Egészségügyi szolgáltatási járulék


kriszta0805 # 2009.12.04. 19:04

Köszönöm mindenkinek.
Közben beszéltem egy könyvelővel Ő azt javasolta, hogy januártól jelentkezzünk be és a múltat ne feszegessük. Ez azért szimpi mert nagyon nincs pénzem visszamenőleg bármit is fizetni. A méltányosság meg nem tudom mennyire gyakori. Mi a vélemény?

nandy # 2009.12.05. 07:57

Javasolni bármit lehet... De a döntés a tiéd.

monalisa1 # 2009.12.05. 16:50

kriszta0805

Én csak annyiban hogy a múlt év tavaszán még a vízcsapból is hetekig a TB fizetés kötelezettségről folyt a szó - kivéve ti akik nem értesültetek erről...
Nehéz lesz kidumálni magatokat.

Az hogy mind ez idáig nem kellett orvoshoz menni az egyéni szerencse, ettől függetlenül a Ft/hó/fő összeget fizetni kellett volna.

"Mona"
laikus hozzászóló

Ágika24 # 2009.12.16. 09:59

Sziasztok!

Szeretném ha segítenétek nekem. A kérdésem a következő: Apósom kieg.tev.folytató egyéni vállalkozó. De nyugdíjas. Szerintetek neki kell fizetni eg.ügyi szolg. járulékot?

A választ előre is köszönöm.

Ági

nandy # 2009.12.17. 07:54

Mint kieg.es vállalkozó, igen. Plusz a váll. jövedelme után a 9,5% nyugdíjjárulékot is.

limma # 2009.12.17. 13:46

Nandy:

Nem akarom tovább ragozni, mert ha törvény mondja, akkor nincs mit tenni.
de a vagyonbiztosításod nem jó példa, mert ha azt megkötöm, akkor az attól a naptól szól, nem pedig visszamenőleg, ugye?

nandy # 2009.12.17. 13:50

Az ám... De az egészségbiztosítás kötelező, míg a vagyonbizt. már nem.

limma # 2009.12.17. 14:41

Hát pont ezt mondom: törvény mondja, akkor KAPITULÁLOK :-)

limma # 2009.12.17. 14:45

hát épp ezt mondtam azzal, hogy kapitulálok

limma # 2009.12.17. 14:46

és én mindent kétszer mondok, kétszer mondok :-)

nandy # 2009.12.18. 21:28

Írd le még százszor :)) Mint a BKV-s reklámban..

hanella # 2010.01.07. 08:50

Szép napot mindenkinek!

Valószínűleg nem jó helyen teszem fel a kérdést, de nem találtam hasonló témakört:-(

2009. tavaszán anyagi problémáink miatt férjem felmondta a .... Biztosító és Önsegélyező Egyesület szerződését, és a rendelkezésre álló összeget felvette. Ebből kellett volna 60 napon belül az EHO-t befizetnünk, amit akkor anyagi okok miatt nem tudtunk megtenni, utána pedig elfeledkeztünk róla. Év végi "számvetésünknél" került elő a mulasztásunk.
Az lenne a kérdésem, hogy mi a jobb, ha most befizetjük, esetleg kapunk-e valami bírságot, vagy hagyjuk a csudába és bízzunk abban, hogy sosem fog kiderülni. Azt sem tudom pontosan, hogy ezt az adóbevallásban szerepeltetni kell-e, és mennyire futnak össze a szálak.

Tudom nem mentség, mindent tisztességgel fizetünk, ez most kimaradt, de ezt is inkább befizetnénk, csak kérdés, mire számíthatunk.

köszönöm a segítséget.

monalisa1 # 2010.01.07. 12:03

Adóval kapcsolatos önreviziót mindig lehet tenni és a kiszabásra kerülő bírság bizonyára kisebb mint a büntetés ha utóbb "összefutnak" a szálak. (Lehet a befizetésre részletfizetést kérni, de amíg ezt a kérelmet külön elbírálják kamatmentességet kell kérni.)

"Mona"
laikus hozzászóló

nandy # 2010.01.08. 06:59

Nem kell önrevíziót beadni, hiszen a 2009. évről majd csak idén májusban kell számot adni. Akkor kell bevallani az összeget. fizetni már kellett volna, de annak elmaradásáért nem bírságot, hanem késedelmi pótlékot számolnak fel.

Ágika24 # 2010.02.04. 10:30

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy vállalkozó aki nyugdíjas is, kieg.tev.folytató vállalkozó és a tavalyi évben be is volt jelentve egy céghez 7 órában. Kell-e neki egészségügyi szolg. járulékot fizetni?
A választ előre is köszönöm.

nandy # 2010.02.05. 17:06

Igen. Az egyik cégben (választása szerint) biztosan, mert munkaviszonytól függetlenül kieg-es vállalkozónak minősül.
2010-től minden vállalkozásában jelentenie kell, az egyikben azt, hogy ott fizeti, és mennyit, a másikban pedig nyilatkozni, hogy abban nem fizeti, hanem a másikban.

Ágika24 # 2010.02.10. 08:41

Szia Nandy!

A választ köszönöm szépen. De akkor se értem. Ha a cég fizetett utánna eho-t neki akkor is kell fizetni eü.szolg.járulékot? Miért kellene ha biztosított volt? Amúgy is szerintem nem jogos hogy fizetni kell mert nyugdíjas akkor azt jelenti, hogy rendszeresen kap jövedelmet és elvileg biztosított vagy nem? szóval szerintem nem kell ha a cég fizetett utánna eho-t.
Köszi a választ.

gulylala # 2010.02.19. 21:00

Azt szeretném megtudni hogy melyik honlapról lehet megtudni hogy pontosan melyik napokra fizetnek a munkaadók eg.ügyi járulékot utánam?
Állandó munkahelyem nincs csak 25-30 nap (az is több alkalommal)megbízási szerződéses munkaalkalmak.
2 év után most közölték hogy be kell jelentkezni azokon a napokon amikor megszűnik a megbízási szerződés.Ezért kellene leegyeztetni hogy pontosan mikor jelentették be a megbízást.

peter111 # 2010.02.19. 23:54

Tisztelt szakértő!

A következő felől szeretnék érdeklődni, hogy végre tisztán lássak:

A feleségem most 3 hónapos terhes, augusztus 30-ra várjuk a babát és szeretnénk tudni, hogy jogosult-e a terhességi-gyermekágyi segélyre ha:

2007.12.03.-tól 2008.07.04.-ig volt folyamatos munkaviszonya,
majd ezután 2008.07.08–2008.10.05.-ig munkanélküli ellátásban részesült
ezt követően 2008 szeptemberétől AM kiskönyvvel dolgozott és saját maga után fizette a TB-t
2009.02.27.- 2009.06.13.-ig bejelentett munkaviszonya volt, jelenleg pedig ápolási díjat kap 2009.09.23.-tól.
Sok féle verziót olvastam már, remélem most egyértelmű választ kaphatok mindenre, még arra is ha nem vagyok erre jogosult.

Előre is köszönöm. Izgatottan várom a válaszát.

nandy # 2010.02.20. 08:05

gulylala:

Azért nem teljesen úgy van.
A biztosítási jogviszony megszűnését követően 45 napos átmeneti időszak van, amíg nem kell fizetni az eü. szolg. járulékot. Ha a biztosításban töltött idő (egybefüggően) rövidebb volt 45 napnál, akkor annyi nap átmeneti idő van, ahányat biztosításban töltöttél.
Tehát ha pl. 5 napig volt biztosításod, utána 5 napig még nem kell bejelentkezned a járulékfizetésre.

turosz # 2010.04.21. 12:22

Tisztelt Szakértő!

Úgy tűnik nagyon le voltam maradva, de én egészen a mai napig úgy tudtam, hogy munkanélküliként csak akkor kell fizetnem, ha orvosi ellátást veszek igénybe...
Most kaptam értesítést az apeh-tól, hogy 2006 dec 12.-e óta nem rendelkezem jogviszonnyal, ez tényleg így is van , az phd elvégzése után, félhivatalosan még egy évig az egyetemen voltam, de azóta sajnos munkanélküli vagyok... Valóban és nem csak papíron...
Én elismerném a hibámat, és hajlandó lennék utólag rendezni a tartozásom, de legalább arra van mód, hogy a bírságokat elkerüljem vagy szociális alapon enyhítést kérjek mivel mind az elmúlt években, mind az ideiben nem haladja meg a családunk egy főre jutó jövedelme az öregségi nyugdíj előírt %-át, visszamenőleg tudom ezt igazolni, ill. legalább erre az évre, ez számíthat valamit, hogy legalább a büntetést elengedjék?

Válaszukat előre köszönöm.

regulus # 2010.04.29. 15:35

Kedves nandy, most én leszek ebben a helyzetben, utolsó munkanapom VI.11. lesz. A 45 nap VII.26-án telik le.
Úgy gondoltam, nekimegyek egy nyelvvizsgának, addig nem jelentkezek munkanélkülinek. Ki tudja megmondani, hogy kell fizetni ezt a járulékot, milyen számlára?
Munkanélkülire elmehetek később is, ha nem találok munkát? Vagy kötve vagyok valami határidőhöz?
Köszönöm előre is a választ.

nonsi # 2010.05.02. 08:26

Egészségügyi járulékkal kapcsolatban szeretném megérdeklődni, hogy nem magyar állampolgárnak, de letelepedett, magyar személyigazol­vánnyal és lakcímkártyával rendelkező 18. életévét betöltött nappali tagozatos főiskolás diáknak a törvény értelmében tényleg kell fizetnie egészségügyi járulékot?
(törvényben tényleg magyar állampolgárság szerepel és nem fogadják el a magyar személyigazolványt?)
Köszönöm a segítséget előre is

amenic # 2010.05.31. 07:55

Tisztelt Szakértő!

A következő kérdéssel fordulok Önhöz:

2006 szeptemberétől külföldön tartózkodtam és dolgoztam, ezért magyarországi bejelentett munkahelyem nem volt, így egészségügyi ellátásra sem voltam jogosult. Mostantól azonban fizetni szeretném az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ebben az esetben, ha most bejelentem fizetési igényemet az APEH-nál visszamenőleg (ha igen meddig?) is kötelezhetnek a járulék fizetésre vagy csak a bejelentés dátumától kezdve kell havonta fizetnem?

Válaszát előre is köszönöm!

szmatefy # 2010.06.14. 08:00

Tisztelt Szakerto,

Felesegem munkaviszonya megszunt (munkaltato felmondasaval). A munkanelkuli hivatal azzal utasitotta el munkanelkuli segely igenyet, hogy kultagja a BTnknek, ami evek ota nem mukodik (kenyszervallalkozas volt), es a Tarsasagi Szerz. szerint munkara nem kotelezheto, de jogaban all dolgozni, amiert dijazas nem jar szamara. Btnk evek ota nem mukodik, bevetele nincs, kiadasa nincs (max az adok, banki koltsegek, stb.), megis a munkanelkuli hivatal ugy kezeli, mintha kereso tevekenyseget folytatna...:(

Sajnos volt egy mutet 1 nappal azutan, hogy a felvehettek volna munkanelkulire, ezert attol felunk, hogy nem eleg az o jovedelmenek kiesese, meg a muteti koltseget is rank terhelik.

Kerdes az, hogy ez ellen mit tehetunk? Illetve, az EU szolgaltatasi jarulekot igenybe tudjuk-e igy venni.