Öröklés


ObudaFan # 2012.05.05. 12:21

A venezuelai vonalon elekadt minden.

Mit értesz azon, hogy elakadt? Pontosan hogy áll a hagyatéki eljárás?

ObudaFan # 2012.05.05. 12:20

Egyébként ezért bátorkodtam kérdezni, gondolván hátha kapok tanácsot. És ugyebár megszólal a speciális szakma hangja.

Hogy kérdezel, az nagyon helyes. Választ is kaptál, amennyire a leírtak alapján válaszolni lehet. Amire pedig a kolléga utalni akart, az az, hogy az összes irat ismerete lenne szükséges a pontos válaszhoz, már csak azért is, mert az általad írtak helyenként meglehetősen homályosak.

balek123 # 2012.05.05. 12:14

Az örkhagyó, vagyis az édesapám nem élt Venezuelában, hanem az egyik testvére.

balek123 # 2012.05.05. 12:11

Azon a vonalon már túlvagyok. Megvolt a hagyatéli eljárás is. Akkor derült ki, hogy van még rajtam kívül örökösödési ág. A venezuelai vonalon elekadt minden.

ObudaFan # 2012.05.05. 12:02

Az örökhagyóról nem írtad, hogy ő is élt volna kint, ezt az egyik örökösről írtad. Ha mégis, akkor az utolsó magyarországi lakhely szerinti önkormányzatot.

balek123 # 2012.05.05. 11:45

"Első körben a bejegyzett tulajdonos utolsó lakóhelye szerinti önkormányzatot kellene megkeresni, hogy egyáltalán elinduljon a hagyatéki eljárás."

Venezuelában? :D

balek123 # 2012.05.05. 10:42

Köszönöm a kioktatást. Egyébként ezért bátorkodtam kérdezni, gondolván hátha kapok tanácsot. És ugyebár megszólal a speciális szakma hangja.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.05. 10:27

Nem a hivatal feladata, hogy segítsen a jogi természetű ügyek intézésében. Arra van egy speciális szakma. Ügyvéd, vagy mi...

A szélmalomharc egyébként sem azt jelenti, hogy valakinek olyan ügye van, amihez nem ért.

balek123 # 2012.05.05. 10:07

Bocsánat de nem értem a kérdést.

Modorosan fogalmaztam? Ha a hivatalok nem segítenek, akkor minek lehet nevezni, ha nem szélmalomharcnak?

ObudaFan # 2012.05.05. 10:04

Eladni eladhatod a hányadodat, ilyen helyzetben még a tulajdonostársak lemondó nyilatkozatát sem követeli meg a földhivatal, csak az a kérdés, megveszi-e ezt így valaki, és ha igen, milyen áron. Érdemesebb lenne tisztába tenni az ingatlant.
Első körben a bejegyzett tulajdonos utolsó lakóhelye szerinti önkormányzatot kellene megkeresni, hogy egyáltalán elinduljon a hagyatéki eljárás.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.05. 10:01

A másik 1/2 rész 1/4-1/4 arányban két testvére nevén van,akik szintén már nincsenek az élők sorában.
És ezt itt így hogy?

vagy hogyan folytassam tovább a szélmalom harcomat.
Kissé modorosan fogalmazol. Mit kissé...

balek123 # 2012.05.05. 09:25

Tisztelt Fórumozók!

Édesapám halála után,1/2 tulajdonjogot örököltem egy nem túl nagy értékű ingatlanban.A másik 1/2 rész 1/4-1/4 arányban két testvére nevén van,akik szintén már nincsenek az élők sorában.

Az első kérdésem az lenne,hogy eladhatom e a fél tulajdoni részemet?

A helyzetet több minden bonyolítja.A két testvérnek akik 1/4-1/4 részben tulajdonosok nincsennek gyermekei.Viszont Édesapámék hatan voltak testvérek,akik közül már senki nem él,viszont a testvérek közül van akinek van gyereke.A leendő örökösök felkutatása igen nehéz,mert a testvérek nem ápoltak jó kapcsolatot egymással,így sok információm nincs róluk.

Viszont az egyik testvér aki 1/4 részben tulajdonos,'56 előtt elhagyta az országot,és Venezuelában települt le.Postafiók címen kívül semmilyen adatot nem tudok,ezt is a családi levelezésekből ismerem.

A Venezuelai konzulátoson azt az információt kaptam,hogy ha megvan az Anyakönyvi kivonat,akkor megpróbálják felkutatni.Sikerült megszereznem a hivatalos iratot,és a következő csavar a dologban az,hogy a családban emlegetett testvér keresztneve nem egyezik a hivatalos iraton szereplő keresztnévvel,viszont az anyja neve az stimmel.

Több telefonálás után azt a tanácsot kaptam,hogy szerezzem be azt a hivatalos iratot is,amelyben az szerepel,hogy az említett testvér öröklés útján jutott a fent nevezett ingatlan 1/4 tulajdonjogához.Itt szerepel az anyja neve is,és már több ponton van alátámasztva a testvér adatai.

Miután ez egy régi dokumentum,a földhivatal nem tudott jól olvasható(néhol elmosódott betűk vannak) hivatalos másolatot adni,ami azért baj,mert spanyol nyelvre történő fordítás akadályokba ütközik.

Most azt érzem,hogy a kör bezárult.

Abban is kérem a segítséget,hogy lehet e ,és ha igen hogyan? valakit halottá nyílvánítani Magyarországon,
vagy hogyan folytassam tovább a szélmalom harcomat.Köszönettel

ObudaFan # 2012.05.05. 06:22

HA beszerezhető lesz olyan aláírás, ami biztosan az örökhagyótól származik, és a végrendelethez közeli időpontban készült, akkor valószínűleg abból fog a szakértő kiindulni.

tusszento # 2012.05.05. 05:49

T.Fórum! Maradva a témánál, pont az a dilemmám, hogy a rendőrségi szakértő honnan tud beszerezni releváns aláirást, én tudnék prezentálni a Klinikáról olyat,ami a végrend.készitése előtt 1 héttel íródott egy kórlapra,csak atttól tartok, ilyen mélységig nem kutakodik a rendőrség,hanem elfogad bármilyen személyiig., útlevél, stb.aláirást. Pedig az örökhagyó betegségének romlását maximálisan leköveti az irásának romlása is.Nehezen,de elképzelhető,hogy féléve hasonlóan irt,de 8 nappal elhunyta előtt kizárt. Elvigyem a rendőrségre az általam előzetesen kriminalisztikai irásszakértővel csináltatott elemzést? Köszi a választ: Tusszento

Gabicsek # 2012.05.04. 20:18

Sőt, láttam én már olyat is, hogy a szakértő tutira megállapította, hogy nem az örökhagyótól származik.

ObudaFan # 2012.05.04. 15:03

Az azért elég nagy pontossággal megállapítható, hogy egy aláírás egy meghatározott személytől származik-e, vagy sem.

Sherlock # 2012.05.04. 07:18

Nincs mit tanácsolni, ha a végrendelet nem hamis(mondjuk tudjuk, hogy jelen esetben az) akkor megkapod az örökséged.

tusszento # 2012.05.04. 06:42

T.Fórum! Hagyatékipert inditottam a törvényes örökös ellen,mert van végrendeletem,igaz időközben a rendőrség kényszerintézkedéssel lefoglalta okirathamisitás megalapozott gyanuja miatt.Feljelentett a közjegyző,(szerintem alaptalanul), akkor a rendőrségi jkv-ben miért a "megalapozott gyanú" szerepel,mire alapoznak,ha csak 6 hónappal a feljelentés után, később foglalták le a végrendeletet? Mire számithatok a fővárosi biróságon a meginditott perem elbirálását illetően,félek fentiek tudatában a Törvényszék nem ad illetékmentességet.A hagyatékipert azért inditottam,hogy perfeljegyzés kerüljön az ingatlanra, nehogy a törvényes örökös értékesitse.Arról már letettem,hogy érvényesnek ismerje el a biróság a végrendeletet, mert a rendőrségi nyomozás,meg lefoglalás biztos elültette a bogarat a törvényszék fülében. Mit tanácsol, szálljak ki mégis az egészből, mert még rosszhiszemüséggel is megvádolhatnak,akkor meg fizethetek ujra. De nagyon nem szeretném,hogy a törvényes örökös örököljön! Mit tanácsol? Köszönöm,ha válaszol: Tusszento

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.03. 15:07

Az a betudás. A köteles rész alapjába úgy számít bele, hogy hozzá kell adni a nettó hagyatékhoz, és ezen összeg fele az örökrészed. Ha ezt nem éri el, amit ténylegesen jussolsz, akkor a megajándékozott köteles az örökrészedet a köteles rész mértékéig kiegészíteni.

Iucundus # 2012.05.03. 15:04

Mit jelent pontosan az, hogy a köteles rész alapjába beleszámít?

Azt, hogy amikor megnyilik a hagyaték, ez az összeg beleszámít úgy, hogy levonásra kerül annak örökrészéből, aki az ajándékot kapta.


Ddr

FinanceFairy # 2012.05.03. 14:28

Ajándéknak minősül ajándékozási szerződés nélkül is, simán átutalással?

Mit jelent pontosan az, hogy a köteles rész alapjába beleszámít?

FinanceFairy # 2012.05.03. 14:26

lucundus, tudom, hogy hülyén fogalmaztam.... Jogos. Nem idegeskedtem, csak tanácstalan vagyok, ráadásul laikus...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.03. 14:26

Az már akkor ajándék, és nem része a hagyatéknak. De a köteles rész alapjába beszámít.

FinanceFairy # 2012.05.03. 14:23

pazs, köszi, csak rohantam, közben telefonáltam, és idiótán fogalmaztam sajnos...

A bankszámla felügyeleti jogát pedig több, mint valószínű, hogy félreértettem. Egy ügyvéd ismerős tanácsolta a letéti számlát, hogy nagybátyám ne tudja a nagypapám részét "eltenni".

Ha még életében átutalja nagybátyámnak az ő 1/2 részét, onnantól kezdve nagypapám halála után én már nem kérhetem annak a rám eső részét?

Iucundus # 2012.05.03. 14:21

FinanceFairy,

Neked se kéne idegeskedned, ha mindjárt az utolsó, és egyben egyenes kérdést tetted volna fel.


Ddr