Intrum Justitia


Dr.Attika # 2012.08.30. 13:34

Az alábbiakban kérnék segítséget:
Alapítottam egy céget (kft) 1990-ben. A cég felszámolást követően jogutód nélkül megszűnt 1997-ben. Ma találok egy sima levelet a postaládámban , melynek feladója Kedvezmény Központ Intrum Justitia cég. Székhelye:1438 Budapest, Pf.: 590. Tárgy: Fizetési meghagyás előtti felszólítás. Számlaérték:21232,- Ft, késedelmi kamat 23182,-Ft, Díjak: 2500,- Ft.
Vastag betűs irgum-burgum, hogy ha nem fizetek folyó év 08.31-ig, akkor FMH. Aláírta Keszthelyi Bernadett Jogi főosztályvezető.Csekk mellékelve.
Hátlapon újabb irgum-burgum. Jogi eljárás költsége legalább: 15.686,- Összességében: 62546,- Ft

Kérdéseim:

1. Ha befizetem, akkor az IJ hogyan tudja átutalni a már régen nem létező cég nevében a megbízónak?
2.Ha nem fizetek kinek fogják megküldeni a fizetési meghagyást?
3. Egy cégnek minek jogi főosztály? Nem elég csak jogi osztály?
4. Ha már van jogi főosztály, akkor annak élén nem jogásznak kellene állnia?
5. Fénymásolt aláírás elfogadható ilyen levélen?

Kérem mihamarabbi válaszukat, mert itt van nyakamon az augusztus 31-e. Teljes bizonytalanságban vagyok.

lawcitrom # 2012.08.30. 15:05

Kedves Dr.Attika,

ezt most mint ügyvéd kérded?

Ha komolyan megijedtél (volna):
http://www.pszaf.hu/…-Intrum.html

Ha meg nem, akkor (talán) kifogásold meg.
Pl. elévülés címén is.

Szmsz-ben pedig Nemzetközi jogi főosztályt is létrehozhatnak, miért ne?

ius latratus # 2012.08.30. 17:02

:))

ius latratus # 2012.08.30. 17:06

Egyébként ez sem semmi:

"melynek feladója Kedvezmény Központ Intrum Justitia "

Kedvezmény Központ. (...)

S Attika még azon háborog, hogy jogi osztály, meg jogi főosztály. Ennél a cégnél lennie kell -ezek szerint- Kedvezményt Elutasító Központnak is.
A HR erre gyúr.

Dr.Attika # 2012.08.30. 17:21

Persze, hogy nem jogvégzett emberként kérdem. Figyelem felhívás volt.

Dr.Attika # 2012.08.30. 17:31

Nem háborogtam, hanem szignalizáltam a szelet hámozók nagyzását.
Javaslat: Kúriai Főosztály létesítése is lehetséges lenne.
Ami viszont meglepett: lawcitrom hozzászólása. Jogász ennyire buta nem lehet.

lawcitrom # 2012.08.31. 08:02

Kedves Dr.Attika,

mégis miért is? Mert hagytam, hogy felhívd a figyelmemet? Na ebben igazad lehet...

Atis77 # 2012.10.10. 16:13

Na megjött amire vártam fmh 300e ft t-home. Csak bedobós levél jött. Gondolom támadhatom elévüléssel.? Ajánlott még a tréhome tól jött tavaly nyáron de azt nem tudtam átvenni (rommá tört boka 3 hónap fekvés)

Atis77 # 2012.10.10. 16:49

A lényeg

A feleségem kapott a intum-tól fizetési meghagyást több mint 300e ft állítólagos thome tartozásról. Hivatalos levél nem jött csak bedobós. Írtam ellentmondást. Ha szépen megkérem véleményezné mielőtt elküldöm?

"XY
lakcím

Tárgy: Ellentmondás fizetési meghagyásnak
Ügyiratszám: xxxxx/Ü/xxxxx/xxxx/x

Tisztelt közjegyző neve !

Ezúton ellent mondok tárgybéli ügyiratszámú fizetési meghagyásnak, miszerint a a távközlési szolgáltatásokra vonatkozóan a 2003. évi C. törvény (az Elektronikus Hírközlésről) 143. § (2) bekezdése szerint: „Az előfizetői szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el." A fizetési meghagyást 2012-10-10.-én vettem át, ezt megelőzően az ügyben a követelésre állítólagosan jogosult Inrtum Justitia Zrt-től hivatalos megkeresés nem történt.

xxxxx 2012 október 10.
………………………………………….
xxxxxx

Atis77 # 2012.10.10. 16:50

Előre is köszönöm

INKASSZÓ # 2013.02.08. 08:20

Az instrumnál van az ügyvéd,vigyázzatok vele!!!!Jogcím nélkül leszívja a számlátokat,bár az enyémet 2 órán belül vissza utalta fél óra ordibálás után!

Atis77 # 2013.05.03. 18:03

Az ellent mondás sikeres volt. perré alakult, de szartak rá, a pert megszüntették

olorsi # 2013.10.21. 19:09

Tisztelt Fórum!

Van egy t-home tartozásom, amit kiadtak egy behajtócégnek, az átadta egy ügyvédnek behajtásra. Ilyen papírt kaptam. Pár hónap múlva megjelent az Intrum, ugyanezt a t-home nekik is kiadta. Ők azt írták, mivel az ezelőtti felszólításukra nem reagáltam, ádadták az ügyet egy ügyvédi irodának. Persze, hogy nem reagáltam, hisz ők nem is küldtek ki felszólítást, az egy másik behajtó cég volt (és másik ügyvédnek adta ki behajtásra).
Nem ez a baj, nyilvánvalóan fizetnem kell, hisz tartozom (na de kinek?). A baj az, hogy az Intrum azt is írta, hogy otthonomban felkeresnek a behajtás végett. Nem értem. Ha kiadta már ügyvédnek, miért is akarnak meglátogatni? De a nagyobb baj, a 11 éves kislányom sokszor van egyedül itthon. Mi lesz, ha akkor jönnek családlátogatásra? Neki nincs telefonja, nem tud felhívni, a szomszédok is ritkán elérhetőek. Tehát, ha megjelenik mondjuk két férfi, mi lenne a teendője?? Ha csöngetnek úgyis kimegy, mert azt hiszi, valamelyik barátja lehet az...
Szóval nem a kifizetés tényét bírálom felül csak ezt a lehetetlen helyzetet.

Szép estét!

Jucuska123 # 2013.10.24. 10:51

Tisztelt jogifórum!
Kérem segítsen minket az intrum justitia fenyeget mivel van tartozásunk a vodafonnál és átadták az intrumnak ma kaptam egy levelet hogy jogilag fognak eljárni ellenünk és ügyvéd fog házhoz jönni kérdem én jogos e ez? már próbáltunk megegyezni a vodafonnal hogy neki törlesztenénk a tartozást de sajnos nem sikerült dülőre jutnunk ezért ők ennek az intrum behajtónak adták az ügyet és kérdem én milyen jogon? hisz én az intrumal semmilyen szerződést nem kötöttem és a vodafonnak se lett engedélyezve hogy 3.félnek kiadják az adataimat legyenek szívesek segíteni mert már nem tudom mit tegyek és miért fenyegetnek...

Köszönettel..

Tubica # 2013.12.11. 17:35

Kedves Sorstársak!

Soha senkinek nem tartoztam. Tegnap, meg ma már 3 napos határidős felszólítással fenyeget, és zaklat az INTRUM.
3 db készenléti (Édesanyám után víz, villany, gáz) számla van a nevemen 60 évesen. Semmi egyéb. Ennek a pár forintos készenléti díjnak a fizetésével a bankom van megbízva.
Elég gatya egészségi állapotban vagyok, hogy maradjak nyugodt???
Amit lehet a neten elolvastam, szomorú h. ilyen megtörténhet több ezrünkkel.
Senkinek nem adtam , írtam alá semmit. NINCS kölcsönöm, büntetésem.
Mit tegyek, ne tegyek??????????
köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.11. 17:41

Csak elárulták tán, hogy kinek milyen jogcímen fennálló követelését kívánják érvényesíteni.

tiborbalog1@gmail.com # 2013.12.17. 13:17

Tisztelt Fórum! Valamikor volt egy előfizetős telefonom 2 év hüségel a t-mobilnál.egy éjjel picit ittam és elhagytam a telefont.Valahogy elmaradt a letiltás a részemről(pedig hívtam a t-mobilt de nem tudtam a jelszót és így nem foglalkoztak velem)aztán eltelt pár év.(ez 2009-2010 ben volt) és most megkereste egy ügyvéd a céget ahol dolgozom és letiltanak 33% ott minden hónapba tőlem.az volna a kérdésem,hogy nem kellet volna a szolgáltatónak letiltani 2-3 hónap után a telefont?(most 750.000-t akarnak valami 100-120 000 ért!mit tehetnék?

Tubica # 2013.12.22. 17:55

Kedves K.B.S.!

Nem árulták el. Nem is mertem felhívni őket. A férjem igen (sajnos). Nem mesélte el a történteket, de amit tudok: a fiam mellette volt, és felkészületlenül, h. ki keresi,átadta a telefont, v. megadta a fiam számát, aki minden adatot bebökött, mire elárulták neki (a fiamnak a harmadik !!! telefonszámra, h. egy UPC nem tom hány éves egy havi elmaradás van a nevén. (3. éve biztos nem UPC-sek vagyunk.) Mondjuk nem tudom igaz-e ez a családi tartozás, de a UPC miért nem tisztázta velünk! ??
Szóval hiába mondtam, nézzék meg a You-tube-on h. kell illendően, szakszerűen beszélni velük, mindent bemondhatott. Meg is érkezett bélyegző stb. stb. nélkül a sárga csekk közel 5.ooo.- Ft-ról, h. töltse ki az összes adatával írja alá mindennel egyetért??? és igazolja a befizetésen túl a befizetést??? Ezeket vissza kell a borítékukban küldeni. Itt van minden előttem, mivel kibírható az összeg befizethető, csak hogy csináljuk, h. ne köszönjön ez az összeg még 6 x vissza???? Mivel ez a 8 nap kb vége, mert irgum-burgum, ha átlépi a határt mit tegyek h. itt VÉGE legyen és kopjanak le! ???
Tisztelettel, köszönettel, üdvözlettel!
ui. Kérik név, születés, anyja neve, állandó lakcím, lev. cím, telefonos elérhetőség, e mail cím, bankszámlaszám és nyilatkozat h. elismerem a tartozást, önök fele 8 napon belül kifizetem.
Ha megtesszük mi van, ha csak befizetjük mi van? és mi van , ha "csak a telefonos beszélgetésre hivatkozhatnak egy felvétellel?
Hangsúlyozom, ha tartozunk fizetünk, de nem tetszik a stílus. Le stile le home. És biztonságban akarok maradni.

Sücmörgő # 2013.12.28. 11:02

Tisztelt Fórum!

2008-ban egy svájci frank alapú hitelt vettem fel a szüleim részére,azzal a feltétellel,hogy törlesztik,mivel ők nem tudtak hitelhez jutni.Sajnos nem fizették én BAR listára kerültem,azóta pedig a behajtó cégnek tartozom.Az akkori hitel forintban 1,1M Ft volt.Én sajnos nem tudtam fizetni a hitelt,mert nekem is volt egy másik banknál,melyet becsületesen kifizettem.Azóta a szüleim részére felvett hitel 2,7 M Ft tartozásra ugrott.A behajtó céggel megegyeztem,hogy havi 20E Ft-tal törlesztek.De hiába mindez,hiszen évente 100E Ft-tal emelkedik tartozásom és ezt már sem idegekkel,sem anyagilag nem bírom.A nevemen nincs semmi,amit elvehetnének (ingó,ingatlan).
Tanácsot szeretnék kérni,hogy mit lehet tenni.
Nem tartom korrektnek,hogy a hitelt,melyet 7 évre vettem fel több,mint 1M Ft késedelmi kamatot,400E Ft-os behajtási költséget számoljanak fel.
Jogosan követelhet ekkora összeget?
Ha esetleg hozzájutnék a tartozás közeli összeghez,le lehet-e redukálni a 2,7M Ft tartozást kevesebbre?
Minden választ előre is köszönök,üdvözlettel: Sücmörgő

Dr.Attika # 2013.12.28. 12:00

Rosta Roland!
A kérdezőnek nem "jogilag zokni" emberek válaszára van szüksége.

Barbara55 # 2013.12.28. 14:05

Tisztelt Fórumozók!

A bank 2010-ben eladta a hitelkártya tartozásomat egy faktorcégnek. A követelés jogos, hiszen nem tudtam fizetni, részletfizetést ajánlottak ugyan, de max. 12 hónapra, amit nem tudtam vállalni, mivel annak a részlete közel akkora lett volna, mint a havi jövedelmem. Így az eredeti 430 e Ft tartozás ma közel 1,5 M Ft lett. 2013. novemberben kaptam meg a fizetési meghagyást, amire ellentmondást írtam. A kérdésem az lenne, hogy kérhetem-e, hogy a felszámított kamatokból valamennyit engedjenek el? Miért vártak 3 évig a FMH kibocsátásával? Azért, hogy 3x akkora összeget követelhessenek? ("a másik fél helyzetének kihasználásával feltűnően aránytalan előnyt kötött ki"). Kértem őket többször, hogy küldjenek egy részletes kimutatást, mitől lett ekkora a követelt összeg, de mindig csak annyit kaptam, hogy x tőke + x kamat. (A késedelmi kamattal nem lehetne ekkora az összeg. Más kamatot is felszámíthatnak?) A tartozást elismerem, és fizetnék is, de nem ekkora összeget. Van rá esély, hogy mérsékeljék a kamat összegét?

Dr.Attika # 2013.12.28. 16:40

Nem a kérdezőnek válaszoltam, hanem a te hozzászólásodra reflektáltam.
A kérdezőnek válaszoljon az ügyvédje.

gerbera317 # 2013.12.29. 11:16

Mindez semmit sem változtat Sücmörgő ügyén. Az úgy van, ahogy az első kapott válaszban áll:

A hitelszerződés elolvasta, mindenben egyetértőleg aláírta, nem fizetett (lényegtelen, hogy ki nem fizetett), az következett, amit vállalt.
A fizetési könnyítés tényleg csak a jogosulton múlik, meg azon, hogyan kérik a könnyítést.

Sücmörgő # 2013.12.30. 08:15

Először is köszönöm a válaszokat. :)
A tartozást elismer(t)em és ezt meg is írtam a Bank felé.Viszont felmerült bennem egy olyan kérdés,hogy én a behajtó céggel NEM kötöttem szerződést.2010.Májusában a szerződés "halott" lett. Akkor 1,9M Ft tartozás és kamat volt.Ezek után a Bank MILYEN alapon adta ki a személyes adataimat 3dik személynek (behajtó cég)??
A behajtó cég MILYEN alapon követel erre még kamatot???
Hol itt az igazság????
A tőke tartozást elismerem,no de kérem ez már az uzsora kamatnak az uzsora kamatának a kamata!!!
Nap,mint nap látni a híradóban,hogy uzsorásokat fogtak el.Ez akkor mi???

Sherlock # 2013.12.30. 11:09

Sücmörgő,

előbb-utóbb mindenki megtanulja.