Zajos szomszédok


Szerafin # 2014.04.30. 11:00

Halott panellakó a jó panellakó:-) :-)

Egyjogász # 2014.04.30. 11:40

Én nem panelban lakom, de nehogy azt higyjétek, hogy ilyen csak ott van.

Jóban vagyok a jegyző sráccal, aki mutatott olyan feljelentést, amelyben a szomszéd kakasát (nem a szomszédot, a kakasát!) jelentették fel a jegyzőnél, mert hogy a mocsok állat reggel kukorékolni merészel, és mindíg felveri a szomszédot hajnalban.

Egy másik meg azért jelentette fel a szomszédját, mert annak virágjai vannak, és egy onnan átszálló méhecske megcsípte...

Hülyére röhögtem magam a jegyző határozatán, melyben hosszan fejtegette a jóembernek, hogy tájékoztatja, vidéken lakik, ahol nem tiltja semmi az állattartást és a jegyző ennek biológiai velejáróival (kakas kukorékol, disznó röfög, liba gágog, stb.) szemben nem tud fellépni.

Szerafin # 2014.04.30. 16:29

Én időnként az inteligens válaszokat bírom:-)

MajorDomus # 2014.04.30. 21:34

Vanda

kutyaharapást szőrivel.........

szafika # 2014.05.01. 18:18

Hűha ! a kakasunkat is feljelenthetik ? A szomszédunk azt mondta , h a szebben kukorékoló kakast hagyjuk meg ! Lehet , h a másik szomszédnak meg ez nem fog tetszeni ?!

MajorDomus # 2014.05.01. 19:48

Sőt a tyúkokat is,mert felizgatják a kakast.

Egyjogász # 2014.05.02. 06:41

Csodálom, hogy Kukorit és Kotkodát nem jelentette fel valamelyik szomszédjuk....:)))

PowerRD # 2014.05.02. 12:00

Hé, a halott sem.

Pont itt a fórumon olvastam úgy két éve az esetet, amikor a halott szomszéd lecsorgott a plafonon keresztül, tönkretette a televíziókészüléket, a biztosító meg nem volt hajlandó fizetni, mert véleménye szerint a folyékony szomszéd nem számít beázásnak. Valamelyik nap hasonló ügyről olvastam cikket, csak ott nem lecsordogált, hanem konkrétan felrobbant a szomszéd.

MajorDomus # 2014.05.02. 19:25

Ez komoly?

PowerRD # 2014.05.06. 12:23

A jogifórumos hozzászólást nem találom, de a cikk itt van:

http://velvet.hu/…_be_a_lakas/

PowerRD # 2014.05.06. 12:23

(bár Velvetről bszélünk)

limma # 2014.05.06. 15:51

Ilyen kakasos dolog nálunk is volt.

A szomszéd írt egy gyönyörű szösszenetet, hogy a szomszédja európai módon tartsa a kakasát és reggel öt és hét óra közt ill. este némítsa el...ez klasszabb volt, de nem tudom szó szerint idézni...és kinyomtatta és kifüggesztette a kerítésére, hogy mindenki láthassa!
:-)

Kár, hogy nem tudtam lefényképezni, de remélem idén is kiírja, és akkor közkinccsé teszem :-)- természetesen a személyiségi jogok figyelembevételével :-)

MajorDomus # 2014.05.06. 21:25

Izraelben már gyártják az idő órás kakas hangfogót!

Selene # 2014.05.07. 20:19

Szeretnék segítséget kérni.
10 éve épült társasházban lakunk a földszinten. A nappali és a hálószoba ablaka is az utcára néz. A járda közvetlenül a ház mellett van, nincs semmi előkert vagy ilyesmi. Nem állandó jelleggel de van két kedves szomszéd akik a motort az ablakunk alatt parkolják le, a járdán. Előfordul, hogy egyszerre mindkét motor ott van. A problémám az, hogy hangos, zavaróan hangos. Borzasztó erre ébredni éjszaka, korán reggel, mikor, hogy. Még ha nem alszunk akkor is zavaró. Az udvarban van parkolóhely a motoroknak, autóknak.
Többször kértük, hogy ne ide álljanak a motorral. Persze ez nem ért semmit. Lehet tenni valamit hivatalos úton?
Előre is köszönöm a válaszokat.

MajorDomus # 2014.05.08. 20:10

Lehet.
birtokháboritásért fordulhatsz a Jegyző felé.

dátumozós fényképezőgéppel vagy videokamerával rögzíted a zajkeltést.

Tárgyalás kész,3.200 Ft illetéket Perkálj le.

eredmény: figyelmeztetés és bírság,meg két új ellenséged a házban.

Wildmann # 2014.05.15. 19:07

MajorDomus igen velősen összefoglalt néhány hónap-év történését. :-) Minden benne van.

MajorDomus # 2014.05.15. 22:16

Érdekelne a végeredmény!

Fahitas # 2014.06.06. 20:43

Kedves sorstársak.
Panelban lakunk. Segitséget szeretnék kérni. Kb. 9 hónapja fölénk költözött egy "külföldi" család. Azota pokol az életünk. A gyerekük egy 14 éves fiu a haverjait suli után felviszi a lakásba. Ugrálnak obégatnak. Rezeg az egész lakás. Amikor kedvesen szoltam az anyjának elküldött melegebb éghajlatra.
A szülők hétvégente vendégeket fogadnak este, dübörögnek, meg ordítva beszélgetnek. Az apuka nem igazán tud rendesen magyarul igy hangerővel próbàlja a hiányosságát potolni. Szoltam nekik, elküldtek ujra azzal hogy ők csak élik az életüket. A közös képviselő sem tesz semmit. Javasolta hogy hivjak rendőrt. Még nem tettem meg mert sajnos én vagyok vesztes helyzetben.
Hogyan tudnám egy kicsit én is az a kis "életüket" megzavarni? Van valami tipp valakitől?
A radiátor csövet nem verném mert mindenki mást is zavarnék. A rendőrnek jobb dolga is van mint kijönni hozzánk. Amugy a kapucsengőjük sem müködik, sőt a nevüket sem rakták ki. Még azt se tehetem meg hogy felcsöngetek hozzájuk éjjel aztán hazamegyek.
Segitsetek légyszi. Épp most is óbégatnak és dübörögnek. Jelentsem fel őket a közös képviselőnél irásban? Köszi a segitséget
Fahitas

MajorDomus # 2014.06.10. 20:08

Sokra nem mész vele, azonkívül a kepviselo nem először is nézz utána milyen jogcímen laknak ott .
Bérlő , tulajdonos , vagy egyéb.

ezt követően johet a többi lépés.

MajorDomus # 2014.06.10. 20:10

Javítás : a képviselő nem rendfenntartó.

MajorDomus # 2014.06.10. 20:10

Javítás : a képviselő nem rendfenntartó.

MajorDomus # 2014.06.10. 20:46

Csak egy fő jött Pirézföldröl.

Pöttyöske02 # 2014.07.14. 00:54

Üdv!

Azt hiszem a mi esetünkben kissé fordított a helyzet. A párommal élünk együtt egy panel házban, ahol köztudottan sajnos a hangszigetelés finomanszólva is pocsék.
Az utóbbi időben a szomszédunk "jelezte" (Ütötte a redőnyünket, miközben ordítva káromkodott, ütötte a falat, valamint nem egyszer ordítozott át, akkor sem épp a legszebb stílusban...) hogy szerinte túl hangosan beszélgetünk, valamint zavarja a pihenésben, hogy esténként a párommal számítógépes játékokkal játszunk.
Annak ellenére, hogy a szomszédunk ilyen stílusban fejezte ki nem tetszését, mi ezt követően átrendeztük a szobát, mivel tény és való, hogy bár nem magas hangerőn szóltak a hansgzórók, de a fal mellett voltak felállítva. Valamint megpróbáltunk valamiféle hangszigetelést létrehozni amennyi az anyagi helyzetünkből futotta, és persze természetesen megpróbáltunk az utóbbi időben "halkabban beszélgetni".
Ennek ellenére a szomszédunk kinyomozott rólunk pár információt, most pedig a rendőrséggel fenyegetőzik. Ilyen helyzetben mi mit tudunk tenni? A többi szomszédot is megkérdeztem, ők nem érzékelnek az állítólagos hangzavarból semmit.

matthiasi # 2014.07.14. 07:53

Csendben kell maradni !

MajorDomus # 2014.07.14. 20:19

Számítógépes játékok helyett,, páros izzadással,, töltsétek az estét, az kevésbé zajos és kellemesebb is!