Ingatlanügyek


Ildi90 # 2016.02.21. 19:42

Tisztelt fórumozók!

Az alábbi esetben kérném segítségüket , hogy alakulnának az események?

Adott egy szülői telek rajta szülői ház.
A házaspár szülői engedéllydel építkezik a telekre önálló családi házzal, melybe a szülők is besegítenek kisebb összegekkel majd időközben a szülőkkel megromlik a kapcsolat , a ház nincs befejezve, viszont minden papír hiányában a szülők a tulajdonosok, számlák nincsenek a házaspár nevén csak bankszámlán mutatható ki pénzmozgás amiről nem bizonyítható , hogy az építkezésben van és házasság előtti.
A kérdés az, hogy ha a házaspár pert indít a szülők ellen az építmény értékének a kifizetésére akkor a tulajdoni hányadok hogy alakulhatnak? Kérhetnek 100%-os kifizetést vagy a szülők is kaphatnak tulajdoni százalékot a pénzbeni hozzájárulásuk és a telektulajdon miatt ?

Előre is köszönöm!!

lajcsó # 2016.02.20. 20:28

"A kérdésem hogy ezt igy törvényesen követelhetik e, illetve van e köze a volt nejemnek az én örökségemhez?"
Lehet hogy alaptalan volt a követelés, de mivel csesztél az egészre a bíróság, bírósági meghagyást bocsátott ki ellened, amiben a felperes keresete szerint marasztalt téged. Amire ugyancsak csesztél és így jogerősssé és végrehajthatóvá is vált!

"Mi alapján számitották ki a követelési összeget hisz sosem volt semmink."
Nem kellett semmit kiszámítani mivel - a közömbös magatartásod miatt - a per során nem volt bizonyítás.

"Tudok e valamit tenni hogy megszünjön ez a követelés?"
Talán egy perújítás, de ehhez már fogadjál ügyvédet!!!

groszfater@gmail.com # 2016.02.20. 15:26

Azért ez már valami !
Persze, ehhez kellett egy zakkant-egér !

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.20. 11:24

A hatmilliós perköltség nyilván elírás.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.20. 11:24

Most erre mit mondjunk? Hogy ügyes vagy? Hogy egy teljesen alaptalan követelést sikerült rád verni a saját nemtörődöm hozzáállásod miatt?
Kb. 350K-ért megbízhattál volna egy ügyvédet, és akkor most nem tartoznál 7 millióval.

Zakkanteger25 # 2016.02.20. 10:33

Tisztelt Szakértők!

1986-ban hazasodtam, 2009-ben a feleségemmel megromlot a viszony mert megcsalt. A feleségem benyujtotta a válást ami megtörtént majd ezt követöen fogadott egy ügyvédet akinek 15% juttatást igért ha elintézi hogy az édesapám halála után járó örökségből ami egy ingatlan az én részem felét megkaphassa. Az örökseg egy kertes 2 szintes osztatlan ingatlanra vonatkozik aminek az értéke 30 millió ft körül van. Fele ŕészben édesanyám haszonélvezettel, fele ŕészben pedig én lettem a tulajdonosa. Édesapám 2002-ben halt meg. Ezt következendő években akkori feleségemmel még 1 évet éltünk az ingatlanba majd elköltöztünk albérletbe egészen 2009-ig. A feleségem ki is jelentkezett az ingatlanból de én nem hisz a fele részben a tulajdonom. Majd 2009-a válás évében vissza költöztünk az ingatlanba és állandora be is jelentkezett. Majd még a válás elött elköltözött de nem jeletkezett ki. A tisztelt ügyvéd úr bejelentette a feleségem követeléset ami a ház utcáról történő felértékelése után megállapitotta az ügyvéd úr és a feleségem, hogy neki 7200000ft jár és ezt követeli. A követelés valojában nem az ingatlan volt hanem az összeg de mivel sosem volt közös tulajdon, házassági szerzödés illetve más hivatalos szerződés. Az ügy birosági tárgyalasra ment amin én 1x sem vettem ŕészt mert nemzeközis kamionos vagyok és sosem voltam itthon. A tárgyalási értesitőket sosem kaptam meg mert valoszinüleg a a volt feleségem visszajárt és eltüntette a leveleimet igy én az egészről nem is tudtam közel két évig míg 1x kézhez nem kaptam egy földhívatali papírt amin a nejem már be is volt jegyezve, majd 2 hónap mulva egy behajtói papírt amin a követelés 7200000ft a feleségemnek illetve még 6000000ft perköltség, bahajtási költség szerepelt. A ház azzonnal árverezés alá került de azota sem sikerült eladni szerencsére hisz lakott (én a 2 fiammal az alsó szinten illetve az édesanyám haszonélvezettel él a felsö szinten) viszont én azota is fizetem a behajtott minden hónapba valoszinüleg életem végéig illetve 3 havonta van mindig az árverezés.

A kérdésem hogy ezt igy törvényesen követelhetik e, illetve van e köze a volt nejemnek az én örökségemhez?
Mi alapján számitották ki a követelési összeget hisz sosem volt semmink. Ingoság se volt mert a 90%-ba a szüleink segitették az életünket szinte mindent tölük kaptunk.
Tudok e valamit tenni hogy megszünjön ez a követelés?
Ha nem akkor a 2 fiam tud e tenni?

Köszönom válaszukat!

Vicaa88 # 2016.02.19. 10:18

Üdvözlöm!

Azt szeretném kérdezni hogy tudják e rá a választ hogy Kecskeméten kertvárosi övezetben az előkert mérete mennyi? Vagy hol van ez leírva, kitudja erre a választ?
Mert a HÉSZben 3-5métert ír de az építésügyi hatóságnál 5métert mondanak de az nagyon sok pl egy szabadonálló módnál sarki háznál, mert ugye ott két előkertem van.

MajorDomus # 2016.02.17. 20:50

Mármint a tartozás fennmaradó része. Azt abból hajtják be amiből lehet.

Laci
Nem feltétlenül, de a tartozás az hagyatéki teher ha az ingatlanon van.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.17. 18:57

Mi történne? Megmarad.

telek69 # 2016.02.17. 17:46

Tisztelt Fórumozók!

Következő kérdésem lenne.

Ha ingatlant árvereznek tartozás miatt, és az ingatlan kevesebbért megy el a fent maradó tartozással mi történik?
A behajtás milyen formái lehetségesek utána

*Laci* # 2016.02.17. 16:46

A tulajdoni lapon egyértelműen hivatkoznak Édesapám tulajdoni hányadára, illetve eddig mi nem kerültünk behajtás alá egyik üggyel kapcsolatban sem.
Időközben érkeztek levelek iratok bekérésére vonatkozóan. A feladóról a legrosszabbakat olvastam ezen a portálon, ezért az is érdekelne, hogy ha visszaküldöm a halotti anyakönyvi kivonatot, akkor az a tartozás elismerésének számít-e?! Az elévülés miatt ez fontos momentum lenne. Az öröklésről való lemondás a hitelek visszafizetése alól nem mentesít?
Tudnátok az ügyeimmel kapcsolatban egy megfizethető ügyvédet ajánlani? Veszprém megye előny lenne.
Köszönöm, üdvözlettel. E.Laci

MajorDomus # 2016.02.16. 19:48

Laci
Nézd meg a tulajdoni lapot, és keresd meg a, a, hitelezőket, és kérj részletfizetést.

Zoltanuss # 2016.02.16. 18:18

Hopp leírtam, hogy a vevő jelöltek komolytalanok !
legalább annyira mint az ingatlant kínálók. Megy a sok mellébeszélés sokszor.
Mert ugye van a szabványszöveg - pár sor, meg pár nagyjából érdektelen kép..
Ez alapján történik a mustra, a további infók legtöbbször csak szóban történnek. Ritka az olyan szituáció amikor a mustra végén az elhangzottakat írásba foglalják. Legalább is az ingatlanosok ezt ha tehetik, kerülik. A vevők meg ugyebár tapasztalatlanok.
Az un. vételi szándék egy ráhatás a vevőre a kihátrálás megakadályozására.
Javaslom inkább maradjon le valaki egy ingatlanról, mintsem elhamarkodottan pénzt adjon a vételi szándék alátámasztására.
A foglaló az egy más dolog. Ott elvileg már kell lenni végleges adásvételi szerződésnek.- Az összege is magasabb mint ez a vételi szándék pénz.

Zoltanuss # 2016.02.16. 18:03

zsoka176202 !

Az valószinűleg nem előfoglaló, hanem az un. vételi szándék megerősítése pár százezer ft-tal.
A lényege az hogy az ingatlanosok így már másnak nem mutogatják az ingatlant, igaz általában nagyon szoros határidőkre kötiok _ 1 - 2 hét.
Természetesen a vételárba beleszámít, de ritka, hogy az ingatlanost elhagyná. QAz ingatlanos jutalékának egy kis része. Biztos ami biztos alapon ragaszkodnak ehhez az ingatanosok. Hogy ne legyenek a vevőjelöltek komolytalanok.

ObudaFan # 2016.02.15. 18:50

Ha a nem fizetés miatt jegyezték be, akkor vélhetően nem jelzálogjogról, hanem végrehajtási jogról van szó. Ezek a hitelek elvileg édesanyátokat is terhelhették, így nem zárható ki, hogy a ti részetekre is végrehajtást vezessenek, de ez a leírtakból nem deríthető fel. Hogy elévülés lehet-e, ahhoz a végrehajtónál a végrehajtási iratokba be kellene nézni. A tartozás tényét az öröklés visszautasítása nem érinti.

*Laci* # 2016.02.15. 16:57

Tisztelt Fórumosok!
Segítséget és útbaigazítást szeretnék kérni az elég kesze-kusza ügyünkkel kapcsolatban.
Három testvéremmel örökölni fogunk két ingatlant. Édesanyánk után 2009-ben megörököltük az egyik ingatlan 50%-át, négyen egyenlő arányban. A másik 50%-ra ezután Édesapánk hiteleinek nem fizetése miatt jelzálogokat jegyeztek be. 2011-es bejegyzések, ezért felmerült az elévülés is?! Sajnos nem tudjuk, hogy érkeztek-e értesítések a követelők felől. Édesapánk halála miatt most örökölni fogjuk ezen ingatlan másik 50%-át is. A kérdésem az lenne, hogy a jelzálogokat (összesen 4) bejegyzik-e mindannyiunk 1/4 részére, illetve ilyenkor elárverezhető lesz-e az egész ingatlan? Amennyiben valamelyikőnk lemondana az örökségéről, akkor megvétózható lenne ez a folyamat? Az érintett ingatlanra nagyon komoly összeg került ráfordításra, teljes felújítás kívül-belül, illetve a kert rendbeszedése épp folyamatban. Emiatt mindenáron meg kívánjuk menteni, de a jelenlegi anyagi tartalékunk nem elegendő. A másik örökölendő ingatlan tehermentes, de abban a Nagymamánk lakik, 100% haszonélvezettel, tulajdonjog nélkül. Ő utána értékesítenénk a házat, majd rendeznénk a sorainkat a tehermentes örökség reményében. Édesapánk halála nagyon váratlanul ért minket, ezért abszolút felkészületlenül állunk az üggyel szemben. Minden építő jellegű hozzászólást köszönök!
üdvözlettel. E. László

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.15. 12:11

Előfoglaló... Ma is tanultam valamit...
Mondjuk, a többit se értem.

zsoka176202 # 2016.02.15. 11:03

Szép napot!

Kérdésem. Házam eladásánál előfoglalót kaptam, ingatlanosnál, tanúkkal aláírt nyomtatványon lett rögzítve.
Az adásvételi szerződés megkötésekor a vevők nem jelezték,
hogy ők már fizettek foglalót.
Az ügyvéd az adásvételi szerződésben az akkor kapott összeg-ből újra levonta a foglalót, a vevők alá is írták a szerződést, fizettek.
Ilyenkor ki a hibás? Mi a teendő?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.15. 08:31

Ha. :)

Rexor # 2016.02.15. 08:21

Adó nálad, illeték a vevőnél.

telek69 # 2016.02.14. 17:26

Üdvözlök Mindenkit!!

A következő kérdésem lenne amiben segítséget kérnék.
Válás után Ingatlanon fennálló házastársi vagyonközösséget megszüntettük,és tulajdon jog átruházással tulajdonomba került az addig közös építési telek.
A kérdésem az lenne ha most eladom akkor milyen anyagi vonzatai lennének. ( adó , illeték ) Ha kell fizetni akkor milyen arányban.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.

MissPantera # 2016.02.14. 14:10

Üdvözlöm Önöket!
Idén határoztuk el magunkat,hogy eladjuk félkész 1992ben épült házunkat . 8millióért van rá vevő,mi 7,3 millióért néztünk másikat.Hogyan lenne kevesebb a házeladással járó költség(ILLETÉK,ADÓ,STB.)? 1.Ha átírnánk az eladandó házat a nevemre és úgy adnánk el.
2.Ha átírnánk a nevemre miután az új házat vettük meg.Van e még más varriáció?

A ház anyum nevén van,ő 63 éves.Én 26 éves vagyok.