Végrehajtási jogi fórum


tothannamaria2 # 2012.02.09. 13:35

Az adósom 3x nem jelent meg az autóval a kitűzött árverésen. Dugdossa az autót. Bíróság már bírságolta, munkáltatót is. Rendőrségi feljelentés gyorsítana az ügyön? Mi fog történni egyáltalán?

Július óta folyik végrehajtás az adós autójára.Három árverés volt kitűzve eddig, az utolsó most 7-én.Az árverésekre az adós nem jelent meg az autóval. A második árverés után a végrehajtó beadta az iratokat a bíróságra. A bíróság kiszabta a pénzbírságot, 50000 Ft-t. Az adós ezt sem fizette meg,így most ez az összeg növelte a behajtási összeget.A munkáltatót is bírságolták szintén 50000 Ft-ra,mert nem tett eleget a végrehajtó felhívásának,nem tiltott az adós jövedelméből.Most, újra beadta a bíróságra az iratokat a végrehajtó,hogy az adós akadályozza a végrehajtás. Az is lehetséges, hogy a munkáltató sem valós.Mit tehetnék,hogy a pénzemhez jussak.

fridamaar # 2012.02.08. 20:29

Kft.

végrehajtó1 # 2012.02.08. 20:18

Milyen társasági forma?

fridamaar # 2012.02.08. 19:51

Köszönöm a gyors választ, rajta vagyok a fizetésen, de a kapacitásom véges, havi részleteket eddig is fizettem szerényen. Még egy kérdés: ha a legrosszabb verzió történik, nem hagynak részletfizetési lehetőséget, nem bírom a hitellel együtt fizetni stb., tehát a cég totál fizetésképtelenné válik, akkor csak az ügyvezetőn verik le a port, vagy ha 3 tulajdonos van, akkor a többi tulajdonos magánvagyonát is érintheti valamilyen eljárás?

Ezer hála a válaszért! Nagyon nagy segítség ez a fórum!

végrehajtó1 # 2012.02.08. 18:52

Árverésre kerülhet.a hitelt pedig egyben követeli a bank vissza.

Mit tehetek ez ellen?

Szerintem te is tudod:fize....

fridamaar # 2012.02.08. 18:46

Kerestem választ az eddigi hozzászólásokban, sajnos nem találtam, bocs, ha ismétlés:
APEHtól kaptam levelet, a cégemen van APEH-tartozás, ezért ők a cég nevén levő autót lefoglalták végrehajtás keretében, fizessem meg az illetéket. Az autó hiteles. Ilyenkor mi történik? Mi történik az autóval? Mi történik a rajta levő hitellel? Mit tehetek ez ellen? Fellebbezésnek helye nincs.
SOS segítséget nagyon köszönöm előre is!

vegrehajtasugyintezo # 2012.02.06. 16:33

valaki69

  • nem
  • igen
  • ezt nem értem
  • ezt sem
  • milyen teljesítés? (az összes követelés megtérült?)
  • több info kell!
valaki 69 # 2012.02.05. 12:24

Sziasztok. Kérdezni szeretném a végrehajtó levehet a családi potlékból?Elözetes levél nélkül le inkasszozhatja a bank kártyát? 15 nap nem telt el, és még a bankkal folyt az egyezség? Az inkaszot feloldani, csak levél alapján oldhatja fel? A teljessités megtörtént, és még inkasszó van a kártyán 9- nap útán is.Be perelhetö e a végrehajtó?

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.30. 12:42

pardon, jav.: kérlek ne utálkozz.... :)

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.29. 16:42

Ezt is elfogadom. De a döntés az Ügyfélnél van! A tájékoztatás pedig csak nem prosztóság. Utasítsa el Ő!
Én úgy érzem az a dolgom, hogy a lehetőségek tárházát vonultassam (tudásomhoz mérten)
Ha nem is értesz egyet az erkölcsiségemmel, kérlek utálj ilyen nyilvánvalóan...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.29. 10:28

No igen. A kutyának a járdára szaratásával is nagyon kevesen buknak le, valahogy mégis prosztóság.

attak79 # 2012.01.29. 10:17

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A napokban kaptam egy jogi eljárás előtti fizetési felszólítást a díjbeszedő faktorháztól,néhai apám hagyott maga után némi adósságot(telefon). Az én problémám csak az,hogy a teljes összeget rám akarják sózni,holott öten vagyunk örökösek,közülünk hárman kiskorúak,gyámság alatt vannak.
Én úgy gondolom,hogy a tartozásnak csak az ötödrészét vagyok köteles befizetni,de mi van,ha utána újra ugyanúgy rajtam fognak követelni,mert én vagyok a legkönnyebben elérhető?(az öcsém mindenhonnan ki van jelentkezve).
Előre is köszönöm a segítséget!

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.29. 07:33

ok! Igaz, fel kell mérni a várható előnyöket és a lehetséges kockázatokat. Súlyozni kell és döntést hozni.
Amit írtam, bevett gyakorlat. Nem tudok senkiről aki bebukta volna. Ennyi..

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.28. 18:38

Van némi különbség. Utcára menni legális, zártörést elkövetni - sőt már arra felbujtani is - báncselekmény.

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.28. 18:09

KBS

Mondjuk, hogy este leparkoltál, reggel meg így találtad!
Szerencsétlen adósnak jól jöhet 5-600eft! Mennyire zártörés?
Persze, ha van valakinek tűzifára pénze....akkó az...
Ne lépj ki az utcára mer fejedre eshetik a tégla isám :)

végrehajtó1 # 2012.01.28. 08:49

Pontosan.
De én még nem találkoztam még felfüggesztett szabadság vesztéssel sem.
Sőt!

Volt olyan eset amikor el felejtettem a tárgyalásra elmenni és röpke 50 ezer büntetést kaptam a bírótól.Mint utólag kiderült a zártöréses vádlott pedig 30ezer pénzbüntit kapott...

Erről ennyit:(

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.28. 08:25

Szerintem amire écát adtál, az zártörés. A (2) bekezdés szerinti, két év szabadságvesztéssel fenyegetett magatartás.

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.28. 06:20

Sikeresen

A helyzet rossz. Oly mindegy ki tapsikolta el a pénzt....
A lakás menni fog a levesbe. Időt húzni, kapálózni segíthetek...

vegrehajtasugyintezo # 2012.01.28. 06:13

ius latratus

Hát legyen:

Ha értékesebb autód van és annyi adósságod, hogy már mindegy......
Autószerelővel szereltesd szét (szigorúan költséghatékonyan és később összerakhatóan pl. légzsákok ülések kárpitok vezérlések stb)

Árverésen (ha elektronikus, ha nem) tudja már a "brigád" miről van szó...

Aztán ha így olcsó visszaveszed Te, vagy az árverési vevőnek eladod külön a cuccokat. (legalább legyen egy kis pénzed)
Persze így alig csökken az adósságod, de ha úgyis van sok........ a jövőd már csak menekülés.

Sikeresen # 2012.01.27. 15:45

Végrehajtó

Telefonon elérhetetlen ,nem tudjuk hová költözött.
A munkahelyén már kerestük,telefonon sikerült ott elérnünk,de ő nem tudja fizetni,és ennyi,a főnökével is egyeztettünk,mert le tagadtatja magát..mit tegyek?
Ha ő nem akar velem jönni a bankba,és nélküle semmit nem tudunk intézni??hmmm
HOgy érted,hogy évek telhetnek el az árverésig???
Van még értelme kérvényeket írni?4 milliót nem tudunk kifizetni,édesanyám nyugdíja,nekem van 2 gyermekem akiket egyedül nevelek ebből az egyik tartósan beteg,és mi is ott élünk édesanyámmal...
Tanácsot kérnék,ha lehet,hogy merre induljak,ha az adós nem hajlandó intézkedni.

végrehajtó1 # 2012.01.27. 12:25

Ha van itéleted akkor a bíróságtól(kezelőirodán kell leadnod) írásban kérsz bírói letíltást.Ehhez nyomtatványt kell kérned.

Boszi20 # 2012.01.27. 10:20

Csak a párom. Én ide be sem vagyok jelentkezve. Undorítoak ezek a hitelek. 5 millióból 3 év alatt lett 11. Ez vicc. És mindenedtől megakarnak igy szabadítani. Valamit ki kell találnunk, mert ez igy nem jó. A gyerektartást, hogy kell intéznem, hogy egyből a fizetésből tiltsák??

végrehajtó1 # 2012.01.27. 09:49

solarenqu

Próbálj velük egyezkedni.Kamat elengedés ,csökkentés, részlet.De csak írásban tedd.

De amit kaptál az szerintem nem fizetési meghagyás hanem felszólítás.

végrehajtó1 # 2012.01.27. 09:48

Sikeresen

2. évek is eltelhetnek
3.szerintem nem is akarod elérni az adóst.
4. fizetni kell.:(

ius latratus # 2012.01.27. 08:04

ius latratus:

"Az autóval meg már nem fog járni az ismerősötök."

vegrehajtasugyintezo

"Autó, ha értékes adok egy jó trükköt! (email)"

Mi a manó... Mivel már vh-szakaszban van a dolog, így olyan sok trükk nem lehet, ami meg jöhetne, annyit -szerintem- nem ér az egész. De te lehet többet tudsz mint én.
:)