Europai Unios Jog oktatasa


ObudaFan # 2006.01.02. 20:08

Illetve azon belül is a

http://www.im.hu/?…

ObudaFan # 2006.01.02. 20:07

Ezt már könnyen lehet, hogy ismered, de ha nem , akkor tessék, van közte magyar bíróságon folyó ügyekről is:

http://www.im.hu/?…

spydi # 2005.11.20. 18:50

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni közösségi jogi témában.Konkrétan a magyar bíróságokra gyakorolt hatásáról írom a szakdolimat.
Bármi kicsi segítség életet ment.
Köszönöm!

kirobit # 2005.11.02. 13:31

Szia Pasta!

regionális politikából írtam szakdolgozatot PTE-ÁJK szakokleveles politologus képzésre 2004 év végén.

ha érdekel, írj!

szia

pasta # 2005.10.04. 17:11

sziasztok!

segítséget kérnék az eu regionális politikájával kapcsolatban! szakdogához! !bármi jó anyag, vagy szakdogi magyar vagy angol nyelven! köszi

derill # 2004.07.03. 20:17

Sziasztok:))
Kovács Józsi:))) Légyszilégyszilégyszi:))) Elküldenéd nekem a szakdolidat?

Megyek jogi szakvizsgázni a szeptember 27-i héten , és ott kell unióból is. Végigolvasnám.

Meg szeptembertől megyek uniós szakjogászira. Ott is jót tenne nekem. Tedd meg légyszi:)))

Köszönet:))))))


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

danko44 # 2004.04.07. 14:22

Nézzetek be néha a
tripla w.fuggetlenek.com
alatti oldalra is.
EU is, jog is, független is.

Kovács Jozsi # 2003.12.24. 11:06

Választani lehetett 3 témakörből:

  1. alavető jogok védelme tekintettel az EU. bíróság gyakorlatára
  2. a szolgáltatások szabadságáról
  3. és ha jól emlékszem a természetes és jogi személyek keresetindítási lehetőségei...

bausan

Leiterjakab # 2003.12.23. 22:10

Miről kellett írni?


Leiterjakab

Kovács Jozsi # 2003.12.23. 21:36

Igen, ilyen típusú feladatok voltak. BÁr volt a végén esszé is... (Na szerintem ezt szívtam be.)


bausan

Leiterjakab # 2003.12.23. 20:44

Én is láttam ilyen példafeladatokat az Eu-s felvételikből. Ugye ilyen 4-választásos teszt volt?


Leiterjakab

Kovács Jozsi # 2003.12.23. 20:32

Elfelejtettem elmesélni, hogy jelentkeztem az EU.ba egy álláslehetőségre. Dec 12.-én volt az irásbeli felvételi (angolul). Nem volt annyira gáz mint amennyire gondoltam. Reggeltől délutánig ment a műsor. Nem valószínű, hogy felvesznek mivel 65 helyet hirdettek meg a jogászok számára. MIndenesetre tapasztalatszerzésnek nem volt rossz.


bausan

Kovács Jozsi # 2003.12.22. 22:11

Gyakorlatilag amit itt megosztottam veletek, azt elmondtam neki is. Amúgy meg ez az igazság. Ennyi.


bausan

Leiterjakab # 2003.12.21. 13:54

Görgényi

(Kovács Jozsi)

Hú, én azért ezt meggondoltam volna...


Leiterjakab

Kovács Jozsi # 2003.12.21. 13:52

... és Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és BUÉK mindenkinek.


bausan

Kovács Jozsi # 2003.12.21. 13:50

Görgényi


bausan

Béres-Deák Attila # 2003.12.18. 21:38

Melyik ez a félős konzulens?
Egyébként Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Esztendőt Kívánok!


attika

Kovács Jozsi # 2003.11.27. 19:05

Mondtam a konzulesnek, hogy mi lenne, ha nemcsak a Büntetőjogi Tanszékhez, hanem az Alkotmányjogihoz is írnám.
Azt mondta, hogy erre nincs lehetőség, inkább vigyem át az Alk. tanszékre, szerintem fél a témától...
Meg azt is érzem, hogy kezdek az agyára menni, rendkivül biztató, no mindegy.


bausan

Leiterjakab # 2003.11.27. 18:20

Engem is több frontról támadnak most (polgár, büntető, közig.), ráadásul holnap megyek "alkotmányversenyezni"...

Ezzel nekem is van problémám, hogy egy dolgozat gyakran nem kötődik csak egy jogághoz, a jog csak elméletileg osztható fel területekre, valójában ennek nem sok értelme van, legfeljebb annyi, hogy az egyetemek karain tudják, hogy melyik tanszéknek hol ér véget a kompetenciája (és a tudása is többnyire...)

Az Európa-joggal kapcsolatban a sikeres ZH ellenére még mindig nem sikerült felébrednem, egyelőre fogalmam sincs hogyan helyezzem el ezt magamnak a "Jogrendszerben", még a nemzetközi jognál is cifrább a dolog, az iszont teccik, hogy olyan soknyelvű, pláne az, hogy az EU honlapján mindenhez hozzá lehet férni, nem úgy mint Magyarországon, ahol a gazdasági lobbi, miatt nincs internetes, hatyálos és bárki által ingyenesen hozzá férhető jogszabály adatbázis. Ez szerintem az állam feladata, kötelessége lenne.


Leiterjakab

Kovács Jozsi # 2003.11.26. 21:38

Végül nem rendeltem meg, éppen öt felől rugdosnak. Kicsit problémás a diplomamunkám is, mivel inkább az alkotmányjog dominál benne, nem a büntető jog (A büntetőjogi tanszékhoz írom ugyanis). Szóval nem egyszerű a dolog... Lehet, hogy átmegyek az Alkotmányjogi tanszékre az anyaggal.

Megkésve bár, de törve nem köszi, hogy elküldted a demónak címét.

Gratulálok a zh-dhoz. Én most szombaton írok ugyanebből, nálunk az egyik legkegyetlenebb tantárgy így 5. évben. Azt mondjuk nem értem, hogy minek kell bevágni napra pontossan az egyes alapszerződések létrejöttének illetve hatálybalépésének dátumát. No mindegy, most már tényleg csak a túlélésre hajtok.

Üdv:


bausan

Leiterjakab # 2003.11.26. 20:15

Sikerült az Európa-jog ZH-m!:-)

Neked sikerült "megrendelni" azt a demót?


Leiterjakab

Leiterjakab # 2003.11.14. 15:03

Szia!

Érdekes a téma. A demoverzióval kapcsolatban majd megírom az e-mail címet az emiledre, nem akarom itt nyílvánosan reklámozni. Nem tudom, hogy lehet-e még kapni demóverziót...


Leiterjakab

Kovács Jozsi # 2003.11.14. 11:17

Hello!

Most fejeztem be az anyagoknak az összegyűjtését. Hát belenyúltam egész rendesen a témába. Hatalmas segítséget jelentett, hogy összeismerkedtem az egyik osztályvezetővel az adtvédelmi ombudsman irodáján belül.
A dolgozat úgy fog kinézni hogy

1. történeti áttekintés 1995 ig (ebből írtam az évfolyamdolgozatot így ezzel nincs gáz)
2.1998 és 1999 módosítások
3. 1999 Nato csatlakoztás, Titokvédelmi rendszer a NATO-n belül
4. EU titokvédelmi rendszer
5. 2003 módosítás AZ EU csatlakozásra tekintettel

Plussz mindenhol kiegészítés az AB nek a határozatai az információs alapjog korlátozásáról (egészen "elkurvultak" a 90-es évekhez képest, ombudsmanni állásfoglalások, országggyűlési jegyzőkönyv

6. KUNKLUZIÓ: ezzel lesz gáz, mivel nem vagyok titokvédelmi szakértő

Hozzájutottam egy két olyan anyghoz amit még nem publikáltak, BM és ombudsman közötti vita a módosításokat illetően...

Dióhéjban ennyi

Olyan a téma mint egy vadló meg kell ülni nem lehet lecsúszni róla úgyanis rengeteg egyéb vonatkozása van pl.: informatika, eljárásjog stb

Lehet még rendelni ilyen demo verziót?

Üdv:


bausan

Leiterjakab # 2003.11.13. 10:32

Plussz: a KJK kiadott ingyenes EU-jogtár demóverziót, amin szintén megtalálható egy csomó minden, nem tudom küldenek-e még demoverziót, én email-ben rendeltem egyet. De még nem sokat "lapozgattam"...

Szia Jozsi! Hogy halad a szakdolgozat?


Leiterjakab

Kovács Jozsi # 2003.11.13. 10:01

Az EU joganyag magyar nyelvű változata még nem igen hozzáférhető, így egyéni felkészüésre még nemigen van mód.
(Béres-Deák Attila)

IM honlapján szinte már az összes joganyag megtalálható magyar fordításban.


bausan