Ingatlanügyek


Rexor # 2016.02.29. 15:26

leken-telken

Rexor # 2016.02.29. 15:24

Nem is kell ezt a szerződésben megemlíteni, mert ezek az információk megtekinthetők bárki által. Ráadásul lehet hogy rosszul gondolom de sima szemrevételezéskor is látszik a figyelmes vásárlónak ha egy bazi nagy hegy vagy egy bányameddő van a vásárolni kívánt leken...

jeanvaljean # 2016.02.29. 15:18

pazs Évtizedek óta ott van minden, ugyanúgy, ahogy most.

Mivel én nem voltam még akkor a családban, nem voltam ott az adásvételnél, de a szerződést olvastam, egy szó sem esik arról, hogy természetvédelmi terület és bányameddő van a telkünkön.

Rexor # 2016.02.29. 15:17

Elnézést :)

pazs # 2016.02.29. 15:16

Egy percen múlt :)

pazs # 2016.02.29. 15:16

Az, hogy elfelejtettek tájékoztatni, az kevés. Az eladó állította, hogy lehet építkezni és nincs se hegy, se út? Vagy 2008-ban még nem volt és azóta került oda? Vagy 2008-ban nem volt nyilvánosan hozzáférhető információ mindez?

Rexor # 2016.02.29. 15:15

Senki sem tévesztett meg titeket, erről kellő gondosság mellett a vásárlást megelőzően tájékozódhattatok volna. "Caveat emptor"

jeanvaljean # 2016.02.29. 15:00

A hegy és az úrt Natura 2000 természetvédelmi terület, amire nem lehet építkezni sem...

jeanvaljean # 2016.02.29. 14:58

Kovács_Béla_Sándor: Mert egy természetvédelmi terület, egy 6 méter magas, 395 m2 nagyságú hegy és egy út van a telkünkön, és erről elfelejtettek tájékoztatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.29. 13:46

Miért kellene bárkinek is kártalanítania benneteket?

jeanvaljean # 2016.02.29. 10:01

Lehetetlen helyzet telekügyben. Tisztességtelen, vagy szakmaiatlan? Ki téríti meg a kárunkat?

Apósom a feleségemnek 2008-ban vásárolt egy 1288 m2 területű, belterületi telket az önkormányzattól. (Akkor még nem ismertük egymást.) A telek egy zsákutca végén van, oldalán már a hegy kezdődik.

Elkövette azt az amatőr hibát, hogy nem mérette ki, ezen most lépjünk túl.

Minden közművet beköttettek, a teljes telekre fordított ár így 9,2 millió Ft volt.

A telket nem sokkal később költözés miatt hirdetni kezdték. (Budapest 30 km, tiszta levegő, hegyek, panorámás telekről van szó.)

Mindeközben évente 250 000 Ft telekadót fizettünk az önkormányzatnak.

Többévnyi sikertelen árulás után a CSOK-nak köszönhetően megugrott az érdeklődés telkünk iránt. Egy komoly vevő közölte velünk, hogy baj van a telekkel, hiszen az jóval kisebb, mint 1288 m2.

Földmérőt hívtunk, aki kimérte a telket, ekkor derült fény több disznóságra is.

Az 1288 m2-es telekből (melynek már helyrajza is rendelkezésünkre áll) 366 m2 hegy (az önkormányzat bányameddője) alatt van, 29 m2 pedig a hegyen lévő, a bányába vezető egyetlen úton van.

A telkünkön lévő, 6 m magasságú bányameddő tehát a telek egyharmadát elfoglalja, annak tetején pedig turisták által használt, természetvédelmi terület alá tartozó, önkormányzati tulajdonban lévő út.

A telekre a telekadókkal együtt kb. 11 millió forintot fizettünk eddig, a telket a kutya sem veszi meg.

A helyzetet bonyolítja, hogy az önkormányzat összetétele már teljesen más.

Mi ilyenkor a teendő?

Az önkormányzat tehát piaci áron eladott egy 1288 m2-es telket idős apósomnak kimérés nélkül, nem említve meg, hogy a 6 méter magas bányameddő és a hegyi út 395 m2-t elfoglal a telekből. A m2 után fizetett telekadót azóta 1288 m2 után fizetjük. Eladni nem tudjuk. Ki kártalanít bennünket?

Nsamu # 2016.02.28. 16:49

Hát lehet, hogy így van.
A szocpolos kérdésemre tudna valaki válaszolni?

Immaculata # 2016.02.28. 15:31

Másnap vételi szándéknyilatkozatot iratott mással, se velem, se a tulajdonossal nem egyeztetve.
Én mennék két nap múlva foglalóval, előszerződéssel.

Nem tudjuk az ingatlanközvetítő megbízása mire terjed ki. Lehet, lemaradtál erről az üzletről.

Nsamu # 2016.02.28. 15:27

Köszönöm a választ! :)

MajorDomus # 2016.02.28. 12:35

Menjél nyugodtan.
Kérdd ki a takarnetes tulajdoni lapot, az előszerződésben kösd ki, hogy az ingatlant tehermentesiti, erre a célra a 10 % foglalót és a tehermentesiteshez szükséges további előleget folyósitasz.

Foglalót csak egy ügyféltől lehet és illik átvenni.

Nsamu # 2016.02.28. 08:46

Szép napot kívánok!
Gyors segítséget kérnék!
Az általam kinézett ingatlanra ajánlatot tettem, amit szóban el is fogadtak. Aztán megtudtam, hogy jelentős teher van rajta, így az ingatlanközvetítőnek azt mondtam, hogy szeretném látni a papírokat és utána foglalózok.
Másnap vételi szándéknyilatkozatot iratott mással, se velem, se a tulajdonossal nem egyeztetve.
Én mennék két nap múlva foglalóval, előszerződéssel.

A kérdésem az lenne, ha a foglaló szó konkrétan nem szerepel a másik vevőjelölt iratában, akkor az nem tekinthető foglalónak és a tulajdonos visszaléphet az összeg visszafizetésével? Nem kell duplán ugye? Lefoglalózhatom én, nem lesz probléma?

A másik kérdésem az lenne, hogy a (szocpol miatti )10 éves elidegenítési tilalom mikor járna le a házamon, ha új építésűként vettem és a használatba vételi engedélye 2006. 03.20.-án kelt? Március 21.-én már aláírhatok adásvételit?
Válaszukat tisztelettel köszönöm!
Samu

Grave7 # 2016.02.24. 21:23

@MajorDomus: A bérbeadó megtagadja a bérlőtől, hogy a bérlő banki utalással fizesse meg a díjakat (=nem ad számlaszámot).

@Isabella88112500: Remélhetőleg legalább ad papírt arról, hogy az aktuális bérleti díj/számlák/stb. meg van fizetve.

.
@KKPiros: Nincsenek "ilyen árverezést bonyolító oldal"-ak, hanem kettő van (tudomásom szerint):
arveres.mbvk.hu
arveres.nav.gov.hu
Minden más oldal legfeljebb nem hivatalos közvetítő oldal - ha nem a fenti kettőn "vásárolnál", csak a pénzed bánja.

Az árverés menetéről az árverést lefolytató végrehajtótól kaphatsz információt.

Egyébként lásd amit Sherlock és Kovács_Béla_Sándor írt.

MajorDomus # 2016.02.24. 20:29

valamit sorozatosan megtagadja a lakbér és az egyéb költségek banki átutalását,

De miért a főbérlő utalja a lakbért,
Miért nem ti neki?

Itt valami zavaros.

Zoltanuss # 2016.02.24. 09:28

Isabella !

Mi a tenendő ?
Hát otthagyni az ilyen „" főbérlőt” " és lehet a tulajnál panaszt tenni, hogy milyen kretén bérlője van aki az albérlőket szipolyozza, a szerződést maga kreálja

/valakinek csak meg kell szövegezni /, a kisállatok ellensége stb. stb.
És én is megkérdezném a KBS által már kérdezettet :

Miért akartok egy ilyen embernél lakni?
Sőt valószínűsítem a választ is
: Nem húzós alakbér.
Más magyarázat .......

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.24. 08:07

Miért is kellene az adósnak közvetlenül ajánlatot tenni? Miért nem jó a törvényes út? Nem elég kockázatos?

Sherlock # 2016.02.24. 08:04

Ez nem neked való terület, át fognak verni, mert nem fogod tudni mi miért történik körülötted.

KKPiros # 2016.02.24. 07:43

Szép jó reggelt!

Egy gyors kérdés báááár lehet buta de sajnos ebben a témában nem vagyok otthon... ingatlant szeretnék venni! az ismerősöm ajánlotta hogy nézzek körül az árverezett lakások,házak között mert potom pénzért lehet hozzájutni.

A kérdésem annyi, hogy tegyük fel regisztrálok egy ilyen árverezést bonyolító oldalon ahol a házak, lakások pontos címe fel van tüntetve.

Szabályos e ha felkeresem (szinte szomszédos az árverezett lakás) ha odamegyek személyesen és ajánlatot teszek?

A másik kérdésem, mert több oldalon is ennyi van feltüntetve, hogy becsült érték: X ft. , minimum ár: Y ft. árverési előleg: Z ft.

ezt, hogy is kell érteni?

Mihamarabbi választ köszönöm.

Üdv:
Piros :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.24. 04:25

Miért akartok egy ilyen embernél lakni?

Isabella88112500 # 2016.02.23. 22:03

Tisztelt Fórum,
Olyan problémánk lenne, hogy a főbérlőnk, agressziót alkalmaz mind szóban, mind pedig személyesen, amit már nehezen tűrünk, valamit sorozatosan megtagadja a lakbér és az egyéb költségek banki átutalását, valamint a szerződés alapján amit ő maga állított össze nem tiltja a kisállat tartását, jelen esetben 2 db kistestű hüllőről van szó amik terráriumban élnek, ma közölte, hogy 1 hetünk van elpusztítani az állatokat. Kinél, hogyan tehetünk ellene feljelentést? Vagy ilyen esetekben mi a teendő?

Válaszukat és segítségüket előre is köszönjük

gybrilla # 2016.02.23. 08:58

Tisztelt Ügyvéd Úr,

Téma: Más helységben lévő albérleti díj elszámolása költségként.

Lányom a testvérével, Budapesten közös (osztatlan) tulajdonosa egy a tulajdoni lapon lakóházként nyilvántartott ingatlannak, melyet bérbeadnak.
Az ingatlan 40%-t egy kft veszi bérbe kereskedelmi tevékenységre, a 60%-t pedig egy magánszemély lakás céljára.
A lányom Szegeden albérletben lakik és ő számlázza a bérleti
díjat a Kft-nek.

Kérdés, hogy elszámolhatja-e költségként a szegedi albérleti díjat? A kérdés azért merül fel mert nem lakás céljára adja bérbe azt az ingatlanrészt amit leszámláz. Szükséges a levonhatósághoz, hogy lakás céljára legyen bérbeadva az ingatlnarész vagy csak a tulajdonlapon lévő bejegyzés számít?

Üdvözlettel Gybrilla