beidezik vadlottkent, milyen buntetest kaphat abban az esetben ha o mindent megtett hogy elkerulje a balesetet de nem sikerult es emiatt meghalt egy ember aki kozlekedesi szabalysertes miatt es a varatlan megallas miatt balesetet okozott?