elvett jogosítvány


Atom1975 # 2018.12.25. 11:46

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!
Ha valakinek elveszik a B kategóriás jogosítványát, de a C+E
kategóriát visszakapja, az vezethet-e kisteherautót, vagy milyen jogszabály van erre?
Mi határozza meg, hogy mit lehet vezetni?

pappcs # 2018.12.25. 19:35

A jogerős ítélettel kormányhivatalba kell menni, a régi jogsit elveszi és csinálnak egy újat, amiben az eltíltott b kategória nem szerepel. Ezzel 3,5 tonna felett lehet vezetni.gki, páv, orvosi alkalmassági idő marad, utánképzésre nem kell menni. A furgon ha 3,5 tonna feletti, akkor vezethető. A jogosítvány kategória nem a járműkategóriára (teherautó, személyautó, busz, stb) hanem a súlyra vonatkozik. Lehet egy kispolszki is teherautónak vizsgáztatva, de vezethető b kategóriával. Volt már olyan, aki kenőpénzzel 3,5 tonna felettinek vizsgáztatta a furgonját, ugyan ilyen okból, de ez szívás, mert akkor tahográf kell bele, lehet évente vizsgáztatni, gki-t, pávot csináltatni, beajtani tilos táblák, stb...

pappcs # 2018.12.25. 19:42

"

Üdv

Ismerősöm miután sikeres forgalmi vizsgán is túl volt rá pár napra autóba ült és kisebb anyagi kárt okozó "balesetet" okozott. 2 évre eltiltották a vezetéstől engedély nélküli vezetésért, és pénzbírságot kapott, de kb 2 hét múlva megjött a jogosítvány. Ez 2010-ben történt. Azóta többször igazoltatták, nem volt gond, idén tavaszig amikor igazoltatáskor (kismotoron ment) lekérték a jogsit is ahol közölte a rendőr hogy ez érvénytelen és feljelentette szintén engedély nélküli vezetésért, 90 e ft a bírság. A régi papírokat nem találja, okmányirodában nem tudnak segíteni semmit nem látnak a rendszerben. Ilyenkor mit lehet tenni? A jogsit nem vette el a rendőr, nála van de nem nagyon mer vezetni.

Előre is köszi.
"

Nos, kétféle nyilvántartás van, az egyik az eltiltásra vonatkozik, a másik a vezetői engedély visszavonására. Az utóbbit nagyon ritkán kérik le. Más a jogsértés is, mert ha vissza van vonva, az engedély nélküli vezetés, ha eltiltás is van, akkor eltiltás hatálya alatti vezetés. az (furcsa módon) súlyosabban minüsülő szabálysértés.
Ebben az esetben szeritnem utánkézésre kellett volna menni, az eltiltás már letelt. Igaz 2 évet szabálysértésben (nincs súlyos sérült) nem lehet kiszabni, csak maxmimum 1 évet.

Atom1975 # 2018.12.26. 08:31

Köszönöm a gyors választ!
Febr. 6.án dönt a bíróság, hogy vissza adják-e a C+E
kategóriát.
A jogosítvány nem árú szállításhoz kell.
A-ból B-be eljutáshoz.
Akkor mindenképpen 3500kg feletti furgon kell.
Februától még kb 2,5 évet kell így kibekkelni, mert 4 évre vonták be a jogosítványt.
abból eltelik 1,5 év, hogy bevonták.

köszönöm még egyszer a választ!

lewhisky # 2019.02.03. 15:58

Udv

Kamionsoforkent dolgoztam Nemetorszagban, (Nemet jogositvannyal es Sofor kartyaval rendelkeztem) amikor sikerult begyujtenem 8 bunteto pontot (Flensburg jegyzi).
Viszont mielott megkaptam a 8ik pontot , a jogositvanyomat visszahonositattam Magyarorszagra.
- itt megjegyeznem hogy minden bunteto pontot mobil telefon hasznalatert, sebesseg tullepesert es tavolsag be nem tartasert kaptam. (mert ugye ez szamit Nemetorszagban, a jogositvany bevonas idotartamanal)
A kerdesem az hogy ebben az esetben mire szamithatok Nemetorszag reszerol ?
A magyar kozlekedes rendeszettel kapcsolatba lepnek es Magyarorszagon bevonjak a jogositvanyomat ?
Ha bevonjak a Magyar jogositvanyomat azt mennyi idore teszik es automatikusan visszakapom Magyarorszagon ?
Esetleg le kell tennem valami fele kepzest vagy vizsgat es csak azutan ?
A masik fontos dolog hogy mivel minden pontot (papiron bizonyitott) hogy kamion vezetese kozben szereztem, igy az osszes kategoriat visszavonjak, vagy csak a C vagy C+E kategoriat ?

Varom valaszat

Tisztelettel, Kovacs Levente

wers # 2019.02.04. 05:17

A magyar kozlekedes rendeszettel kapcsolatba lepnek es Magyarorszagon bevonjak a jogositvanyomat ?

Németország területén érvényes a korlátozás, máshol vezethetsz. Magyar hatóság által kiállított jogosítványt csak a magyar hatóság vonhatja vissza a magyar törvények alapján. Német szabályok alapján nem.

Esetleg le kell tennem valami fele kepzest vagy vizsgat es csak azutan ?

A német határozat bizonyára tartalmazza ezt.

igy az osszes kategoriat visszavonjak, vagy csak a C vagy C+E kategoriat ?

Ezt is Németországban tudod megkérdezni.

Skyfer # 2019.02.06. 08:24

Üdv!

Egy olyan kerdesem lenne, hogy a magyarorszagon megszerzett magyarjogositvanyomat leforditattam nemetre. Nemsokkal a nemet rendör elvette ittas vezetesert. A penzbirsagot befizettem es a büntetesi idö is lejart. Mar 2 MPU vizsgat is megprobaltam megcsinalni de mindig kitalalnak valami okot hogy most ezert vagy azert nem sikerült a vizsga. Az elsö alkalomnal azt mondtak hogy azert nem mert hogy nem csinaltam elegendö Alkohol abszinenciat az egy ev helyett csak fel eveset. Jo mondom oke akkor csinalom ujra, az egy eves abszincia meglett jelentkeztem ujra es most meg kitalaltak hogy azert nem mert hogy nem Volt a kozlekedesi pszihologusnal extraba. egy kicsit tele van mar a hocipöm, tudom hogy hülyeseget csinaltam de azert ezt mar kicsit soknak tartom hogy azota eltelt 3 ev es meg mindig nem tudom vissza kapni a jogositvanyomat. az ittas vezetesnel semmi balasetet nem okoztam. Mar otthon voltam a parkoloba mikor beallt mögem a nemet rendör. van valakinek valami ötlete hogyan szerezhetnem vissza a jogositvanyomat annelkül hogy megint ezt az egy eves abszinent vegig kene csinalni plusz vagy meg 1500 extra Eurot befizetni? van magyarorszagi lakcimem meg nemet is, de nemetorszagban dolgozom.

Skyfer # 2019.02.06. 08:24

Üdv!

Egy olyan kerdesem lenne, hogy a magyarorszagon megszerzett magyarjogositvanyomat leforditattam nemetre. Nemsokkal a nemet rendör elvette ittas vezetesert. A penzbirsagot befizettem es a büntetesi idö is lejart. Mar 2 MPU vizsgat is megprobaltam megcsinalni de mindig kitalalnak valami okot hogy most ezert vagy azert nem sikerült a vizsga. Az elsö alkalomnal azt mondtak hogy azert nem mert hogy nem csinaltam elegendö Alkohol abszinenciat az egy ev helyett csak fel eveset. Jo mondom oke akkor csinalom ujra, az egy eves abszincia meglett jelentkeztem ujra es most meg kitalaltak hogy azert nem mert hogy nem Volt a kozlekedesi pszihologusnal extraba. egy kicsit tele van mar a hocipöm, tudom hogy hülyeseget csinaltam de azert ezt mar kicsit soknak tartom hogy azota eltelt 3 ev es meg mindig nem tudom vissza kapni a jogositvanyomat. az ittas vezetesnel semmi balasetet nem okoztam. Mar otthon voltam a parkoloba mikor beallt mögem a nemet rendör. van valakinek valami ötlete hogyan szerezhetnem vissza a jogositvanyomat annelkül hogy megint ezt az egy eves abszinent vegig kene csinalni plusz vagy meg 1500 extra Eurot befizetni? van magyarorszagi lakcimem meg nemet is, de nemetorszagban dolgozom.

wers # 2019.02.06. 08:54

Nem küldte meg a német hatóság a magyarnak? Azonnal meg el kellett volna küldeniük még a büntetés megkezdésekor, itthon vissza adták volna azzal, hogy Németországban nem vezethetsz.
Németországban akkor vezethetsz, ha az ottani előírásokat teljesíted, ezt ott kell tisztáznod.

Magyarországon keresd a BM Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárságát, küldd el nekik a német hatóság vezetést korlátozó határozatának másolatát, és érdeklődj, hogy ott van-e náluk a jogsid, mert már elég sok idő eltelt. Azt is kérdezd meg, ha már három év eltelt, és a németektől nem érkezett meg Magyarországra, tekinthető-e elveszettnek, vagy mit javasolnak.
A többi nem fontos, számukra érdektelen.

Skyfer # 2019.02.06. 10:31

Egyenlöre itt a jogositvanyom nemetorszagban, nem küldik el mert hogy ez mar le lett forditva nemetre es hogy nemet jogositvany. Ahoz hogy itt nemetben vissza kapjam kell ez az MPU teszt hozza. most ugyen en kerhetem h küldjek el magyarra es akkor ott vissza valthatom, de akkor itt nemetben attol meg ugyan ugy nem vezethetek nem?

wers # 2019.02.06. 10:54

Ja, hogy honosíttattad.

Akkor az eredeti magyar itthon van.

Akkor a labda leginkább Németországban van. Olyannal próbálkozhatsz, hogy visszahonosítást kérsz, de ahhoz le kell adnod a német eredetit. Ami pedig nincs nálad. Ha Németországban is azt nyilatkozod, hogy visszatelepülsz, és nem kéred vissza a német jogsidat, talán adnak erről egy igazolást, hogy az a német hatóságnál van. Egy próbát megér, hogy legalább a magyar jogsidat visszakapd. Ettől persze még Németországban nem vezethetsz, de máshol igen.

Kisb88 # 2019.02.06. 15:17

Sziasztok! Olyan jellegű problèmàval kèrek segìtsèget, hogy bevontàk a jogsim nèmetorszàgban ittas vezetès miatt! A bìrosàgi hatarozat megszületett amin szèpen combosan meg is buntettek 2800€ plusz 12 hònap eltiltàs. Kèrdèsem a következő az MPU tesztről egy szòt sem ìrtak a hatarozatban ezàltal nem kell rajt rèszt vennem? Ès semilyen hivatalos szervtöl nem kaptam levelet, hogy köteleztek rà! Kèrem szèpen valaki adjon erre èrdemi vàlaszt! Nagyon szèpen köszönöm ès tovàbbi szèp napot!

Szomorú örökös # 2019.02.06. 16:20

Kisb88

Talán Németországban kellene érdeklődni, nem?
Ott nem a magyar jog szerint működnek a szervek.

Kisb88 # 2019.02.06. 17:51

Szomorù örökös!

Mièrt ne kèrdezhetnèm meg itt?? Milliò hozzàszòlàs van hasonlò ügyekkel csak pont a kèrdèsemre nem talàltam vàlaszt. Ès ha nem tudsz vàlaszolni a kèrdèsre akkor minek ìrsz? Tovàbbi szèp estèt!

Szomorú örökös # 2019.02.06. 18:16

Kisb88

Mièrt ne kèrdezhetnèm meg itt??

Talán azért, mert itt magyar jogászok vannak és ők is azt fogják mondani, amit én, hogy Németországban más szabályok - talán szigorúbbak is - vonatkoznak az ittas vezetőkre, mint nálunk. És már megbocsáss, de honnan tudná egy magyar jogász azt, hogy te Németországban mire is számíthatsz?

Milliò hozzàszòlàs van hasonlò ügyekkel csak pont a kèrdèsemre nem talàltam vàlaszt.

Talán nem véletlenül...és ezen kéne elgondolkodni, nem pedig engem leugatni, mert diszkréten figyelmeztettelek, hogy itt nem fogsz választ kapni a kérdésedre. Egyébként meg ha rajtam múlna, soha nem is adnék neked jogosítványt, meg senkinek, aki iszik és úgy vezet. Őszinte leszek, megérdemelted, hogy elvették és maradjon is náluk minél tovább!

Kisb88 # 2019.02.06. 18:35

Szomorù örökös

Ennyi? Szia!:)

wers # 2019.02.07. 05:47

Kisb88

Az azért jellemzően hasonló a német közigazgatásban, mint a magyarban, hogy a határozatba beleírják, ha köteleznek MPU vizsgára, tesztre. De nem látjuk azt a határozatot, és nem tudjuk, tényleg nincs-e benne. Legkésőbb, mikor mész vissza a német hivatalba, ki fog derülni, jól olvastad-e.

Amennyiben magyar jogosítványodat vették el, azt a német hatóság megküldi a kiállító magyar hatóságnak, kiértesítenek, hogy átveheted azzal, hogy tudomásul veszed, hogy Németországban nem vezethetsz a tiltás ideje alatt. Ekkor nem a németektől kapod vissza, de érdeklődhetsz ott, ahonnan a határozatot kaptad, hogy mi a további teendőd.

Ezt nem tudom náluk hogyan történik, a magyar tiltást nem oldják fel automatikusan, csak amikor megjelenik, hogy kéri vissza mert letelt a bünti. Ha öt évig nem jelenik meg, akkor öt évig sem.

Kisb88 # 2019.02.08. 05:26

wers

Nagyon szèpen köszönöm a vàlaszod! :)

kismata # 2019.03.21. 17:12

T.jogiforum
Olyan kérdésem lenne hogy a tudtom nélkül elvették pontok miatt a jogositvanyom. 2017.12-ben majd 2019.02ben küldték hogy adjam le a jogositvanyt mert már 2017 ota jogerőre emelkedett a papirban az van hogy az eltiltás aza jogerőre emelkedestől kezdődik vagy legalább a jogositvany leadasátol számitott 6hónap tehát a papirom szerint le telt de a kormány ablaknál nem értenek ezzel eggyet mi az igaz ?
Az után képzésem folyamatban ha meg csináltam vissza kaphatom e ebben az álláspontban válszát előre is köszönöm

alfateam # 2019.03.21. 17:37

wers, itt bizony szó-sincs zazapóstázásról...
https://www.nemetugyek.de/…etorszagban/

wers # 2019.03.21. 18:00

na, nem túl sok, de talán nem is kevés nyelven tudok némiképp kommunikálni, de mi a búbánat ez: „zazapóstázásról...

wers # 2019.03.21. 18:06

kismata, szóval kipontozódtál. Valóban, ezt sokan csak akkor tudják vélik felfedezni, mikor a rendőrbácsi ellenőrzéskor ezt közli.
Itt az a szabály, hogy nem az elkövetéstől, a határozat hozatalától, hanem a konkrét jogsi leadás dátumától számolódik a bünti idő. Bocs, de ez van.

kismata # 2019.03.21. 19:34

Wers,
Szerencsére szó sincs erről igazoltak 2017-óta rengetegszer sosem volt problema január 31-óta nem vezetek ugyanis a papir akkor érkezett meg.
Viszont a bírosági végzés cáfolja az állitásod mivel az van bele írva hogy a jogositvány vissza adható akkor is hogy ha jogerőre emelkedéstől eltelt 1év 2hónap +a kormány albak központi számát hivtam ma és azt mondták hogy vissza adható de én még ennél is biztosabbra szeretnék menni :)

wers # 2019.03.22. 05:48

bírósági végzés a kipontozódásról?

Beszélsz te itt össze vissza.

tudtom nélkül elvették pontok miatt a jogositvanyom

(a tudtom nélkül..... Naaa)

elvették?

2019.02ben küldték hogy adjam le a jogositvanyt

szóval mégsem

a bírosági végzés cáfolja az állitásod

Bírósági végzés a pontokról? Na ezt meséld a sarki zőcségesnél, ne nekem.

Zotyaa86529 # 2019.07.19. 15:23

Üdvözletem!
Azzal fordulnék önökhöz, hogy a határozat szerint " Közúti közlekedés rendjének megzavarása és közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése miatt" x összegű pénzbírságra bűntettek és 2 hónap minden közúti jármű vezetésétől eltiltottak. Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben kell-e járnom majd utánképzésre, vagy csak letellik a 2 hónap és újra autóba ülhetek? Ugyanis ez a határozatból nem derült ki! Előre is köszönöm a segítséget!
Zoltán