Kötelező biztosítás


Biztosítási1x1 # 2014.07.07. 13:15

Mindkét válasz egy kéztől van. :)

Az viszont elégé gáz, ha van egy csomó biztosításod és nem tudod mi - mire való. Akkor minek kötötted azokat, nem magyarázta el senki, hogy melyik -melyik mit tud?


biztositasi1x1.hu

Atti79 # 2014.07.07. 08:52

Sziasztok!

  1. Biztosítási1x1#e-mail 2014.07.07. 06:27 Köszi.
  2. Biztosítási1x1#e-mail 2014.07.07. 09:18

Szerinted mi a fenéért kédeztem?! Nem nehéz kitalálni:
Azért mert van egy rakás más biztosításom, csak épp fogalmam sincs róla, hogy mi vonatkozhat erre a kárra.
Esetleg van neked is valamilyen használható tipped mint a kollégának az előbb?

Üdv Attila.

Biztosítási1x1 # 2014.07.07. 07:18

Nem értem!
Ha nincs biztosításod neked vagy a vontatott autónak a KGFB-n kívül, akkor miért várod, hogy a károd biztosítás alapján térüljön meg?


biztositasi1x1.hu

Biztosítási1x1 # 2014.07.07. 04:27

Esetleg gépjármű szervizek felelősségbiztosítása, ha van hozzá kiegészítő biztosítás is kötve, gépjármű mentésére.


biztositasi1x1.hu

Atti79 # 2014.07.06. 20:18

Sajnos gondoltam, van valamilyen biztosítás amely alapján ez megtérülne a casco -t kivéve? Köszi, Attila

Biztosítási1x1 # 2014.07.06. 15:52

Nem! A jármű szerelvény vezetője felelős az egész szerelvényért. Így a kárt lényegében saját magadnak okozott kárnak kell tekinteni és az KGFB alapján nem térül.


biztositasi1x1.hu

Atti79 # 2014.07.06. 10:27

Sziasztok!

A kötelező biztosítás vonatkozik e arra az esetre, ha vontattam egy másik - műszaki hibás - járművet közúton, a vontatókötél kampója kipattant a vontatott járműről, és a vontató járműnek a hátsó - csomagtartó ajtaját behorpasztotta.

Köszi és üdv. Attila.

Biztosítási1x1 # 2014.06.14. 04:00

Díjelőírás= a díjfizetési ütem szerint fizetendő aktuális díjrészlet + az esetlegesen elmaradt díjak és még az esetleges tört havi díj.


biztositasi1x1.hu

Biztosítási1x1 # 2014.06.14. 03:58

@terika23

Ők is visszafogják küldeni a meg nem szolgált díjat, csak kicsit lassabban megy nekik a postai címre történő visszaküldés. (egy kis türelem :))) )


biztositasi1x1.hu

greenfield # 2014.06.04. 08:31

szepjonapot

leirna valaki nekem mi is az a dijeloiras es miert kell ezt megfizetni ?!
koszi

terika23 # 2014.05.27. 08:07

Az alábbi ügyben kérném a segítséget. 2014. január 17-én felmondta papám a kocsi biztosítást, mert megvettem tőle az autót. Éves díjfizetés volt, tehát addigra befizettük az éves díjat. Én jeleztem a régi biztosító felé, hogy el lett adva az autó és én nem ott kötöttem az autóra biztosítást. A túlfizetett összeget a biztosító azóta sem térítette még meg.
Van-e valami jogszabály erre a visszafizetésre? Mit kellene tennem?
Hívni hívtam már őket, nekem nem adnak infot, viszont sajnos a papám azóta meghalt.
Az autó biztosítási viszonyai rendezettek, csak az előző biztosító nem akarja visszafizetni az éves díjat (illetve a 17 napot gondolom levonja és a fennmaradót visszafizetni). Eddig más biztosítóval ez mindig rendben ment, 1 hónap után visszajött a túlfizetett összeg, nem értem ők miért nem küldik vissza a pénzt. Astra Biztosító egyébként.
Köszönöm a segítséget.

Biztosítási1x1 # 2014.05.07. 02:27

Igen.

Nem.

A 2009. évi LXII. Gfb. törvényben pontosan megtalálod azokat az eseteket, amikor a fedezetlenségi díj felszámításra kerül.


biztositasi1x1.hu

l_shepherd # 2014.05.06. 04:47

kedves biztositasi1x1.hu,

Ha jól értem akkor felújítom, leműszakiztatom és kötök rá egy kgfb-t és annyi?
Nem számolnak fel fedezetlenségi díjat visszamenőleg? Akkor azt milyen esetben számítják fel?

Köszönöm a választ!

Biztosítási1x1 # 2014.05.06. 02:41

Biztosítás: a mostani szabályok vonatkoznak rád, a kgfb az újra forgalomba állítás időpontjával kezdődik, díjat attól a naptól kell fizetned.


biztositasi1x1.hu

l_shepherd # 2014.05.03. 21:21

Kedves fórumtársak,

2004-ben dobbantottam külföldre, ithon hagytam egy 70-es évjáratú vw bogarat amit majd egyszer fel akarok újítani.

Anno körbejártam a témát, hogy hogyan tehetném le az autót legálisan hosszú évekre, és mondanom sem kell, hogy nem volt ilyen lehetőség.
Az akkori okmányirodában azt mondták, hogy leadom a bontóba és kivonatom a forgalomból de akkor az autónak annyi, az ideiglenes kivonás pedig csak egy ideig működik meghosszabbítgatva,
persze ehhez nem tudom hány havonta meg kell jelenjek papírokat intézni ami megint nem kivitelezhető.
A biztosítónál az mondták, hogy szüneteltetésre nincs lehetőség, vonassam ki a forgalomból.

Kelepce.....

Úgyhogy mivel súlyadót nem kellett rá fizetni már akkor sem 30 év feletti autóra,
az egyetlen költségtől azaz a biztosítástól díjnemfizetéssel szabadultam meg,
büntetésből elvették az összes bónuszomat.
Még akkor vettem egy modern kornak megfelelő autót, persze nullás bónusszal indítva mert a rendetlenségemet jelentette a rendszerbe az a biztosító akinél díjnemfizetéssel szerződést bontottam.

A bogarat letettem leponyvázva egy használaton kívüli csarnokba ami azóta is ott pihen.

Már el is felejtettem volna a bogarat, ha nem küldözgetné az önkormányzat hűségesen 10 év óta félévente a súlyadós papírt amiben az áll, hogy van egy ilyen autóm de nem kell fizetnem semmit mert nem adóköteles.

Mostanában olvasgattam, hogy átszabták a kgfb rendszert, fedezetlenségi díjakat meg hasonló nyalánkságokat tettek bele.

Egyre jobban idegesít, hogy majd egyszer ha úgy adódik forgalomba tudom-e megint állítani a bogarat?
Vagy a gatyámat is be kell majd fizessem?
Vagy milyen lehetőségeim vannak? Melyik szabály érvényes rám? Az akkori? A mostani?

Vélemény?

Biztosítási1x1 # 2014.04.03. 07:23

Ugye az ajánlaton lévő nyilatkozatokat és a 2009. évi LXII. Gfb. törvény idevonatkozó részeit is elolvastad?

(ha igen, akkor nem lennél felháborodva)


biztositasi1x1.hu

kakukktojas # 2014.04.02. 19:55

Kedves Forumozok!

Tavaly november vegen megkötöttem neten a kötelezöm. Biztosito dec. elejen megküldte a kötvenyt, jan. közepen lehivta a dijat, egy het mulva kiküldte az egesz evre szolo fedezetigazolast. Minden rendben - gondoltam en. Aztan februar vegen kitalaltak, hogy a biztositasom csak oktober közepeig ervenyes, merthogy akkor ellenöriztek, s egy kedvezmenyre jogosito beixelest megsem tudtak elfogadni.
Kerdem en, nem volt-e elegendö idejük nov. vege es jan. közepe között, a dijlehivasig, h. ellenörizgessenek?
Szabad-e ilyet nekik - alairnak egy kötvenyt, s azt se tudjak, mit? Aztan egyoldaluan modositanak, miutan minden rendezett - hogy van ez?!
Egy netes vasarlasnak is 8 nap a kifogasolas ideje... nekik meg 3 honap is lehet?!

Valaszt nagyon megköszönöm!

bakes # 2014.03.26. 13:54

Sziasztok!

2013.10.12.-én ellopták az Öcsém autóját.Munkája miatt én intéztem a lopással kapcsolatos ügyeket meghatalmazással. Mikor megkaptam a rendőrségi jegyzőkönyvet a nyomozás megszüntetéséről, aznap igényeltem sorszámot,( hogy ne az egész nap kelljen hiányoznom a munkából)bementem az okmányirodába, hogy kivonassam az ellopott autót. Ott szembesültem azzal, hogy a törzskönyv is kell hozzá, amit az Öcsém elhagyott. Akkor nem indították el a törzskönyv hivatalos nyomozását, mert arra nem volt meghatalmazásom. Újabb időpontot kellett kérnem, ami 2013. dec.17.-e volt a XIII.ker. okmányirodába. Öcsém Üzembentartója lett közben egy utánfutónak, így egy kalap alatt akartam elintézni a két ügyet. Kiindulva abból, hogy a III.ker.-i okmányirodában egy személy max 2 ügyet intézhet egyszerre. Amikor megcsinálták az üzembentartóit, akkor közölte velem az ügyintéző, hogy a törzskönyvre nincs ideje, igényeljek új időpontot. :-(
2014 jan.07-re kaptam újabb időpontot. Végre elindították a törzskönyv keresését. letelt az egy hónap, miután ki lehet vonatni a forgalomból az autót,de csak febr.26.-ára kaptam időpontot. Végre sikerült kivonatni a forgalomból.:-)
Én ezzel párhuzamosan tájékoztattam emailben a biztosítót, hogy ellopták az autót.Elküldtem nekik a jegyzőkönyvet, amit a rendőrség állított ki az eltulajdonítás napján. Ez a biztosítónak nem jó, mert nekik a nyomozás lezárásról kell a határozat, és a jármű forgalomból kivonásáról a dokumentum.Ezeket febr.26.-án,amikor a kivonás megtörtént emailen elküldtem nekik. Automata válasz érkezett. Levélben értesítettek március 06.-ai keltezéssel, hogy díjnemfizetés miatt megszüntették a biztosítást. Levelezésbe fogtam, és azt a választ kaptam tőlük, "Tisztelt Ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk csak akkor tudja a biztosítását törölni végleges kivonással, ha a részünkről kiküldött 8.765,-Ft befizetésre kerül.
Ez a 2014.01.01-től, 2014.02.26-ig terjedő időszakra szól.
A gépkocsit az Önkormányzat, csak 2014.02.26-tól vonta ki a forgalomból.
Eddig az időszakig a díj a biztosítót illeti a díj.Tájékoztatom, hogy a biztosító társaság a nyomozás lezárásának napjával, mely megegyezik a végleges kivonással, tudja megszüntetni a biztosítást.

Valamint az okmány iroda bejegyzése a kekkhban is megegyezik a 2014.02.26-i dátummal, így más dátummal nem áll módunkban megszűntetni és a díjtól eltekinteni sem tudunk, hiszen a központi rendszer szerint a gépjármű forgalomban volt."Észrevétel: a nyomozás lezárásának napja (kelt:2013.okt.29.kézbesítve:2013.nov.14.) nem egyezik meg a forgalomból kivonás napjával.
Jogosan kéri a biztosító az összeget? Csak azért, mert a súlyadót az eltulajdonítás napjától nem kell már fizetni, hiába csak febr.26.-án lett kivonva az autó a forgalomból.

Előre is köszönöm a segítséget!

olgojhorhoj # 2014.03.16. 16:56

Sziasztok Fórumozók!

2014.februárjában írtam e-mailt a biztosítómnak, hogy küldjenek értesítést az autóm idei éves kgfb díjáról.
Közölték, hogy díjnemfizetés miatt megszűnt a biztosításom 2013.március 1-én.
Utánanéztem, valóban elfelejtettem befizetni (kimaradt az utalási listámból).
Mivel erről semmilyen értesítést nem kaptam, tehát sem fizetési felszólítást, sem a biztosítás felmondását közlő e-mailt vagy levelet, hosszas levelezést folytattam a biztosító ügyintézőjével. Ragaszkodtak hozzá, hogy a Mabisz díj (200000Ft) megfizetését nem tudom elkerülni.
Ügyvéd barátunkkal hivatalos ügyvédi levelet írattunk a biztosítónak - mivel a biztosítónak HITELT ÉRDEMLŐEN BIZONYÍTANI KELL, HOGY ÉRTESÍTETTEK A BIZTOSÍTÁS MEGSZŰNÉSÉRŐL - és ezt nem tudták bizonyítani, visszakoztak, a tavalyi díjjal együtt befizettem az ideit így nekem megoldódott a problémám.
Csak azért írtam le az esetet, hátha másoknak segítek.Sok sikert mindenkinek!

tazoli49 # 2014.03.11. 10:26

Sziasztok!

A gépjármű vásárlását követő napon (2013.10.28.) alkusz cégen keresztül kötöttünk biztosítást, melyet az alkusz nem továbbított a biztosítónak. Így nyilván nem kaptunk se negyedéves csekket, se szerződés felmondást.
2014. elején újra megkerestük őket ezen problémánkkal, a hibájukat nem ismervén el, egy újabb kötelező biztosítást állított ki, melyről már megérkezett a fizetendő összegről szóló csekk. Majd rá egy hónapra a fedezetlenségi díjról szóló csekk is...

A biztosítóval folytatott levelezés során egyértelműen kiderült, hogy az első szerződés nem érkezett be hozzájuk az alkusz hibájából. Így ezzel nem tudnak mit kezdeni csak a pénzt követelni.

Kérdésem hogy a továbbiakban mely hivatallal kell felvennünk a kapcsolatot az ügy megoldásához.

jokepu # 2014.03.11. 05:58

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbiak kapcsán kérem segítségeteket. 2013. szeptemberében levizsgáztattam az addig tgk-ként funkcionáló Sharanomat személyautóra, majd az összes kapott papírral felkerestem a KÖBE-t, a kötelező biztosítás miatt. Az ügyintéző azt mondta, nincs semmi teendőm ??? majd menjek be 2014. februárban amikor a szerződésem módosítása esedékes. Mielőtt bementem volna, kaptam egy harminc ezere csekket, természetesen tgk-ra és nem személyautóra. Bementem, eredménytelenül mert tudják ugyan, látják a rendszerből, hogy szeptemberben bejelentettem és az összes papír náluk van, de nincs mit tenni fizessem be a díjat,és majd 2015-ben a lejárat előtt egy hónappal jelezzem, hogy módosítsák a szerződést. Mit tegyek, hiszen ők tévedtek nem én?

Chab87 # 2014.03.01. 11:27

Sziasztok! A következő problémával, kérdéssel fordulok hozzátok.
Februárba kötöttem újra a kötelező biztosításomat.
A régit felmondtam, meg is jött a levél, hogy megszűnt a szerződés.
Azonban ma kaptam egy e-mailt, hogy az új biztosítást felmondták, mert "A megadott gépjárműre a szerződés napjára már rendelkezik elő biztosítással".
A gond az lehet, hogy a régi szerződésem Február 12-ig volt érvényes és az új szerződés kezdetének a Február 12-t adtam meg és ezekszerint 13-át kellett volna. :W
Ilyenkor mi a teendő? A régi biztosításom már nem érvényes, mert a levelet is megküldte hogy felmondás miatt megszűnt. Az új pedig szintén nem érvényes.
Újat kell most kötnöm? A bonus besorolásom megmarad?
Köszi a segítséget!

Atis77 # 2014.02.23. 06:26

nem kell hivatkozni semmire. Az új üzembentartó előre köt egy biztosítást írni kell egy viszterhes üzembentartóit( nyomtatvány lehet letölteni vagy enni) és el kell menni az okmányirodába. Ott meg kap uj forgalmit a az üzembetartó nevére kiállítva. Magam is így oldottam meg bár én csak 1 évig nem fizettem biztosítást, de így is olcsóbb volt.

Norcsy # 2014.02.19. 07:01

Tisztelt fórumozók!

Óriási segítségre lenne szükségem! Az élettársam 3 éve nem fizeti a kötelezőt, és a múlt héten megtudtuk, hogy több, mint 500000 Ft-os bírsággal tartozik. Én nézelődtem a neten, hogy mit lehet tenni az ügy érdekében, és az alábbi linket találtam:
http://www.biztoshely.hu/…fizetes.html

Ami ezen az oldalon megragadta a szemem az a következő:"A másik eset az, ha egy új üzemben tartót jegyeztet be, ekkor az új üzemeltetőnek kell a nevére kötni egy új kötelezőt. Ilyen esetben csak az üzembentartói bejegyzés költségét kell kifizetnie és egy új kgfb szerződést. Más költsége ekkor nem lesz!"

Ha bemegyünk, hogy ezt elintézzük, melyik törvény melyik paragrafusára tudunk hivatkozni ez ügyben, ha esetleg akadékoskodnának?

Nagyon nagyon fontos lenne ez most nekünk!
Segítségüket előre is nagyon köszönjük!

Üdv: Nóra

koccant # 2014.01.19. 18:52

Üdv mindenkinek!

Az előbb az e-mailek ellenőrzése közben bukkantam rá, hogy az alkusz cég január 17.-én újrakötötte a díjnemfizetéssel megszűnt KGFB-met. Azt se tudtam miről van szó. Megszüntették, figyelmeztetés, és a tudtom nélkül!
Mondanom se kell,hogy a megszűnés előtt se telefonhívást, se e-mailt nem kaptam, hogy figyeljek erre oda, arról nem is beszélve, hogy csekket az utóbbi pár alkalommal nem is küldtek. Az ezelőtti befizetett KGFB 11.28.-ig, + 60 napig állt fent, szóval jan 17.-én szüntethették volna meg! Ennek ellenére a biztosító 12.27.-én, díjnemfizetés indokkal megszüntette, ami akárhogy is számoljuk, 30 nap, és fel is számoltak 22000 ft fedezetlenségi díjat. Jogos ez így?
Egyébként január 9.-én befizettem a következő negyedévre is már a csekket, 11.28.-tól számolva a 43.-ik napon. Miért szüntették meg a 60.nap előtt? Mit tudok tenni? Jogosan jártak el? Kihez tudok fordulni? Köszönöm szépen előre is a segítséget!