Intrum Justitia


Tilina # 2021.08.26. 13:08

Köszönöm!
Az elmúlt hónapokban átutalt összegek már fedik a tőke értékét, de a kamat és az egyéb költségek még messze vannak. Megpróbálkozom vele.
Van erre valahol sablon szöveg amit küldeni kell?

gerbera317 # 2021.08.26. 13:28

Mivel a teljesítést előbb a költségre, majd a kamatra, és csak legvégül a tőkeösszegre kell jóváírni, ezért eddig csak a költséget és a kamatot fizetted, a tőke pedig el sem kezdett fogyni (legalábbis, ahogyan a szavaidből kiveszem).
Sablönszöveg nincs, de a levelet biztosan úgy kell kezdeni, hogy "Tisztelt Intrum Zrt.!". Utána pedig arra ügyelj, hogy az itt, a felvezetőben ismertetett ok miatt arra, amit eddig megfizettél, még csak véletlenül se azt írd, hogy "a tőkét már megfizettem", mert azt éppen nem fizetted meg, a valótlant állító adós pedig nem jó adós akkor sem, ha közben teljesít. Ha majd eljutsz odáig, akkor majd ezt a fordulatot használd: "a tőke és a költségek nagyságával megegyező / nagyságát meghaladó összeget már megfizettem". Az összes többi már csak egyéni kreativitás kérdése.

Tilina # 2021.08.26. 13:42

Rendben! Így fogok eljárni. Köszönöm szépen!

Tilina # 2021.09.20. 09:59

Üdv ismét!
Kb 3 hete semmi válasz nem jött az Intrumtól.
Érdemes egy jogi képviselővel elküldetni ezt a levelet?

pollipudlipotty # 2021.09.20. 11:47

Már a harmadik kifogásomat küldöm feléjük a BISZ-en keresztül, ami jó stratégiának tűnik, mert így elég szoros válaszadás határidejük van és be is tartják. Lassan 13 éve pucolgatom a tételeimet a KHR listáról (igen, irtó nagy balfasz voltam 2005-ben, kb. azóta szívok is), és már csak 3 maradt vissza, abból egy már tuti elévült, egynek éppen most van folyamatban a tisztázása, hogy elévült-e, és volt egy harmadik, amit nem tudtam beazonosítani. Kifogást nyújtottam be rá a BISZ-nél, erre az Intrum megválaszolta, hogy abból a kölcsönszerződésből ered a tartozás, amire egyébként már létezik egy KHR rekord. Ugyanarra a szerződésre, ügyfélszámra, FMH-ra hivatkoznak, tévedés kizárva. Viszont más a tőketartozás, és pont azért reklamáltam, mert 3 különböző időpontban lekérdezett saját hiteljelentésen más volt a szerződés kezdete, amit most nagy kegyesen átjavítottak a hivatkozott kölcsönszerződés kezdetére. De ez nekem laikusként is nagyon sántít, hogy a bánatban tarthat nyilván két külön tőke- és kamattartozást ugyanarra a kölcsönszerződésből eredő követelésre? Ha ennyire káoszos a nyilvántartásuk, miért kéne elhinni azokat az összegeket, amiket be akarnak hajtani? Mert normális elszámolást azt nem küldözgetnek róla.... jó persze adósként inkább fizessek ne pampogjak, oké, de azért ez egy kicsit csúnya, hogy az amúgy is kamatokkal megfejelt tartozásom kvázi dupláját hajtaná be rajtam az Intrum...

Tilina # 2021.09.20. 11:59

Hogy kell elkezdeni ezt a BISZ-es ügyintézést? Panaszbejelentő? Vagy kifogás benyújtása?
Az én tartozásom is lassan 20 éves, ki akarom már pucolni.

drbjozsef # 2021.09.20. 12:57

Tilina,

Valszeg 30 nap az ügyintézési határidő. Várj még egy kicsit.
De ügyvédi levélnek esetedben nincs sok értelme. Ez egy kérelem, nem te követelsz, hanem ők. Ha el akarnak hajtani, elhajtják a jogi képviselőt is, hiszen nincs semmi, ami kötelezné őket bármire is. Legfeljebb a válaszra.

drbjozsef # 2021.09.20. 12:58

Tilina,

Lásd : KHR törvény, 16.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

drbjozsef # 2021.09.20. 13:00

(estedben ennek értelme nincs, mert az elévülés nem tartozik rájuk, a követelést illetve a KHR-be kerülésedet pedig nem vitatod, szóval eléggé felesleges kör lenne)

Tilina # 2021.09.20. 14:13

Köszönöm!
És a jogi képviselő bevonása előrelendítheti az ügyemet vajon?

drbjozsef # 2021.09.21. 07:12

Tilina,

Általában igen - de esetedben, ha nem vitatod a követelést, fizetni akarsz, és csak részletfizetést kérsz, arra sok értelme nincs. Szerintem felesleges ez esetben megfizetni, mert azon nem múlik az Intrum hajlandósága, hogy ki a feladó.

gerbera317 # 2021.09.21. 09:08

Én nem tenném. Az ügyvédi felszólítás a jogos követelések kiváltsága. Szívességet (engedményt, könnyítést) nem ügyvédi felszólítással szokás kérni.

Babett3 # 2021.10.04. 09:15

Érdeklődnék,hogy sajnos a munkabérem 80%-át már vonják banki tartozások miatt.Most kaptam egy levelet a végrehajtótól,hogy felszólították a bankomat,ahova a maradék fizetésem megy,hogy egymillió 500 ft-ot utaljanak át X banknak! A végrehajtások miatt már alig marad a számlámom így is pénz!
Ilyen esetben a végrehajtó mit csinál?Úgy hallottam,hogy sorban állnak a bankok,még letelik az x hitelem?
Nevemre semmit nem veszek ez miatt az autóm is az élettársam nevén van!Házunkba tulajdonos ezek miatt nem mertem lenne,így haszonélvezeti joggal lakok a házunkban!
Ez miatt összeházasodni sem mertünk!
Előre is köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2021.10.04. 09:43

a munkabérem 80%-át már vonják
Ezek szerint 712 ezer Ft a nettó munkabéred?
felszólították a bankomat,ahova a maradék fizetésem megy,hogy egymillió 500 ft-ot utaljanak át X banknak!
Azt aligha. A végrehajtó a hatósági átutalás kedvezményezettjeként mindig a saját bankszámláját jelöli meg.
Ilyen esetben a végrehajtó mit csinál?
Hát ezt. Tettél-e bármit is, hogy ne így legyen?
Úgy hallottam,hogy sorban állnak a bankok
Attól függ, hogy mihez. Az "x hitelhez" biztosan nem.
Előre is köszönöm a segítséget!
Mihez? Két kérdőjeles mondatod volt, de igazából azok sem kérdések.

Babett3 # 2021.10.04. 09:49

Nem 700.0000ft a fizetésem hanem közel 350.000ft.De ebből sajnos csak 145.000ftot kapok,mert a többit viszi a végrehajtó a számlámról!

Babett3 # 2021.10.04. 09:53

Pedig igen!Az Én bankomat szólította fel a végrehajtó,hogy az X bankszámlára utalják át az összeget!Természetesen nem tudja a bankom átutalni,mert a számlámra pontosan a sok végrehajtás miatt alig megy már rá pénz! :(

gerbera317 # 2021.10.04. 10:10

Ja, hogy te most vitatkozol?

BG12 # 2021.12.13. 05:09

Üdvözletem mindenkinek! Kérdésem lenne Intrum Zrt ügymenettel kapcsolatban vagy esetleg hasonló esetről kérdeznék!Tehát,ha levelet kapok tőlük ( könyvelt) a tartozás 70% os elengedését ajánlva persze csekkel ,mennyire lehet mint ajánlat komolyan venni?Nyílván fizesse be kb 3hét alatt utánna nem érvényes! Köszönöm a reakciót!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.12.13. 06:07

Teljesen komolyan veheted. Ha a kötöttségi időd belól írásban elfogadod az ajánlatot, azzal a megállapodás létrejön.

BG12 # 2021.12.13. 06:54

Tehát jelen esetben a csekket befizetem és ennyi? Mivel válaszlevél nincs felkínálva!

gerbera317 # 2021.12.13. 07:46

Mivel válaszlevél nincs felkínálva!
És mi akadályoz abban, hogy a csekket befizetve írj egy levelet az Intrumnak (saját papíron, saját tintával, saját kútfőből, esetleg innen kimásolva), hogy "az ajánlatukat köszönettel elfogadtad, az összeget már be is fizetted, felejtsük el egymást, mély tisztelettel"?

BG12 # 2021.12.13. 08:19

Levél válasz lehetőség nincs felkínálva csupán a csekk vagy utalási infó.Akkor is jogszerű ez?Illetve ha nekem csak kb félév múlva lesz meg az összeg akkor a tapasztalatok alapján van e ilyen lehetőség újra az Intrumnál?

BG12 # 2021.12.13. 08:21

Sajnos lassú a net most látom a választ illetve magamat ismétlem.

wers # 2021.12.13. 09:10

OFF
Nem a net a lassú, hanem a fórum fejlesztője ezzel is megörvendezteti a közönségét. De nem csak lassú, hanem olykor "vissza a jövőbent" játszik.
ON

BG12 # 2021.12.13. 13:48

Attól függetlenül hasznos néha.