autó eladás, visszafizetés?


mazzolo # 2010.09.25. 05:45

garciaa66, hogy tiszta legyen. az autó számítógép hiba listája amit minden hibához kilómétert sorol a márka szerviz kiolvas-kinyomtat és amikor én vásároltam az adásvételibe belelett irva a km állás ami a kevesebb km ez az 1 bizonyíték a 2 én akkor másnap elvittem eredetiség vizsgálatra és ott felirták a km állás gondolom ezt nem kell bizonyítani,hogy én mentem e vele 2 nap alatt 100000km. köszi a választ.

garcia66 # 2010.09.24. 20:16

Sziasztok!
Bár nem vagyok ügyvéd, de szerintem 2 év után nem tud "mazzolo" szavatosság (vagy bármi egyéb) jogcímen érvényt szerezni a problémájára.
Egy közepes ügyvéd is megforgatja - nem tudja bizonyítani, hogy a 100 ezer km nem nála került a kocsiba.
Bár ez csak az én véleményem - és ne legyen igazam!

mazzolo # 2010.09.23. 16:56

köszönöm a válaszokat, mint ahogy lent irtam az eladó saját maga írta bele az adásvételibe az akkori kilóméteróra állást.

Richárd73 # 2010.09.23. 16:47

köszönöm válaszod,később majd megírom a fejleményeket

guba # 2010.09.23. 14:28

Abból, hogy az alváz vágott, még nem következik, hogy az autó bűncselekmény tárgya lett volna, de követelésed mindenképpen lehet az eladóval szemben, mivel a kocsi ezek szerint több szempontból is értékcsökkent.

Richárd73 # 2010.09.23. 08:24

Sziasztok
Vásároltam egy személygépkocsit egy kereskedőtől.Az autót a próbauton ő vezette ,friss vizsga volt rajta(1 hetes)gondoltam az elég meggyőző,hogy az autó nem esik szét alattam.300 Km megtétele után kilukadt a hűtő,a felfüggesztés zörög stb. De nem ez a gond:átíráskor kiderült az eredetíségvizsgán hogy az alváz vágott.
A mühely ahol vizsgáztattam értesítette a rendőrséget és azt mondta,hogy a rendőrség majd megkeres és lefoglalják az autót a nyomozás idejére.
Lehet e valamilyen követelésem az eladóval szemben?
Az autót ugy adta el, hogy( kereskedő lévén!?) nem iratta a saját nevére de átadta nekem az eredeti adásvételi szerződést az előző tulajdonossal
Válaszotokat előre is köszönöm

guba # 2010.09.23. 06:46

Mazzolo, két év elteltével is tudsz igényt érvényesíteni, feltéve, ha tudod bizonyítani, hogy mennyi volt az adásvétel idején a km órában. Most már viszont azonnal indítsd meg az eljárást, ha úgy döntesz, hogy érdemes belevágnod.

guba # 2010.09.23. 06:40

Style84, nem lehet bajod, mivel neked semmi közöd a másik adásvételhez. Illetve annyi, hogy a tulajdonos neked adta a kocsiért kapott pénzt, de ez nem alap a követelésre.

pitbull25 # 2010.09.22. 19:45

garcia66:Köszi szépen a gyors választ!

garcia66 # 2010.09.22. 19:07

Szia pitbull25!

Igen, ha a kocsi "hengerfejes", az általában néhány nap alatt kiderül. Utólag azt bebizonyítani, hogy mikor lett az - hát az szinte lehetetlen. Mire esetleg tárgyalás, majd ig.műszaki szakértő kirendelés lesz, az min. 6-8 hónap. Akkor pedig egy szakértő sem fogja leírni, hogy pl. július közepén már hengerfejes volt. Mindegy, ezt a vásárlónak kell bizonyítani, hogy már úgy vette.
Szerintem ne foglalkozz vele, majd esetleg az érkező hivatalos okmányok (pl. fizetési meghagyás) határidejeire figyelj. És akkor nem árt egy ügyvéd sem.
De lehet, hogy semmi sem történik, csak a vevő próbál lehúzni.
Üdv.

pitbull25 # 2010.09.22. 10:54

garcia66:Nálam az auto 5 évig volt meg eddig csak kopó alkatrészeket cseréltem rajta a motorjának semmi baja nem volt, kereskedésben vettem én is!Szerintem 2 honap alatt széthajtották ahogy birták,mert 1 olyan embernek adtam el akinek elötte is csak tuningolt autoi voltak és nem tul lassan közlekedett szeirintem!Lehet ebböl nekem vmi problémám?

style84 # 2010.09.22. 05:50

Sziasztok,

Egy hatalmas problémám lenne, 3éve vásároltunk egy új autót, egy régi autót beszámítottak a vételárába. A régi autó nem a mi tulajdonunk volt, a tulajdonosa is eljött az autóm vételekor és eladta a régi autóját a kereskedésnek, így került beszámításba ez az autó az új autó árába.
Viszont a szerződésemben nincs feltüntetve, hogy autóbeszámítás történt, hanem készpénzként van feltüntetve.
Időközben kiderült, hogy a régi autón van tartozás, ezért nem lehetett volna eladni, erről nekem nem volt tudomásom, rajtam akarják behajtani azt a pénzt, amihez nekem semmi közöm nincs. A tulajdonosa eladta és az ő tartozása van az autón, miért nem rajta próbálják behajtani??
A bíróságon ebből lehet bármi bajom, ha igazából semmi közöm nem volt hozzá?

Köszönettel!

garcia66 # 2010.09.21. 19:06

Sziasztok!

pitbull25:ezt neked kell eldöntened. Azt, hogy "rejtett hibát nem talált" - hülyeség volt beleírni, mivel a nevében is benne van, hogy "rejtett", tehát nem látható, szakszerviz vizsgálata nélkül nem megállapítható. Ha úgy gondolod, hogy nem volt semmi baja a kocsidnak, akkor várd meg, hogy mit lép a vevő, neki kell bizonyítania a vásárláskor már meglévő hibát.

mazzolo:2 év után nem tehetsz semmit:(

mazzolo # 2010.09.20. 19:10

Üdvözlet mindenkinek, a kérdésem a következő lenne.Vásároltam egy autót 2 évvel ezelőtt a tulajdonostól, az adásvételi szerződést saját kezűleg állította ki beleírva a kilóméter állását is.A lényeg az, a napokban kiderült a valós km /szervizben az autó számitógépje kimutatta 100000km vittek vissza rajta/ Az eladó, tulajdonos volt magyarországi forgalomba helyezője 0-km kora óta. Mit lehet ilyenkor tenni.Válaszokat előre is köszönöm.

pitbull25 # 2010.09.18. 13:04

Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy eladtam az autómat 2 hónapja a vevő átnezte az autót a vételkor az adásvételibe beirtuk hogy rejtett hibát nem talált!Most csörgött telefonon 2 hónap után hogy a kocsi eszi az olajat meg hogy hengerfejes ilyesmi és hogy adjak vissza neki 200.000ft ot a vételárbol mert megy a biroságra!Nálam a kocsinak nem volt semmi gondja és nem érzem jogosnak a követelését!Mit javasoltok?

guba # 2010.09.11. 17:27

Egy szavatossági igény jogosságának eldöntésénél azért általában nem a tanúk személyének van döntő jelentősége. Ebben az esetben sem egyébként, mert az, hogy 70 ezerrel kevesebb vételárban egyeztek meg, mint amennyi az ajánlatban szerepelt, önmagában nem nyom a latban se pro, se kontra.
Ettől függetlenül, persze mindig célszerű, ha egyik tanú legalább a vevő "tanúja".

prometheusz # 2010.09.09. 05:21

Kérdés:
Jól gondolom, hogy senki se menjen egyedül autót venni, s ne is adjon el egyedül autót, hanemmindezt legalább egy, de inkább 2 anujával tegye?

Én vettem már auót egyszál magam, az eladó tanui segitségével, de ezekszerint csak a szerencsém volt?

guba # 2010.09.07. 18:49

Szerintem is trükköznek. Abban sem lennék biztos, hogy bármi gond lenne a kompresszióval.

Dr.Attika # 2010.09.07. 15:41

Leirtak alapján nem jogos a követelés. Várja meg a keresetlevelet. Abban kell szerepelie mind a tényállásnak, mind a jogalapnak, mind a jogellenesség megalapozásának. Úgynéz ki, hogy a régi trükk kerül alkalmazásra. Arra koncentráljon, hogy a lealkudott 70 ezret tudja-e bizonyítani tanúkkal, okirattal stb.

csillakiraly # 2010.09.07. 15:25

Egy Opel tigrát adtam el 140.000 km-rel!Ez esetben ez rejtett hibának számít?Jogosan követelőzik rajtam a vevő?

guba # 2010.09.07. 14:27

Ha egy 14 éves Fiatot adtál el agyonhajtva, akkor abba belefér, hogy kopott legyen a motor, de ha egy dízel Mercit 150 ezer km-rel, akkor abba már nem.
Az ilyen korú kocsiknál alapvetően számítani kell a vélhetően jelentős km futásból adódó természetes elhasználódással, kopással, ami nem rejtett hiba. De, az eset egyedi körülményei alapján lehetne ezt biztosabban állítani.

csillakiraly # 2010.09.06. 21:26

Tisztelt Jogtudorok!
A következő kérdéssel fordulnék Önökhöz!
Szombati napon eladtam a '96-os évjáratú autómat.Az eredeti vételárhoz képest lealkudtak 70.000 ft-ot!A vevő megtekintette,kipróbálta az autót,majd megírtuk az adásvételit,kifizette és el is vitte!Hétfői napon felhívott telefonon,hogy a műszerfalon kigyulladt a hibajelző lámpa és elvitte szerelőhöz,ahol kiderült,hogy nem megy a 3.henger és állítólag kompresszió sincs benne.Ez rejtett hibának számít? A javításra 130.000 ft-ot mondtak a márkaszervízben.A vevő közölte velem,hogy Ő 50.000 ft-ot szánt az esetleges hibákra és a fennmaradó szerelési költséget én fizessem ki.Jogos ez a követelése? Felmerült az is,hogy visszakéri az autó árát.Ehez lenne joga?
Végül abban maradtunk,hogy elvisszük az autót az én szerelőmhöz,hogy Ő milyen árat mond a szerelésre...ezek után köteles vagyok a fennmaradó költségeket én fizetni,ha meghaladja az általuk rászánt 50.000 ft-ot?
Várom mihamarabbi válaszaikat!Egy kétségbe esett lány!

guba # 2010.08.30. 15:12

Nem számít eltitkolt hibának, mivel állandó jelleggel és nyilvánvaló módon jelentkezik.

amoca # 2010.08.30. 14:08

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy mit tudunk tenni. Vásároltunk egy 1995-ös évjáratú autót, adás-vételi szerződéssel. aug 25-én (szerdán), akkor úgy tűnt minden rendben van, amikor azonban pénteken mentünk az autóval kiderült, hogy nagy a kormány holtjátéka és félrehúz az autó. Szombaton szerelő megnézte, majd kiderült, hogy ki kell cserélni a kormányművet. Mondanom se kell, hogy az alkatrészt, se utángyártottan, se bontóból nem lehet megszerezni. Nincs. Mindenhol ez a válasz.
Az autóban csak 121.000 km-van!

A kormánymű hibáról, sem az adásvétel napján, sem előtte amikor megnéztük az autót nem esett szó.

Ez eltitkolt hibának számít? Vissza lehet ilyen esetben csinálni a szerződést? Ha az eladó mégsem akarja visszaadni a pénzt mit tehetünk?

Előre is köszönöm a választ
Üdv
Ami

dixi55 # 2010.08.29. 15:58

Sziasztok!

Kicsit hosszú a kérdésem.
Eladtam az autóm és aznap felhivott az új tulaj hogy 80-al megy és ránagat az autó ezt elmondtam neki akkor mikor elvitte.A baj az hogy másnap is felhivott hogy csináljuk vissza az egészet mire én mondtam hogy már nincs meg a pénz se.letelt a 3 nap azóta se jelentkezett.
92-es évjáratú az autó.
és 70.000ft-ért vette meg.
A baj tetőzik gogy változott a jogszabály és nem jó az adásvételink nem zudom lejelenteni új adásvételit kéne irni.Mit tudok tenni?
Segitséget előre is köszönöm

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/34/566#…