Ingatlanügyek


Majordomus # 2021.09.02. 19:18

Majd megjelenik a tulajdoni lapon.

Lord Protector # 2021.09.03. 04:59

Esteban

lehet látni

Menj az ingatlan árverésekhez.
Ott válaszd a részletes keresőt.
A településhez írd be, hogy Mohács, majd klikk a keresésre.
Utána tegyél jelölést a "befejezett árverés"-hez, és megint klikk a keresésre.
És ekkor a legalsó sorban megjelenik a te ingatlanod.

Esteban18 # 2021.09.03. 13:29

Lord Protector,

igen, köszönöm, látom már.
Érdekes. Hogy mihez kezd vele...

david1111 # 2021.09.13. 08:49

Tisztelt Hozzáértők!

Adott egy szomszédos zártkerti és belterületi telek azonos tulajdonosi felállással. A zártkert átminősítése belterületté és az összevonás folyamata elindult. A kérdés az volna, hogy összevonást követően élni fog az a szabály, miszerint 5 éven belüli eladást követően adóköteles lesz a befolyt pénzösszeg?

Köszönöm előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.13. 09:09

Miért, valamelyiket öt éven belül szerezte a tulajdonos?

drbjozsef # 2021.09.13. 09:34

david1111,

Ha a kérdésed az, akkor önmagában az összevonás nem indítja újra az 5 év számítását. Ha egyben eladod, a szerzéskori dátumokat kell nézni, és külön-külön adózni a két telek után, ha kell.

david1111 # 2021.09.13. 10:47

Hat éve szerezte a tulajdonos. A zártkerti átminősítés miatt sem lesz adóköteles?

david1111 # 2021.09.13. 10:48

Ugyanis a terv az átminősítés és összevonás sikeres lezajlása után, az eladás lenne. Viszont amennyiben adókötelessé válna, kivárnánk inkább azt az időt.

drbjozsef # 2021.09.13. 10:56

david1111,

Nem. A szerzés számít, mindegy, minek minősítteted át.

nanemaaa # 2021.09.13. 12:30

A zártkert átminősítése belterületté és az összevonás folyamata elindult.

No, erre kíváncsi lennék, hogy ez hogyan is fog végbemenni?

david1111 # 2021.09.15. 07:20

Miért?

A zártkert egymaga túl kicsi lenne, hogy belterületi telekké átminősítsék, viszont a fenti belterületi ingatlanunkból lelóg mellé egy "nyaláb", amivel kitoldanánk és úgy meglenne a minimum négyzetméter. A fenti ingatlanból pedig nem fog hiányozni, mert bőven túlszárnyalja a minimum elvárást.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.09.15. 08:37

Nem is az, hanem a belterületbe vonás... :)

Mimi # 2021.10.03. 09:30

Kedves Hozzáértök!
Van egy lakásom, ami egy osztatlan közös tulajdonú (kétlakásos) ház egyik lakása. Van megosztások szerzödés is, amely szerint az udvari részt közösen használjuk, plusz mindenkinek van egy saját elkerített kertrésze. Sajnos a szomszéd elviselhetetlen, folyamatosan belénk kötött, amíg ott laktunk. A békesség kedvéért ezt egy ideig lenyeltük neki, de ettöl csak vérszemet kapott. Többször kellett kihívnom miatta a rendörséget, mert üvöltette a zenét vagy lövöldözött a számítógépén, amire rákötött egy hangszórót, hogy remegtek a falak.
Pár éve külföldre költöztem, és megkértem a lányomat, hogy próbálja meg eladni a lakást. Ö akkor beszélt a szomszéddal, hogy ha meg akar tölünk (a "rossz szomszédaitól") szabadulni, akkor legyen szíves csendben maradni, míg ott vannak az érdeklödök. Ez müködött is, söt valaki meg is vette volna a lakást, de miután beszélt párszor a szomszéddal, visszalépett, mondván "nem akar egy házban lakni egy bolonddal".
Pár hete megbízási szerzödést írtunk egy ingatlanközvetítövel, hogy szerezzen vevöt. Vázoltuk neki a problémát a szomszéddal, de azt mondta nem gond, ezzel a papírral ö jogosult bemenni az érdeklödökkel. Ehhez képest pénteken felhívtak, hogy ott van a kapuban az ingatlanos kolléganöje egy érdeklödövel, de a szomszéd nem engedi öket bemenni, mondván ö nem lett értesítve, hogy eladó a lakás, söt neki elövásárlási joga van.
Nem tudom, fontos-e, de a szomszéd nem egyedüli tulajdonosa a lakásnak, amiben lakik, hanem a növérével közösen örökölték. Amikor én 2007-ben megvásároltam a lakásomat, akkor egyikük sem élt az elövásárlási jogával, és gyanítom, most sem ez a szándék, hanem annak megakadályozása, hogy a lakásomba új lakó költözzön, hisz nekik jobban tetszik, ha ö egyedül, szomszédtól nem zavartatva él az ingatlanban.
Elnézést, ha hosszú voltam. Azt szeretném megkérdezni, milyen lehetöségeim vannak, merre induljak, hogy végre el tudjam adni a lakásomat.

Majordomus # 2021.10.03. 09:56

Egyszerű a történet. Ügyvéd által küldjetek neki egy levélben egy ekövásárlási jogról lemondó nyilatkozatot.
Ha él vele jó,de ez nem valószinű.
.
Ha nem,akkor a közvetitőnek adjatok kulcsot,és akár olcsóbban a piaci árnál,de adja el az ingatlant. Ennyi.

Majordomus # 2021.10.03. 09:57

Ja,és a nővérének is küldjetek nyilatkozatot.

Mimi # 2021.10.03. 10:15

Köszönöm a választ. Ez nem úgy müködik, hogy szerzek vevöt, akivel megállapodom egy vételi árban, és csak ezután értesítem a szomszédot ajánlott levélben, hogy ennyi az ár, akarja-e ö ennyiért?
Mondjuk küldhetek nekik elövásárlási jogról lemondó nyilatkozatot, de mi van, ha semmit sem reagálnak.
Amúgy pontosan azt tettük, amit az elsö hozzászólásodban írtál, de hogy szerezzen vevöt az ingatlanos, ha a megbízási szerzödés ellenére nem engedi a szomszéd, hogy (az én kulcsommal) bemenjenek megnézni a lakást?

Zoltanuss # 2021.10.03. 15:26

Oda kell adni egy roma klánnak, pár hét és megszelídül ez a szomszéd.

wers # 2021.10.04. 04:24

Ügyvéd által küldjetek neki egy levélben egy ekövásárlási jogról lemondó nyilatkozatot.

Biztos, hogy ilyent lehet? Ezt ügyvédtől halottad?

Ez nem úgy müködik, hogy szerzek vevöt, akivel megállapodom egy vételi árban, és csak ezután értesítem a szomszédot ajánlott levélben, hogy ennyi az ár, akarja-e ö ennyiért?

Valahogy így, de szerintem magát a megkötött szerződést kellene elküldeni, hogy azonos feltételekkel akarja-e ő megvenni.

wers # 2021.10.04. 04:28

Oda kell adni egy roma klánnak, pár hét és megszelídül ez a szomszéd.

Jajjjj de jó ötlet. Roma klán, na tőlük 100+3 év alatt sem lehet megszabadulni, ha egyszer becuccoltak.

Egy tűzvész kisebb károkat okoz.

Szomorú örökös # 2021.10.04. 05:00

wers

Roma klán, na tőlük 100+3 év alatt sem lehet megszabadulni, ha egyszer becuccoltak.

Az én telek-társtulajdonosom és egyben szomszédom most árulja állítólag a telekrészét. Neki annyi előnye van most, hogy nem roma a szomszédja. :-D

wers # 2021.10.04. 05:57

Szomorúkám!

Belefoglalom az esti imámba, hogy neked ne roma legyen a társtulajdonos szomszédod.

drbjozsef # 2021.10.04. 05:59

Mimi,

De, pontosan így működik.
Joghatályosan előre lemondani az elővásárlási jogról nem lehet. Csak és kizárólag a megkötött (!) szerződés teljes közlése után - ráadásul az osztatlan közös esetén a vevő személyes adataival is a bíróság gyakorlata szerint -, annak ismeretében lehet csak lemondani róla, vagy egyszerűen nem élni vele.

ha a megbízási szerzödés ellenére nem engedi a szomszéd, hogy (az én kulcsommal) bemenjenek megnézni a lakást?
Ha kulcsa van, hogy akadályozza meg? Azonnal hívjon az ingatlanos rendőrt. Csak hogy a szomszéd érezze a törődést is.

Szomorú örökös # 2021.10.04. 06:10

wers

Belefoglalom az esti imámba, hogy neked ne roma legyen a társtulajdonos szomszédod.

Hát amennyiért árulja azt a romos vályogházas kicsi telket, egy jó ideig még a nyakán fog maradni. :-)

Mimi # 2021.10.04. 15:57

Köszönöm szépen a válaszokat!

anonim # 2021.10.07. 07:10

Tisztelt Cím, érdeklődni szeretnék, hogy ketten vagyunk tulajdonosok egy telek ügyében 50-50 százalékban. Viszont párom arra hivatkozva , hogy kevesebbet dolgoztam ott, számomra kevesebb tulajdonrészt szeretne adni. Megteheti? Mert szerintem ilyet nem tehet.