Tisztelt Fórum
Kérdésem az lenne,hogy 2 db telek-ingatlan/más-más építési övezet/ összevonását elutasíthatja az építésügyi hatóság?
Várom válaszukat-előre is köszönöm.
Ingatlanügyek
Meg.
Illene kifizetni a számlát.
A lakáson kívül zárják ki.
üdvözlet !
mai napra van értesítés hogy kizárják egy ismerősömet a víz-fűtés szolgáltatásból. téli időszakban ezt megteheti a szolgáltató ? illetve mit tudnak tenni, mármint a szolgáltató, ha nem engedi be a tulaj és az ott lakók a szolgáltató embereit ? köszönöm a választ !
Nem tértek el a tervtől, az eredetire kaptak használatbavételi engedélyt.
A tetőtér beépítése a külön engedélyre nem készült el, így azt használatba sem adhatták, ezért az feltüntetésre sem kerülhetett.
A kérdező ezt a sok-sok hiányosságot mind a földhivatalnak könyveli el.
Fizetnie kellene a tulajdonostársaknak, így el akar birtokolni.
A fórumon már csak ilyen európai kultúrkérdések jönnek.
Lehet nem fog már az agyam ilyen későn.
De hogy kaptak használatbavételi engedélyt ha eltértek a tervtől ha még volt engedély, akkor miért nem azt jegyezte be a földhivatal?
Üdvölet!
Az új építésű lakások áfa csökkentésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Új építésű lakást vásároltam, melynek várható átadási ideje 2016. november 30. lesz.
A kedvező ár-alku érdekében úgy kötöttük a szerződést, hogy a pince födém zárásakor fizettem a vételár 45%-át, most decemberben pedig a szerkezetkész állapotnál a fennmaradó 55%-ot, így a 16,9 milliós vételár teljes egészében kiegyenlítésre került.
A szerződésben nincs rögzítve az áfa mértéke és az sem, hogy egy esetleges áfa módosítás esetén is a teljes vételárat kell kifizetnem.
Érdeklődnék, hogy ebben az esetben jogosult vagyok-e az áfa 22%-ának visszaigénylésére.
Köszönettel: Kiss Béla
Hatima
„Társasházunk 1981-ben kapott építési engedélyt. Még az építés alatt készült egy tetőtér beépítési engedély az egyik felső szinti lakásra. A tulajdoni lapokról - és az lapító okiratból is . kimaradt a felső lakás megnövelt területe. Lehetséges-e a használatbavételi engedély alapján a tulajdoni lap kijavítása, vagy ehhez a teljes közgyűlési határozat szükséges? ”
Használatbavételi engedély nélkül nem is tüntetik fel a földhivatalban.
Most módosítani szükséges az alapító okiratot.
Megoldás lehet-e az elbirtoklás?
Nem.
Pemo
Nem lehet gond.
totherika
Ingóságra igen.
terika23
- A foglaló még nem adásvétel, de, ha olyan veszi át a foglalót, aki nem rendelkezik az ingatlan egészével, az rizikót vállal.
- Ki lehet fizetni a törvényes örököst, ha elfogadja, attól még a per folytatódik.
Akkor lesz vége az eljárásnak, ha a bíróság előtt megegyeztek.
3. A foglaló ügyvéd nélkül is átvehető.
:) Háát. Hogyan lehet ilyen dologba ügyvéd nélkül belevágni?
Úgy tűnik Ildi és a testvére nem tulajdonosok, így egyelőre az költözhet be, akit a tulajdonosok befogadnak.
Tulajdoni igénye lehet az építkezőknek, de tulajdonjogot csak szerződéssel alapíthatnak, vagy bírósági per útján.
Major Domus, akkor is ha hivatalosan semmi tulajdoni viszony nincs tisztázva ,nem szereplünk sehol, kivéve az építési engedély, minden a szüleink tulajdonában van, és ki van onnan jelentve? Én sem szerepelek sehol , mint tulajdonos. Azt elfelejtettem írni, hogy a szüleink háza is a telken van elöl hozzá kapcsolódva, nincs szorgalmi út sem a hátsó házhoz.
Ildi
Nem
Igen
Az ingatlant minden tulajdonos jogosult használni!
Szerintem fuss neki még egyszer. Talán sikerül rövidebben de érthetően leírnod a tényállást. (Javaslat: ne erőltesd a jogi szakkifejezéseket, úgysem megy. Egyszerűen magyar köznyelven: "a testvéremmel közösen örököltünk..." stb.)
Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék egy olyan ügy kapcsán, hogy testvéremmel közös építkezésbe kezdtünk a szüleim telkén ahová az állandó lakcìmünk is szól. Mindketten szereplünk az építési engedélyen viszont rohamosan megromlott a kapcsolata velünk is és a szüleinkkel is. A családi házunkból elköltözött onnan ki is lett jelentve viszont ugye ott áll a közös ház, nincs még se engedély rajta és a tulajdon is a szüleim nevén van, viszont majdnem teljesen kész és lakható. A kérdésem az lenne, hogy tehet e az ellen valamit hogy én beköltözzek illetve ezen felbuzdulva ő is beköltözhet e ha akar?
Érdeklődni szeretnék, hogy van egy végrendeleti eljárás alatt lévő ingatlan, végrendelet megtámadása a vér szerinti ökörös részéről, követeli a kötelesrészét.
A helyezt az, hogy eladásra kerülne az ingatlan 1,8 M Ft-ért. A fele a végrendeleti örökösé már eleve, tehát a hát másik felének a kötelesrészét perli a vérszerinti örökös (1 fő).
Az ügyvédem sajnos most nem tud ugrani, mivel hirtelen jött az egész eladás, nem gondoltuk hogy lesz vevő 1 napos hirdetés után.
Tehát a vevő ma 1 M ft-ot kíván letenni szándéka komolyságát jelezve ezzel.
A kérdéseim a következőek lennének:
- ha foglalóként vesszük át akkor azzal ugye nem történik adás-vétel, csak ha a teljes összeg kiegyenlítésre kerül? Ebben az esetben ki lehet fizenti a peres eljárás által követelt köteles rész összegét? Ezzel esetleg vége lehet az eljárásnak?
- a foglaló átvételéről ügyvéd nélkül is írhatunk étvételi nyilatkozatot (vagy mit kellene írni)?
- vagy hogyan kellene ezt az egészet?
Sajnos nem tudok egyeztetni az ügyvédemmel, tárgyaláson van, engem meg már siettetnek a vevők, és a jelenlegi tulajdonos is.
Várom mielőbbi javaslatát, válaszát valakinek. Nagyon jó lenne.
Köszönöm.
Kedves Szakértők!
Adás-vételi szerződést írhatunk ügyvéd nélkül?
A választ köszönöm.
Tisztelt Szakértők!
Ha az ingatlanvásárlási szerződésben szerepel :" az előzőleg megismert és megtekintett állapotban " szövegrész, az azt jelenti, hogy a megtekintéskor az ingatlanban található ingóságok is a birtokomba kerülnek?
Köszönettel,Dio
Miért lenne feltüntetve?
A lakás területe nem nőtt és nem csökkent. Egyszerű leválasztás történt. Vedd meg nyugodtan.
Tisztelt Jogi Fórum!
Lakóingatlan vétellel kapcsolatosan kérném segítségüket. Társasházi lakást szándékozom vásárolni, azonban az alábbi probléma merült fel:
A jelenlegi tulajdonos állítása szerint a korábbi tulajdonos egy nappali szobából leválasztott egy külön bejáratú félszobát, így a szobák száma bővült, azonban a földhivatali tulajdoni lapon ez nincs feltüntetve.
Ha megvásárolom így az ingatlant lehet-e számomra negatív következménye most vagy a későbbiekben.
Köszönöm segítségüket!
Üdvözlettel
Zsolt
Tiszelt Jogi Fórum,
Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz:
- Lakóingatlan megvásárlása előtt állunk, viszont az ingatlan részének 2/3.-a egy gondnokság alatt álló személy tulajdonában van, akinek az édesanyja a gondnoka. Áll.szer. állami gondozás alatt áll a tulaj, és a lakás összege fedezné az ellátását, ezért kerül eladásra az ingatlan. A gyámhivatallal le van egyeztetve az ingatlan eladadása.
Érdeklődnék, hogy ebben az esetben van-e valami akadálya annak, hogy a banktól igényelt hitelösszeget megkapjuk? Vagy esetleg hosszabb ügyintézési folyamattal jár. Az aggodalmunk leginkább a foglaló kifizetése miatt van, nem szeretnénk elbukni az összeget.
Köszönöm előre is válaszát!
Telekként akarja eladni, nem lakóingatlanként.
Jovedelem sincs, tobb, mint 5 ev eltelt, igy tobb okbol sem kell szja-t fizetni.
Társasházunk 1981-ben kapott építési engedélyt. Még az építés alatt készült egy tetőtér beépítési engedély az egyik felső szinti lakásra. A tulajdoni lapokról - és az lapító okiratból is . kimaradt a felső lakás megnövelt területe. Lehetséges-e a használatbavételi engedély alapján a tulajdoni lap kijavítása, vagy ehhez a teljes közgyűlési határozat szükséges? Megoldás lehet-e az elbirtoklás?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02