családi pótlék


végrehajtó1 # 2011.09.20. 09:27

Feltéve hogy magyar állampolgár a gyerek

valentino r # 2011.09.20. 09:30

Kedves végrehajtó 1!

Igen magyar állampolgár,Én is.Szóval akkor igényelhetem?Ez jó hir,köszönöm,csak nem értem akkor eddig mért kaptam téves tájékoztatást?
Köszönöm

szandrus # 2011.09.20. 11:48

Kedves Valentino R! Igényelheted, persze. Lehet, hogy a tb címszó alatt arra gondolt, hogy TAJ kártyád van-e. Mert az igény felviteléhez kell a TAJ kártya száma (tiéd és gyermeké is).

valentino r # 2011.09.20. 12:00

Köszönöm

Ancsa05 # 2011.10.01. 14:19

Jó napot kívánok!
Egy kérdéssel fordulnék Önökhöz.
Nos az imént kaptam kézbe egy levelet a Magyar Államkincstártól amiben közlik velem hogy már nem vagyok jogosult családi pótlékra!
Árva vagyok (mindkét szülőm elhunyt) és egyetemre járok,ráadásul betöltöttem a 20. életévemet Július 2.-án.A kérdésem az lenne hogy ha megszűnik a családi pótlék,akkor még jár-e az árvaellátás?És mit tehetek annak érdekében hogy valamilyen iskolai támogatást kapjak?Hiszen dolgozni nem tudok,ahhoz túl sok az órám viszont nem tudok megélni?Van rá valamilyen esély hogy az állam támogasson?
Előre is köszönöm a választ

végrehajtó1 # 2011.10.01. 14:22

Tanulj jól és kapsz ösztöndíjat.

Gabicsek # 2011.10.01. 19:01

Az árvaellátás 25. életéved betöltéséig jár maximum, ha nappali tagozatos tanuló vagy.

bebe23 # 2011.10.04. 16:01

Segítséget szeretnék kérni: 22 éves főiskolai hallgató vagyok, megigényeltem az emelt színtű családi pótlékot saját jogon, mert krónikus betegségem (morbus Crohn - most nincs aktív szakaszban), illetve I.típusú cukorbetegségem van. A Szakhatósági állásfoglalás szerint csak 33 %-os egészségkárosodásom van. 18 éves korom előtt is kaptam már emelt szintü csp-t, bár akkor még csak a Crohn betegséget állapították meg, a cukor még nem volt. Kérdésem: hogyan lehet, hogy most mégsem kapom meg? Mit jelent az 50 %-os egészségkárosodás? Hogyan jött ki a 33%? Segítségüket előre is köszönöm. B. Gábor

VillámIlcsi72 # 2011.10.05. 08:55

Tisztelt válaszoló!

Szeretném megkérdezni, ha 3 gyermekem van, 2 közülük kiskorú, a 3. idén kezdte tanulmányai egyetemen! Ennek függvényében, hogy változik a családi pótlék! Annyi infóm van, hogy már csak a két gyemekem után kapok és kiegészítést a harmadikra, de a kettőre a 3 gyermekre járó 16000 Ft/fő-vel számolnak, vagy a 2 gyermek estén járó 13300Ft/fő-vel? Illetve a kiegészítés mitől függ, annak mennyi az összegszerűsége?

Köszönettel:C.Ilona

szandrus # 2011.10.05. 11:02

Kedves Bebe23!
Az orvosszakértői bizottság állapítja meg az egészségkárosodást - a leletek, orvosi papírok alapján és a vizsgálat alapján. Különböző szempontokat néznek, végül kialakul egy eredmény, melyet százalékban adnak meg. Az esetek nagy részéből leszűrhető, hogy cukorbetegség vagy asztma, egyéb allergia esetén nem szokta elérni ez a százalék az 50 %-ot. Nyújtson be fellebbezést, kérje a másodfokú bizottság elé idézését. Egy próbát megér, nem veszít vele semmit, illetékmentes a fellebbezés.

C a s a b l a n c a # 2011.10.05. 11:46

"már csak a két gyemekem után kapok és kiegészítést a harmadikra"

Kiegészítést harmadikra? Ezt most hallom először.

Nem kevered a családi adókedvezménnyel?

szandrus # 2011.10.05. 12:01
Kedves VillámIlcsi72! Igen, jól tudja, hogy csak a kettő kisebb gyermeke után jogosult családi pótlékra, az egyetemista gyermeke figyelembe vételével. Ez azt jelenti, hogy a családi pótlék összegének megállapításánál figyelembe veszik az egyetemista gyermeket. Ennek megfelelően a két gyermekes alapösszeg 26.600,- (13.300/gyerek) -
  • a figyelembe vétellel 32.000,- lesz a családi pótlék összege.
Gabicsek # 2011.10.05. 20:49

szandrus!
Meg tudnád írni az erre vonatkozó jogszabályt?

szandrus # 2011.10.06. 04:29

Igen, persze. A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény. A 12. § vonatkozik a figyelembe vehető személyekről.

Gabicsek # 2011.10.06. 20:35

Köszi!

F.Péter # 2011.10.09. 12:23

Tisztelt fórumozók!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy jár-e még nekem családi pótlék és ha igen, milyen módon. 19 éves vagyok, most szeptemberben kezdtem az egyetemet. Egy testvérem van, aki még kiskorú és természetesen közoktatásban tanul. A kérdés az lenne, hogy kaphatok-e még támogatást (ha igen, hány éves koromig)? Vagy ha én nem akkor esetleg a testvérem emelt családit.
Köszönettel:

Péter

Gabicsek # 2011.10.09. 15:40

Csak kettővel olvass lejjebb.

tantle # 2011.10.19. 14:31

Tisztelt Szakértő!

Három éves gyermekem után emelt családi pótlékot kapok és meghosszabbított gyesen vagyok itthon vele. Kérdésem az lenne, hogy kötelező -e visszamennem dolgozni januárban vagy amíg emelt családi pótlékot kapunk addig itthon maradhatok -e vele. Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel, tantle

végrehajtó1 # 2011.10.19. 14:45

Én úgy tudom hogy 10 koráig maradhatsz gyesen.

szandrus # 2011.10.21. 11:40

Igen, a gyermek 10 éves koráig maradhat vele gyesen, azonban tartós beteg gyermekre tekintettel folyósított gyes mellett időkorlátozás nélkül lehet dolgozni.

ttadam # 2011.10.25. 18:44

Tisztelt mindenki!

21 éves egyetemista hallgató vagyok, és eddig részesültem családi pótlékban. Az Államkincstári igazolás alapján - ami 11.30-án lejár - következő félévtől már nem kapok már családi pótlékot. Kérdésem az lenne, hogy az államtól számíthatok e valami további segítségre a tanulmányaim során?
Köszönöm.

C a s a b l a n c a # 2011.10.26. 09:04

Igen, az ösztöndíjadra...

Bozó Csaba # 2011.11.09. 06:44

Tisztelt szakértő és mindenki!

Kis segítséget szeretnék kérni.A párom 2011. november. 06.-án megszülte harmadik gyermekünket, ezalatt a második gyermekünkkel van itthon gyesen.A pici koraszülött lett, emiatt egy két dolgot nem tudtunk elintézni, a szülés előtt. Abban kérnék segítséget önöktől, hogy milyen lehetőségek jöhetnek számításba, mire jogosúlt és hogy én mit tudok elintézni.

A válaszukat előre is köszönöm.
Tistelettel
Bozó Csaba

szandrus # 2011.11.09. 11:44

Kedves Csaba!
Családtámogatási ellátások közül ami biztosan jár az az anyasági támogatás (egyszeri összeg: 64.125,-) és a családi pótlék. Ehhez a Kincstár honlapján lévő megfelelő nyomtatványokat töltsék ki. Ehhez mellékelni kell a személyes okmányok másolatát (igénylő + gyermek), ezt postán is el lehet küldeni az illetékes MÁK-hoz. Az anyasági támogatást értelemszerűen az édesanya igényelje. Neki kell a szem.ig., lakcím, taj, adó kártyája (fénymásolatok), illetve a terhesgondozáson való részvételről szóló igazolás eredetben. A picinek kell lakcímkártya+taj kártya, illetve a születési anyakönyvi kivonat másolata. Úgy tudom, hogy talán taj kártyát és lakcím kártyát is már intézik a kórházban, amit a szülakvival küldenek majd meg. Ha ezek megvannak, lehet igényelni az ellátásokat. Amennyiben korábban az idősebb gyermekekre tgyásra és gyedre is jogosult volt az édesanya, valószínű a harmadikra is az lesz, de amennyiben nem, úgy a gyest igényelheti az újszülöttre és ilyenkor az idősebbre megszüntetésre kerül a folyósítás. Tgyás tekintetében az egészségbiztosítási pénztárnál vagy a munkáltatónál kell érdeklődni (attól függ, honnan kapta az ellátást).

Bozó Csaba # 2011.11.09. 14:54

Tisztelt szandrus!

Köszönöm a segítséget.

Bozó Csaba