Kötelező biztosítás


drbjozsef # 2022.01.07. 15:14

gyorisandor,

A károsultnak pedig kárenyhítési kötelezettsége van. Ha kellő gondossággal jársz el, és igazolhatóan kisebb lenne a károd akkor, ha mondjuk béreltél volna egy autót és azzal dolgozol, akkor nem fogják kifizetni. Vagy csak a számított különbözetet.
Ugyanakkor ha a körülmények olyanok, és olyan alkatrészről van szó ami szintén igazolhatóan nem szerezhető be máshonnan, és nem is helyettesíthető, akkor akár esélyed is lehetne a biztosító ellen a perben. Talán.

matthiasi # 2022.01.07. 14:53

Sándor :
szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen lépéseket tegyek ezután.

Keményen fellépni.

gyorisandor # 2022.01.07. 14:30

Szomorú örökös!
A biztosítónak teljes kártérítési kötelezetsége van.
A biztosítás az előre nem látható, de véletlenszerűen bekövetkezhető események anyagi követelményei (kárai) elleni védelem. Erről szól a biztosítás, nyilván gondoltam, hogy probálnak kibujni alóla kérem aki tud segíteni az üggyel kapcsolatban az írjon. Köszönöm!

Szomorú örökös # 2022.01.07. 14:09

gyorisandor

az alkatrész késő beérkezése nem az ő felelősége

És bizony ebben a biztosítónak igaza van...

drbjozsef # 2022.01.07. 13:20

gyorisandor,

Hogyan?
A polgári jogi vitákra a bíróság van. Perrel.

gyorisandor # 2022.01.07. 12:39

Tisztelt Jogi fórum!

Jövedelemkiesés hogyan érvényesíthető a kötelező biztosításra,ha főállású egyéni vállalkozó vagyok?
Taxi személyszállításból élek, az autóm összetört, üzemképtelen ezért nem tudok vele dolgozni.

A baleset nov. 15.én történt egyértelmü a károkozó felelősége.
Alkatrészhiámy miatt az autóm január közepére lesz kész.
Erre az időszakra szeretnék jövedelem kiesést kérni amit, az előző 3 hónap bevételei alapján szeretném, hogy kifizessenek amit igazolni tudok.

A biztosito jelenleg elzárkozik a teljes időtartamra vonatkozó kiesést kifizetni, csak az általa Vélt javitási időszakra vonatkozóan, mondván az alkatrész késő beérkezése nem az ő felelősége.

Így a kártalanításom nem történik meg, szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen lépéseket tegyek ezután.

Köszönöm!

Szomorú örökös # 2021.08.21. 05:49

malom

Én simán személyesen mennék be a biztosítóhoz, mert valamit nagyon elcsesztek. Ha viszont nem együttműködőek, akkor mehet a feljelentés is a rendőrségen ismeretlen tettes ellen.

malom # 2021.08.20. 22:02

Tisztelt Jogi Fórum!
A KH biztosítótól kaptam postai levelet 2021.08.11 dátummal, hogy a kocsimmal 2021.02.19-én kárt okoztam, a KGFB-m terhére kifizettek 232000 Ft-ot, ügy lezárva, de ha esetleg kifizetem, akkor nem vész oda a B10-em.
Csakhogy nincs tudomásom semmilyen általam és a kocsim által okozott kárról. Kárbejelentőt nem töltöttem ki, nem írtam alá.
Kérdésem, hogy nem lettek volna kötelesek értesíteni egy ilyen folyamatban lévő ügyről annak megkezdésekor? Hová lehet fordulni reklamációval, hogyan lehet kikérni az ügy adatait, hogy egyáltalán tudomást szerezzek a részleteiről? A biztosító köteles kiadni a kárbejelentésre vonatkozó adatokat, a sérült jármű fényképeit, a tulajdonos adatait, stb? Ez biztosítási vagy rendőrségi ügy? Lehet a biztosítónál felülvizsgálatot kezdeményezni? Vagy ez egy több éves magánjogi hercehurca ügyvéddel a biztosító és vagy a másik, ismeretlen fél ellen?

Atis77 # 2021.07.21. 06:15

Ne markaszerviz e vidd. Olyan. Ics hogy nem jon ki kotelezore. Sot altalaban meg marad is.

bigdady # 2021.07.17. 06:42

Sziasztok

Belém tolattak másik fél elismerte majd a szerviz (aki nem a károkozó kgfbjének szerződött partnere hanem másik) javítási díját a kh biztosító nem fogadta el avulálásra hivatkozva így most rá kéne fizetnem a saját autómra.

  1. Tudok ilyenkor bármit tenni vagy mivel 2003-as a kocsi én vagyok az első tulaj így jártam ez a rendszer?
  2. Casco biztositómat is megkérdeztem azt mondja ha van avulási kiegezsitőm akkor fizeti… ott is így jártam?
  3. Van ötlet 1-2 alapján vagy ma ez a rendszer és így járok ha beletolatnak a megkímélt első autómba? :(
  4. Mi van ha visszalépek a kgfb-től és kérem casco javításra az egészet? Azt megtehetem vagy ők is avulálnak? Vagy nem is lehet ilyet?

Köszönöm.

wers # 2020.10.26. 07:23

A másik biztosítónál kötött biztosítást biztosan nem befolyásolja. A egy biztosítónál kötöttnél a biztosítót kell kérdezni. Az „1,1.5 év” különbséggel (majd megpróbálom kiszámolni ez mennyi idő is pontosan :D ) is lehet, hogy flotta.

Zsolt 92 # 2020.10.26. 06:40

Köszi a hozzászólást. A kfb mindhárom autónál 1,1.5 év külömbséggel és az egyik nem is ennél a biztosítónál lett kötve. ????

wers # 2020.10.26. 05:35

a cég másik két autóján megemelhetik a biztosítási összeget?

Ez attól függ, hogyan kötötte a cég a biztosításokat. Esélyes.

Vagy rosszabb bónuszbesorolást kaphatnak?

Ez biztos így lesz.

Zsolt 92 # 2020.10.25. 16:25

Üdv mindenkinek.
Van egy céges kisteherautónk amivel egy 150000ft os kárt okozott a barátom. A biztosítótól kaptunk egy levelet hogy ha rendezzük az összeget akkor nem változik a bónuszunk. A kérdésem az hogy ha most eladjuk ezt a teheratót és nem fizetjük be ezt az összeget akkor a cég másik két autóján megemelhetik a biztosítási összeget? Vagy rosszabb bónuszbesorolást kaphatnak?
Köszönöm.

drbjozsef # 2020.10.23. 09:49

barbrady,

Igen, ez így lehetséges, teljesen szabályos.

21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet, 4.§ (4).

A biztosító az üzemben tartó által az adott szerződés vonatkozásában megszerzett besorolást a szerződés megszűnését követő 2 éven belül figyelembe veszi - ugyanazon gépjármű-kategóriába tartozó gépjárműre - az új szerződés besorolásánál. Díjnemfizetés miatti szerződés megszűnés esetén a besorolás másik gépjárműre kötött szerződésre nem vihető át.

Akár egy hónapra is elég 1,9 évente.

alfateam # 2020.10.23. 07:34

Vársz egy kicsit úgy is változni fog,
https://www.ajbh.hu/…gg%C3%A9sben

barbrady # 2020.10.23. 07:27

Üdv! Eladtam az autómat céges autó használat miatt. A kötelezőm B10-ben volt, és ezt nem szeretném elveszíteni. Az a kérdésem, hogy az megoldás-e erre, ha a két év letelte előtt üzembentartója leszek a feleségem autójának mondjuk 1,5 évre, azután töröljük. Megmarad így mindkettőnk bónusz besorolása? Köszönöm!

drbjozsef # 2020.08.30. 11:12

Ekkora összeg jellemzően fedezetlenségi díj szokott lenni, de az pont nem eladáskor, hanem autó vásárlásakor jellemző.

Roxy98, jó lenne ismerni azt a levelet. Látatlanban: mi a teendőd? Hát fizesd be.

Szomorú örökös # 2020.08.30. 04:15

Roxy98

A tegnapi nap folyamán kaptam egy 160.000fz-os csekket késéssel kapcsolatban,amit nem értek hogy lehetséges.Ilyenkor mi lenne a teendőm?

Honnan tudhatná itt bárki is, hogy mi szerepel pontosan abban a levélben? Mert ha ez valóban így történt, ahogy írtad...„Az autó eladtam májusban és a biztosítás még másfél hónapra szólt rajta,de én ahogy eladtam lemondtam”...akkor vajon miért is küldene a biztosító ilyen levelet? Nyilván lehet egy adminisztratív hiba is, de ezt a levél pontos ismerete nélkül itt senki nem fogja tudni eldönteni.

Roxy98 # 2020.08.29. 19:49

Tisztelt Fórumozók,
Egy olyan kérdésem lenne,hogy gépjárművemre Posta Biztosítónál kötöttem biztosítást.Az autó eladtam májusban és a biztosítás még másfél hónapra szólt rajta,de én ahogy eladtam lemondtam.A tegnapi nap folyamán kaptam egy 160.000fz-os csekket késéssel kapcsolatban,amit nem értek hogy lehetséges.Ilyenkor mi lenne a teendőm?
A választ előre is köszönöm
Roxy98

drbjozsef # 2020.07.20. 17:35

Határeset.

Mit veszítesz vele? Küldd el. De ma be kell érkeznie.

Szerintem egyébként nem, szerintem júli 19-éig be kellett volna hozzájuk érkeznie. Ha az aug. 18-at is beleszámítod és a mai napot is, az 30 nap. De az nem 30 nappel ELŐTTE van.

ism66 # 2020.07.20. 15:27

Augusztus 18-i évforduló esetén még ma felmondhatom e-mail-ben?, Ha jól számoltam a 30-ik nap mai naptól számolva telik le. (itt naptári napról van szó és nem munkanapról).
Jól tudom
Köszonom

ism66 # 2020.07.20. 13:57

jól számoltam?

ism66 # 2020.07.20. 13:57

???

ism66 # 2020.07.20. 12:37

Köszönöm a választ. Augusztus 18-i évforduló esetén még ma felmondhatom e-mail-ben?, mert ha jól számoltam éppen 30 nap. (itt naptári napról van szó és nem munkanapról)

Köszönöm a választ