Ingatlanügyek


Bianconera # 2016.06.01. 10:10

Tisztelt Ügyved Ur!

Kerdesem a következö:

Olyan ingatlant vasarolnek, amit a jelenlegi tulajdonos Önkormanyzattol vasarolt meg 15 evvel ezelött.
A lakason jelzalogjog, elidegenitesi es terhelesi tilalom van, mert van meg tartozas az Önkormanyzat fele.
A tartozast az lakas vetelaranak elölegeböl rendezne a tulajdonos.

Ez igy kivitelezhetö ill. mire celszerü odafigyelni ilyenkor?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.31. 17:15

,hogy ebben az esetben milyen illetékre,adózásra kell számítanunk.
Illetéket miért kellene eladás után fizetni? Az adó meg 15% - ha van jövedelem.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.31. 17:14

Mi lenne? Fizeted a vízdíjat közös költségként. Nagy dolog.

Jajca # 2016.05.31. 17:13

Tisztelt Ügyvéd úr! Ingatlan árverésen sikeres licitálás útján szereztünk tulajdonjogot egy Lakásszövetkezeti lakásban. Minden átírás rendben is volt, kivéve a vízközművet. Az előző tulajdonosnak tartozása volt, emiatt 2013-ban megszüntették a mellékmérős szerződését. Az átírás során azt mondták, amit később írásban is megerősítettek, hogy addig, amíg nincs lerendezve a korábbi tartozás, addig az adott fogyasztási helyre új szerződést nem köthetnek. Természetesen Vízközmű jogszabályra hivatkoznak, én meg az 1994. évi LIII. törvényre, de nem tágítanak.
Mi lehet a megoldás?
Előre is köszönöm a választ!
Jajca

sissy074 # 2016.05.31. 15:38

Kedves lajcsó!A fizetési határidő 07.31. viszont az is utána van írva,hogy "folyósítási nyilatkozat átadásával is teljesíthetnek."
De ettől még nem tudom,hogy a nyilatkozatban a bank vajon mikori határidőt szab?Vagyis azt,hogy pénzt mikor kapok ténylegesen a számlámra,nem pedig egy nyilatkozatot. :-(

Éva71 # 2016.05.31. 12:26

Tisztelt Ügyvéd Úr,Lejárt biztosítási összegekből 19 éves fiam nevére(az én haszonélvezeti jogommal) vettem egy garzonlakást 2015-ben.Első lakáshozjutás címen igénybevettük az "illetékmentességet",ami 50 %-ot jelent.Ezt havi lebontásban fizetjük még.Szeretném eladni az ingatlant,kérdésem az lenne,hogy ebben az esetben milyen illetékre,adózásra kell számítanunk.
Válaszát megköszönve:T.Éva

lajcsó # 2016.05.31. 08:30

A szerződésben meg kellett határozni a teljesítési határidőt is (dátum szerint). Vedd elő és olvasd el!

sissy074 # 2016.05.31. 06:42

Kedves lajcsó!Köszönöm a választ!Ez vajon mennyi idő szokott lenni?1 hónap 6 hónap?

lajcsó # 2016.05.30. 20:45

"a kölcsön összegéről az eladó javára folyósítási nyilatkozatot bocsát ki.Eladó tudomásul veszi,hogy vevők-a fenti vételárhátralék vonatkozásában-fizetés helyett a folyósítási nyilatkozat átadásával is teljesíthetnek."
A tulajdonjogodat a vételár kiegyenlítéséig fenntartottad. A vételár pénzbeli teljesítése előtt a bank folyósítási nyilatkozatot ad ki számodra. Ez a lényegét tekintve egy fizetési garancia. Tehát a folyósítási nyilatkozatot követően ki kell adnod a vevők részére a tulajdonjog bejegyzési engedélyt! A pénzt ezt követően kapod meg.

sissy074 # 2016.05.30. 19:40

Kedves Fórumozók!
Segítene valaki értelmezni mit is jelent ez a mondat?"a kölcsön összegéről az eladó javára folyósítási nyilatkozatot bocsát ki.Eladó tudomásul veszi,hogy vevők-a fenti vételárhátralék vonatkozásában-fizetés helyett a folyósítási nyilatkozat átadásával is teljesíthetnek."
Főleg az utolsó mondat érdekelne,fizetés helyett kapok egy nyilatkozatot?És akkor mikor kapom a pénzt?
Köszönöm előre is ha valaki segít ezt értelmezni nekem.

MajorDomus # 2016.05.27. 17:32

Én a szöveget sem értem!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.26. 18:59

Jaaaa... Sose bízz abban, aki nem tudja az alanyt az állítmánnyal egyeztetni.

ircsi55 # 2016.05.26. 16:56

Jogi Ügyek
2., Maffiás hátterű pénzügyi szolgáltatók melyek közül 158(!!!) cég a közbenjárásunknak és a NEM FIZETŐ Ügyfeleknek köszönhetően szűntek meg!Ezen az oldalon talatam.Jovolna valahogy megtudni hogy ez valos informacio e es ha igen mi a kovetkezo lepes teljesen tanacstalan vagyok.TudnA VALAKI EGY JO UGYVEDET AJANLANI

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.26. 16:07

Ha nyilván volt tartva, akkor azt vagy engedményezte a felszámoló, vagy a vagyonfelosztási javaslatban átadta valamelyik hitelezőnek.
De nem kizárt, hogy szerencséd van.

Nem mellesleg: honnan veszed, hogy befejeződött a felszámolás? Csak idén januárban kezdődött.

lajcsó # 2016.05.26. 15:52

Ez kipipálva. Most azt kellene megtudni, hogy történt-e követelés engedményezés? A felszámoló valószínűleg tudja.

ircsi55 # 2016.05.26. 13:30

Koszonom a valaszt. Elkuldom mit talaltam. Magyar Ingatlanhitel Pénzügyi Zrt -
1056 Budapest, Belgrád rakpart 13-15. 1. em. 12.
FELSZÁMOLVA - jogutód nélkül megszűnt - cégnyilvántartásban Nem szerepel.

lajcsó # 2016.05.26. 11:50

"Lehetseges volna hogy ilyen esetben megszunt a tartozasom?"
Nem valószínű. A jogutódnak fogsz tartozni, illetve az követelheti tőled a tartozásodat.

ircsi55 # 2016.05.26. 11:12

Tisztelt Szakertok!Kerdesem a kovetkezo lenne.A Magyar Ingatlan Hitel zrt-nel van jelzalog hitelem,most olvastam hogy felszamoltak.Lehetseges volna hogy ilyen esetben megszunt a tartozasom?Ket eve nem fizetek es ok azota nem jelentkeztek. Varom szives valaszat.KOSZONOM!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.26. 05:35

Hekus, ha tényleg "hozzá tartozna", akkor rajta lenne. De nem tartozik hozzá, legalábbis nem úgy, ahogyan te gondolod.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.26. 05:34

Atti, akkor ott már nulla az adó alapja, ergo az adó is.

Hekus # 2016.05.26. 05:27

Társasházi lakáshoz tartozik egy fél garázs, ez rajta kell hogy szerepeljen a tulajdoni lapon?

Atti3333 # 2016.05.25. 11:13

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Lakóingatlan.
32 nm-es panel, amit most dupla annyiért tudnék eladni, mint amennyiért 2005-ben vásároltam.
De nem ingatlant vásárolnék a pénzből.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 11:01

Atti, az attól függ, hogy lakóingatlan vagy más.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 11:00

Na ez az, ami hihetetlen!

zsipe4 # 2016.05.25. 09:04

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Ezúton szeretném kérni a szakmai tanácsát. Van egy saját tulajdonú 34m2-es lakásom és egy különálló 5m2-es önálló bejáratú kamrám/tárolóm ami ugyan a szomszéd lépcsőházban van,de a lakással egy helyrajzi számon van nyilvántartva.
A kérdésem,hogy a tárolót eladhatom-e külön,önállóan a lakástól függetlenül?
Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

Zsipe4