zártkerti ingatlan adásvétele


Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.07. 12:28

Pixelmgx, ez nincs kivéve a művelésből. És nincs rajta épület feltüntetve.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.07. 12:40

Missy02, igen.

MajorDomus # 2019.06.07. 19:47

Kbs
Pedig van!
Mi 2 éve kaptunk utcanevet!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.07. 19:58

Azt mondtam, nincs?

lajcsó # 2019.06.08. 06:32

A földbizottság tagjai bizonyára jól ismerik a helyi viszonyokat, ezért valószínűleg nem fognak akadályt gördíteni. Talán szerencsés lett volna megbontani a vételárat (telek+felépítmény). A földforgalmi törvény alapján, a földbizottság csak a föld értéket vizsgálhatja, a felépítmény értékének vizsgálata nem tartozik a földbizottság hatáskörébe.

MajorDomus # 2019.06.09. 18:13

Hülye egy törvény!

Missy02 # 2019.06.13. 09:50

És mennyire van okom izgulni? 1400 m2 kert+gazdasági épület. Az adásvételibe mindent beleírtunk, hogy szigetelt a ház, gázcsonk a telekhatáron belül, közművek bent vannak, és jelenleg is lakják, 2 szoba, konyha, fürdő, wc. 8,8 millió Ft. Ha tényleg csak a földet vizsgálják, ahhoz képest elég magas az összeg, nem? És ha visszautasítják, mi a teendő, érdemes-e vajon fellebbezni? A tulaj olcsóbban nem adja, ezt már az elején megmondta, én meg abba nem megyek bele,hogy kevesebbet ráírni papíron,de teljes árat fizetek, nem beszélve arról, hogy kellene várni megint 3 hónapot! Találni a környéken művelés alól kivont területeket is, ráadásul kb. ennyiért. Ki tudja, kisebb vételárért meg már lehet, hogy lenne elővásárló is, és megint menne 3 hónap a levesbe. Mi a véleményük?

Csitimi # 2019.06.14. 11:31

Sziasztok! Arra szeretnék választ kapni, hogy el szeretnék adni egy 1000 négyzetméteres zártkertet, amelynek én vagyok atz egyedüli tulajdonosa. Az államon kívül kinek van még rá elővásárlási joga a jelenleg hatályos törvények alapján? Köszönöm a választ előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.14. 11:54

Ha az államnak van, akkor még egy csomó embernek van.

Mi a művelési ága annak az ingatlannak?

Csitimi # 2019.06.14. 11:56

szőlő és gazdasági épület

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.14. 12:04

Az még jobb. Akkor lehet, hogy a szokásosakon kívül a hegyközségnek vagy minek is elővásárlási joga van.

MajorDomus # 2019.06.15. 20:33

Nem lesz könnyű.

petkerek # 2019.06.30. 09:38

Kedves Fórumozók!

Az alábbi problémával állok szemben:
Szeretnék vásárolni egy ingatlant, amely egy 875 m2-es zártkert. A tulajdoni lapon mindössze az szerepel, hogy az adott ingatlan zártkerti művelés alól kivett terület, majd itt fel van tüntetve, hogy 875 m2 a mérete.
A probléma az, hogy a telken van egy ház is, amely a melléképülettel együtt kb. 50-55 m2 területű.
Ehhez semmiféle építési engedély, vázrajz, fennmaradási engedély nincs, ezek alapján úgy vélem, hogy ez az ingatlan hivatalosan nem létezik.
Ügyfélkapun keresztül megvásároltam a térkép metszetet, azon viszont be van rajzolva az épület (de semmiféle adat nincs feltüntetve róla).
Amennyire sikerült utána olvasnom, ha az ingatlan nem kapott fennmaradási engedélyt, akkor elvileg a térkép kivonaton sem szabadna, hogy szerepeljen. (mégis ott van).
Mivel a telek 875 m2 és a hatályos szabályok szerint ezen a részen 3% a beépíthetőség, feltételezem, hogy ezt a házat nem nagyon lehetne hivatalossá tenni.
Sajnos az interneten elérhető információkon kívül nem vagyok jártas a témában, teljesen laikus vagyok, így az alábbi kérdéseim lennének:
1: szokták-e ezeket az ingatlanokat külön kérés nélkül ellenőrizni, tehát van e reális esélye, hogy valamilyen büntetést kapok, esetleg bontásra köteleznek
2: ha valamilyen oknál fogva "megtalálnak", és az épület egyébként bizonyíthatóan biztonságos, elképzelhető-e, hogy bontásra nem, maximum pénzbüntetés megfizetésére köteleznek? (nyilván a jelenlegi bejegyzés mellett erős árcsökkentéssel vásárolnám meg az ingatlant, számolva a lehetséges szankciókkal).

Nagyon köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni, hogy érdemes-e így foglalkozni a dologgal, vagy engedjem el ezt az adásvételt.

oligaliga # 2019.06.30. 12:55

Petkerek

Az a valószínűbb, hogy a melléképület felépítéséhez nem kellett engedély, így az épulet feltüntetéshez is elég volt a vázrajz és a helyi építési osztály hatósági bizonyítványa.

Ami a kerdéseidet illeti:

  1. Nem szokták, de esély mindig van.
  2. Nem fognak. Ld. fent.
MajorDomus # 2019.07.02. 19:16

Ha a térképen szerepel,akkor létezik. 10 évnél régebben épült?

kovlin # 2019.07.04. 07:02

Üdvözlök mindenkit!

Venni szeretnék egy zártkertet, ami a tulajdonos szerint ki van vonva a művelés alól, de az ingatlan nyilvántartás szerint kert.

A kérdésem az, ha a tulajdoni lapon van kat.t.jöv.k.fill feltűntetve (jelen esetben 2,29) és minőségi osztály, akkor az azt jelenti, hogy a Földtörvény hatálya alá tartozik, tehát kifüggesztéses eljárásban vehetem csak meg?

Előre is köszönöm a választ.

nanemaaa # 2019.07.04. 07:09

kovlin
Igen.
Ezek szerint nincs kivonva. Ha ki lenne, az lenne a tul lapon, hogy művelés alól kivett zártkerti ingatlan.

nanemaaa # 2019.07.04. 07:35

petkerek
Légifotó alapján feltüntették, de a térképnek azon a fóliáján szerepel, ami a tisztázatlan jogállású építményeket tartalmazza.

  1. Nem lehetetlen.
  2. Erre a kérdésre jósnő tud válaszolni tarokk kártyából. De ha nem felel meg valamely építésügyi szabálynak és bizonyíthatóan 10 éven belüli az épület, akkor 90 % biztonsággal bontás.
MajorDomus # 2019.07.04. 19:17

Mikor épült?

Missy02 # 2019.07.12. 07:35

Sziasztok! A vásárolt zártkerti ház teljes árát tegnap ügyvéd előtt kifizettem. A szerződés szerint a tulaj 30 napon belül fog kiköltözni. Az lenne a kérdésem, addig jogom sincs bemenni (nem beköltözni) a házba? Ugyanis munkálatok kellenének, amihez a szakemberek felmérése lenne szükséges. Szerintetek szépen meg kell kérnem a tulajt, hadd menjünk oda körbenézni, felmérni a munkákat, hiszen a költségeket csak így tudom betervezni. Vagy egyáltalán addig nincs jogom oda menni sem? Illetve az a kérdésem, hogy mivel a birtokba adás kb. 1 hónap múlva lesz, mi biztosítja azt, hogy olyan állapotban kapom meg, mint amikor utoljára láttam? (Zártkerti ingatlan, 3 hónapja foglalóztam le, akkor voltam benne utoljára). A tulaj már mondta, hogy a sövény megnőtt, nem volt ideje levágni,a kert részben sem csinált mostanában semmit,számíthatok arra, hogy ápolatlan területet hagy ott? Ragaszkodhatok hozzá, hogy körbenézzek, vagy még 30 napig teljesen ő uralkodik ott, mivel a szerződésben ennyi időt kért a kiköltözésre? Köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.12. 09:05

Ha te be szeretnél menni, ő pedig beenged, akkor ki szólna bele?

MajorDomus # 2019.07.12. 19:14

Ha mégsem,akkor viszont 30 napig még ő van birtokon belül.

Missy02 # 2019.07.14. 10:46

Sajnos mikor kifizettem a vételár utolsó részletét is, közölte, hogy lesz munkánk, mert a kertbe sem volt egy ideje, és a sövény is jól megnőtt, mert ő már nem nyírja. Sajna a szerződésünkben semmi ilyen nincs, hogy neki milyen állapotban kell átadnia. Nagyon haragszom rá, nem így ismertem meg!

Szomorú örökös # 2019.07.14. 10:49

Missy02

Sajna a szerződésünkben semmi ilyen nincs, hogy neki milyen állapotban kell átadnia.

Szerepelt a szerződésben, hogy ápolt, gondozott kertet kapsz? Nyilván azért adja el, mert ő már nem tud vele kellő mértékben foglalkozni. Majd ha megkapod birtokba, akkor rendbehozod. De hogy ezt felróni az eladónak...hát hogy is mondjam...hmmm. :-O

MajorDomus # 2019.07.15. 18:27

Sőt,ott hagyja a sövényvágót is!