Ingatlanügyek


MajorDomus # 2014.03.14. 23:37

a tulajdonrészedre alapits haszonélvezetet a gyerek javára.amig ő él,biztos a lakhatásod!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.14. 09:03

A kölcsönt mire fordították?

ixora1963 # 2014.03.14. 05:53

Kedves Fórumozók, a következőben kérem a segítségeteket: Adott egy ingatlan, amit egy élettársi közösségben élő pár vásárol és épít folyamatosan, együtt. A ház csak az egyik fél nevén van 1/1 részben. Mindkét fél részt vállal a költségekben. A tulajdonos a másik fél tudta nélkül hitellel és jelzáloggal terheli meg az ingatlant. Mikor ez kiderül, a másik fél, aki papíron nem tulajdonos, bírósághoz fordul és kéri a tulajdonrésze megállapítását. Ezt meg is ítélik neki, de a jelzálog marad az egész ingatlanon. Kérheti-e ez a fél a birtokvédelmet az ő tulajdonrészére annak érdekében, hogy az időközben felmondott hitel miatt őt és a kisgyereket ne lakoltathassák ki az ingatlanból? Valaki esetleg elvállalná az ügyet? Az ingatlan Keszthelyen van. Köszönöm szépen!

MajorDomus # 2014.03.13. 23:27

kissé zavaros,vagy fáradt vagyok?

ObudaFan # 2014.03.13. 20:55

A tulajdonjog bejegyzéséhez egyrészről érvényes jogcím, másrészről a tulajdonos bejegyzési engedélye szükséges. Az előbbi nem lesz meg egy egyoldalú nyilatkozattal, az utóbbi pedig szintén nyilvánvalóan nincs meg.

kreta16 # 2014.03.13. 18:23

Az ingatlan tehermentes egyébként!

kreta16 # 2014.03.13. 18:22

Tisztelt Szakértő!

A problémám a következő: adott egy ingatlan, amire nincs bejegyezve se vételi jog, se jelzálogjog. Ezen ingatlanra beadnak egy tulajonjog bejegyzési kérelmet valamint a kérelemhez csatolják a kölcsön és vételi jogról szóló szerződést, valamint a vételi jog jogosultjának nyilatkozatát mely szerint él a vételi jogával. Hangsúlyozom, hogy a jelzálogjog és a vételi jog be se volt bejegyezve??? Ilyen lehet? Ha nem akkor milyen törvény zárja ezt ki???
A választ előre is köszönöm!

MajorDomus # 2014.03.11. 20:17

nem érdemes belevágni!

MajorDomus # 2014.03.11. 20:15

nem érdemes belevágni!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.11. 07:28

sharkbull

Nyilván átverés.
Valószínűleg a terület nem megosztható, így az be sem jegyezhető. Azt is gyanítom, hogy a te megvett területedet adta tovább zsebszerződéssel.

Elállhatsz a szerződéstől - ezt javaslom - mert ha nem vagy bejegyezve a földhivatalba, akkor a törlesztésed során az ingatlan másnak is értékesíthető.

MajorDomus # 2014.03.10. 22:10

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

MajorDomus # 2014.03.10. 22:10

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

MajorDomus # 2014.03.10. 22:10

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

MajorDomus # 2014.03.10. 22:09

feb
állj el a szerződéstől,és nem teljesités miatt kérdd
vissza a foglaló dupláját!

ügyvéd nélkül ne menj bele a meccsbe!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.10. 11:39

Febnek ugyanúgy. Nyilván milliókról van szó, ebben senki nem fog neked állást foglalni a szerződés és a releváns körülmények részletes ismerete nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.10. 11:38

Sharkbull, ebbe jól belemásztál. Tartok tőle, hogy ez már nem a gratis online tanácsadás kategóriája. Keress fel egy ügyvédet.

bell2014 # 2014.03.10. 11:18

Köszönöm az ötletet és a segítséget is! Beszélek az ügyvédünkkel és meglátjuk mire jutunk. Köszi még egyszer!

feb85 # 2014.03.09. 12:47

Kedves Mindenki!

A következő kérdésem lenne:

  • 2013 júliusában aláírtam egy újépítésű ingatlan megvételéről szóló adásvételi előszerződést
  • foglalót fizettem, az ingatlan 10%-át
  • a szerződésben az van benne, hogy a végleges adásvételi szerződést 2014.szept.30-ig kell megkötni

Az a baj, hogy sajnos a szerződésben nincs semmilyen dátum az ingatlan átadásával kapcsolatban, csak szóban ígérte meg a beruházó, hogy 2013. szept-okt. hónapokban legkésőbb az ingatlan beköltözhető állapotban lesz. A mai napig azonban a ház nincs átadva, és a beruházó állandóan hárít, nem mond még csak hozzávetőleges dátumot sem.

A kérdésem, hogy ilyen esetben kérhetem-e, hogy adják vissza a foglalómat, vagy, amennyiben elállok a szerződéstől, mindenképp elveszítem-e a befizetett összeget. Esetleg van-e valamilyen kiskapu.

Előre is nagyon köszönöm!

sharkbull # 2014.03.09. 00:00

Jò napot!Nagyon nagy segìtség kellene nekem!Olyan gondom akadt,hogy vettem egy hàzat de olyan szerződéssel,hogy havi szinten törlesztem az eladònak,és mikor lejàr akkpr kerül a nevemre.Ezzel nincs is semmi gond csak kiderült, hogy a hàz mögötti területet eladtàk külön(50ezer ft)és azon van az emésztőm.Az én telkem meg nincs akkora,hogy egy emésztőt tudja csinàlni.Erről nem tudtam és most jött a föld tulaja,hogy vegyem meg 200ezer ft-ért vagy àssam ki és csinàljak egy emésztőt.Ő nem hasznàlja ezt a kicsi területet mert gazos tele van àggal meg törmelékkel.
Tudna valaki valami okosat mondani mit tejet ez ügyben?Előre is köszönöm:(

MajorDomus # 2014.03.06. 21:18

Én sem hagynám annyiban.

Benéztem,tényleg n e m írták alá a szerződést.

bell2014 # 2014.03.06. 09:54

Köszi a válaszokat! Nem fizettünk semmit még az eladónak. A foglalót a szerződéskötéskor utaltuk volna a számlájára. Költség idáig 1.000,-Ft tulajdonilap lekérés, illetve az elvesztett kamatok a mi részünkről, az ügyvéd pedig a tiszteletdíját bukta. Azt hallottam, hogy ilyen esetben az ügyvéd felszámolhat ügyvédi munkadíjat 4-6 óra + ktg átalányt, szokásosan min. 12 max. 18 eFt/ó díjjal.
Az alapja ennek, hogy az ügyvédi megbízás nem eredménykötelem vagyis az elvégzett ügyvédi tevékenységért és nem az eredményért fizet az ügyfél. Ezt a díjat nem lehet ráverni az eladóra?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.06. 06:02

a 20%-ot ajándékozza neked illetékmentesen!
Nem praktikus dolog színlelt szerződést kötni, különösen, hogy a visszterhes ügylet is illetékmentes.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.06. 06:01

kérdd vissza a foglaló dupláját!
Nem is kötöttek szerződést. Ergo, amit adott, az nem foglaló.

MajorDomus # 2014.03.05. 21:48

bell

kérdd vissza a foglaló dupláját!
oliver

sima ügy!

mivel mindketten akarjátok semmi gond!

állapodjatok
meg az arányokban,mondjuk 70-30%
a 20%-ot ajándékozza neked illetékmentesen!
,

oliver777 # 2014.03.05. 20:43

A következő problémám lenne:
Édesapámmal 1/2-1/2 tulajdoni hányadban van egy kertes házunk. Az ő lakrészét én újíttattam fel, továbbá a tetőtér is az én költségemen került beépítésre, valamint a pinceszint megcsináltatva. A ráköltött összegnek megfelelően szeretnénk a tulajdoni hányadokat módosítani. Ennek van valamilyen egyszerű módja, ami nem illetékköteles tulajdonátruházás, mert ebben az esetben annak a megszerzésért fizetnék illetéket, ami kvázi eddig is az enyém volt.

A választ előre is köszönöm.