lejárt vízóra


oligaliga # 2019.09.15. 05:08

És még valami: a víziközmű-szolgáltató honlapján fillérre pontosan fenn van, hogy hol mennyit kell fizetni 1 m3 víz és csatornaszolgáltatásért.

oligaliga # 2019.09.15. 05:07

Ati770

A számlán rajta kell lennie, hogy hány m3 vizet számláztak, és az 1 m3 víz hány forint. Nem nektek kell visszafelé kiszámolni. Ha a családtagod ugyanazon a településen lakik, mint te, akkor az ő 1 m3re számolt vízdíja is lehet ugyanannyi, mint a tiéd, de a számlája egész biztosan nem (más fogyasztási szokások, más vízigény, talán még csatorna sincs). Ha pedif máahol laknak, nincs értelme a hasonlítgatásnak.

Igen, a legbölcsebb, amit tehettek, hogy befizetitek, és új vízórát szereltettek.

MajorDomus # 2019.09.14. 22:37

Az a legokosabb!

Ati770 # 2019.09.14. 20:59

Kedves Oligaliga.

Mi sem a végösszeget néztük. A számlán tételesen fel van sorolva mit is tartalmaz a számla. Itt külön részletezve volt a víz-csatorna díja is. Ami miatt nem foglakoztunk vele az az, hogy a számlán szereplő összeg nagyjából egyezett a korábban általunk a vízmüvekhez fizetett összeggel. Igen, utólag már mi is belátjuk, hogy ez, vagyis az, hogy nem szereltettünk újabb vízórát, egy nagy hiba volt. Legalábbis jelen állás szerint így fest a dolog. Most úgy néz ki, hogy valamivel 15.000 forint alatti összeget számláznak havonta a korábbi, a vízműveknek fizetett 5.000-7.000 forint helyett. Tudomásom szerint, 600 ft. egy m3 díja. Ez alapján 25 m3 van nekünk kiszámlázva havi szinten. Egyik családtagom egy 90 nm. alpaterületü házban lakik a feleségével és a gyermekével. Nekik nincs ilyen magas víz-csatona díjuk. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy nyeljünk egyet és fizessük be? Az biztos, hogy a napokban új vízórát fogunk felszereltetni

oligaliga # 2019.09.14. 13:54

Ati770

Nyilván mellékmérőtök volt, ezért nem kellett újat szereltetetnetek. Nagy hiba. A társasház bekötési mérőjén (főmérőjén) mért fogyasztásból levonják a hiteles mellékmérők fogyasztását, a maradékot pedig kiszámlázzák annak, akinek nincs mellékmérője. Mondhatni, így jártatok.

Az önkormányzat számláján nem elsősorban a végösszeget kell nézni. Mekkora fogyasztást számláztak? Hasonló a mennyiség a korábbiakhoz? És az 1 m3 víz díja?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.14. 10:14

Ezt ne tőlünk kérdezd!

Ati770 # 2019.09.14. 09:14

Sziasztok.
Az alábbi problémával fordulok hozzátok. Vízóránk hitelessége 2018 év végén lejárt. Megjelentünk a vízműveknél és annak rendje módja szerint kiegyenlítettük a még meglévő tartozásunkat. Nem szereltettünk új vízórát. Ennek oka az, hogy egy a szomszéd házban azonos méretű lakásban lakó családnak szintén nem volt vízórája és az adott önkormányzat automatikusan a lakbérhez csatolt víz és a csatorna díja jóval kedvezőbb volt mint a vízművek által kiszámlázott díj. Miután a szerződésünk megszűnt, annak rendje és módja szerint az önkormányzat el is kezdte a lakbér mellé kiszámlázni a víz-csatorna díját. A korábbi, a vízművekhez fizetett díjhoz képest, havi leosztásban ez az összeg amit a lakbérhez csatoltak, valamivel kedvezőbb volt, emiatt nem is nagyon foglakoztunk azzal, hogy új vízórát szereltessünk. Most kaptunk egy tetemes összegről szóló számlát az önkormányzattól, ami alapján az elmúlt 9 hónap fogyasztását egy összegben szeretnék kifizettetni velünk. Természetesen az általuk számított összegből levonták azt amit eddig befizettünk a lakbérrel együtt, de miután a teljes összeget kiszámoltuk, az jött ki, hogy az önkormányzat cirka havi 15.000 forintot számlázott ki nekünk a víz-csatorna díjra. Ez az összeg valamivel több mint a duplája annak, amit korábban a vízműveknek fizettünk. Korábban semmilyen ezzel kapcsolatos tájékoztatást nem kaptunk sem az önkormányzattól, sem a ház képviseletétől sem. Szeretném kérdezni, hogy mi alapján számítják ki ezt a díjat, van e lehetőségem panaszt tenni? Ami esetleg még fontos lehet, egy 30 nm. lakásról van szó amiben hárman élünk. Várom az esetleges építő jellegű válaszokat. Köszönöm

AABK # 2018.06.08. 20:56

Így sem lehet akkor semmit tenni? Vagy ahhoz meg bizonyítani kellene, hogy valóban megkaptak minden információt a Vízművektől?

MajorDomus # 2018.06.08. 20:01

Ebben van igazság!

AABK # 2018.06.08. 09:46

Kedves Immaculata!
Nagyon köszi a választ, pont erre voltam kíváncsi többek között, hogy az értesítés hogyan történik. Elvileg az adás-vételi szerződésben benne van, hogy az eladó semmilyen információt nem tartott vissza, de akkor mégis úgy tűnik, hogy igen. Elképzelhetetlennek tartom, hogy nem tudott az óra lejáratáról, ha ennyi értesítés érkezik.

nonolet # 2018.06.08. 08:02

F.Laca

Miért kell hazudnod ?! erről is.

pl.

http://arad.hu/…vito-muhely/

http://carolviz.hu/…-hitelesites

Immaculata # 2018.06.08. 03:52

A szolgáltató legalább egy évvel korábban, majd minden számlához elküldi azt a tájékoztatót, amiben benne van, hogy az óra hitelessége év végén lejár és a kellemetlenségek elkerülése érdekében még idejében végezze el a tulajdonos a hitelesítést.

Kötelezni nem lehet senkit, aki nem hitelesít, annak vízköltsége automatikusan elszámolódik a közös költségben.

Kellemetlen, kellemetlen, gondatlanság, de szerintem sem tudod érvényesíteni.

efi99 # 2018.06.07. 20:20

Ezt nem a szolgáltatónak kéne figyelnie?

MajorDomus # 2018.06.07. 19:55

A következő lakásnál már rutinos leszel.

a ,,kacsaláb,, garanciajegyét majd ne felejtsd el
elkérni.

AABK # 2018.06.07. 17:25

Köszi szépen a válaszokat! A szolgáltató simán átírta a nevemre az órákat, nullás igazolás is volt. Közös költseg sem úgy lett megállapítva, hogy nem egyedi mérős vagyok. Erre őszintén szólva abszolút nem gondoltam, hogy az óra szavatossága is kérdés/gond lehet.

nonolet # 2018.06.06. 21:57

AABK

Miért maradt el a vevőtől elvárható gondosság?

Attila1900 # 2018.06.06. 21:53

AABK meg ha elindítod a pert annak költsége kb. ugyanannyi mint az összeg amiről beszélsz és még nem is biztos,hogy megítélik.

MajorDomus # 2018.06.06. 21:48

Ha nem tudott róla,nincs keresnivalód.

neked sem tilos utánanézni a szolgáltatónál.

AABK # 2018.06.06. 20:37

Tisztelt Fórumozók!
Januárban lettem új tulajdonosa egy olyan lakásnak aminek a vízóra hitelessége tavaly év végén lejárt.A probléma az,hogy a régi tulajdonos nem cseréltette ki,de még csak nem is szólt. Május elején hívtam a Vízműveket, hogy bár márciustól írja a tulajdonos váltási szerződés az új számla érkezését,nem kaptam eddig egy darabot sem. Akkor derült ki, hogy ennek az oka a lejárt vízóra amit az előző tulajnak kellett volna még hitelesíttetni.Most a közös költség részeként vagyok köteles fizetni dupla akkora összeget,nem beszélve arról,hogy még a hitelesítési összeg is engem terhel. A kár nagyjából 100e Ft. Az előző tulaj nem szándékozik beszállni a költségekbe mondván, hogy ők a Vízművektől semmilyen tájékoztatást nem kaptak a vízóra cseréjének szükségességéről.Szerintetek jogi úton behajtható a kár,ha arra hivatkoznak,hogy nem kaptak értesítőt?
Köszönöm előre is!

Bonnie # 2009.04.15. 19:26

köszönöm szépen a válaszokat
mindenképp szeretném cseréltetni, csak nem mindegy, hogy mennyibe fog fájni...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.04.06. 17:34

Arra nincs, hogy nem számlázhat. Az órák is vízkövesednek, így 4 év után, már kevesebb fogyasztást mérnek, úgyhogy nem a fogyasztó, hanem a szolgáltató jár rosszabbul, ha nem cserél. Fizetni mindenképpen kell.

nandy # 2009.04.03. 08:44

És ezt a gondolatot folytatva: a tulajdonosok közössége dönthet úgy, hogy a lejárt almérősöket kizárja a "vízórás körből", helyette egy jó magas átalányt állapít meg... Ez ellen nem lehet mit tenni.

nandy # 2009.04.03. 08:36

És ha megnézed a neten (azt hiszem, a Vízművek oldalán fent vannak az árak), akkor a hitelesítés is majdnem annyiba kerül, mint a csere.
Ezért szokták inkább cseréltetni.

Viszont én úgy tudom, hogy a szolgáltatót nem igazán érdekli az, hogy hiteles-e a mellékmérő. Nálunk legalébbis úgy működik, hogy a Társasház adja le a vízóra-állásokat, annak alapján számláz a szolgáltató a tulajdonosok felé. A ház főórája szerint mért fogyasztásból fennmaradó részt pedig a Társasháznak. Ezért inkább a tulajdonosok érdeke az, hogy hiteles almérő alapján történjen a felosztás.

websas # 2009.04.03. 07:21

Nem fogják elfogadni a mért értéket mást számláznak és reklamálni sem fogsz tudni.

websas

Bonnie # 2009.04.03. 07:11

kedves monalisa1
a mellékmérő az én tulajdonom, tudom hogy a saját kültségemen kell/ene cseréltetnem vagy hitelesíttetnem. de azt szeretném tudni, hogy mi történik, ha nem teszem ezt meg?
köszönöm