Háát ... lassan leesik. Trükkös.
Ingatlanügyek
Nem azzal cserélte el. Hanem egy kis tulajdoni hányad cseréjével tulajdonostárssá vált, és így már nem kellett kifüggeszteni. De mint mondtam, egyébként sem kellett volna másodszor is kifüggeszteni. (Feltéve, persze, ha ugyanazon feltételekkel szerződtek, mint tavaly.)
Az 1 öl az négyszögölt jelent?
Mert az 3,6 m2. Az 50.000 m2-hez képest nagyon nincs arányban.
Szerintem fordulj ügyvédhez, meg kellene közelebbről vizsgálni azt a csereszerződést.
Tisztelt Ügyvéd Asszonyok és Urak!
Azt szeretném kérdezni, hogy ingatlan adásvételi szerződés aláírásához meghatalmazást ügyvéd írhat-e? Kellenek-e tanúk, vagy csak a maghatalmazó és meghatalmazott, és az igaz-e, hogy az adásvételit készítő ügyvéd nem írhatja a meghatalmazást?
Tehát az így magánokiratnak minősülő dokumentumot elfogadja a földhivatal?
Köszönöm!
Cserénél nincs elővásárlási jog. Ha pedig tulajdonostárs a vevő, akkor az államon kívül senkinek nincs elővásárlási joga.
(Mi a fenének kellett ebbe belekavarni a tavalyi adásvételt, meg az elvásárlási jogról lemondást? Mondjuk a vevő is fölöslegesen trükközött, simán bejegyeztethette volna a tulajdonjogát a tavalyi szerződés alapján.)
Tanzman
Ha nem kértél engedélyt az építésre, akkor miért kérnél a használatbavételére?
A szabálytalan építések, építményhasználatok felderítésére, a szükséges intézkedések megtételére jogosult hatóság a külön jogszabályban meghatározott járási hivatalokban működő építésfelügyeleti hatóság.
Pill.:) Most nem tudom azonnal a választ, utána kell nézem, de az első ajánlat, ami kihirdetésre került az eredménytelen lett, mert nem jött létre az adásvételi szerződés.
A csere egy újabb ajánlat, ami most azonnal nem tudom, hogy a tulajdonostársakkal egyeztetni kellett volna, vagy a tulajdoni hányaddal rendelkező szabadon megköthette-e a cserét.
„Mert a kifüggesztés és a földhivatali bejegyzés között egy év telt el. Szabályos így?”
Nem. De ez titeket semmiben nem érint.
Nem kell lemondani az elővásárlási jogról, elég, ha határidőben nem gyakorolja a jogosult, akkor is elenyészik a joga.
Kérdésem termőföld üggyel kapcsolatos.
Tavaly kifüggesztettek 5 ha nyi termőföldet ami osztatlan közösben van. Mi aláírtuk hogy lemondunk a vételi dolgokról. Kérdésem az lenne, hogy most vették meg a földet egy év után. Mi is meg szeretnénk mégis venni. A kifüggesztés után hány nappal kell megvenni vagy lebonyolítani a vásárlást? Mert a kifüggesztés és a földhivatali bejegyzés között egy év telt el. Szabályos így?
Az osztatlan közösbe az úr aki el akarta adni egy konkrét személynek akarta. Most ez a személy becserélte magát 1 öllel. És így vette meg az 5 hektárt. Na most édesapám aláírta egy éve ezt a lemondót de édesanyám nem és ő is az osztatlanban van. Eladhatták másnak azt az 5 hektárt így hogy édesanyám nem mondott le? Lehet nem szomszéda az 5 ha ral de az osztatlanban van.
Válaszokat előre is Köszönöm!
Kérdésem az lenne hogy engedély nélkül/engedélyektől eltérően épült ingatlan, melyre nem adtak ki használatba vételi engedélyt használatba vehető-e ? Amennyiben használatban van, az melyik hatóság hatásköre hogy a használatát megszüntesse ?
sasi64
"Ilyenkor" a különbözet reménye végett bírósághoz kell fordulni., az a jó ha az egész ház összefog. (Valószínűleg készül majd egy harmadik, a felektők föggetlen értékbecslés.)
----- laikus hozzászóló
Talán kisajátítás. (Aminek a szanáláshoz nem sok köze van.)
sasi64
Ha megmondod, hogy pontosan Te mit értesz szanálás alatt, akkor folytathatjuk.
:) Az első mondatra a válasz, hogy ne fizesd ki.
Hívj egy másikat, ha ő is ugyanerre az eredményre jut, akkor fel kell göngyölíteni, hogy miből adódik az eltérés.
Kedves Fórumozók!
Sürgős kérdésem lenne, hogy mit lehet kezdeni egy helytelen földmérési eredménnyel.
Tehát mikor az állítólagos telekhetárok keretein belüli rész nem teszi ki a tulajdoni lap szerint m2-t.
Nem kicsi, több mint a fele hiányzik!
Előre is köszönöm a segítséget!
Tisztelt Szakértő(k)!
Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz hogy a XIII. kerületi önkormányzat szanálja a házat melyben lakom,saját tulajdonú lakásom van. az önkormányzat majd 1- millió forinttal kevesebbre értékelte mint a független értékbecslő, mi ilyenkor a teendő és milyen jogszabályok vonatkoznak a saját tulajdonú ingatlan szanálásokra.?
Válaszukat előre is köszönöm.
Kedves Mákoska!
s.o.s rá kellene csatlakozni, arra a szennyvíz vezetékre, mert a talajterhelési díj, amit az önkormányzat ki fog számlázni, sokkal magasabb lesz.
igazából ezt én csak érdeklődésként kérdeztem, de amúgy tudtam ezt. az megoldás lett volna, ha eladja az ingatlant?
bartaldora !
Nyilván a házon van un. jelzálog , tehát mehet az akár többször új tulaj kezébe az adósság marad.
mákoska !!
Ez igaz ?
Azért, mert az fedezetelvonó ügylet, és az új tulajdonosnak is tűrnie kell, hogy a hitelező kielégítsék az ingatlanból.
Tisztelt Címzett!
Olyan kérdésem lenne, hogy 2006.03.06-án vettem első lakásomat adósság nélkül, mint egyedüli vevő. Utánna nősültem 2007 augusztusában majd 2007 és 2010-ben született kettő gyermekünk. 2011-ben vásároltunk egy családi házat ahol szintén Én voltam a vevő amin van egy kevés adósságom.
Az lesz a kérdésem, hogy igénybe tudom -e venni a feleségemmel az államilag támogatott szoc.pol kedvezményt.
Üdvözlettel: Szabolcs
Merthogy attól az adósság megmarad attól, hogy más nevén van.
Összeállt a kép: Maminak banki tartozása van, az autót már el is árverezte a végrehajtó, az ingatlant is lefoglalta. A kérdés pedig az, hogy akkor is elárverezik-e, ha közben Mami elajándékozza az ingatlant. A válasz: Igen.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02