Felszámolás,végelszámolás


Immaculata # 2018.04.07. 08:43

Elmarasztalás annyi, hogy nem lehetsz innentől fogva 5 évig ügyvezető másik gazdasági társaságban.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.06. 18:30

Legfeljebb perben.

szofi1234 # 2018.04.06. 15:50

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi részleteket tartalmazó végzést ma kaptam kézhez.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen kötelezettségeim lehetnek még, illetve volt ügyvezetőként várható-e az elmarasztalásom a cég törlése után?

Végzés:
„A törvényszék … adós gazdálkodó szervezet elleni felszámolási eljárást befejezettnek nyilvánítja, és …. adós gazdálkodó szervezetet jogutód nélkül megszünteti és elrendeli cégjegyzékből való törlését.
A törvényszék megállapítja, hogy az adós gazdálkodó szervezet felosztható vagyonnal nem rendelkezik, így a bejelentett hitelezői igények és felszámolási költségek fedezete nem biztosított.
(az én megjegyzésem erre vonatkozóan: a tartozások: illeték kb. 40.000.- Ft, kamarai tagdíj kb. 30.000.- Ft)
Felkéri a törvényszék a végzés jogerőre emelkedését követően Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát, hogy a felszámoló szervezet részére a díjkiegészítési számla terhére … Ft-ot egyenllítsen ki a fenti bankszámlájára.
Indoklás:
Az adós gazdálkodó szervezet felosztható vagyonnal nem rendelkezik, az adós ügyvezetője a felszámoló szervezet felé a Cstv.-ben foglalt kötelezettségeit teljesítette.
A felszámoló szervezet kérte a felszámolási eljárás egyszerűsített módon való lefolytatását arra hivatkozással, hogy a vagyonhiány következtében a felszámolási költségek fedezete nem biztosított.”

Köszönettel, szofi1234

ObudaFan # 2018.03.26. 21:29

Ötéves jogvesztő határidő van az igényérvényesítésre, de hát veled szemben határidőben igényt érvényesítettek.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.26. 18:10

Te valamit félreértettél. Az is lehet, hogy több valamit.

Gabor.T # 2018.03.26. 16:54

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi ügyben.

Korábbi betéti társaságunk, amelynek én voltam a beltagja, a válság után körbetartozások és a CHF hitelek elszabadulása miatt csődbe ment. Odaveszett 10 év munkája, ráadásul mivel a céget adóssággal számolták fel, a fizetésemet a végrehajtó a mögöttes felelősség alapján letiltás alá vonta.

Nemrég lejárt a bt megszűnését követő 5 év, ameddig tudomásom szerint felelősség terhel a cég adósságáért. A végrehajtó az 5 év lejárta előtt közvetlenül küldött egy díjjegyzéket, amelyben a végrehajtást megszünteti, de a fizetésem letiltását nem állították le.

Azt szeretném megtudni, hogy mit kell tennem a letiltás törlése érdekében, illetve jól tudom-e, hogy a cég megszűnését követő 5 év után a tartozás elévül a céggel szemben, így elévül velem, mögöttes felelőssel szemben is.

Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2018.02.16. 14:47

Igazából már régen kényszertörölni kellett volna a céget, és ha ezt észreveszi a cégbíróság, akkor még a benyújtott kérelem ellenére is eljárhat így, ami számodra nem feltétlenül előnyös. Még a legjobb eset is az, hogy be kell adni a törlési kérelmet.

Jewel15 # 2018.02.16. 12:12

Rexor,
úgy érted, hogy 2014-től?

Rexor # 2018.02.16. 11:54

+Nem ártana pótolni az elmaradt bevallásokat is, ha nem akarjátok, hogy kényszertörlésbe forduljon a dolog.

nonolet # 2018.02.16. 11:39

Közöld a nem praktizálóval, hogy

  • ajánljon valakit, akiben megbízik

és

  • persze ő fizeti majd a hibája miatt

a felmerülő összes plusz költséget...

(ha megfelelően volt megbízva az üggyel anno)

- -

Mondjuk illett volna hiányolni a törlést, nektek is!
Az elvárható körültekintés keretében...

Jewel15 # 2018.02.16. 11:16

Kedves Fórumozók!

A következő ügyben kérném a segítségüket:
2012-ben döntöttünk úgy, hogy megszüntetjük Kft-nket. A végelszámolási eljárás el is indult 2012. júliusában. 2014 őszén kelt Zárójelentés szerint a végelszámolás lezárult, a bevallások benyújtásra kerültek, köztartozás nincs, a vagyonfelosztás megtörtént.
Innentől meg voltam győződve róla, hogy a céget törölték. Ez az meggyőződés tavaly év végéig tartott, amikor is a Kamara felszólított, hogy fizessem ki visszamenőleg 5 évre a tagdíjat. Azt állították, hogy él a cég. Utána néztem, a cég valóban nincs törölve, "V.A." jelzéssel van ellátva.
A Céginformáció azt mondta, hogy a törlési kérelem hiánya miatt nem lett törölve a cég.
Sajnos az ügyvéd, aki intézte a papírokat, már nem praktizál (legalábbis ezt állítja), így ő nem tudja ezt beadni. Más ügyvédek újra be akarják adni az egészet... Min. 50.000 Ft megint csak az ügyvédi költség...
Mi tegyek? Mi a helyes megoldás?

Köszönettel,

J.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.28. 08:30

Levezető elnök, jegyzőkönyv-hitelesítő. De a legjobb, ha minden jelenlévő aláírja, ha másként nem, akkor tagként. (A legtöbb kft. nem olyan nagy, hogy ez ne legyen megoldható.)

lemon # 2018.01.27. 22:10

Taggyülési jkv-et vegelszamolas meginditásáról ki írja alá:jkv. hitelesitő tag +a regi ugyvezeto vagy a ceg tagjain kivüli végelszámoló vagy mindhárman?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 19:27

ert a nav úgyis megnézi szerintem a vagyonfelosztási javaslat elolvasásánál,
Miért kellene a navnak a vagyonfelosztási javaslatot megküldeni?

Immaculata # 2018.01.19. 16:15

Rendben.

nonolet # 2018.01.19. 16:13

Imamculata

" záró adóbevallás és a jogutód nélküli megszűnés közötti időszak vonatkozásában a munkabért és bérjellegű egyéb juttatásokat terhelő adókról és járulékokról a munkaviszony megszűnését követő harminc napon belül köteles bevallást benyújtani, és ezzel egyidejűleg az adót megfizetni."

...és ennek mi köze a MAGÁNSZEMÉLY adó tartozáshoz?
Ja semmi...

Ez CSAK a cég bevallásairól szól a bér kapcsán.

Dóri73 # 2018.01.19. 15:44

Immaculata:
Nincs több éve munkaviszonya a cégtulajnak saját cégénél, két éve nincs senki munkavállaló, a végelszámolói feladatokat díjazás nélkül látja el a volt ügyvezető cégtulaj.

Dóri73 # 2018.01.19. 15:42

nonolet: Én is így tudom, de gondoltam megkérdezem nincs-e erre valami speciális szabály. Merthogy visszaigénylés után mint magánszemély befizetné a tulaj a tartozásaira. Csak biztos akartam lenni, hogy mivel a cégtulajnak van magánszemélyként adótartozása, úgy ezt a cégtörlés előtti vagyonfelosztási javaslatban nem kötelező-e megemlíteni?
A kérdés szinte elméleti, mert a nav úgyis megnézi szerintem a vagyonfelosztási javaslat elolvasásánál, hogy kinek menne a pénz, és nyúlják is le azon mód, csak nehogy bírság legyen belőle, mondván hogy el akartuk titkolni és meg akartunk lépni a százassal.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 15:28

Ennek mi köze a záróvagyon felosztásához (átadásához) ?

Immaculata # 2018.01.19. 15:19

Ez ennél bonyolultabb.

Ha a cégtulajdonos a cég munkavállalója is egyében, akkor:
Art-53. §. (2) Ha a felszámolás, végelszámolás útján megszűnő adózó valamely munkavállalójának munkaviszonya az adózó jogutód nélküli megszűnésével egyidejűleg szűnik meg, a felszámoló, végelszámoló a záró adóbevallás és a jogutód nélküli megszűnés közötti időszak vonatkozásában a munkabért és bérjellegű egyéb juttatásokat terhelő adókról és járulékokról a munkaviszony megszűnését követő harminc napon belül köteles bevallást benyújtani, és ezzel egyidejűleg az adót megfizetni.

nonolet # 2018.01.19. 14:30

A magán személy adótartozásának SEMMI köze a cége pénzügyeihez...

Miért akarod összekutyulni ezeket a dolgokat?!

--
Az ÁFA-t visszaigényled A cég kifizeti a magánszemélynek ami jár neki a cégből.

A magánszemély meg majd befizeti belőle a tartozását... ha akarja.

Dóri73 # 2018.01.19. 13:39

Az lett volna a kérdés, hogy a vagyonfelosztásiba bele kell-e írni, hogy a cégtulajnak magánszemélyként van némi adó tartozása, és kérni az átvezetést oda, vagy nem kell? Merthogy a cég aki önálló jogi személyiségű gazdasági társaság akinek nincs tartozása és elvileg nem kell arról tudnia, hogy a cégtulajnak van.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 13:23

Ja, hogy a vagyon a visszaigényelhető áfa? Átvezettetni nem lehet, de a tag nagyon jól teszi, ha megfizeti a tartozását.
(Ha végrehajtás alatt van, akkor le is foglalhatnák követelésként.)

Dóri73 # 2018.01.19. 13:16

Elvileg végrehajtás alatt van, mert fel van vezetve az adó folyószámlára, de nincs a magánszemély cégtulajnak vagyona. A cég pénze az adóhatóságnál van. Teljesen nullás a cég, csak az utóbbi két év működési költségeinek fedezésére volt kevés bevétele, melynek kb 100 e ft áfát keletkeztetett mely bent van az adóhatóságnál.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.19. 13:08

Végrehajtás alatt van az az adótartozás?
(Amúgy miféle átvezetés? A cég pénze nem az adóhatóságnál van.)