ingatlan bérbeadás


kal89 # 2010.09.02. 05:52

Itt talalhato az APEH tajekoztatas a berbeadott lakas - maganszemely berbeado altal figyelembeveheto es bevetelbol levonhato - ertekcsokkenesevel kapcsolatban:

http://www.apeh.hu/…rbeadas.html

Szamomra a legfajdalmasabb, hogy csak a berbeadas megkezdeset megelozo max. 3 evben megvasarolt lakas eseteben veheto figyelembe ertekcsokkenes.
Tehat ez szinte csak azokat erinti, akik berbeadasi szandekkal vasarolnak lakast. Ha valaki tobb mint 3 evvel ezelott epitett, vagy vasarolt lakast, akkor - ugy tunik - nincs figyelembe veheto amortizacio.

Ha eseteleg valakinek van otlete - akar nem ingyenes tanacsadas formajaban is - kerem, irjon email cimemre:
kal89 kukac gmail.com

nandy # 2010.08.30. 12:12

Végre megjelent egy APEH-tájékoztató.

http://www.apeh.hu/…tesites.html

Valóban nem kell adószámot kérni, ha...

nandy # 2010.08.28. 11:45

Az ingatlan fekvése szerinti államban.

koser # 2010.08.27. 16:05

Az lenne a kérdésem, hogy osztrák állampolgárnak Magyarország területén bérbeadott ingatlana után hol kell adóznia?
Mint magánszemélynek van-e számlaadási kötelezettsége?

Köszönöm előre is a válaszokat!

kal89 # 2010.08.24. 13:41

Kedves forumozok,

Az alabbiakat inkabb kerdezem, mint allitom:

Tehat lakasberbeadassal kapcsolatos valtozasok szerint

  • valoban nem kell adoszamot kerni
  • leirhato ertekcsokkenes

Igy, pl egy 30 millios, 70e Ft-os lakberu lakas eseten
levonhato evi 2% amortizacio, azaz 600eft.
A lakber evi 840eFt, ha semmi tovabbi koltseg nem kerul levonasra, akkor a jovedelem 240e Ft, melynek adoja - savtol foggoen 17%, vagy 32% (attol fuggoen, hogy a berbeadonak milyen egyeb jovedelmei vannak, melyhez a lakasberbeadasbol szarmazo jovedelem hozzaadodik).
Ez igen komoly adocsokkenest jelent.

Az adoszamot illetoen: ha nincs adoszam, akkor - tudomasom szerint - nem lehet szamlatombot venni, igy a lakasberbeado nem tud szamlat sem adni.
Ez igaz?

Tovabbi kerdesem az volna, hogy a mar adoszammal rendelkezo lakasberbeadonak sem kell ezentul szamlat adnia? Esetleg vissza kell adni az adoszamot (nem tudom, hogy ilyen van-e)?

Elnezest az ekezetek hianyaert, a hosszusagert, es a laikus hozzaallasert.

Kerem, ha van valakinek a fentiekkel kapcsolatban egyeb informacioja, ossza meg velunk.

ma58 # 2010.08.24. 10:10

Kösz a parlamenti oldalt, ez már egy kicsit csökkenti a homályt. Kiollóztam az ingatlan bérbeadására vonatkozó lényeget.

15. § Az Szja tv.
3. §-a 17. pontjának a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
/17. Egyéni vállalkozó:/
„a) az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló törvény szerinti egyéni vállalkozói
nyilvántartásban szereplő magánszemély, az említett nyilvántartásban rögzített
tevékenysége(i) tekintetében azzal, hogy nem minősül egyéni vállalkozónak az a
magánszemély, aki
aa) az ingatlan bérbeadási,
ab) a szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a
szálláshely-üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről szóló kormányrendelet szerinti egyéb
szálláshely szolgáltatási
tevékenységéből származó bevételére az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelemre, vagy
az önálló tevékenységből származó jövedelemre, vagy a tételes átalányadózásra vonatkozó
rendelkezések alkalmazását választja;”

17. § Az Szja tv. 18. §-ának (1) bekezdése a következő c) ponttal egészül ki:
/(1) Az önálló tevékenység bevételével szemben a jövedelem megállapításához elszámolható/
„c) az ingatlant nem egyéni vállalkozóként bérbeadó (ideértve a szálláshely-szolgáltatási
tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely-üzemeltetési engedély
kiadásának rendjéről szóló kormányrendelet szerinti egyéb szálláshely szolgáltatást is)
magánszemély e tevékenységére az a) pont rendelkezésének alkalmazása esetén – a 3. számú
melléklet rendelkezéseitől eltérően – értékcsökkenési leírást a 11. számú melléklet
rendelkezései szerint számolhat el.”

34. § Az Art. 22. §-ának (16) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(16) Mentesül a magánszemély adózó az adószám megszerzéséhez előírt bejelentési
kötelezettség teljesítése alól, ha kizárólag az általános forgalmi adóról szóló törvény szerinti
ingatlan-bérbeadási (haszonbérbeadási) tevékenységet – ide nem értve a kereskedelmi
szálláshelyadási tevékenységet – folytat és az általános forgalmi adót érintően nem él az
adókötelessé tétel jogával.”

A Tao törvény változásával összhangban a vállalkozói személyi jövedelemadó szerint adózó egyéni
vállalkozó is az 500 millió forintot meg nem haladó adóalap után 10 százalékos adómértékkel, az
adóalap ezt meghaladó része után pedig 19 százalékos mértékkel fizet vállalkozói személyi
jövedelemadót. A módosítás év közbeni hatálybalépésére tekintettel a Javaslat a 2010. évre az
átmeneti rendelkezések között rögzíti az alkalmazni rendelt szabályokat.
Az Szja törvény módosítása révén egyértelművé válik, hogy az ingatlan bérbeadáshoz a
magánszemélynek nem kell egyéni vállalkozóvá válnia (ugyanez a szabály vonatkozik az egyéb
szálláshely szolgáltatást nyújtó magánszemélyre is). A költségelszámolásra vonatkozó rendelkezések
szerint értékcsökkenési leírást csak az egyéni vállalkozó számolhat el az ingatlan-bérbeadásból, a
szálláshely-szolgáltatásból származó bevételével szemben, ami arra ösztönözheti a magánszemélyeket,
hogy egyéni vállalkozóvá váljanak. Ez sok esetben indokolatlan adminisztrációs követelményeket állít
a magánszemélyek elé. Ennek elkerülése érdekében a Javaslat módosítja a jövedelem megállapításnak
szabályait, az önálló tevékenységet folytató magánszemélyként ingatlant bérbeadó (egyéb szálláshelyszolgáltatást
nyújtó) magánszemélyek számára is lehetővé teszi az értékcsökkenési leírás elszámolását.
A Javaslat értelmében megszűnik a vállalkozók kommunális adója és az üdülő épület utáni
idegenforgalmi adó.

a 15. §-hoz
Az Szja törvény módosítása révén egyértelművé válik, hogy az ingatlan bérbeadáshoz a
magánszemélynek nem kell egyéni vállalkozóvá válnia (ugyanez a szabály vonatkozik az egyéb
szálláshely szolgáltatást nyújtó magánszemélyre is).

a 17. §-hoz
A Javaslat szerint az ingatlan-bérbeadási (egyéb szálláshely szolgáltatási) tevékenységet önálló
tevékenységként folytató magánszemély számára is lehetővé válik, hogy bevételével szemben
értékcsökkenési leírást számoljon el az egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályok szerint

a 34. §-hoz
A magánszemély – adminisztratív terheinek csökkentése érdekében – az ingatlan bérbe/haszonbérbe
adása esetén mentesül a bejelentési kötelezettség alól és nem kell adószámot kérnie, ha ezen
tevékenységére nem választja az általános forgalmi adófizetési kötelezettséget.

nandy # 2010.08.19. 16:25

Kedves palmika,
könyvelő vagyok, akárcsak te. Látom, hogy máshol feltetted a kérdésed, kíváncsi leszek a válaszokra.

A törvénymódosításból szerintem továbbra is az jön le, hogy kell adószámot kérni, csak nem kell külön bejelenteni az áfa-mentességet.

Rogger # 2010.08.19. 09:11

Tiszteletem!

Azt meg tudná nekem mondani itt valaki hozzáértő, hogy
a bevételemből mit tudok konkrétan levonni költségként?
Kiszámlázom a bérleti díjat + rezsi + biztosítás + közös költség, a bérleti díjon kívül ezeket le is költségelem. Eddig rondben.
De...
Ha nincs éppen bérlőm, akkor is van közös költségem, biztosítás, alapdíjak a gázra, villanyra. Ezeket is leírhatom? Valamint az építményadót?

Köszönöm előre is a válaszokat!

palmika # 2010.08.16. 18:16

Kedves nandy,
Tisztelem, hogy mennyit tanultál, egyetem, ügyvéd jeleöltség, szakvizsga, és persze gyakorlat, de ha a törvény magyarázata ezt írja, nem tudom máshogy értelmezni:

forrás: www.pm.gov.hu / jogszabálytervezetek / T581
úgy a dokumentum 2/3-nál
"INDOKOLÁS
egyes gazdasági és pénzügyi tárgyú törvények megalkotásáról, illetve módosításáról szóló törvényjavaslathoz"

"a 34. §-hoz
A magánszemély – adminisztratív terheinek csökkentése érdekében – az ingatlan bérbe/haszonbérbe adása esetén mentesül a bejelentési kötelezettség alól és nem kell adószámot kérnie, ha ezen tevékenységére nem választja az általános forgalmi adófizetési kötelezettséget."

Ha ismered a számviteli törvényt, akkor tudod, hogy nem csak számla alapján számolható el költség.

De hátha találsz erre is ellenvetést.

patriota # 2010.08.16. 17:59

Elnézést a többszöri feltételért, de olyan lassan működött a rendszer, hogy csak mostanra töltötte fel, de most már sokadszor. Bocsi.Pat.

patriota # 2010.08.16. 10:39

Tisztelt Fórumozók!

A szüleim lakását adtam bérbe januárban. A rendkívüli időjárás következtében a lakás megrongálódott. Juniusban vís major hivatkozással felmondtam a szerződést.A közmű szolgáltatók a bérlő nevére voltak átirva.
Most kaptam a vízműtől egy levelet, amelyben többek között azt írják "A fogyasztóhely egyenlege 41540 for tartozást mutat Amennyiben a fogyasztási helyen felhalmozott hátralékot a bérlő nem rendezi, az aláírt tulajdonosi nyilatkozat alapján Öntől követehetjük."
Nem is értem miről írnak.
Megkértem a levélben nevesített tulajdonosi nyilatkozatot amelyben mint tulajdonos hozzájárulok hogy a tulajdonomon a bérlő vegye igénybe a szolgáltatást.
Valamint az is benne van a szövegben: " Amennyiben a bérlő az esedékes vízdíjszámlát fizetési határidőre nem egyenlíti ki, az egyszeri fizetési felszólítás eredménytelenül telik el, vállalom, hogy a számla összegét részemre mint tulajdonos részére benyújtva, a kézhezvétltől számított 8 napon belül kiegyenlítem."
A tulajdonosi nyilatkozaton az aláírás az enyémnek látszik.
A kérdés: mikor és hol írtam alá?
A bérlő beköltözéskor több tucat aláírni valót hozott különböző szolgáltatóktól ( TIGÁZ,ÉMÁSZ, CSATORNAMŰ, VÍZMŰ)
Most már tudom mindegyiket tüzetesen el kellett volna olvasnom, hibát követtem el., de hibát követett el a szolgáltató is azzal, hogy az ominózus nyilatkozatot a bérlőtől küldte aláíratni. Amennyiben azt a bérlő elolvasta , felhatalmazva érezhette magát a nem fizetésre ( mintahogy az be is bizonyosodott, egyetlen liter vizet sem fizetett ki) gondolván, majd kifizeti a tulaj.
Van-e jogalapja az ilyen nyilatkozat , ilyen módon való aláíratásának? Nem kellet volna a szolgáltatónak már korábban jeleznie a nem fizetés tényét ?
Miért köt akkor a szolgáltató a bérlővel szerződést?
Félek, a volt bérlő nem akarja ezt a tartozást kifizati. Mit tehetek?
Pat.

patriota # 2010.08.16. 10:38

Tisztelt Fórumozók!

A szüleim lakását adtam bérbe januárban. A rendkívüli időjárás következtében a lakás megrongálódott. Juniusban vís major hivatkozással felmondtam a szerződést.A közmű szolgáltatók a bérlő nevére voltak átirva.
Most kaptam a vízműtől egy levelet, amelyben többek között azt írják "A fogyasztóhely egyenlege 41540 for tartozást mutat Amennyiben a fogyasztási helyen felhalmozott hátralékot a bérlő nem rendezi, az aláírt tulajdonosi nyilatkozat alapján Öntől követehetjük."
Nem is értem miről írnak.
Megkértem a levélben nevesített tulajdonosi nyilatkozatot amelyben mint tulajdonos hozzájárulok hogy a tulajdonomon a bérlő vegye igénybe a szolgáltatást.
Valamint az is benne van a szövegben: " Amennyiben a bérlő az esedékes vízdíjszámlát fizetési határidőre nem egyenlíti ki, az egyszeri fizetési felszólítás eredménytelenül telik el, vállalom, hogy a számla összegét részemre mint tulajdonos részére benyújtva, a kézhezvétltől számított 8 napon belül kiegyenlítem."
A tulajdonosi nyilatkozaton az aláírás az enyémnek látszik.
A kérdés: mikor és hol írtam alá?
A bérlő beköltözéskor több tucat aláírni valót hozott különböző szolgáltatóktól ( TIGÁZ,ÉMÁSZ, CSATORNAMŰ, VÍZMŰ)
Most már tudom mindegyiket tüzetesen el kellett volna olvasnom, hibát követtem el., de hibát követett el a szolgáltató is azzal, hogy az ominózus nyilatkozatot a bérlőtől küldte aláíratni. Amennyiben azt a bérlő elolvasta , felhatalmazva érezhette magát a nem fizetésre ( mintahogy az be is bizonyosodott, egyetlen liter vizet sem fizetett ki) gondolván, majd kifizeti a tulaj.
Van-e jogalapja az ilyen nyilatkozat , ilyen módon való aláíratásának? Nem kellet volna a szolgáltatónak már korábban jeleznie a nem fizetés tényét ?
Miért köt akkor a szolgáltató a bérlővel szerződést?
Félek, a volt bérlő nem akarja ezt a tartozást kifizati. Mit tehetek?
Pat.

patriota # 2010.08.16. 10:37

Tisztelt Fórumozók!

A szüleim lakását adtam bérbe januárban. A rendkívüli időjárás következtében a lakás megrongálódott. Juniusban vís major hivatkozással felmondtam a szerződést.A közmű szolgáltatók a bérlő nevére voltak átirva.
Most kaptam a vízműtől egy levelet, amelyben többek között azt írják "A fogyasztóhely egyenlege 41540 for tartozást mutat Amennyiben a fogyasztási helyen felhalmozott hátralékot a bérlő nem rendezi, az aláírt tulajdonosi nyilatkozat alapján Öntől követehetjük."
Nem is értem miről írnak.
Megkértem a levélben nevesített tulajdonosi nyilatkozatot amelyben mint tulajdonos hozzájárulok hogy a tulajdonomon a bérlő vegye igénybe a szolgáltatást.
Valamint az is benne van a szövegben: " Amennyiben a bérlő az esedékes vízdíjszámlát fizetési határidőre nem egyenlíti ki, az egyszeri fizetési felszólítás eredménytelenül telik el, vállalom, hogy a számla összegét részemre mint tulajdonos részére benyújtva, a kézhezvétltől számított 8 napon belül kiegyenlítem."
A tulajdonosi nyilatkozaton az aláírás az enyémnek látszik.
A kérdés: mikor és hol írtam alá?
A bérlő beköltözéskor több tucat aláírni valót hozott különböző szolgáltatóktól ( TIGÁZ,ÉMÁSZ, CSATORNAMŰ, VÍZMŰ)
Most már tudom mindegyiket tüzetesen el kellett volna olvasnom, hibát követtem el., de hibát követett el a szolgáltató is azzal, hogy az ominózus nyilatkozatot a bérlőtől küldte aláíratni. Amennyiben azt a bérlő elolvasta , felhatalmazva érezhette magát a nem fizetésre ( mintahogy az be is bizonyosodott, egyetlen liter vizet sem fizetett ki) gondolván, majd kifizeti a tulaj.
Van-e jogalapja az ilyen nyilatkozat , ilyen módon való aláíratásának? Nem kellet volna a szolgáltatónak már korábban jeleznie a nem fizetés tényét ?
Miért köt akkor a szolgáltató a bérlővel szerződést?
Félek, a volt bérlő nem akarja ezt a tartozást kifizati. Mit tehetek?
Pat.

nandy # 2010.08.16. 08:08

palmika, értsd már meg, hogy az Art. 22. szakasza az ÁFA hatálya alá történő bejelentkezés szabályait tartalmazza, ez a szakasz változott most...
Könyvelőként nyilván te is tudod, hogy eddig a magánszemélynek azt is be kellett jelentenie, ha bérbeadóként csak áfa-mentes tevékenységet folytatott. Mostantól nincs ilyen (külön) bejelentési kötelezettség, hiszen az ingatlan bérbeadása főszabály szerint eleve áfa-mentes! Csak abban az esetben kell a bejelentést megtennie, ha adókötelessé (áfa!!!) teszi a bérbeadást.

Azt nem tudom, honnan veszed, hogy más könyvelők is úgy értelmezik, hogy nem kell adószámot sem kérni. Én még nem olvastam ilyesmit egyik szakmai fórumon sem.
De ha belegondolsz, a bérbeadásról továbbra is számlát kell adni, számlát pedig csak adószám birtokában lehet vásárolni...

palmika # 2010.08.15. 13:45

A lent bemásolt idézetek az apeh tájékoztató http://www.jogiforum.hu/forum/23/3937?…zeteiből vannak. A lényege, hogy az első idézet hivatkoza, amit te is írtál, hogy csak adószám bírtokában lehet gazdasági tevékenységet végezni,de megjegyzi, hogy kivétel a termőföld bérbeadás. A második idézet a 22. par (16)-ra hivatkozva írja, hogy nem kell bejelnetkeznije a termőföld bérbeadójának.

Ez a törvényi hely lett kiterjesztve, nem csak a termőföld, hanem minden bérbeadásra.

Szerintem.

Igazából te vagy az első aki ílyenképpen értelmezi a törvényváltozást. de szívesen vennék linkeket, amiben más források is megállapítják a véleményed.
Ne vedd kötözködésnek, nem az a célom.

"Bérbeadási tevékenységet az Art.16. § (1) bekezdés alapján csak adószám birtokában lehet végezni (kivéve e tájékoztatóban „A földbérbeadás általános forgalmi adó kötelezettsége” cím alatt jelzett esetében), melyet az állami adóhatóságtól kell kérnie az adóalanynak"

"Az Art.22. § (16) bekezdés vonatkozó rendelkezése értelmében azonban nem terheli bejelentési kötelezettség azt a magánszemélyt, aki kizárólag termőföld művelési ágú földterület bérbe-, haszonbérbe adása miatt válik áfa-alannyá."

fORRÁS: WWW.APEH.HU 10 INFORMÁCIÓS FÜZET ingatlan bérbeadás

http://www.apeh.hu/…rbaadasa.pdf

nandy # 2010.08.15. 11:51

palmika:

Art. 16. § (1) Adóköteles tevékenységet csak adószámmal rendelkező adózó folytathat, a 20-21. §-ban foglalt kivétellel.

Ez nem módosult!!!

palmika # 2010.08.15. 09:36

Hatályba lépés:
"134. § (1) A III. Fejezet – a (2) és (3) bekezdésben foglaltak kivételével – e törvény kihirdetését követõ harmadik napon lép hatályba"
Ezek szerint aug 16. a hivatkozott bekezdések nem tartalmazzák a 34 par (1)

palmika # 2010.08.15. 08:47

sziasztok,
nem tudom mennyire vagytok otthon az adószámkérés ügyintézésében, de eddig a T101-en kellet adószámot kérni mint adószámos magánszemély (7..), jelölni, hogy milyen tevékenységet végzel, és hogy áfázol e.Ha úgy van ahogy írod, tényleg nincs értelme a változtatósnak. Könyvelők között is az az értelemzés az elterjedt, hogy csak akkor kell adószámot kérni, ha élsz az ÁFA tv talán 86 par adta áfakötelessé tétel lehetőségével.

ma58: az APEH tud ellenőrizni . ugyanis a cégek havonta lejelentik a járulékbevallásban, hogy magánszemélytől bérelnek ingatlant, és hogy abból mennyi adót vontak. Még ha nem vonnak, mert a bérbeadó olyan nyilatkozatot adott, akkor is jelenteni kell, mivel magányszemélynek juttatott jövedelem, magyarul kifizetőnek minősül a cég

nandy # 2010.08.14. 10:03

Tehát nem arról van szó, hogy adószámot sem kell kérni, hanem arról, hogy...
... ha nem teszi adókötelessé (áfa!!!) a bérbeadást, akkor nem kell külön bejelenteni, hogy nem teszi adókötelessé.
Az ingatlanbérbeadás jelenleg is főszabály szerint adómentes (áfa!!!) tevékenység.
A módosítás igazából csak pontosítja azt, hogy nem kell külön bejelenteni, ha egyébként nem akarja áfa-kötelessé tenni a bérbeadást...

nandy # 2010.08.14. 10:00

A törvénytervezet szövege:

34. § Az Art. 22. §-ának (16) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(16) Mentesül a magánszemély adózó az adószám megszerzéséhez előírt bejelentési
kötelezettség teljesítése alól, ha kizárólag az általános forgalmi adóról szóló törvény szerinti
ingatlan-bérbeadási (haszonbérbeadási) tevékenységet – ide nem értve a kereskedelmi
szálláshelyadási tevékenységet – folytat és az általános forgalmi adót érintően nem él az
adókötelessé tétel jogával.”

http://www.parlament.hu/…81/00581.pdf
(14. oldal)

Az Art. jelenleg hatályos rendelkezése, melyet módosítanak:

22. § (1) Az általános forgalmi adó alanya az adóköteles tevékenysége megkezdésének bejelentésével egyidejűleg nyilatkozik arról, hogy

  1. kizárólag közérdekű vagy egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenységet végez,136
  2. egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenység esetén az adókötelessé tételt választja,

(16) A magánszemélyt nem terheli bejelentési kötelezettség, ha kizárólag termőföld művelési ágú földterület bérbe-, haszonbérbe adása miatt válik az általános forgalmi adó alanyává.180

ma58 # 2010.08.14. 05:14

Na ez a probléma!
Ki és milyen megalapozottsággal írja azt, hogy hibás az interneten a szöveg avagy nem?

A lényeg pont abban van, hogy "nem lesz bejelentési kötelezettség és nem kell adószám" _ ez azt jelentené, hogy mindenki az áves bevallásnál bevallja az ebből származó jövedelmét és az APEH majd megoldja, hogy hogyan tud ellenőrizni.
Ha ez az alapvető változás tévesen jelent meg, azaz nem igaz, akkor gyakorlatilag nincs is változás.

Világpolgár # 2010.08.13. 10:00

Ingatlan bérbeadás

Az szja törvény módosításával a magánszemélyeknek az ingatlan bérbeadáshoz nem kell egyéni vállalkozóvá válniuk, ugyanez vonatkozik az egyéb szálláshely szolgáltatást nyújtó magánszemélyekre is. Az ingatlan bérbeadási (egyéb szálláshely szolgáltatási) tevékenységet önálló tevékenységként folytató magánszemélyek bevételükkel szemben értékcsökkenési leírást számolhatnak el az egyéni vállalkozókra vonatkozó szabályok szerint. Az adózás rendjéről szóló törvény módosításával a magánszemélyek ingatlan bérbe/haszonbérbe adása esetén mentesülnek a bejelentési kötelezettség alól, és nem kell adószámot kérniük, ha e tevékenységre nem választják az áfafizetési kötelezettséget.

forrás:
http://www.ado.hu/hirek.php?…

szeline # 2010.08.12. 18:19

A napokban írta alá a közt. elnök. Ettől a naptól 45 nap múlva lép életbe. Az interneten jól van. Az APEH-ban majd 45 nap elteltével fognak tudni róla.

nandy # 2010.08.12. 07:31

Meg is értem, hogy nem tudtak nyilatkozni, hiszen a törvény valóban nincs még kihirdetve... az interneten pedig hibásan van fent a szöveg.

ma58 # 2010.08.12. 05:04

Tegnap hosszasan próbálkoztam utánajárni az APEH-nél, hogy akkor adószám vissza, bejelentés nem kell, stb.- ahogy minden médiában olvasható, hogy változik az ingatlan bérbeadás.
Semmit nem tudnak róla az APEHBEN!!!!
Türelmet kértek, és arra hivatkoztak, hogy majd ha hatályos lesz akkor kerül ki a honlapra.