Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni . Hosszú lenne leírni a peres ügyet amelybe csöppentünk. A kérésem annyi, h erősítsetek meg ,h jól értelmezem a jogszabályt .
A tulajdoni igény nem évül el [Ptk. 115. § (1)], ezért érvényesíthetô az élettársi kapcsolat fennállása alatt, annak peren kívüli felszámolása során, illetôleg az élettársi közös vagyon megosztása iránt indított peres eljárásban is. Annak sincs akadálya, hogy az egyik fél halála, ehhez képest az élettársi jogviszony megszűnése után a túlélô élettárs vagyonközösségi igényét volt élettársa örököseivel szemben érvényesítse, ha a közös gazdálkodás eredményeként elôállt teljes vagyonszaporulat a hagyatéki leltárban az örökhagyó hagyatékaként szerepel. Az örökhagyó halálával ugyanis a polgári jogon alapuló vagyoni jellegű jogok és kötelezettségek, mint a hagyaték részei az örökösökre átszállnak (lásd a Ptk. 598. §-hoz fűzött magyarázatot). Ebbôl az is következik, hogy az életben lévô élettárssal szemben tulajdoni igénnyel az elhunyt élettárs jogutódjai is felléphetnek, hiszen jogelôdjük jogot szerzett arra, hogy az élettársi vagyonközösségbôl az ôt illetô részt megkapja.
Ez a bekezdés azt jelenti ,h arra az ingatlanra az örökösök nem érvényesíthetnek tulajdonjogi igényt ami a hagyatéki leltárban nem szerepel? Ezt jól értem ?
Bocsi kicsit hosszúra sikerült.
Előre is köszönöm a válaszokat.