Ingatlanügyek


luck-666 # 2014.03.27. 15:19

ha van rá mód és lehetőség, vásárold meg tőlük a tulajdonrészüket a hagyatéki értéken

M. Gábor # 2014.03.27. 13:50

A tényét nem vitatják, sőt még pénzről sem beszéltünk, ezért tájékozódom előre. Arra vagyok kíváncsi, hogy például van-e bármilyen jogalapom, hogy a felújításokból eredő értéknövekedés miatt az elszámolás ne csak a tulajdoni hányad alapján történjen, hanem tekintettel arra, hogy minden költséget én viseltem, ezt valamilyen formában érvényesíthessem eladás után.
Vita még nincs. Csak nem tudom hogy közelítsek a dologhoz, milyen számítással lehet ez lehetőleg igazságosan kezelni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.27. 12:28

Utólag? Csak ha önként elismerik.

M. Gábor # 2014.03.27. 11:06

T Urak

Szeretnék tájékozódni egy későbbi (pár hónap múlva valószínűleg létrejövő) ingatlan eladás kapcsán. A felállás az, hogy az ingatlan tulajdonjoga három felé oszlik, 1/2 rész szülőé (anyám), 1/4 - 1/4 rész testvéremé és enyém, mely öröklés útján került hozzánk apám halála után. Anyámnak természetesen haszonélvezeti joga van (mellyel soha nem élt). Az öröklés után én vettem birtokba az ingatlant, és jelentős felújítások is történtek, melyek költségeit kizárólag én viseltem (ezzel nincs is gond, hiszen én használtam az ingatlant). Nemrégiben elköltöztem és az ingatlan eladásra fog kerülni. Az ingatlan értéke tekintettek az átalakításokra és felújításokra jelentősen magasabb, mint az örökléskor volt. A kérdésem, hogy az eladáskor, a tulajdoni hányad szerinti részesedésen túl milyen módon tudok nagyobb arányban részesülni a vételárból, az öröklés utáni felújításokra hivatkozva? (és ha van rá mód, milyen módon lehet/kell rendezni?)
Válaszukat előre is köszönöm!

MajorDomus # 2014.03.26. 21:47

és ki a ,,fedezetadóm,,?

ObudaFan # 2014.03.26. 21:31

értetlenke10

Milyen jogcímen tartózkodott egyáltalán az ingatlanban? Mert a jelzálog-szerződés ehhez kevés. Márpedig az nem mindegy, hogy volt-e bármi joga ott építkezni, vagy hogy mi alapján formált jogot a fellelhető értékekre.

MajorDomus # 2014.03.26. 21:00

kártérités,tehát polgári

ha megbüntetik,azzal kitörölheted....

értetlenke10 # 2014.03.25. 17:01

Sajnos, ennyit én is tudtam mielőtt problémám kitálalásra került!Csak egy szó, az is jól esett volna mégpedig: polgári, vagy büntető a cselekmény besorolása!Hisz ilyen beállítottságú ügyvédet kell keresnem, és ezt csak célirányosan lehet!

MajorDomus # 2014.03.21. 21:32

pupac

a banknak még semmi köze hozzád,ha a tartozás miatt elárverezik
az ingatlant,akkor repültök!
a számlák fizetéséből nem keletkezik tulajdonosi és bérlői jogviszony.

ha ingyen laksz,vedd át a törlesztőrészlet fizetését,s maradhatsz mig letelik a tulaj is örülni fog!

MajorDomus # 2014.03.21. 21:28

értetlenke

mielöbb fordulj egy ,,értőhöz,, ügyvéd!!!

pupac81 # 2014.03.21. 10:14

Üdv!
Próbálom leírni a problémát tömören, de érthetően, hátha van vkinek ötlete.
Egy házban lakunk, ami egy baráti házaspáré.Ingyen, szerződés nélkül élünk itt 4 éve. A ház jelzáloggal terhelt. A hitel a nő előző férje nevén van, aki 6éve meghalt. A hitel nincs fizetve pár hónapja. Én be vagyok ide jelentve, mint tartozkodási helyem.
Kérdésem az lenne, hogy lehet-e a bank felé gondom abból, hogy itt lakom szerződés nélkül(az össze szomszéd ismer évek óta, a számlák ide jönnek én fizetem őket)illetve kitehetnek-e minket? Vagy esetleg a bank bérbe adhatja-e nekünk az ingatlant?
Köszönöm a segítséget, ötleteket bármit!!!

értetlenke10 # 2014.03.19. 10:07

Tisztelt Jogi Fórum!
Az alábbi ügyben kérnék egy kis tájékoztatást és okulás képen ajánlom, hogy így ne járjatok! Jelzálogszerződést kötöttem egy ingatlanra, ez lett a fedezet! A bizalom akkora hogy csak formaságnak gondoltam az egészet! A fedezet adóm a szerződéskötést követően, ezen az ingatlanon engedély nélkül olyan átalakítási munkálatokat végzett, hogy a ház hátulja megrogyott kidőlt! Az építésügyi Hatóság, helyszíni szemlét követőn teljes lebontást rendelt el arra hivatkozva, hogy olyan nagymérvű az átalakítás hogy az eredeti állapotot már nem lehet visszaállítani! Az ingatlan lebontásra került, ennek minden anyagát értékesítette saját hasznára! Sőt még a bejárati toló kaput is elbontották, és az ehhez tartozó alul futó sínszerkezetet is rongálás útján, de felszedték, eladták! A lebontott ingatlan eladott értékeit magának megtartotta! Ezáltal fedezet nélkül maradtam, és nem tudom a követelésemet érvényesíteni, nincs miből! Tudom, erre azt lehet mondani, hogy nincs más, mint peres út! Igen csakhogy polgári vagy büntető, vagy mit lehet tenni ilyen esetben! Ehhez kérném esetleges állásfoglalásotokat előre is köszönöm, és remélem sikerült érthetően leírnom!

MajorDomus # 2014.03.18. 21:50

ahogy
az előző beirásodban leirtad,ugy nehezen érthető
igy már könnyebben

értetlenke10 # 2014.03.18. 16:19

Tisztelt Jogi Fórum! Érdeklődni szeretnék a saját problémám felvetése, még elbírálás alatt van e, vagy esetleg általam nem ismert és nem tájékoztatott tény miatt törlésre került!Tisztelettel értetlenke10.a saját nevemet is megadtam ez pedig kovács péter.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 10:42

Jogszabály sem a tulajdonostárs, sem a haszonélvező nyilatkozatát nem követeli meg a jelzálog bejegyzéséhez. (Tehát elvileg nem kell.)
Viszont nincs az a bank, aki anélkül kölcsönt folyósítana, hogy a haszonélvező maga is adóstárs lesz, vagy legalább nyilatkozik, hogy árverezés esetére lemond a haszonélvezetéről. (Tehát gyakorlatilag kell a hozzájárulása.)

Ez tényleg olyan nehezen érthető?

Krozsu # 2014.03.18. 10:33

Kedves Kovács Béla Sándor!

Ezt most nem értem. Kérni fogja a bank a nyilatkozatát,vagy nem? Vagy ezt bankja válogatja?
Hogy érti pontosan,hogy gyakorlatilag igen?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 10:25

Elvileg nem. Gyakorlatilag igen.

Krozsu # 2014.03.18. 10:12

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem,hogy kell-e a tulajdonostárs- aki egyben özvegyi jog jogosultja is- beleegyezése jelzálogjog bejegyzéshez a másik tulajdonos tulajdoni hányadára?
A házunkon lévő hitelt szeretnénk átvinni férjem örökölt tulajdoni részére, melynek másik (1/2-ed) tulajdonosa az édesanyja. Anyós nem igazán együttműködő, még akkor sem ha ideiglenes megoldás lenne ez az ügylet és szeretnénk kihagyni belőle.

Előre is köszönöm szépen!

MajorDomus # 2014.03.17. 21:24

köteles beengedni a karbantartási munkálatokra,de elöbb meg kell erről győzni a biróságon.

ügyvéd! de minél elöbb!!!!

nanemaaa # 2014.03.17. 14:27

Franky73
Fordulj ügyvédhez. Tűrésre kötelezés, telekhatár vita, birtokvédelem..... mind mind a bíróságra tartozik.

Franky73 # 2014.03.17. 10:36

Tisztelt Válaszadó!

Szomszéd probémák léptek fel már jó pár éve, tavaly már tetlegességig is fajult (megtámadott a szomszéd).
Évek óta nem tudunk bejutni a "saját" területünkre -ami a házfaltól legalább 60cm-, hogy a házfalon elvégezhessük a szükséges javításokat.
Szeretnénk kiméretni/kitűzetni a telekhatárt, mert a szrződés és térképkivonat szerint 1078m2 a telkünk területe, amelyből jelenleg kb. 800m2 az, amit mi tudunk használni.

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e rá lehetőség, hogy az Önkormányzat mérje/mérettesse ki a telekhatárt, és annak keljen kifizetnie, aki a másikét használja?

Ha igen, mi ennek a menete?
Fontos és sürgős lenne a válasz.

Valamint pont azért mert évek óta nem tudunk átjutni (mivel jelenleg át kellene menni a szomszédhoz, hogy a saját falunkhoz hozzáférjünk), nem tudtuk felszerelni az ereszcsatornát, nem tudtuk betonnak megtámasztani az alapot, így a tavalyi sok csapadéktól megdőlt a házfal, amin ráadásul a gázkazán és gázvezeték is van....
...indtihatok-e kártérítési pert ellenük?
Ha igen, van-e olyan ügyvéd, aki sikerdíjért elvállalná az ügyet?

Minden választ nagyon köszönök.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.16. 14:05

Nincs mire birtokvédelmet kérni.

Wildmann # 2014.03.16. 12:45

Menj be a hely jegyzőhöz és kérj birtokvédelmet, amíg nem árverezik el az ingatlant (már ha ez lesz a gond)

Nem hiszem, hogy túl sok esélyed van a maradásra, ha árverés lesz a dologból.

MajorDomus # 2014.03.15. 18:43

jobb ötlet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.15. 06:37

Vagy nem.