Ingatlan Adás - vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.29. 15:31

Vagy hogyan tudok elállni a szerződéstől
Nehezen. Nagyon nehezen.

Nekem a munkám miatt fontos hogy saját tulajdonú ingatlanom legyen.
Érdekes munka lehet.

Zsuzsi48 # 2018.07.29. 15:22

Vettünk egy házat részletfizetéssel a szerződés 2018.07.31.-én lejár. Mi a vételárat havi részletekben kifizettük egy ügyvédi letéti számlára . A tulajdonos német állampolgár. Az ügyvéd azt mondta ,lehetséges hogy a tulajdonos meghalt. Mivel nem adott neki letéti meghatalmazást hogy a vételár megfizetése után a házat a nevünkre irathasuk , így lehet hogy nem kerül a nevünkre vagy pedig pereskednünk kell érte. De mi nem szeretnénk pereskedni . Az lenne a kérdésem hogy mennyi ideig vagyok köteles várni . Vagy hogyan tudok elállni a szerződéstől és a befizetett vételárat vissza kérni. Nekem a munkám miatt fontos hogy saját tulajdonú ingatlanom legyen.

Nagy-mamus # 2018.07.29. 08:47

köszönöm szépen a megtisztelő válaszokat, tanácsokat...

nonolet # 2018.07.29. 02:44

lajcsó

Az előszerződés nem védi meg... a vevő pénzét, gond esetén.
Szerintem.

nonolet # 2018.07.29. 02:41

Nagy-mamus

NE adásvételit köss a vevővel...

Hanem kölcsönszerződést!
ÉS
Adj neki jelzálogjogot egy MÁSIK ingatlanra!

Más biztos megoldás nincs a vevő pénzének biztonságára.

Plusz.... köttök egy ELŐszerződést, hogy megveszi az eszközkezelős ingatlant, HA megszerezted és az árba betudjátok kölcsönt.
(a jelzáloga pedig törlődik a másikról)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 22:19

Miért elő- ?

lajcsó # 2018.07.28. 20:46

"a vevőnek mi a biztosíték ha megelőlegezi a visszavásárlási árat..?"
Szerintem, egy előszerződés.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 19:53

a vevőnek mi a biztosíték, ez a fő kérdésem..?
Erre válaszoltam. Kétszer is, különböző megfogalmazásban, de ugyanazt.
Sapienti sat.

Nagy-mamus # 2018.07.28. 19:37

Tisztelt Kovács Úr!

így, ebben a formában kivitelezhető-e az ingatlan ügylet..?

a vevőnek mi a biztosíték, ez a fő kérdésem..? - mert, h tulajdoni lapot nem tudok adni az előleg átvételekor, így a vevő bizalmatlan, mivel szerinte nagy kockázatot vállalna - mert bármi történhet az eladóval vagy a vevővel az előleg átvétele/tovább utalása, és a tulajdoni lap megérkezése között...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 18:21

h ez járható út-e...
Milyen út?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 18:20

Akkor mi alapján fizetné ki nektek a vevő azt az előleget, amelyből visszavásárolnátok az ingatlant?

Nagy-mamus # 2018.07.28. 17:30

Tisztelt Kovács Úr!

"Miért nem az adásvételi szerződést szerkesztő ügyvédet kérdezed?"

...mert még nem tartunk ott...
lehet nem teljes a kérdésem...
létezik-e erre megoldás..? addig nem szeretnénk belebonyolódni, amíg nem tudjuk biztosra, h ez járható út-e...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.28. 16:43

Miért nem az adásvételi szerződést szerkesztő ügyvédet kérdezed?

Nagy-mamus # 2018.07.28. 13:58

Tisztelt Fórumozók!

tanácsot szeretnék kérni ingatlan adás-vételhez, ami nem annyira egyszerű...

adott egy eszközkezelős ingatlan, amit értékesíteni szeretnénk, azonban ahhoz első körben egy visszavásárlás szükségeltetik... visszavásárolni azonban csak a vételár egy részéből tudnánk és a két ár közötti különbségből egy másik ingatlant venni, ahová ebből költöznénk...

megvan a vevő, megvan a kinézett ingatlan, de a vevőnek mi a biztosíték ha megelőlegezi a visszavásárlási árat..? tulajdoni lapi bejegyzés nem lehetséges, mert még nincs a birtokunkban az ingatlan...

az eszközkezelő felé jeleztük visszavásárlási szándékunkat, azonban az ügyvédi ellenjegyzett nyomtatványt addig nem akarjuk visszaküldeni, míg a fenti kérdésben nem tudunk biztosat...
a nyomtatvány visszaküldése után kb 1 hónap alatt zajlik le a tulajdonlás...

előre is köszönöm a megtisztelő tanácsot/tanácsokat...

nonolet # 2018.07.25. 18:21

Pikacsu

Megbízni az ellenérdekeltségű felet,
hogy
írjon alá a nevedben... bátor tett!

Sőt talán már hülyeség is.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.25. 12:32

Sőt, azt bizonyítja, hogy a jelzálogot még nem törölték.

lajcsó # 2018.07.25. 10:09

"széljegyen szerepel a jelzálog törlése, nem hitelt érdemlő bizonyíték."
Attól függ, hogy mit akarnak vele bizonyítani. A jelzálogjog törlését egészen biztosan nem bizonyítja.

Csabi056 # 2018.07.25. 08:26

Mindenkinek nagyok köszönöm a válaszokat! Egynelöre elnapolom a dolgot, igyekszem mindennek utánanézni, elképzelhetö, hogy meghallgatom öket (már csak kiváncsiságból is) viszont akkor mondom az új infóimat!
Köszönöm mégegyszer!!

Pikacsu # 2018.07.25. 06:53

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni.
A volt férjemmel volt egy közös házunk 1/2, 1/2 arányban volt a tulajdonunk. Volt rajta egy jelzálog, amelyet az eladási árból egyenlítettek ki.
Mivel 250 km-re lakom az ingatlantól és a volt férjemtől, ügyvéd által meghatalmaztam, hogy eljárhasson a nevemben és megegyeztünk egy fix összegben, mely a bank kifizetése után az én részem lesz az árból.
Még mielőtt a meghatalmazást megírtuk, már megvolt a vételi ajánlat,melyen én nem is szerepeltem, de amelyen rajta volt, hogy 06.18-án kifizetik a bankot és 07.20-ig a vételárat.
Ez utóbbi nem történt meg, arra hivatkozva, hogy az, hogy széljegyen szerepel a jelzálog törlése, nem hitelt érdemlő bizonyíték.
Adásvételit nem láttam, bár úgy gondolom, nekem is járna egy példány.
Nagyon félek, hogy át vagyok verve, hiszen ha a vételi ajánlaton az van, hogy 07.20-ig fizetniük kell, akkor az úgy is van, nem? Nem lehet más a szerződésben.
Mit tegyek? Számítottam a pénzre és most semmit sem tudok, határidőket sem.
Megpróbáljam kideríteni, ki az ügyvéd, aki bonyolította?

SolnesM # 2018.07.24. 16:54

legyél csak Csabi !!

drbjozsef # 2018.07.24. 10:51

Csabi,

ez átverés. Tipikus feltételek.
Pont mai cikk : https://kiszamolo.hu/…meg-egyszer/

Lehet, hogy nem az, esetleg ki is foghatsz valami tuti üzletet, gondold át, megéri-e a kockázat. Ki tudja. Van esélyed. Egy az egymillióhoz, kb.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.24. 05:40

A cég főtevékenysége - a neve ellenére - egyelőre számítógépes programozás.
Májusban váltott nevet, székhelyet, tagot, ügyvezetőt. (E két utóbbit egy hónapon belül kétszer.) Ez elég tipikus, az viszont nem, hogy egyúttal a törzstőkét 50 millióra emelték. (Mondjuk, abból se lehet sok ingatlant megvenni.)

nonolet # 2018.07.23. 23:18

Kerüld el...

Csőbe fognak húzni 99,9%.
(ha nem látod át a trükkjeiket)

VALÓJÁBAN!!!árveréses lakást kínálnak
és te elleszel kötelezve egy közvetítőnek.
Miközben a pénzedre nem lesz fedezet!

Egy trükkös szerződést kapsz, amiből ő ki tud hátrálni a pénzeddel.
Amit aztán perben sem igazán tudsz visszaszerezni, mert egy senki áll majd a szerződés másik oldalán, üres zsebbel.

Tudod: Ha egy ajánlat túl jó, gondolkodás nélkül mondj rá NEM-et!

Soha ne hidd, hogy a profi nem húz le...
Egy jó ajánlattal elkábítva.

Csabi056 # 2018.07.23. 18:26

Sziasztok,
találtam eladó lakást magamnak rettentő olcsón, képek nélkül pontosabban 1 db google utcaképpel , az alábbi szöveggel:
"Azonnal nem lehet költözni, telefonon bővebb felvilágosítást tudunk adni, vagy időpontot lehet irodánkba egyeztetni 10-18 óráig 06 30 1742335 számon."

Gondoltam árveréses, de azért felhívtam mivel árverés jófogáson??
Válaszul azt kaptam:

  • nem nem árveréses, az ár fix
  • nem kell készpénzel fizetni, sőt 2 Millió lehet csak a készpénzes rész

erről arra következtettem, hogy ők írják elő a hitelfeltételeket, de nem, erre a kérdésre a válasz az volt, hozhatom a saját bankomat.

  • Megtekinteni csak foglalás után lehetséges
  • bövebb infót személyesen budapesti irodájukban kaphatok szeméelyesen

(-laknak benne, de amint lefogalja valaki kiköltöznek, mivel erről szerződésük van...)

Számomra bonyolult, mivel ha ingatlaniroda, akkor mért adja ennyire olcsón, kb fél áron, ha végrehajtás, akkor mirt nem árverés? És ha kifizetem akkor 1/1 es tulaj lennék állítólag...

A cég:
VITAPEX INGATLAN Kft.
VITAPEX INGATLAN Ingatlanbefektetési és Ingatlanforgalmazó Korlátolt Felelősségű Társaság
Cégjegyzékszám
13-09-194258

mi buktatói lehetnek? Árverésnél vagy hasonló szituációnál foglaló elött le lehet kéreni a tulajdonlapot, van olyan mikor nem?
Ezeket személyesen szeretném majd megkéredezni tölük, de érdekel, hogy ezek hogy szoktak zajlani??

Még annyi, h elvileg azért nem árverés, mert megegyeztek a tulajjal, hogy amíg nem kerül értékesítésre az ingatlan, addig nem kell kiköltöznjük... de ha nekem lenne 10 millás lakásom, rajta 5 milla tartozással, akkor inkább magam eladnám, és rendezném a tartozást... ezért nem értem.

Természetesen ország szerte több hasonló ingatlant hirdetnek.

Válaszokat tapasztalatokat előre is köszönöm!!!

nonolet # 2018.07.04. 10:48

Egy szerződés van.
Egy bejegyzési menet lehet csak ...