Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


satol # 2021.06.27. 14:27

Kedves fórumtársak!

Szerbiából érkező rendelésemről kaptam tájékoztatást, hogy vámkezelés alá vonják. Először csak pislogtam, hogy mi a fene, de aztán egy hétvégényi, cikk és fórumhozzászólás olvasgatás, törvénylapozgatás után megfordult a fejemben, hogy nem lehetséges-e, hogy a szabad árupiac csak a schengeni egyezmény országain belül létezik és tévesen írnak mindenhol EU-t helyette? Hozzáteszem, hogy a vám törvényt ugyan nem olvastam még végig, de abban keresve már az „sch”-nál 0-ra csökkent a találatok száma, tehát a schengeni egyezmény biztosan említve sincs benne, ami arra utal, hogy gyanúmnak gyenge az alapja. Valaki, vonatkozó jogszabályokban járatosabb meg tudja mondani, mi itt az igazság?

wers # 2021.06.27. 14:56

A helyedben én ezzel kezdeném:

2017. évi CLII. törvény

drbjozsef # 2021.06.27. 16:41
oligaliga # 2021.06.27. 17:06

Szerbia nem EU.

wers # 2021.06.28. 03:47

De Magyarország igen.

Vagy arra keres jogszabályt, hogy Szerbia nem EU tag?

(KVÍZ kérdésekben szokott ilyen lenni)

drbjozsef # 2021.06.28. 05:07

Ha valaki a Szerbiából rendelt csomagjának vámkezelésére rácsodálkozásakor az EU-n belüli rendelésre (schengenről már ne is beszéljünk) keres jogszabályt, akkor szerintem érdemi megjegyzés az, hogy Szerbia nem EU ország.

wers # 2021.06.28. 05:21

Bocs, félre értetted iróniámat.

Nem arra van jogszabály (egyezmény) hogy egy ország NEM tagja valamilyen szerződésnek.

Magyarország vámjoga az EU Vámkódex, ez szabályozza kivitelt és behozatalt. Ennyi. + a vámtarifa

+ azért ha valaki külföldről importál - de még belföldről, vagy EU vásárlásnál is - illik előre érdeklődni a költségekről.

Igen gyakori, hogy német honlapról rendelve kínai importtal találja szembe magát a vásárló.

wers # 2021.06.28. 05:29

off
nekem ez olyan, mintha valaki külföldre megy nyaralni, és a repülőtéren derül ki számára, hogy az adott országba beutazáshoz útlevél, vízum szükséges. Jééé, tényleg? Én nem is tudtam...
on

NagyAnna # 2021.12.19. 10:35

Attól is függ a dolog honnan szeretne az illető terméket behozni. Nekem kis rálátásom van a kínai importra. A nulláról elkezdeni elég macerás, nem lehetetlen, de vannak erre szakosodott ügyintéző cégek, például a Trend Store. Egyik előnyük, hogy van kint emberük Kínában, aki mindennek utána jár, ellenőrzi a termékeket, stb. A vámügyintézésben is tudnak segíteni, keress rájuk. A weblapjuk: https://www.trendstore.hu/