Lakásszövetkezet


MajorDomus # 2017.09.25. 18:43

Elköltözöl!

Szél ellen nem lehet.....

nagyi-ka # 2017.09.25. 09:23

Igen 100%, hogy nem tag, külsős magánszemély, ezért van az alapszabályban ,hogy levezető elnők nem lehet Ő. Mindent Ő akar vezetni , irányítani és ez eddig sikerűlt is. Kárunkra. A közgyüléseken folyamatos eljárási hibák vannak. Az alapszabály vagy Lsz törvény valamilyen passzusát valamilyen pontban megsérti. Mit lehet tenni?

big_tits # 2017.09.25. 07:52

nagyi-ka
Biztos, hogy az a lakszöv elnök nem tag???

MajorDomus # 2017.09.24. 21:33

Nem!

nagyi-ka # 2017.09.24. 20:23

A lakszöv alapszabálya előirja ,hogy a kőzgyűlés levezető
elnőke csak szöv. tag lehet. Meg lehet -e semmisítettni a kőzgyűlés határozatait, ha a levezető elnök a nem szővetkezeti tag szövetkezeti elnök.

nonolet # 2017.09.16. 21:39

Inkább csak az a baj vele, hogy
azok a lakás tulajok SI azt hiszik,
akik NEM tagok, hogy közük van
a szövetkezet ügyeihez...

Pedig ez tévedés !

Mert nincs közük.
Nekik CSAK a szövetkezet által
a számukra nyújtott szolgáltatáshoz
(ami az üzemeletetés) van közük.

A szövetkezet mint szervezet
belső-működési ügyeihez
csak a tagoknak van közük.

MajorDomus # 2017.09.16. 20:33

A lakszöv egy elavult dolog. Tele hiányos és rossz szabályozással.

Ez egy nagy igazság!

big_tits # 2017.09.16. 11:27

Honyi
A törvényességi felügyeleti eljárást nem a tagnyilvántartás vezetésének hiányossága, vagy nemléte miatt kellett volna indítani.
Szövetkezeti tag az a tulajdonos lehet, aki tagfelvételi kérelmet ad be. Az elnöknek határozatot kell róla hoznia (elnöki határozat). Közgyűlésen be kell jelentenie, hogy XY tulajdonos szövetkezeti tagfelvételi kérelemmel fordult hozzá, és ő a kérelmet elfogadta. XY szövetkezeti tag.
Ha nem tette meg a bejelentést - és bizonyítani is tudod - akkor ezt lehetett volna sikeresen támadni a cégbíróságon.
Azt hogy egy lakszöv vezet-e tagnyilvántartást, hogy egy tulajdonos kérelmezi-e a tagfelvételét, hogy az elnök hoz-e róla elnöki határozatot vagy megtudod, vagy nem.
Nálunk tudomásom szerint egyetlen egy új vevő (tulajdonos) sem adott be tagfelvételi kérelmet. Bejelentve sem lett egy új tag sem. A közgyűléseken úgy szavaznak ezek az új tulajdonosok, mintha tagok lennének. Szerintem tagnyilvántartás sincs. A mi elnökünk szerintem azt sem tudja, hogy ilyet vezetnie kellene. Rajtam kívül ezek senkit nem zavarnak.
A lakszöv egy elavult dolog. Tele hiányos és rossz szabályozással.

nonolet # 2017.09.07. 11:09

A nem tag tulajdonos kb. semmit nem tehet...
A szövetkezet hatás- és felelősségi köre a fenntartás-működtetés.

Tika52 # 2017.09.07. 09:53

Köszönöm a választ szövetkezeti tag ugyan nem vagyok mert nincs nyilvántartás, de tulajdonos igen. szerződést láttuk van árajánlattal. Teljesítés igazolást nem láttuk, de állítólag van. kivitelező aláírásával aki a Kft. viszont ezen kívül semmi más. Ház érintésvédelmi jegyzőkönyv ??? meg FEMÜ nyilatkozat ?? mi az??
És ha ez nincs mit tehetünk tulajdonosok nem egyedül vagyok erre kíváncsi.

nonolet # 2017.09.07. 08:45

A szövetkezet TAGJA-ként elvebn
jogosult vagy a szövetkezeti
iratokba való betekintésre.

Azok között ott kell lenni a kivitelező

  • szerződésének
  • a teljesítési-átvételi jegyzőkönynek
  • a ház érintésvédelmi jegyzőkönyvének
  • a FEMÜ nyilatkozatának

Ha nem vagy szövetkezeti tag
akkor viszont így jártál, mert
akkor valóban semmi közöd
a szövetkezet dolgaihoz...

Tika52 # 2017.09.07. 08:23

Tisztelt Fórumozok segítségre lenne szükségünk
Szövetkezetünk vezetősége eldontötte, hogy folyosói korszerűsítést hajt végre,kötött szerződést egy 8110 Építményüzemeltetési(Házfelügyelő) főtev Kft vel akinek ügyvezetője a Gondnokunk férje.és nagyon sok karbantart.munkát is számláz szöv.-nek.A világítás korsz 2 500 000,- Szeretnénk meggyőzödni arról, hogy villanyszerelő is részt vett-e a kivitelezésben, ugyanis 264 albetétes házról van szó és félünk egy esetlegesen szerelési hiba miatti épülettüztől! kiadta alvállalkozónak ahhoz meg semmi közötök volt erre elnöki válasz.Hogyan győződhetünk meg arról hogy volt-e villanyszerelő aki szakipari kivitelezést vállalja?
Köszönjük a segítséget.A kivitelezésre közgyülési határozat nem volt. Köszönjük a választ

MajorDomus # 2017.09.06. 20:44

igazolja, hogy az eljárás lefolytatásához jogi érdeke fűződik!

Honyi # 2017.09.06. 11:02

Tisztelt MajorDomus!

Mit kell igazolni?

Tulajdoni lappal csak azt lehet igazolni, hogy tulajdonos vagyok!

Lakásszövetkezeti tagfelvételi kérelem az Lsztv-ben leírtak szerint történik.
Ezért szól úgy a törvény, hogy vannak szövetkezeti tagok és vannak nem tag tulajdonosok.

MajorDomus # 2017.09.05. 20:03

Azt kell igazolni.

Honyi # 2017.09.05. 11:25

Tisztelt MajorDomus és mindazok, akik jártasak a Lakásszövetkezeti törvényben!

Cégbírósági végzéséből:
Ctv.77.§ /1/ bekezdés c.) pontja értelmében 8 napon belül igazolja, hogy az eljárás lefolytatásához jogi érdeke fűződik! Lakásszövetkezeti tagságát hiteles tulajdoni lappal lehet igazolni!

Azt gondolom, ezek után, mint korábban is, semmi jót nem remélhetek, hogy törvényességi felügyeleti eljárásban a felsoroltakat jogszabálysértőnek, törvényellenesnek minősítsék!

MajorDomus # 2017.09.01. 18:16

Na,ezért kerülöm én messziről a szövetkezeti lakásokat!

Honyi # 2017.09.01. 10:32

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!

„nincs az Lsztv-ben, hogy tagnyilvántartást kell vezetni.”
De a Ptk.-ban és a Ctv.-ben benne van.
www.kbs-ugyved.hu

Kérnék szépen a Ptk-ból és a Ctv-ből tagnyilvántartás vezetését előíró paragrafus számot.

Törvényességi felügyeleti eljárás végzése fellebbezésre került az Ítélőtáblához. Megállapította a fellebbezés alaptalan.(Hová lehetett volna még fordulni?)

A tagnyilvántartás vezetése tehát az igazgatóság hatáskörébe tartozó, a társaság belső működési körében felmerülő operatív feladat, amely naprakészségének ellenőrzésére a cégbíróság törvényességi felügyeleti hatásköre nem terjed ki.
Nem állapítható meg a Ctv. 74.§.(1) bekezdés d) pontjára alapított törvénysértő helyzet a tagnyilvántartás vezetésének körülményeit illetően.

Tagnyilvántartás továbbra sincs. Időközi tisztségviselő választásnál fél éve ott lakó tulajdonos megválasztásánál be sem jelentették, hogy tagfelvétele megtörtént, holott az Ítélőtábla megjegyezte, hogy az Lsztv.36.§.(1) bek. és az alapszabály rendelkezései alapján a tagfelvételről szóló döntést az igazgatóságnak a közgyűlés elé kell tárnia tájékoztatás formájában a mindenkor aktuális helyzetnek megfelelően.

nonolet # 2017.08.31. 21:40

Mint minden más cég/gazdálkodó.
Hisz nem tagok is fizetnek be.

A lakásszövetkezet alapból pont olyan
mintha egy más közönséges cég lenne,
aminek a tulajdonában van egy halom ingatlan.
...és azokat működtetné.

Az csak egy kis plusz kavarás,
hogy a szövetkezeti tagok akik ugye
a szövetkezet résztulajdonosai valójában.
Egyúttal lehetnek lakástulajok is
a szövetkezeti építésű ingatlanból...

MajorDomus # 2017.08.31. 20:29

Hülyeség.

Miként tarja nyilván a befizetéseket?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.31. 19:58

nincs az Lsztv-ben, hogy tagnyilvántartást kell vezetni.
De a Ptk.-ban és a Ctv.-ben benne van.

Honyi # 2017.08.31. 19:47

Kedves nonolet!

A linkért köszönet.

Lakásszövetkezeti tagok: csak tisztségviselő választásnál van jelentősége, hogy valaki tag vagy nem tag.

Megjegyzem: van olyan Ítélőtábla, aki leírta, nincs az Lsztv-ben, hogy tagnyilvántartást kell vezetni.
Igaz, arra felhívta a figyelmet, a tagfelvételt közgyűlésen be kell jelenteni.

Részletekbe nem mélyedek bele, mert Enci néni nem ezzel kapcsolatban kér segítséget.

nonolet # 2017.08.31. 18:33

"hiába osztatlan közös tulajdonu helyiségről van szó, a szövetkezet úgy rendelkezik vele, mintha az övé lenne."

Merthogy az ÖVÉ!!!! is, azaz szövetkezeté.

Szövetkezetben ugyanis
nem a lakástulajok az osztatlan közös tulajdonosai,
hanem maga a szövetkezet.

A szövetkezet működést pedig CSAK a szövetkezeti tagok intézik.

Akik ugye nem feltétlenül ugyanazok, mint a lakástulajok.

-

Nicsak...

http://hidasi.hu/index.php?…

Enci néni # 2017.08.31. 18:23

Köszönöm a választ és a hozzászólásokat!
Elgondolkodva rajtuk, az igazat megvallva nem tudom hogy működnek más lakásszövetkezetek. A miénkre elég nagy feladat hárul, hiszen 17 lépcsőháznyi (10 emeletes panel házakról van szó) lakónak és tulajdonosnak az érdekei, igényei és kérései között kell megfelelően igzazságosan működniük. Személy szerint úgy érzem elég nagy hasadék húzódik a mi ittlakási és gyakorlai problémáink megoldása és az ő működtetési elképzeléseik között.

A problémánk az, hogy hiába osztatlan közös tulajdonu helyiségről van szó, a szövetkezet úgy rendelkezik vele, mintha az övé lenne. Természetesen megértjük és hálásak vagyunk, hogy a kiadásból szármaró összeget visszaforgatják a működtetési költségek csökkentésére, de úgy érezzük, hogy ha eredetileg is biciklitárolónak épült az adott helyiség és igény is van arra, hogy annak használjuk, akkor miért kell könyörögnünk és fenyegetőznünk, hogy így is legyen?
Arra gondoltunk, hogy írunk egy levelet, kérést, hogy szeretnénk használatba venni a helyiséget és a lépcsőház minden lakója aláírja. Ezzel megpróbálunk egy pozitív, kompromisszukész kommunikációt indítani feléjük a megoldást keresve.

A további tanácsokat és véleményeket megköszönve, üdvözlettel:
Enci néni

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.31. 12:56

Valóban, a lakásszövetkezetben vannak nem tag tulajdonosok is. De a közös tulajdonban lévő épületrészek használata terén nekik is van szavazati joguk.