Ingatlanügyek


Máris Márton Ottokár # 2021.05.27. 19:25

1055 Budapest V. kerület hrsz: 24894 ?

drbjozsef # 2021.05.28. 05:23

Máris Márton Ottokár,

Akkor ezt bebuktad.
Ha elárverezik az ingatlant, és kilakoltatnak, akkor utána indíthatsz pert a tulajdonos ellen.

Az ingatlannyilvántartás közhiteles, ha nem jegyeztetted be ott a tulajdonszerzésedet, akkor az ezzel járó hátrányokat viselned kell.

A végrehajtási jog elé természetesen nem fogtok tudni bejegyeztetni semmit sem.

oligaliga # 2021.05.28. 06:11

Vagy troll vagy nem normális. Ez a Parlament helyrajzi száma.

wers # 2021.05.28. 08:31

Ez a Parlament helyrajzi száma

:) ipiapacs, azt drbjozsef szeretné megvenni - nem egyszer említette.

drbjozsef # 2021.05.28. 09:01

Már bocs, de kbs akarja eladni, 2021.05.27. 11:24.

Én ugyan meg nem venném, tök huzatos. Legfeljebb eladásra szoktam én is kínálni szerintem.

Az Eiffel-tornyot esetleg megveszem, ha potom áron lenne. Bár az igaz, hogy az aztán nagyon huzatos. Viszont azt már majdnem kétszer tényleg el is adták... :D

https://mult-kor.hu/…ony-20210223

wers # 2021.05.28. 09:36

Oh. Kelendő ingatlan :) Van benne úszómedence? Mert akkor engem is érdekel.

Szomorú örökös # 2021.05.28. 10:00

wers

Van benne úszómedence? Mert akkor engem is érdekel.

Lehet, hogy van. Viszont ahogy hallottam, a dohányzó helyiség nagyon kicsi benne. :-D

drbjozsef # 2021.05.28. 10:06

Ha megveszem, a második szintre dobok egyet, elég fain onnan a kilátás egy koktéllal a kézben...

wers # 2021.05.28. 10:14

Viszont ahogy hallottam, a dohányzó helyiség nagyon kicsi benne. :-D

Az meg is szüntetném :D

Minden újévkor az első fogadalmam, hogy nem gyújtok rá :DD és be is tartom.

Ha megveszem, a második szintre dobok egyet, elég fain onnan a kilátás egy koktéllal a kézben...

Rendben. Meglátogatlak. Rázva, nem keverve.

Ginger1113 # 2021.05.28. 12:49

Kedves Fórumozók!
Jogos-e a feljelentés, ha 16 éve vásárolt ingatlanomba a volt lakó levelét bedobták hozzám. A levelet akkor átvittem neki. Ezt a rendőrségi feljelentésbe is beismeri saját maga. Ezek után évekig kereste nálunk a postás, de mondtam neki itt már nem lakik, megmondtam az új címét,ott keressék. Most valami orbitális tartozást halmozott fel a volt lakó,és arra hivatkozik,hogy miattam nem vette át a leveleit, megsértettem a levéltitkát.Kérdem én,ha elköltözik,kinek a kötelessége elintézni,hogy elérjék,megadja mimdehol a levelezési címét? Én átvittem neki a levelét, szóltam a postásnak is! Most mégis velem akar takarózni,hogy a tartozását ne kelljen rendeznie... Miféle levéltitkot sértettem meg egyátalán? Nonszensz. Köszönöm a hozzáértő válaszokat.

Szomorú örökös # 2021.05.28. 14:23

Ginger1113

Semmilyen levelét nem kellett volna eleve átvenni. Ha pedig csak szimplán bedobták, akkor kukába vele. Legyen az ő dolga, hogy miért ott nálad keresték.

MajorDomus # 2021.05.28. 17:37

Semmi közöd a levelezéséhez...

Sándor123456 # 2021.05.29. 13:00

Kedves Fórumozók !
Egy olyan dologban szeretnék segítséget kérni hogy:
Hogy adott egy osztatlan közös tulajdonú telek rajta egy házzal , a helyi jogszabályok szerint a természetbeni megosztás nem lehetséges , mert ahhoz a telek túl kicsi.
A teleknek 2 tulajdonosa van a tulajdonrész aránya 50-50 %
Az egyik tulajdonos el akarja adni a tulajdonrészét 3. személynek. z egész telek 2 évvel ezelőtt ért 5 millió forintot , jelenleg még sokkal kevesebbet ér. A 3. személy 5 millió forintot akarna adnia fél részért.
Az lenen a kérdésem hogy nem éri e sérelem illetve nem ütközik e valamilyen sérelembe ez a másik tulajdonostársnak ez az ajánlat , mert ugye az elővásárlási jog miatt ő fogja először megkapni az 5 milliós ajánlatot , annak ellenére hogy a telek fele 2,5 millió forintot sem ér.
Mit lehet tenni ebben a helyzetben ha az 5 millió forintot nem szeretném kifizetni?
Köszönöm hozzá értő válaszokat !

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.29. 13:21

Micsoda kérdés! Hát nem fizeted ki. Valaki azt mondta, kötelező?

Sándor123456 # 2021.05.29. 14:18

Természetesen a telek felének árát hajlandó vagy ki fizetni 2.5 millió forintot , de az 5 milliót ami nyilván egy nem valós ár érte semmiképpen. Viszont ha ő el akarja adni 5 millióért egy idegen személynek abba én kénytelen vagyok e bele törődni vagy jogi úton ez ellen fel tudok e lépni valahogy , mármint hogy ne legyek abba a helyzetbe belekényszerítve hogy az ő részét dupla annyiért vegyem meg mint amennyit ér.

Zoltanuss # 2021.05.29. 16:57

Sándor123456 !

Eléggé zavaros az írásod.

Hol telekről és hol az azon lévő házról beszélsz.

természetbeni megosztás nem lehetséges , mert ahhoz a telek túl kicsi.
nézz jobban utána.
Nincs valószínűleg ilyen szabály. Egyébként is nincs olyan kicsi épület és nincs olyan kicsi telek amit ne lehetne felezni.- Csak akarni kell és néha valamicskét költeni az elképzelésre.

.„ A 3. személy 5 millió forintot akarna adnia fél részért.
ha akar ennyit adni miért ne. Természetesen mint elővételi joggal rendelkező tulaj neked jár ennyiért, de ha nem értékeled ennyire hát lemaradsz a buliról.

Zoltanuss # 2021.05.29. 17:12

Sőt hogy egy kicsit képben legyél, volt az 'áldott' jó emlékű szociálizmusban olyan szabály, mely szerint a megváltó fél mindig magasabb árat fizetett mint egy harmadik. Már mint a vélt érték után az illetéket.
Tehát az esetetekben a FIK / a fővárosi ingatlan /közvetítő akár többféle árat is megállapíthatott az ingatlanotokról.

Az egész telek akkor házzal 5 milla.
Ha ketten egyszerre adjátok el egy 3. személynek.
Ha te vagy a társad értékesíti a részét akkor nem fele az ár, hanem valamivel kevesebb.... mondjuk 2 milla.
marad a felállás 50 -50 5 csak az A és B helyett lesz A és C vagy B és C.. 50 - 50 % ban. Viszont ha te vennéd meg neked nem 2,5 milla lenne hanem pl. 3 milla... csak a fele. Tehát A és a vagy B és B lesz az új tulajdonosi konstrukció. illetve anno akkor is annyiért adták vették az ingatlanokat amennyiért akarták / megegyeztek... csak az illeték hivatal ezzel nem törődött az illetéket az általa vélt érték után szabta ki.
Ja a FIK azért nem dolgozott ingyen... 2,7 % volt a jussa. + az állam illetéke.

Zoltanuss # 2021.05.29. 17:15

Érdekes ez is :

de az 5 milliót ami nyilván egy nem valós ár érte semmiképpen.

Néha az eladó és a vevő teljesen mást gondol egy valós árról !!

Főleg egy önjelölt vevő !!

oligaliga # 2021.05.29. 17:20

Egyébként is nincs olyan kicsi épület és nincs olyan kicsi telek amit ne lehetne felezni.

Legkisebb kötelező teleknagyság?

Sándor123456 # 2021.05.29. 17:39

Köszönöm a válaszokat :)

Voltam a jegyzőnél ő mondta nekem hogy ebben a faluban nem lehet elfelezni a telket , ahhoz hogy el tudjam felezni még vásárolni kellene hozzá. Mert meg van szabva hogy egy telek egy bizonyos méretűnél kisebb nem lehet , és a felezéssel alá esnénk. A telken egyébként van egy ház is , azért zavarodok bele néha az írásba.
De akkor lényegében a legegyszerűbb mód ad 1 ) élek az elővásárlási jogommal és megveszem én 5 millióért . A telek ennyire lett felbecsültetve 2 éve.(az egész telek ) Azóta az állaga sokat romlott. 2) Vagy ha a testvérem el adta a részét akkor az új tulajdonossal talán jobban szót értek mint vele . A probléma az hogy teljesen elzárkózik a kommunikációtól.

És tényleg köszönöm a válaszokat.

drbjozsef # 2021.05.29. 17:54

Sándor123456,

Nem tehetsz semmit.

Ha ez van a szerződésben, ezt fogadhatod el. (egyébként, ennyi után fog illetéket fizetni a vevő, csak a te szívatásodra csak nem dobna ki százezreket)

Egyetlen lehetőséged, ha bizonyítani tudnád, hogy a szerződés színlelt, és az elővételi jog kijátszására irányul. Mondjuk azzal, hogy a valódi vételár csak kétmillió, ennyit fizetett a vevő. De ehhez igazán nagy balfasznak kellene lennie mindkét félnek. Szóval erre az esélyed igencsak csekély.

Sándor123456 # 2021.05.29. 18:19

Köszönöm Szépen a segítséget és a válaszokat :)!

Csuklósbusz # 2021.05.31. 01:55

Végrehajtási joggal terhelt ingatlan esetén a külső villanyóra szekrényt eladhatja-e tulajdonos? Áramszolgáltató azt mondta hogy ha ki van kapcsolva az áram akkor eladható, kiszerelhető. Rémlik hogy itt is azt írtátok A törvényi felsorolásban nem szerepel tehát eladható akkor is ha árverés alatt van a ház.
Szekrény nem a lakásokban van, még csak nem is a ház falban hanem az udvaron önmagában.

peggyolsen # 2021.05.31. 07:38

Tisztelt Fórumozók!

Segítsetek! Külföldi kiskorú tulajdonos esetén hogy működik az adásvétel? A földhivatali bejegyzéshez szükséges gyámhivatali záradékolást honnan kellene kérni? Kinek van egyáltalán erre joghatósága?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.05.31. 08:02

Nem ügyvéd jár el a szerződéskötésben?