Haszonélvezeti jog


Izzy # 2022.05.10. 11:55

"Szerintem a pernek nem akadálya _önmagában_ a haszonélvezet. Csak az nem szűnik meg."
lehet hogy nem akadalya, csak akkor ezt ugy kene ha mindannyian ezt akarnank, deha nem egyezkednek es veszitem a pert akkor meg fizethetek minden koltseget a semmiert...
nemtudom
mostmar még alaposabban utanna kell jarjak ennek
eddig az ugyvedek mind aztmondtak akiket megkerestem hogy meg kell varni mig nem lesz haszonelvezö

Izzy # 2022.05.10. 12:10

jaaaaa!!!!
a másik.....
ha haszonelvezettel terhelt ingatlant viszek kozos tulajdon felosztasi perre akkor a haszonelvezö is perben lesz nemcsak a masik tulaj ÉS most jon a lenyeg....
akkor a felosztasnál öt is ki kell fizetni!!!!
tehat nem csak szepen kettéosztjak az ingatlan értékét hanem elobb lejon belole a haszonelvezönek jaro osszeg...
ez pedig egy ingatlan érték és egy életkor szorzoval számolható ki
az én esetemben ez
ha 20millios hazrol beszelunk
a mama meg 72 eves
akkor 4millio ft
ez jar neki
azert az nem keves ... bár mondom ez attol fugg mennyiert ertekelik fel a hazat

Majordomus # 2022.05.10. 12:26

Még mindig 16 milliót kell felosztani. Abból nem 3 milliót kapsz mint amit igértek.
A haszonélvező kifizetése a másik tulajt is terheli.
Az ügyvéded adja be a közös tuajdon megszüntetése iránti keresetet június végén.
Abból nem kesz semmi az itélkezési szünet végéig.

Addig megpuhulnak és kifizetnek. Hajrá...

Szomorú örökös # 2022.05.10. 16:23

Izzy

tehat nem csak szepen kettéosztjak az ingatlan értékét hanem elobb lejon belole a haszonelvezönek jaro osszeg...
ez pedig egy ingatlan érték és egy életkor szorzoval számolható ki az én esetemben ez ha 20millios hazrol beszelunk a mama meg 72 eves akkor 4millio ft ez jar neki azert az nem keves ... bár mondom ez attol fugg mennyiert ertekelik fel a hazat

Ne feledd, hogy a haszonélvezet megváltása nem csak téged terhel, hanem az exedet is. Ketten fizetitek ki, nem te egyedül.

Majordomus # 2022.05.10. 18:39

Én is ezt mondtam....
.
Ne feledd a kártya aranyszabályát. Blöffel is lehet sok pénzt nyerni.
.
Ugraszd ki a nyuszit a bokorból. A keresetlevélre ki kell tetiteniük a lapjaikat,hogy ők mit akarnak.
Az ingatlant elveszíteni biztosan nem.