No. - i ingatlan adásvétel hitelesítetése


MajorDomus # 2010.05.11. 19:33

Na,mire ideértem megkaptad a választ.

Azért javasolnám hogy használd a telekommunikációt.
Néhány telefonnal kideritheted,ki beszél németűl a közjegyzők közül.
Biztos nem te vagy az első ezzel a problémával, tehát felhivnám a német követséget,hogy ők kit ajánlanak s milyen sorrendben !!! az ügyintézésre .

KicsikeVuk # 2010.05.11. 15:15

Persze-persze,csak nem találtam konkrétan a címet,ezért akartam pontosan/biztosan tudni.

Köszönök mindent:-)

pazs # 2010.05.11. 15:13

Hát, ha nem tud németül, akkor nem is tud németül hitelesíteni. Helyette javaslom akkor a magyar nyelvű hitelesítést, után meg az OFFI-t, azok elintézik a fordítást.
Pasaréti út, de szerintem postán is mehet a dolog, de ezt légy szíves olvasd el a mokk.hu-n, mert jó a leírás, én meg most nem olvasnám el a kedvedért, nem baj? Nem kell személyesen menni egyébként, meg bélyeg sem kell (kp, bankkártya, befizetettt sárga csekk vagy banki átutalás elég).

KicsikeVuk # 2010.05.11. 15:05

Amúgy lehet,a nő nem tud németül.Mert a kereső a németnél nem dobott találatot.Csak a városnál..

KicsikeVuk # 2010.05.11. 15:04

A MOKK székhelye-jól látom??-a Pasaréty úton van??
Oda kellene ezeket a papírokat vinnie.+pénzt.Nem kell okmánybélyeg,csak pénz?

Amúgy az a közjegyző(nő) olyan volt,mint a GESTAPO.Folyamatosan le akarta ültetni,de így:"Üljön le!"

pazs # 2010.05.11. 14:50

Menjen el a közjegyzőhöz és mondja azt, hogy " itt van ez az irat, legyen kedves német nyelven tanúsítani/hitelesíteni, hogy ezt én magam írom alá most itt a közjegyző előtt." Ha ez megvan (mármint az irat), akkor neki magának (nem a közjegyzőnek) kell intéznie a továbbiakat. Az apostille elintézése is fent van ezen a mokk.hu-n: az irattal, a kitöltött kérelemmel és 5.000,- Ft-tal együtt el kell menni a MOKK székhelyére és azonnal rá is teszik az apostille-t.
nem tudom, miért hajtotta el, lehet, hogy azt mondta volna, hogy a követségre kellene mennie? mindegy is.

KicsikeVuk # 2010.05.11. 14:35

Nem hagylak ám még békén:-P,

No,szóval megnéztem a mokk.hu-t,és találtam egy közjegyzőt,akinél a barátnőm volt ám már tegnap,de ő elhajtotta.Senki sem mondta,h. ok,lehetséges,de apostille szükséges.

Ezt az apostille-t amúgy az ügyfélnek kell kezdeményezni,vagy a közjegyzőnek?Még mindig nem egészen világos a dolog,sajnálom..

Konkrétan mit mondjon,ha még egyszer elmegy?

(egy nagyon csendes,visszahúzódó nőröl van szó)

pazs # 2010.05.11. 14:04

Ne aggódj, nem tűntél hülyének, csak laikusnak és ez a jogászi munka egyik kihívása: rájönni, mire gondol a laikus és mit akar elérni :)

KicsikeVuk # 2010.05.11. 13:36

Igen,köszönöm.Lehet hülyének tűntem,de teljesen laikus vagyok.

pazs # 2010.05.11. 13:05

Apostille/követség/hitelesítés külföldön felhasználásra kerülő okiratok röviden és hétköznapian:
egy-egy ország csak úgy fogadja el a másik ország közjegyzője által aláírt dokumentumot, mint a sajátját, ha azt a saját követsége hitelesíti. Ezt helyettesíti az úgynevezett apostille, ami az 1961-es apostille-egyezményben részes államok egymás között elfogadnak a saját követségük hitelesítése helyett. Az apostille-t (ami tulajdonképpen szintén egy hitelesítés) magyar közjegyző által aláírt dokumentum esetén a közjegyzői kamarától kell kérni (ezt most írom harmadjára). Mivel mind Németország, mind Magyarország tagja ennek az egyezménynek, nektek nem kell a követségre menni. Aztán ha nem Németországról lenne szó, hanem mondjuk Ausztriáról, egy olyan országról, amellyel még van egy kétoldalú egyezménye is Magyarországnak arról, hogy egymás közt nem kérnek apostille-t sem, akkor elég lenne maga a közjegyző is.
Így már oké minden?

KicsikeVuk # 2010.05.11. 12:58

Jajj má,tudod miről beszélek.De a szerencsétlent mért akarták a nagykövetségre küldeni?

És mi az az "apostille"??

Amúgy köszönöm szépen:-)

pazs # 2010.05.11. 11:46

Ja igen, mi az az EU-s közjegyző? magyar közjegyző van.

pazs # 2010.05.11. 11:45

www.mokk.hu - itt megye szerint tudsz keresni közjegyzőt és a nyelvet is be lehet állítani. Aztán erre még kell egy apostille, a doksit el kell küldeni a közjegyzői kamarának. De ha nincs németül tanúsító közjegyző a környéken, a magyar is jó, csak aztán le kell fordíttatni a záradékot (OFFI).
Elvileg sima ügy.

KicsikeVuk # 2010.05.11. 10:47

Pazs: Kiderítettem.Az aláírása fontos,tehát emiatt kell németül beszélő,az EU-s közjegyző előtt aláírni az adásvételit,amit küldenek.

Így már tudsz nekem segíteni?:??

KicsikeVuk # 2010.05.11. 09:33

Most kicsit OFF:Erre a kérdésre tudsz nekem válaszolni?Asszem itt minden érthető:-P

http://www.jogiforum.hu/forum/35/9771

KicsikeVuk # 2010.05.11. 09:30

Hááát,rettentően szomorú lettem..:-(

pazs # 2010.05.11. 09:27

Szerintem azért nem, mert annyira nem volt ám világos, mit szeretné megtudni... látod, még most sem az.

KicsikeVuk # 2010.05.11. 08:54

Amúgy bonyolult dolgot kérdeztem,h. ennyire nem nagy a tolongás a válaszokkal??:-(

KicsikeVuk # 2010.05.11. 08:37

Köszönöm:-)

pazs # 2010.05.11. 08:35

Persze, csak derüljön ki pontosan, hogy mit kell csinálni és miért :)

KicsikeVuk # 2010.05.11. 08:17

Ma megtudom.Ha ez megvan,tudsz nekem tovább segíteni,hogy hová is forduljon?

pazs # 2010.05.11. 08:16

Azt is meg kéne tudni, hogy csak az aláírását kell-e hitelesíttetni (tehát azt igazolni, hogy ő írta alá) vagy közjegyzői okiratba kell foglaltani. Gyanítom, az előbbi.

KicsikeVuk # 2010.05.11. 08:12

Megszabadulni a lakástól,mert ez csak folyamatos terhet jelentett számára(adózás,adótanácsadó ,stb. No.-ba).Most nincs itthon,de megkérdezem konkrétan.Jut eszembe:sztem postán küldik az adásvételit,ezt kéne neki hitelesítetni.

Amúgy én megmondtam neki,h. el kéne küldeni a nénikéjébe az ingatlanost..

pazs # 2010.05.11. 08:08

Meg lehetne tudni a barátnődnek (és aztán nekünk is), hogy pontosan mit kell tenni? mi a cél? enélkül elég nehéz többet mondani annál, mint amit eddig: bármelyik közjegyző hitelesíti az aláírást, illetve közjegyzői okiratba foglalja az adott dokumentumot (meghatalmazást vagy szerződést), amire aztán kell szerezni egy apostille-t, innentől kezdve Németországban is elismert lesz az okirat (bármilyen pongyolán is van ez így fogalmazva). Egyáltalán milyen irattal kell menni közjegyzőhöz?
A barátnőd amúgy mit akar? Eladni fél áron?

KicsikeVuk # 2010.05.11. 07:55

Ahogy én kihámoztam,az eladó fél attól,h. a barátnőm visszalép(mivel a vevő mocsok módon járt el az ügyben lsd: ő volt az ingatlanközvetítő,aki árulta a lakást,és árulás helyett folyamatosan fikázta,és azt hajtogatta,h. eladhatatlan; miután kiköltözött a bérlő,arra hivatkozva,h. lelalkott,és így nem lehet eladni,felújíttatta,most meg fél(!!) áron megveszi/venné.).Ezért azt gondolom,h. az adásvételt szeretné No.-ban is elismert,ill. hiteles közjegyzővel hitelesítettni,nehogy visszalépés legyen...