Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Zajos szomszédok

nanemaaa # e-mail 2014.07.16. 08:49

Csak annyit tennék még hozzá, hogy ha a házban senki sem hall zajt tőletek, kizárólag egy szomszéd, akkor simán fennáll annak lehetősége, hogy a zaj nem tőletek jön, hanem a saját fejében kong. Vannak akik képtelenek elfogadni (felfogni) azt a tényt, hogy nem tanyán, hanem egy társasházban laknak. Ez ellen viszont nincs orvosság. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy az egyoldalú alkalmazkodási szándék nem mindig vezet eredményre, így bármi áron nem is érdemes törekedni rá.

Mufurc_nagyon #   2014.07.16. 07:35

Kedves Pöttyöske02!

A páros izzadás valóban kellemesebb, de hogy hallkabb?;-))))

A hangszórókat ki lehet cserélni fülesekre (fülhallgató).

A tojástarókból készített zajelnyelők is csodákra képesek.
Ráadásul dekorálható és jól mutat.

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # e-mail 2014.07.14. 22:19

Számítógépes játékok helyett,, páros izzadással,, töltsétek az estét, az kevésbé zajos és kellemesebb is!

matthiasi # e-mail 2014.07.14. 09:53

Csendben kell maradni !

Pöttyöske02 # e-mail 2014.07.14. 02:54

Üdv!

Azt hiszem a mi esetünkben kissé fordított a helyzet. A párommal élünk együtt egy panel házban, ahol köztudottan sajnos a hangszigetelés finomanszólva is pocsék.
Az utóbbi időben a szomszédunk "jelezte" (Ütötte a redőnyünket, miközben ordítva káromkodott, ütötte a falat, valamint nem egyszer ordítozott át, akkor sem épp a legszebb stílusban...) hogy szerinte túl hangosan beszélgetünk, valamint zavarja a pihenésben, hogy esténként a párommal számítógépes játékokkal játszunk.
Annak ellenére, hogy a szomszédunk ilyen stílusban fejezte ki nem tetszését, mi ezt követően átrendeztük a szobát, mivel tény és való, hogy bár nem magas hangerőn szóltak a hansgzórók, de a fal mellett voltak felállítva. Valamint megpróbáltunk valamiféle hangszigetelést létrehozni amennyi az anyagi helyzetünkből futotta, és persze természetesen megpróbáltunk az utóbbi időben "halkabban beszélgetni".
Ennek ellenére a szomszédunk kinyomozott rólunk pár információt, most pedig a rendőrséggel fenyegetőzik. Ilyen helyzetben mi mit tudunk tenni? A többi szomszédot is megkérdeztem, ők nem érzékelnek az állítólagos hangzavarból semmit.

MajorDomus # e-mail 2014.06.10. 22:46

Csak egy fő jött Pirézföldröl.

MajorDomus # e-mail 2014.06.10. 22:10

Javítás : a képviselő nem rendfenntartó.

MajorDomus # e-mail 2014.06.10. 22:10

Javítás : a képviselő nem rendfenntartó.

MajorDomus # e-mail 2014.06.10. 22:08

Sokra nem mész vele, azonkívül a kepviselo nem először is nézz utána milyen jogcímen laknak ott .
Bérlő , tulajdonos , vagy egyéb.

ezt követően johet a többi lépés.

Fahitas # e-mail 2014.06.06. 22:43

Kedves sorstársak.
Panelban lakunk. Segitséget szeretnék kérni. Kb. 9 hónapja fölénk költözött egy "külföldi" család. Azota pokol az életünk. A gyerekük egy 14 éves fiu a haverjait suli után felviszi a lakásba. Ugrálnak obégatnak. Rezeg az egész lakás. Amikor kedvesen szoltam az anyjának elküldött melegebb éghajlatra.
A szülők hétvégente vendégeket fogadnak este, dübörögnek, meg ordítva beszélgetnek. Az apuka nem igazán tud rendesen magyarul igy hangerővel próbàlja a hiányosságát potolni. Szoltam nekik, elküldtek ujra azzal hogy ők csak élik az életüket. A közös képviselő sem tesz semmit. Javasolta hogy hivjak rendőrt. Még nem tettem meg mert sajnos én vagyok vesztes helyzetben.
Hogyan tudnám egy kicsit én is az a kis "életüket" megzavarni? Van valami tipp valakitől?
A radiátor csövet nem verném mert mindenki mást is zavarnék. A rendőrnek jobb dolga is van mint kijönni hozzánk. Amugy a kapucsengőjük sem müködik, sőt a nevüket sem rakták ki. Még azt se tehetem meg hogy felcsöngetek hozzájuk éjjel aztán hazamegyek.
Segitsetek légyszi. Épp most is óbégatnak és dübörögnek. Jelentsem fel őket a közös képviselőnél irásban? Köszi a segitséget
Fahitas

MajorDomus # e-mail 2014.05.16. 00:16

Érdekelne a végeredmény!

Wildmann # e-mail 2014.05.15. 21:07

MajorDomus igen velősen összefoglalt néhány hónap-év történését. :-) Minden benne van.

Ajanlott honlapok témában: www.adminworld.hu
www.thazak.hu
www.tarsashaziblog.com

MajorDomus # e-mail 2014.05.08. 22:10

Lehet.
birtokháboritásért fordulhatsz a Jegyző felé.

dátumozós fényképezőgéppel vagy videokamerával rögzíted a zajkeltést.

Tárgyalás kész,3.200 Ft illetéket Perkálj le.

eredmény: figyelmeztetés és bírság,meg két új ellenséged a házban.

Selene # e-mail 2014.05.07. 22:19

Szeretnék segítséget kérni.
10 éve épült társasházban lakunk a földszinten. A nappali és a hálószoba ablaka is az utcára néz. A járda közvetlenül a ház mellett van, nincs semmi előkert vagy ilyesmi. Nem állandó jelleggel de van két kedves szomszéd akik a motort az ablakunk alatt parkolják le, a járdán. Előfordul, hogy egyszerre mindkét motor ott van. A problémám az, hogy hangos, zavaróan hangos. Borzasztó erre ébredni éjszaka, korán reggel, mikor, hogy. Még ha nem alszunk akkor is zavaró. Az udvarban van parkolóhely a motoroknak, autóknak.
Többször kértük, hogy ne ide álljanak a motorral. Persze ez nem ért semmit. Lehet tenni valamit hivatalos úton?
Előre is köszönöm a válaszokat.

MajorDomus # e-mail 2014.05.06. 23:25

Izraelben már gyártják az idő órás kakas hangfogót!

limma #   2014.05.06. 17:51

Ilyen kakasos dolog nálunk is volt.

A szomszéd írt egy gyönyörű szösszenetet, hogy a szomszédja európai módon tartsa a kakasát és reggel öt és hét óra közt ill. este némítsa el...ez klasszabb volt, de nem tudom szó szerint idézni...és kinyomtatta és kifüggesztette a kerítésére, hogy mindenki láthassa!
:-)

Kár, hogy nem tudtam lefényképezni, de remélem idén is kiírja, és akkor közkinccsé teszem :-)- természetesen a személyiségi jogok figyelembevételével :-)

PowerRD # e-mail 2014.05.06. 14:23

(bár Velvetről bszélünk)

PowerRD # e-mail 2014.05.06. 14:23

A jogifórumos hozzászólást nem találom, de a cikk itt van:

http://velvet.hu/…_be_a_lakas/

MajorDomus # e-mail 2014.05.02. 21:25

Ez komoly?

PowerRD # e-mail 2014.05.02. 14:00

Hé, a halott sem.

Pont itt a fórumon olvastam úgy két éve az esetet, amikor a halott szomszéd lecsorgott a plafonon keresztül, tönkretette a televíziókészüléket, a biztosító meg nem volt hajlandó fizetni, mert véleménye szerint a folyékony szomszéd nem számít beázásnak. Valamelyik nap hasonló ügyről olvastam cikket, csak ott nem lecsordogált, hanem konkrétan felrobbant a szomszéd.

Egyjogász #   2014.05.02. 08:41

Csodálom, hogy Kukorit és Kotkodát nem jelentette fel valamelyik szomszédjuk....:)))

MajorDomus # e-mail 2014.05.01. 21:48

Sőt a tyúkokat is,mert felizgatják a kakast.

szafika # e-mail 2014.05.01. 20:18

Hűha ! a kakasunkat is feljelenthetik ? A szomszédunk azt mondta , h a szebben kukorékoló kakast hagyjuk meg ! Lehet , h a másik szomszédnak meg ez nem fog tetszeni ?!

MajorDomus # e-mail 2014.04.30. 23:34

Vanda

kutyaharapást szőrivel.........

Szerafin # e-mail 2014.04.30. 18:29

Én időnként az inteligens válaszokat bírom:-)