elvett jogosítvány


icemad # 2009.08.03. 19:19

Sziasztok. Kép nincs az autóról, de nem is biztos, hogy mutogatni kellene. Ez csak egy amatőr garázsproject volt. Persze nem titkos, de nem is akkora dolog, amit világgá kell kürtölni.
Én úgy tudom, hogy Magyarországon az összes műszaki egyetemen foglalkoznak érdekes, új típusú járművekkel. Nemrég volt egy verseny, ahol pl. akksis fúrók hajtották meg az autókat. Rendkívűl érdekes volt. A mi autónk leginkább egy triciklire hasonlított. Az elején és kétoldalt volt összesen 8 akksi, a hátulján egy 250ccm benzinmotor, a kaszni nagyrésze pedig napelem volt. Ehhez jött még egy lánchajtásos lábbalhajtós kiegészítő megoldás is. Gondolom így már értitek, hogy miért állított meg a rendőr.A csapat nagyrésze 40-50 éves mérnökember volt, és én mint a "legifjabb" vállaltam a pilóta szerepét.A járművet egy külföldi "nem szegény" ember vette meg, aki hasonló eszközöket gyűjt. A pénzből kifizettem a büntetést, és még maradt is.
(Csak halkan jegyzem meg, hogy az autó közúti használatra teljesen alkalmatlan volt. Borulékony, instabil, gyenge és lassú jármű. De én minden vele kapcsolatos szerelést maximálisan élveztem, remek szórakozás volt. Azóta már nem foglalkozok ilyesmivel. Talán majd egyszer...)

monalisa1 # 2009.08.03. 15:17

icemad

A győri Széchényi Egyetem fiataljai évek óta tesztelnek egy napenergiával működő "autót" - alkalmasint közúton is jönnek-mennek vele, még külföldön is. Próbáljátok megtudakolni, hogy nekik milyen hatósági engedélyük van ehhez ill. erre.

A ti járművötök az "öszvérmeghajtás" miatt külön is érdekes lehet.

Tényleg, ha van róla kép, légyszív tedd fel ide.

_Wasp_ # 2009.08.03. 11:32

csak kiváncsiságból, van képetek a járgányról, vagy honlapotok? (ha nem titkos a projekt)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

icemad # 2009.08.03. 11:12

Tisztelt Lisa. Köszönöm a segítséget! Így már kezdek képben lenni, viszont ezt a mondatodat nem igazán értem:
"Máskor ne tegyél szívességet senkinek…"

Ebben az esetben csak magamnak tettem, ugyanis azt az autót egy csapat építette, amelynek én is tagja voltam/vagyok. Ez egy kísérleti autó, ami 3 különböző energiaforrással is képes haladni. (Elektromos energia, hagyományos benzinmotor és emberi erő.) Tesztpályán is teszteltük, de ki akartuk próbálni élesben is. Találtunk is egy csendes távoli falut, ami megfelelt az elképzeléseinknek. Balszerencsénkre pont akkor volt ott egy nagyobb ramazuri, két család esett egymásnak. Az oda kiérkező rendőrök vették észre a nem éppen hétköznapi járgányt.Persze az egyik rögtön le is intett. Először nem is nagyon tudta a rendőr sem, hogy mivel áll szemben, ezért beszólt az őrsre. Ott már képben voltak, jogsi ugrott, a kocsit lefoglalták. A bíróság az autót visszaadta, ami azóta külföldön van már...Ez az egész ügy a sors szerencsétlen összjátéka volt, de remélem okul belőle mindenki, aki hasonló projecten dolgozik vagy gondolkozik. Tesztelni csak tesztpályán!

monalisa1 # 2009.08.02. 21:25

icemag!

Azzal a tesztelt autóval szerencsétlenül peches ember voltál, valamint az eltiltás idejét rövidíteni utólag nincs mód.

Az utánképzéssel kapcsolatosan: Nemzeti Közlekedési Hatóság - lánykori nevén Közlekedési Felügyelet - mely regionálisan szerte az országban megtalálható.

http://www.nkh.hu/…2/86/lang,hu

A te esetedben az utánképzés díja közelebb lesz a 100e forinthoz mint a 200e-hez.

Máskor ne tegyél szívességet senkinek...

"Lisa"
laikus hozzászóló

icemad # 2009.08.02. 20:57

Tisztel Fórumozók!
Szeretném a segítségeteket kérni. Tavaly októberben egy közúti ellenőrzés során elvették a jogosítványom. Az autóval voltak gondok. (Rendszám nem volt megfelelő, műbizonylat hiányzott az átalakításokról, lámpák nem voltak megfelelőek, stb.) Az autót is lefoglalták, de azt sikerült visszaszereznem. Bírósági tárgyalás is volt, jogerős ítélet is született, 60000ft pénzbírság, és 14 hónap vezetéstől eltiltás. Ezt én maradéktalanul el is fogadtam. Utána nem sokkal jött egy levél, amiben le volt írva, hogy a jogsi visszaszerzéséhez mi a teendő. Azóta elköltöztünk, és ez a papír elveszett. Sajnos már csak halvány emlékeim vannak a tartalmáról. Valaki tudja, hogy mi ilyenkor a teendő? Hol lehet megtudni, hogy hogy lehet visszaszerezni a jogosítványt? Tudom, hogy van még hátra fél év a büntetésből, de még most szeretnék tisztában lenni ezekkel a dolgokkal. Azt hallottam, hogy Budapesten kell alkalmassági, kresz, és rutinvizsgát tenni, és ez még plussz 100–200 ezer ft. Esetleg ezt ellehet kerülni valahogy, vagy megyeszékhelyen elvégezni a tanfolyamot? Az eltiltást utólag nem lehet csökkenteni? (Sajnos most már szükségem lenne a jogosítványra...) Ha valaki tud valami konkrétumot, az kérem írjon ide, vagy az icemad1983@msn.com címre. És mielőtt nekemesnének, én nem okoztam balesetet, nem vezettem alkohol/drog befolyása alatt, csak egy átépített autót teszteltem… Sajnos ez lett a vége, tanultam belőle. Minden segítséget előre is köszönök. Üdvözlettel: Dénes.

monalisa1 # 2009.07.13. 19:04

Természetesen nem kell megvárni az októbert, a vezetési tilalom csak Észak-Íroszág területére érvényes.

monalisa1 # 2009.07.13. 19:00

A háziorvosnál elvégezteti a rutin "jogosítvány" orvosi vizsgálatot melyért ha jól tudom 3.500 Ft-ot kell a dokinak fizetni, ad róla igazolást.

(Lehet hogy az orvosi érvényessége még nem járt le, ezt az okmányiroda előzetesen meg tudja mondani.)

Szóval irány az okmányiroda és kérni aktivizálni a leadott jogosítványt.

Nagy szerencse, hogy itthon nem közlekedési ok miatt "szünetel" a vezetői engedély.

Egyáltalán minek adta le (?!) elég lett volna a külszolgálat idejére betenni a fiókba.

pappocs # 2009.07.13. 07:09

Elnézést az értetlenkedésért..Szóval neki volt itthoni jogsija, csak mikor kiment, azt leadta, s kinti lett neki. amit elvettek. Azt honnan tudjuk mit kell neki újracsinálnia, s hova mehet majd ügyintézni?

monalisa1 # 2009.07.06. 17:11
monalisa1 # 2009.07.06. 17:09

Külföldön szerzett jogosítvány honosítása: http://www.jogiforum.hu/forum/34/6464

és azon belül monalisa1 e-mail # 2006.06.09. 20:15-kori írására keress rá.

pappocs # 2009.07.06. 13:03

Kedves Szakértők!

Páromnak 2008 októberében elvették az angol jogosítványát Észak-Írországban 1 évre. (Őt hozták ki hibásnak, büntetést kellett+a szalagkorlátot fizetni)
Mivel az itthoni munkájához (katonaság)itthon kellene jogosítvány, az lenne a kérdésem, hogy mi a teendő, hogy októberben, amikor letelik az 1 év, ne kelljen sokat várni, hogy visszakapja. (itthoni jogsit) Mit kell újracsinálni, s azt meg lehet e előre csinálni?
Köszönettel!

bpeter81 # 2009.07.01. 19:29

Kedves Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni, hogy mire számíthatok! Elvették a jogsim, "a véralkohol szintem a vérvétel szerint 0,75 - 0,82 ezrelék között lehetett" (Ezt az előadó hölgy mondta). Az ügy jelenlegi állása szerint orvosszakértőt fognak kirendelni, hogy eldöntse, mennyi volt a véralkohol szintem. Vizeletmintát nem is vettek, a szondát sem fújatták meg velem! Tavaly decemberben már "rámvertek" egy ittas vezetés átengedése akciót + 40.000Ft-ot.

Köszönöm előre is!

Atis77 # 2009.06.17. 04:49

hát lejárt b-s jogsival lehet robogot vezetni, de bevontnál nem tudom mi a helyzet.

Letifer # 2009.06.16. 19:07

Helló!

Az egyik ismerősöm úgy vezetett ,hogy a jogsija be van vonva 1 baleset miatt, a balesetkor gk-val volt, most amikor igazoltattak pedig robogóval, mi lehet a büntetése?

monalisa1 # 2009.06.15. 19:56

Krisz1981

Javaslom olvasd el az alábbi linket:
http://www.jogiforum.hu/forum/21/3566
és azon belül Ittasvezetés nic nevű hozzászóló által írt e-mail # 2009.06.15. 19:31-kori "tudnivalókat".

monalisa1 # 2009.06.15. 19:46

szinpeti

Szerintem a munkaadót te fogod tájékoztatni - amennyiben a jogosítvány a munkakörhöz szükséges -, hogy mostantól 1-2 évig nem ülhetsz volán mögé...

Maga az ittasság miatti bírósági eljárás nem egyik napról a másikra való, sok "sorstársad" várakozik előtted az ügyének tárgyalására.

szinpeti # 2009.05.13. 12:01

Sziasztok!
A következőben lenne kérdésem: pár napja sajnos ittasan vezettem és elkaptak. A véralkohol érték NAGYON magasnak bizonyult (sajnos a számértékhez nem jutottam hozzá), de mindenképp a bűncselekmény kategóriába esik. A kérdésem az lenne, hogy a vizsgálat során szükségszerűen értesítik-e a munkáltatót (vasárnapról van szó, nem munkaidőben, és sima, nem hivatásos "B" jogosítvánnyal), illetve az, hogy mivel rendelkezem vagyonőri igazolvánnyal azt veszélyezteti-e ez a cselekmény.
Köszönöm a választ,
szinpeti

bigwhite # 2009.05.05. 07:39

Köszönöm szépen a válaszod!
Próbálkozom!

babikaa # 2009.04.30. 11:42

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

monalisa1 # 2009.04.30. 11:09

Mível a férjed lemondott a bírósági tárgyalásról - ahol esetleg mérsékelhették volna a kiszabott pénzbírságot -, az összeg időközben jogerőre emelkedett. A hatóság már önmagától méltányosságot alkalmazott azzal, hogy részletfizetésre adott lehetőséget.

6 hónapon túli eltiltás esetén kötelező az utóképzés melynek időtartama 1-2 hónap, költséges 100 ezer forint körüli...

A tanfolyamot úgy célszerű elvégezni, hogy mire az meglesz addigre a letiltás is éppen lejárjon.

Zárójelben: az első csekk befizetése mellett kérni lehet a hatóságtól, hogy a további összeg befizetésére adjon alacsonyabb havi befizetési csekkeket.

Az utóképzéssel kapcsolatos esetleg fellebbezés lehetősége arra az esetre vonatkozik, ha valakinek netán több kategóriára is van vezetői engedélye.

Sajnálom, hogy jót nem írhattam.

"Lisa"
laikus hozzászóló

babikaa # 2009.04.30. 10:27

kedves fórumozók!
segítséget kérnék!a páromnak dec.27-én elvették a helyszínen a jogosítványát.a véralkohol szintje 1,39g/l ezrelék volt(enyhe bef.)az 1 év 2 hónapra valamint a 80.500 Ftos pénzbüntetésre és a 15.624 Ftos bűnügyi költségre vonatkozó végzést márc. közepén kapta meg.A levél szerint fellebezésnek helye nem volt, lehetett volna tárgyalást kérni 8 napon belül,de a párom ezt nem tette meg.
Most kapott levelet az utánképzésről és hogy az ellen lehet fellebezni.
Valamint a kiszabott pénzbírságok összegéről is kapott 1-1 csekket (15 napon belül kell bef.).
A kérdésem az lenne hogy lehet-e még legalább a pénzbüntetés csökkentéséért vagy legalább a részletfizetésért "könyörögni" nincs-e túl későn? És az utánképzést van-e értelme fellebezni?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv,

monalisa1 # 2009.04.28. 20:16

Ajánlott-tértivevényes levélben kérd, hogy csak a "B" kategóriától tiltsanak el - lévén az "eset" is azzal történt. Vagyis hogy utólag módosítsák a határozatot.(Pl. ha esetleg tudnád bizonyítani: a munkába járáshoz kell valamiféle mobilizálás számodra.)

Ha megmarad az "A" kategória akkor valószínűleg nem kell az utóvégzésre menni - de ezt időközben kérdezd illetékes helyen., én magam tutira nem merem mondani.

"Lisa"
laikus hozzászóló

bigwhite # 2009.04.27. 13:19

Üdv!

Azt szeretném kérdezni,hogy nekem most a napokban jött ki a bírósági végzésem.Benne többek között hogy 1,5 évre
elvagyok tiltva a közúti jármű vezetéstől!
Van jogsim B,és A!
Kérdés...Motort sem vezethetek ez idő alatt?
És ha lejárt a másfél év, kell-e ezekből a kategóriákbol
újra vizsgáznom??
Mennyi az az idő ami után újra kell vizsgázni?
Ha igen, akkor mindent előröl vagy csak valami alkalmasságit kell csinálni?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv:Bigwhite

Bimbi1 # 2009.04.14. 13:54

Sziasztok!

Egy kis infóra lenne szükségem.2004-ben már kaptam kategória tiltást 1év 8 hónapra.letelt,minden ok,én birka 2007-ben ismételten beleszaladtam még 1,jobban mondva 2-be.(totál részegen,semmi sem rémlik),aznap éjjel 2szer fogtak meg.Most megyek holnap tárgyalásra,melóm nincs mióta elvették kirúgtak.B,C kategóriám volt.Van esély rá,hogy valaha visszakapom?