Kérem, hogy valaki adjon választ a kérdésemre: lehetséges-e, hogy kültagot töröljenek a kültag tudta nélkül? A részleteket már leírtam korábbi hozzászólásban.
Bt kültag kiválás
mano14
Ne a Cégközlönyt figyeld, mert a cégkivonaton vagy rajta. Nézd meg az e-cegjegyzek.hu-n, hogy a hatályos adatok szerint kültag vagy-e. Ha nem, akkor gyere vissza kérdezni.
Köszönöm szépen a segítséget!
Tisztelt jogi fórum!
A volt férjemmel van egy közös Betéti társaságunk. Szeretnék kilépni a cégből Augusztusban írtam neki egy felmondó levelet, 3 hónapos felmondási idővel. Ez most letelt.
Ő nem töröltetett a cégjegyzékből.
Hogyan tovább? Nekem kell kérvényt írni a Cpégbíróságnak vagy ügyvéd kell hozzá?
Illetve a másik kérdésem... 4 éve váltunk el, de ő csak most pár napja módosíttatta a férjezett nevemet a lánykorira a cégjegyzékben. Ezt hogyan tudta nélkülem és az irataim nélkül megtenni?
Válaszát előre is köszönöm!
Filemon5
„Hogyan tovább? Nekem kell kérvényt írni a Cpégbíróságnak vagy ügyvéd kell hozzá?”
Nem kell kérvény, elég a bejelentés. A többit intézi a Cégbíróság.
„4 éve váltunk el, de ő csak most pár napja módosíttatta a férjezett nevemet a lánykorira a cégjegyzékben. Ezt hogyan tudta nélkülem és az irataim nélkül megtenni?”
Képviseletre jogosultként.
Köszönöm!
Tisztelt Forum,
Egy Bt kultagjakent szeretnek kilepni a Bt-bol.
Orakat toltottem a hozzaszolasokkal, es sok mindent megertettem. Tobbek kozt a menetet, 3 honap normal felmondas.Ez tiszta.
A nagyobb problemam az lenne hogy jelentos osszeget invesztaltam be tagi kolcsonkent ahhoz hogy a Bt meg kezdhesse a mukodeset. Errol nyilatkozat is keszult termeszetesen, a megnevezett teljes osszeggel, hataridokkel/utemezett visszafizetessel, biztositekkent nyiltakozat ha valami gigszer utne be kolcsont illetoen.
A tagi kolcson be lett forgatva eszkozokbe.
Ido teltevel, sajnos korantsem az igeret/a kituzott cel valosul meg, es ezt nem tudom tovabb toleralni. Ezert dontenek a kilepes mellett. Az egyetlen gond a tagi kolcson kerdese.Nyilvan az ember megprobalja bekesen rendezni az ugyet, en is ennek partjat fogom, de ha szamomara negativ, teszem fel egy hosszu tavu igeret (1.5ev) akkor ugyanott vagyok hogy a penzem bent all a mondhati a semmmiert es meg mindig ott a riziko hogy vegen vajon visszakapom?
Koszonm elore is hozza szolast.
Igen.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Azonnali hatállyal nem.
Kedves fórumtagok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy betéti társaságom én vagyok a beltag édesanyám a kültag.
Nos sajnos ő 2hónappal ezelőtt meghalt.
Most a könyvelő kéri,hogy keressek másik kültagot.
Nem találok ilyen társat sajnos.
Szeretnék tanácsot kérni tőletek,hogyan alakulhatnék át illetékmentesen akár más gazdasági társasággá? Például egyszemélyes kft-vé anélkül,hogy illetéket kellene fizetnem!
Köszönöm ha tudtok segíteni!
Teljesen illetékmentesen nem megy.
Hacsak meg nem szünteted végelszámolással a bt.-t, és nem alapítasz helyette egy kft.-t.
Bélával értek egyet. A kettő mehet párhuzamosan is, tehát át is viheted a Kft.-be közben a szerződéseket. Ha KATA-s volt a bt. és van vagyona, akkor egyébként is így jársz a legjobban.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Kedves Sherlock és Béla!
A bt nem katàs adòzàsú volt.
És vannak a bt- nek ingòsàgai.
Szòval úgy kellene valamilyen màs jogi személlyé alakulnom hogy példàul a bt- ben bennmaradt gépjàrmûvek amelyek a bt tulajdonai, ne kelljen àtíràsi költséget fizetnem.
Ezt valahogy meglehet- e oldani?
Köszönöm szépen
Azt a formaváltással lehet elkerülni. Csak lehet, hogy drágább lesz a leves, mint a hús.
Egy új kültag bejelentésének az illetéke is alacsonyabb, mint a formaváltásé, vélhetően az ügyvédi munkadíja is, mert egyszerűbb, plusz a formaváltással van egy rakat könyvelés, ami szintén nincs ingyen, és még plusz közzétételi költségtérítése is van. Összességében szerintem minimum 100e Ft-os a különbség költségben.
ObudaFan
Szerintem pont azt írta a kérdező, hogy nem talál másik kültagot.
Azt értem, de időnként előfordul, hogy a költségek láttán esetleg mégis sikerül találni valakit.
Kedves Tagok!
Olyan segítségre lenne szükségem, hogy van egy Bt., aminek egydüli kültagja vagyok és szeretnék kilépni. Az indoklás egyszerű: Az egyetlen beltag jelenleg előzetes letartóztatásban van és egy jó darabig nem várható, hogy a cég ügyeivel foglalkozzon.
Mit javasoltok, mit tegyek? Nem szeretném, ha a céghez bármilyen közöm lenne a jövőben. Hallottam, hogy van valami gyorsított eljárás, amit ilyenkor lehet alkalmazni, ennek mi a menete?
A válaszokat előre is köszönöm!
Nincs gyorsított eljárás.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Tisztelt Szakértők!
KATA-s betéti társaságból az egyedüli kültag szeretne kilépni. Alapvetően semmilyen gond nem lenne ezzel, nincs elszámolási vitánk, nincs a társaságnak szétosztandó vagyona, ő igazából nem is közreműködött a bt. életében, alkalmazott sem volt. Viszont az új reménybeli kültag csak 4 hónap múlva tud belépni ezért a tulajdonjog átruházása nem kivitelezhető.
- A bt egyedüli beltagjaként (és ügyvezetőjeként) nekem milyen teendőim vannak ezesetben? Ha a jelenlegi kültag írásbeli tájékoztatást ad át nekem a kilépéséről, akkor ezt nekem hová kell bejelentenem?
- Ha jól olvasom, akkor 6 hónapig maradhatok egyedül maximum, ezalatt az idő alatt vállalhatok megbízást? És a 6 hónap honnantól kezdve értendő, a kilépés bejelentésétől vagy a 3 hónapos "felmondási idő" - ha ez értelmezhető egyáltalán - végétől ?
- A kültag kérésére lerövidíthető a 3 hónap 1 hónapra vagy akár 0-ra? Ez ellen nekem semmi kifogásom sincs, ha tényleg 6 hónapig maradhatok kültag nélkül.
- Van egyéb kockázata/hátránya, amit számításba kellene vennem az egyedül maradásnak azon kívül, hogy ha 6 hónapon belül nem rendezem a társasági szerződés módosításával a helyzetet megszűnhetek?
Köszönöm a segítséget!
- Meg fogsz lepődni: a cégbírósághoz. (Jogi képviselet kötelező.)
- Ha az a kérdés, akkor a beltag kilépése a jogi személy társaság működését hat hónapig nem érinti érdemben.
- Akár azonnali hatállyal is megszűnhet a jogviszonya.
- Mit mondott a parádi pap?
Köszönöm a választ!
Tehát akkor most be kell jelentenem egy ügyvéddel a cégbírósághoz, hogy kilépett a kültagom, és 3-4 hónap múlva újra ügyvéddel, hogy lett új kültag kétszer vállalva az ügyvédi díjat?
A cégbíróság ügyfélszolgálata konkrétan nem tudott válaszolni erre a kérdésemre, sem továbbirányítani kompetens osztályra/személyhez.
Az egyik kollégájuk azt mondta, hogy szerinte elég egyben jelenteni, amikor meg van az új tag, de ezt azért érzem problémásnak, mert a kültagnak vélelmezett jövedelme származik a bevételből (konkrétan a bevétel 60%-ának a fele szerepel a NAV jövedelemigazolásán), így ha a BT.-nek keletkezik bevétele abban az időszakban, amikor egyedül vagyok valójában, de a kültag kilépéséről még nem tud a NAV, akkor az nála is jövedelemként számítódik. Ezért merült fel bennem, hogy a NAV felé is kellhetne jelenteni, de a NAV-tól azt a tájékoztatást kaptam, hogy feléjük ezt nem kell jelezni, ők a cégbíróság adataiból dolgoznak, akik viszont nem tudják megmondani, hogy be kell-e ezt jelentenem hozzájuk.
Bónusz boldogság: arra a kérdésre pedig, hogy az egyszemélyes működés időszakban keletkezett bevételt hogyan számítja bele a NAV a jövedelemigazolásomba 2 egymásnak ellentmondó állásfoglalást kaptam az adóhivataltól. Az egyik szerint az éves bevétel 60%-át egyenlő arányban osztják szét a tagok között (függetlenül attól, hogy ki mennyit volt tag és hogy 99%-1%-ban rögzíti a tagsági szerződés a nyereségből való részesedést a javamra, sőt, ha idén lenne új kültag is, akkor a 60% 3 egyenlő részre oszlana, és az lenne a jövedelemigazoláson), a másik álláspont szerint viszont az a rész nem oszlik szét, amikor egyedül vagyok. Az általam kérdezett könyvelők szintén meg vannak lőve a kérdéssel, ők is a NAV-tól kérdezik, de 2 egyforma válasz még nem jött.
(Magán szál, de ez meg azért nem mindegy, mert hamarosan szeretnék majd magánszemélyként lakáshitelt felvenni, ami miatt nagy különbség, hogy a bevételemet 1-2 vagy akár 3 felé kell osztani... a hitelügyintéző szerint viszont csak a NAV adóigazolását lehet alapul venni a hitelbírálatnál, hiába többszöröse a valós-számlával igazolt-ráadásul a náluk vezetett bankszámlára érkező bevételem annál.)
A változást 30 napon belül be kell jelenteni, a késedelemért bírságolhat a cégbíróság.
Az adóvonatkozásokhoz annyira nem értek, feltételezem, katásak vagytok. Szerintem nem kell a kilépést a navnak bejelenteni. A jövedelmed kiszámítása viszont legyen az ő dolguk. Hidd el, meg fogják oldani.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02