Zajos szomszédok


Szomorú örökös # 2020.06.15. 17:38

Azt sem tudja....hogy az illető valóban megtenné-e, vagy csak ide írta pl mérgében.

Az a baj, hogy ha az illető mégis adózik, akkor ez nagy nyilvánosság előtt elkövetett jó hírnév megsértése, becsületsértés is simán lehet. De nagyon egyszerű: ha ilyen gondolata van, akkor azt - még mérgében is - inkább tartsa meg magának, ne írja le, mert az írásnak nyoma van később is.

MajorDomus # 2020.06.15. 17:03

A minősitéssel nem,de a lényeggel egyetértek.
.
Nem értem hogy miért kell (azért mert haragszik a szomszédra) azzal foglalkozni. hogy "biztos nem fizet adót".
.
Kinek mi köze hozzá?
.
Egyedül a Navra tartozik.
.
A magyarokra jellemző irigység és a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás....

Szomorú örökös # 2020.06.15. 12:40

Ez nem erkölcsi fórum

Hát pedig az bizony jogi kérdés, hogy egy adott adótitikhoz kinek van köze és kinek nincs.

kedves barátom

A barátaimat én választom. Te pedig nem vagy ezen a listán.

Szomorú örökös # 2020.06.15. 06:27

Sonjasonja

aki hol hosszutavra,hol airbnb-vel adja berbe turistaknak a lakast. Adozni igy biztos nem tud

Ha csak simán kiadja és nem kupleráj vagy kártyabarlan működik a lakásban, akkor abba sok beleszólása nincs a lakóknak a jelen szabályozás alapján, mert a szabályokon belül ő arra használja a megvásárolt ingatlanát, amire csak szeretné. Mellesleg eléggé görény stílus az, amikor valakinek a privát adózását kezdi el valaki vizsgálni, mert ahhoz rajta és a NAV-on kívül senkinek semmi köze, úgy hívják, hogy adótitok. Számomra ez nem más, mint sárga irigység, hogy másoknak van pénzük olyan lakásra, ami hasznot hozhat neki a konyhára.

Sonjasonja # 2020.06.15. 00:25

Udv,
az en volt idos holgy szomszedom ,aki nappal cellulitisz masszor volt,ejjel folyatta a vizet folyamatosan. Nem volt vizoraja. Kesobb kiderult,h prostik visznek hozza ugyfeleket. De a vegen egy szivargo gazcso miatt rugta ki a tulajdonos a lakasbol. (Bejelentettuk a gazmuveknek az wros gazszivargast.)
Azota megvette a lakast egy olasz ,aki hol hosszutavra,hol airbnb-vel adja berbe turistaknak a lakast. Adozni igy biztos nem tud. Illetve ezek a berlok zajosabbak.
Egyszer kiderult,h a vizcsove az mienkre volt rakotve,de nekunk vizorank van. Azota lemondtam es atalanyt fizetek a kozosmoltsegbe.

drbjozsef # 2020.05.20. 05:55

Igen.

MajorDomus # 2020.05.19. 18:32

Hogy mit hazudik?

drbjozsef # 2020.05.19. 07:19

Attól függ.

balek13 # 2020.05.18. 19:25

A hatóság félrevezetésének számít-e, ha kiérkező rendőröknek hazudik a csendháborító?

balek13 # 2020.05.18. 19:25

A hatóság félrevezetésének számít-e, ha kiérkező rendőröknek hazudik a csendháborító?

MajorDomus # 2020.05.15. 18:40

Inkább rízs!

nanemaaa # 2020.05.15. 07:57

Lehet, hogy vadkender ültetvényük van a lakásban.

MajorDomus # 2020.05.14. 19:11

Emeljétek meg az átalány a háromszorosára!

dopod # 2020.05.14. 13:51

A Kft-ről majdnem mindent tudunk, csak azt nem, mihez kell nekik az a rengeteg víz éjszakánként. Nyugdíjas házaspár, akik könyvelnek. Biztos a vízhűtés a PC-hez...
A tulaj aláírt egy olyan szerződést ami a bérlőt védi, még vízórát sem szereltethet be. De azért keresi a kibúvót, mert elég gyakran piszkálva van emiatt.
Az SZMSZ-ben, hogy ki mire használja, nincs kitétel.

Birtokvédelmet megpróbáljuk.

drbjozsef # 2020.05.14. 11:32

Hangos : birtokvédelem a jegyzőnél.

Drága : amíg nincs vízóra, addig nagyon semmit. Ilyen az átalány. Valakinek előny, valakinek hátrány.

A "bérli egy Kft" dolgot jobban körül lehet járni.

Egyrészt a tulajdonost cseszegetni.

Másrészt ha lakóhelyiséget lakáscéltól eltérő célra használnak, és ezt a SZMSZ-etek tiltja.

alfateam # 2020.05.14. 11:17

Most akkor mi-is a problémád?1.: Hangosan zuhog a víz?
2.:Hangosan zuhog a víz és nem fizetnek érte?

dopod # 2020.05.14. 11:07

Tisztelt Fórum!

A TH egyik lakását bérli egy Kft. Több mint 1 éve vannak itt, és azóta a közös vízhasználat minimum a duplájára emelkedett. Ennek költségét jó néhány lakónak kell viselni, ami az egyik problémánk. Jó lenne valami jogi lehetőség hogy ezt a többletköltséget bevasaljuk a Kft-n, ne pedig a nyugdíjas lakók többletterhe legyen.

A másik, hogy ezt a vízpazarlós tevékenységet éjszaka is csinálják. Havonta több alkalommal is 2-3 órán keresztül ömlik a víz a fürdőkádjukba, és ennek olyan hangja van, hogy a lakók éjszakai nyugalmát zavarja.
A rendőröket egyszer kihívtuk, akkor épp abbahagyták fél órára a vízfolyatást, de csak a zárt ajtó mögül kikiabáltak, így semmit nem tudtunk tenni. Közben készült egy éjszakai videofelvétel erről a zavaró hangról, de nem tudjuk ki tudna ez ügyben intézkedni. Szerintünk ez már csendháborítás.
Köszönöm.

balek13 # 2020.04.29. 14:46

Én megpróbáltam normálisan írni neked, de képtelen vagy emberi hangnemre, normáis módon társalogni. Részemről befejeztem, ne haragudj. A többi részét a saját lakótársaiddal zongorázd le, de én a helyedben nem csodálkoznék rajta, hogy így állnak a problémádhoz (egészen konkrétan magasról tesznek rá) - ami az általad leírtak alapján valóban egyedül a te problémád. De azért a kártérítési pert se nagyon javaslom, sokat nem fognak ezért számodra megítélni szerintem.

Részemről befejeztem, ne haragudj.” El se kellet volna kezdni.

Valószínűleg, lehet- spekuláció! De tudod mit, maradj a hitedben.

balek13 # 2020.04.29. 14:41

Lehet hivatkozni a csendrendeletre,a házirendekben ltaában ese 10-07.00-ig tilos a zajkeltő tevékenység.
.
Ősi társasházi bölcsesség:
"a kibaszás az mindig társasjáték"
.
A szomszéd életvitelének ismeretében lehet biszonozni a szivességet. Nagy teljesitményű hangfalak....

Azt hozzá kell tennem, hogy a nagy és tiszteletreméltó lakásszövetség nem rendelkezik semmiféle hatalommal, ami segítséget adna a csendháborítást elszendvedő tulajdonosnak. Ismerem azt az utat is, merő zsákutca.

balek13 # 2020.04.29. 14:35

balek13
No most akkor kifejezetten neked írok - eddig nem tudom, miért válaszolgattál bármire is, holott egyetlen mondatot sem hozzád intéztem, de sebaj. Viszont a legnagyobb jóindulattal írom, hogy egy nyamvadt porszívózásért este 7.45-kor szerintem ne mindjárt rendőrt hívj, mert még ha ott nem is röhögnek ki, utána a kocsiban egészen biztosan megteszik, mert elsősorban ők is emberek és van humorérzéke a legtöbbjüknek. Ez nem gonoszkodás, ez volt szerintem az első reakcióm is, hogy ez nem lehet értelmes emberek között ekkora probléma. Ebben semmi személyeskedés nem volt, hogy nem bólogattam egy jól láthatóan értelmetlen hülyeségre.
Rendőri intézkedés kérésének maximum akkor van helye, ha ennél nagyobb rendzavarás történik - akár napközben is. De ha a többieket eddig nem zavarta, akkor ez valóban egyedül téged zavar, neked kell elrendezni, hiszen ők nem alattuk laknak, próbáld ezt is megérteni. Ők helyetted semmit nem fognak megtenni és nyilván ne akard leginkább azt megmagyarázni, hogy „márpedig ez őket is zavarja”, ha ez valójában nem is így van.

Most finom leszek és nőies, mert ha most amnéziát színlelsz, tényleg menj orvoshoz!

Szálljál már ki a porszívózás hintájából! Vegyed már a fáradságot hogy megnézd a hozzászólás dátumát. Szerinted, több mint két hónap elteltével, ez volt a legnagyobb gondom, ami ide vezetett? Te tényleg rásütöd az emberekre a mentális labilitást úgy, hogy az általad nem ismert részletekről csak spekulálsz?

Kommentháborút kezdesz, majd letagadod? Ilyen vagy az életben is?

Szomorú örökös # 2020.04.29. 14:18

balek13

No most akkor kifejezetten neked írok - eddig nem tudom, miért válaszolgattál bármire is, holott egyetlen mondatot sem hozzád intéztem, de sebaj. Viszont a legnagyobb jóindulattal írom, hogy egy nyamvadt porszívózásért este 7.45-kor szerintem ne mindjárt rendőrt hívj, mert még ha ott nem is röhögnek ki, utána a kocsiban egészen biztosan megteszik, mert elsősorban ők is emberek és van humorérzéke a legtöbbjüknek. Ez nem gonoszkodás, ez volt szerintem az első reakcióm is, hogy ez nem lehet értelmes emberek között ekkora probléma. Ebben semmi személyeskedés nem volt, hogy nem bólogattam egy jól láthatóan értelmetlen hülyeségre.

Rendőri intézkedés kérésének maximum akkor van helye, ha ennél nagyobb rendzavarás történik - akár napközben is. De ha a többieket eddig nem zavarta, akkor ez valóban egyedül téged zavar, neked kell elrendezni, hiszen ők nem alattuk laknak, próbáld ezt is megérteni. Ők helyetted semmit nem fognak megtenni és nyilván ne akard leginkább azt megmagyarázni, hogy „márpedig ez őket is zavarja”, ha ez valójában nem is így van.

MajorDomus # 2020.04.29. 14:17

Lehet hivatkozni a csendrendeletre,a házirendekben ltaában ese 10-07.00-ig tilos a zajkeltő tevékenység.
.
Ősi társasházi bölcsesség:
"a kibaszás az mindig társasjáték"
.
A szomszéd életvitelének ismeretében lehet biszonozni a szivességet. Nagy teljesitményű hangfalak....

balek13 # 2020.04.29. 14:09

Ez bennem is felmerült már délelőtt is, csak akkor a telefonról már nem akartam tovább írogatni, mert jóval fontosabb dolgom volt éppen, mint a Jogi Fórumon tanácsokat osztogatni (mások azért ráértek, úgy láttam) :-)” Kérném megjelölni, mikor kértem én Tőled bármikor is tanácsot...

Tehát napjainkban nem mindenki játszik otthon nyugdíjas házibácsit és próbálja mindenkinek megszabni, hogy miként éljen az ő környezetében.

Spekuláció, ki mondta, hogy nyugdíjas vagyok?

S„ajna egyre gyakoribb, hogy valaki reggel héttől este hétig folyamatosan melózik - pl. az ilyen nyugdíjas házibácsik havi jövedelmét is ők keresik meg az állam bácsinak - és nyilván nem szeretne koszförgetegben lakni, ezért fáradtan, munka után fog hozzá. Erre is írtam, hogy az a 7.45 még egyáltalán nem annyira szabálytalan, főleg ha valóban csak egy porszívó hangjáról beszélünk, ami nem fogja soha meghaladni falakon keresztül a megszabott határértéket.

Majdnem erről szól a történet, nem baj hajtsd csak tovább ugyanazt a lemezt.

Már a legelső válaszomban erre próbáltam célozni, special ez sohasem lesz szabálysértés kategória, ha ezért valaki rendőrt hív, akkor lehet ő fogja kifizetni a kiszállást nekik.

Spekuláció, eltévedtél megint.

balek13 # 2020.04.29. 13:59

Hát azért az igazság félúton van.
.
Ha a felső szomszéd egész nap dolgozik,akkor két lehetősége van.
.
Este 7.45-kor porszívózik,vagy
szombaton.
Egyik sem kelt osztatlan örömet.
..
Amit hiányolok a leírásból: milyen eredménnyel járt a kommunikáció a felső szomszéddal?

Ebben az esetben határozottan többről van szó mint a porszívózásról. Kedves Major Domus, kommunikáció? Nos aki nálam többet kommunikált az ügy érdekében velük, az Nobel békedíjat kaphat.

Hosszú hónapok sikertelen szájtépése után, másokkal ellentétben akik bábúkhoz hasonlóan élik mindennapjaikat, arra jutottam, hogy az egyirányúsított tűrhetetlen magatartásformát első körben a hatósággal közösen megszűntessem.

Szomorú örökös # 2020.04.29. 13:55

MajorDomus

Ha a felső szomszéd egész nap dolgozik,akkor két lehetősége van. Este 7.45-kor porszívózik,vagy szombaton.

Ez bennem is felmerült már délelőtt is, csak akkor a telefonról már nem akartam tovább írogatni, mert jóval fontosabb dolgom volt éppen, mint a Jogi Fórumon tanácsokat osztogatni (mások azért ráértek, úgy láttam) :-)

Tehát napjainkban nem mindenki játszik otthon nyugdíjas házibácsit és próbálja mindenkinek megszabni, hogy miként éljen az ő környezetében. Sajna egyre gyakoribb, hogy valaki reggel héttől este hétig folyamatosan melózik - pl. az ilyen nyugdíjas házibácsik havi jövedelmét is ők keresik meg az állam bácsinak - és nyilván nem szeretne koszförgetegben lakni, ezért fáradtan, munka után fog hozzá. Erre is írtam, hogy az a 7.45 még egyáltalán nem annyira szabálytalan, főleg ha valóban csak egy porszívó hangjáról beszélünk, ami nem fogja soha meghaladni falakon keresztül a megszabott határértéket. Már a legelső válaszomban erre próbáltam célozni, special ez sohasem lesz szabálysértés kategória, ha ezért valaki rendőrt hív, akkor lehet ő fogja kifizetni a kiszállást nekik.

Amit hiányolok a leírásból: milyen eredménnyel járt a kommunikáció a felső szomszéddal?

Szerintem sehogy! Ha egyből C-dúrban kezdi a társalgást valaki, akkor korrekt hangnemre és együttműködésre nem is biztos, hogy jogosan kell számítani.