Haszonélvezeti jog


Majordomus # 2022.05.10. 18:39

Én is ezt mondtam....
.
Ne feledd a kártya aranyszabályát. Blöffel is lehet sok pénzt nyerni.
.
Ugraszd ki a nyuszit a bokorból. A keresetlevélre ki kell tetiteniük a lapjaikat,hogy ők mit akarnak.
Az ingatlant elveszíteni biztosan nem.

Szomorú örökös # 2022.05.10. 16:23

Izzy

tehat nem csak szepen kettéosztjak az ingatlan értékét hanem elobb lejon belole a haszonelvezönek jaro osszeg...
ez pedig egy ingatlan érték és egy életkor szorzoval számolható ki az én esetemben ez ha 20millios hazrol beszelunk a mama meg 72 eves akkor 4millio ft ez jar neki azert az nem keves ... bár mondom ez attol fugg mennyiert ertekelik fel a hazat

Ne feledd, hogy a haszonélvezet megváltása nem csak téged terhel, hanem az exedet is. Ketten fizetitek ki, nem te egyedül.

Majordomus # 2022.05.10. 12:26

Még mindig 16 milliót kell felosztani. Abból nem 3 milliót kapsz mint amit igértek.
A haszonélvező kifizetése a másik tulajt is terheli.
Az ügyvéded adja be a közös tuajdon megszüntetése iránti keresetet június végén.
Abból nem kesz semmi az itélkezési szünet végéig.

Addig megpuhulnak és kifizetnek. Hajrá...

Izzy # 2022.05.10. 12:10

jaaaaa!!!!
a másik.....
ha haszonelvezettel terhelt ingatlant viszek kozos tulajdon felosztasi perre akkor a haszonelvezö is perben lesz nemcsak a masik tulaj ÉS most jon a lenyeg....
akkor a felosztasnál öt is ki kell fizetni!!!!
tehat nem csak szepen kettéosztjak az ingatlan értékét hanem elobb lejon belole a haszonelvezönek jaro osszeg...
ez pedig egy ingatlan érték és egy életkor szorzoval számolható ki
az én esetemben ez
ha 20millios hazrol beszelunk
a mama meg 72 eves
akkor 4millio ft
ez jar neki
azert az nem keves ... bár mondom ez attol fugg mennyiert ertekelik fel a hazat

Izzy # 2022.05.10. 11:55

"Szerintem a pernek nem akadálya _önmagában_ a haszonélvezet. Csak az nem szűnik meg."
lehet hogy nem akadalya, csak akkor ezt ugy kene ha mindannyian ezt akarnank, deha nem egyezkednek es veszitem a pert akkor meg fizethetek minden koltseget a semmiert...
nemtudom
mostmar még alaposabban utanna kell jarjak ennek
eddig az ugyvedek mind aztmondtak akiket megkerestem hogy meg kell varni mig nem lesz haszonelvezö

Izzy # 2022.05.10. 11:51

bár az én esetemben a haszonelvezö NEM tulajdonostárs...
csak haszonelvezö
az ö fia a masik tulaj
ezert lenne a legjobb ha kifizetnének és maradna nekik minden
a haszonelvezeti joga is megmaradna a nyanyanak meg a haz is a fianak...
ja es biztos forrasbol tudom hogy van is ra penzuk hogy kifezzessek a kert osszeget nekem, ugyanis nemreg adtak el egy foldet is ... tehat van is "rávaló"
csak sajnaljak nekemadni a penzt
tenyleg kell nekik a kecske is meg a kaposzta is

drbjozsef # 2022.05.10. 11:48

Ezt értem.
De ez nem akadálya a közös tulajdon megszüntetésének. Csak megmarad a haszonélvezet. Vagyis, nem a beköltözhető piaci értéket kapod, hanem a lakottat, ami kevesebb persze, de akkor is le van tudva a dolog most, nem 30 év múlva.

Szerintem a pernek nem akadálya _önmagában_ a haszonélvezet. Csak az nem szűnik meg.

Izzy # 2022.05.10. 11:46

A Legfelsőbb Bíróság ugyanis az 1864/2008. számú polgári elvi határozatában egyértelművé tette, hogy a közös tulajdon megszüntetése nem lehetséges olyan módon, amely a haszonélvezettel rendelkező tulajdonostárs haszonélvezeti jogának a megszűnését eredményezi a haszonélvező hozzájárulása nélkül. Ez ugyanis a haszonélvezeti joggal rendelkező tulajdonostárs jogos érdekét lényegesen sértené.

Olvass tovább: https://www.fulopugyved.com/…gszuntetese/

Izzy # 2022.05.10. 11:41

ezt az ügyvéd mondta...
hogy a haszonelvezö belegyezése nélkül nem osztja fel a birosag...
amugy már simán perre mentem volna

drbjozsef # 2022.05.10. 11:38

addig semmit nem kezdhetek, kozos tulajdon felosztast sem

Miért? Mi köze a tulajdonnak a használathoz?

Izzy # 2022.05.10. 11:02

na igen...
én örülnék az elárverezésnek is, a kifizetésnek is, ha harmadik személy vasarolja meg annak is....
én nem akarom, igazabol nem is tudom kifizetni az exet,
bár 2-3 millaert szivesen, amennyit o is ajanlott haha
jo vicc egy 20 millios ház
még az is lehet hogy hivatalosan kettéosztja a birosag, ket kulonbejaratu lakasra... pl emelet enyem az alsoszint az ové....
no de...
egy a bökkenö
a @#*(& HASZONELVEZÖ!!!
Az a lenyeg hogy minden ot védi... addig semmit nem kezdhetek, kozos tulajdon felosztast sem...
egyetlen egy jogommal elhetek, ami az eladas
az meg szinte lehetetlen... de 1000bol egy erdeklodo mindig felhiv eshat a kis esely is esely....
üdv nektek

Majordomus # 2022.05.09. 19:50

A reakció érdekelne...

Szomorú örökös # 2022.05.09. 17:47

Majordomus

Lehet, az árverezéssel járna a legjobban.

Az tuti, sőt egy kivédhetetlen támadás lenne az ex és az ex-anyós irányában.

Majordomus # 2022.05.09. 07:27

Lehet, az árverezéssel járna a legjobban.

Zöldövezeti11 # 2022.05.09. 06:18

Na hát Izzi leírta a tegnapi szösszenetben :
Izzy#Jelentem!2022.05.08. 17:21
na gyerekek...
egy kis update

Nehéz csata lesz !

Aki birtokban van, mindig jelentős előnyt élvez !

Zöldövezeti11 # 2022.05.09. 06:12

arra utaznak, hogy az egész az ő tulajdonuk legyen, de fizetni ne nagyon kelljen érte.
Szomorú szerint.
Így van.
Vannak sokan akik ezt az utat választanák.... főleg ha már birtokban vannak.

Szomorú örökös # 2022.05.09. 05:23

Majordomus

Csak ahhoz pénz is kell,nem valószinű hogy Izzy képes kivásárolni őket.

Én nem is azt írtam, hogy ő vásárolja ki őket, hanem azt, hogy lobogtassa meg nekik a közös tulajdon megszüntetése pert.
Ha nem veszik komolyan és a bíróság a végén az elárverezés mellett dönt, akkor is lehet sokkal jobban jár, mint a felajánlott 3 milla.
Ha meg sikerül őket beijeszteni, akkor lehet inkább tisztességes áron az ex-feleség és az anyós inkább kifizeti a kérdezőt,
mert ha per lesz belőle, akkor még annak a költség-részét is fizethetik az ingatlan árából, no meg az ingatlan se lesz az övéké.
Ahogy én kivettem a leírásból, jelenleg arra utaznak, hogy az egész az ő tulajdonuk legyen, de fizetni ne nagyon kelljen érte.

drbjozsef # 2022.05.09. 05:07

Csak ahhoz pénz is kell,nem valószinű hogy Izzy képes kivásárolni őket.

És ez kit érdekel, ha ez még csak egyáltalán nem is szándéka?

Ő nem akarja magáénak az egészet, úgyhogy vagy kifizeti a másik őt, vagy elárverezik az egészet.

Majordomus # 2022.05.08. 19:24

Na ja!
Csak ahhoz pénz is kell,nem valószinű hogy Izzy képes kivásárolni őket. Bár mi ezt innen nem tudjuk.
.
Jelzem hogy nem csak pókerben erős lépés a blöff.

Anyósék sem tudják biztosan hogy mik Izzy lehetőségei.

Szomorú örökös # 2022.05.08. 18:02

Izzy

Én is jártam ilyen cipőben azzal a különbséggel, hogy nekem az egyik lakásomban lakott a rokonom, aki folyamatosan akadályozta a házrészem eladását. A végén ő ott maradt, de ki kellett fizetnie a lakrészét, ami az övé lett, mert ingyé nem kapta meg - pedig nagyon erről álmodozott.

Én a helyedben a közös tulajdon megszüntetésével is próbálkozék, hadd kapkodják a fejüket anyóspajtással, hogy most mi lesz. Ahogy megkeresnek egy ügyvédet, az majd elmagyarázza nekik, hogy jobban járnak, ha kivásárolnak a házból, mert ha perre viszed, akkor abba bele fog törni a bicskájuk.

Izzy # 2022.05.08. 17:21

na gyerekek...
egy kis update
Voltak ma vevök akik szeretnék megnezni a hazikomat, de a fel haz is erdekelne oket igy is ugy is ( de tenyleg nem rossz befektetesnek ennyiert)
szoval megadtam nekik az exem telszamat, sikerult is elerniuk, de az csak hebegett habogott hogy nem elado, meghogy aza fia háza lesz öt nemérdekli bla bla (gondolom nem volt józan a lelkem)
aztan odavagta a vevoknek hogy majd megmutatja nekik, de lehet vagy majd az anyja (a haszonelvezö) megy es o mutatja meg.... végul azt mondta mutassam meg én, ot nem erdekli....
nah kimentem, mar ott vart egy szimpi hazaspar, oké... menjunk be...
aha
lecsereltek a zarat!!!!
ennyi
na ilyenkor mi van!?
pedig a fel haz is erdekelte volna a vevöket, mert le lehet valasztani kulon kis lakássá ... dehát nemtudtam öket bevinni szétnézni...
irassak ügyvéddel egy felszolitast hogy biztositsanak nekem bejarast, kulcsot a vevök miatt?
én nem akarok odajarkalni, meg ott lakni, csak megmutatni a vevönek...
végülis ehhez jogom van... ugyebar!?
nah, csak gondoltam leiirom a tortenteket...
szep estet mindenkinek!

Majordomus # 2022.05.04. 19:23

Kitartás.

Izzy # 2022.05.04. 15:12

osztap
én nem már 4. éve várok, igazából már majdnem mindegy ... lehet öket jobban idegesíti a dolog mint engem, és hamarabb lépnek míg a mama bele tud és bír szólni a dolgokba...
idegesiti hogy fizetnie kell és lehet huzza az idöt hogy engem idegesitsen vele minel tovabb...
köszi mindent
jófejek vagytok
üdv.
Izzy

Izzy # 2022.05.04. 15:08

Majordomus
erre mondják hogy "A legjobb anyós a porhanyós!" ? :)

Majordomus # 2022.05.03. 07:40

Az anyósok szívós fajta. Sokáig élnek mert tartósitja őket a gyűlölet.
Én tudom.
.