Intrum Justitia


BG12 # 2022.01.06. 07:20

Üdv Mindenkinek!
Elfogadtam az Intrum ajánlatát!
Kifizettem ergo a nevezett összeget ,küldtek levelet melyben a nevezett ügyszámon nincs további követelésük és pont.Hihetetlen de megtörtént,.

drbjozsef # 2022.01.06. 09:04

Majd lesz másik ügyszámon... :D

Farkasdi # 2022.01.11. 13:44

Tisztelt Válaszadó!

Kapnom kellett volna Dr. Hodosi Gábor közjegyzőtől fizetési meghagyást, de azt nem kaptam meg, mert rossz címre küldték.
A feleségemnek is kapnia kellett volna, ugyanebből az ügyből kifolyólag de az övéről sikerült tudomást szerezni a végrehajtói levél álltal.
Az övére a végrehajtón keresztűl ellenkezést küldtünk a közjegyzőnek, de az enyémmel mit tehetek?
A feleségemével kapcsolatban beszéltem ma a közjegyzői irodával és így jutott tudomásomra, hogy részemre is küldtek fizetési meghagyást. A 15 nap már régen letelt.
A végrehajtást kérő az Intrum. A közjegyző szerint a végrehajtást kérő adott rossz címet és ezt a közjegyző nem vizsgálja.
Persze így könnyű bármit behajtani, hiszen az adós át sem tudja venni a fizetési meghagyást.
Az a kérdésem, hogy mit tehetek még?
Köszönöm a választ!

drbjozsef # 2022.01.11. 14:10

Farkasdi,

Ha önhibádon kívül nem vetted át a fizetési meghagyást, akkor TUDOMÁSSZERZÉSEDET követő 15 napon belül kifogást nyújthatsz be az illetékes közjegyzőnél a kézbesítési fikció megdöntése iránt. Ha tényleg rossz helyre küldték a levelet (ez nem evidens : pl. ha közüzemi tartozásról van szó, akkor arra a címre küldik, amit utoljára megadtál nekik levelezési címednek, ha költöztél, és ezt nem jelentetted be, az az önhibád), és a közjegyző helyt ad a kérelmednek, akkor a végrehajtási lapot visszavonják, és megismétlik a fizetési meghagyás kiküldését a helyes címre.

BG12 # 2022.04.13. 17:00

drbjozsef- \" egyszer volt Budán kutyavásár\

drbjozsef # 2022.04.13. 17:32

Lezárult? Vége?

BG12 # 2022.04.13. 17:38

Természetesen! amit kértek megkapták ,megköszönték ! nekem meg nincs több dolgom velük,.

BG12 # 2022.04.13. 17:41

Jó ,nem köszönték de a többi stimmel,.:)