Végrehajtási jogi fórum


urbib # 2010.10.22. 14:10

Koszonom valaszat! Erre jutottunk mi is hogy nem kell foglalkozni veluk... Teljesen fars adatokat kozol, kesobb tagadja, mobilt hasznalnak, nem rogzitik a hivasokat... feletteseket nem erunk el... A bankkal nem veszik fel a kapcsolatot....Mar azt is tagadja hogy kilakoltatasrol szo lett volna VALAHA.... Minden alkalommal velem beszelt.... feledekeny....
Koszonettel.
Ibolya

nérike # 2010.10.22. 10:06

Tisztelt Jogi Fórum!
Kérem a segítségét az alábbiakban:

2002-ben fiam 1 személyes Kft.ügyvezetője volt papíron, a cég minden ügyét a volt férjem vitte.
Volt egy nagy munkájuk amit teljes egészében nem fizették meg, a saját alkalmazottak és az
alvállalkozók rész kifizetésére lett elég, amit ők 3 példányos átvételi elismervénnyel vettek
át,-a számlát a végelszámoláskor akarták kiállítani,ami nem történt meg.
Ezáltal a cég pénztárában maradt jelentős összeg papíron és 2003-tól fiam cége nem működött
de abbeli reményben, hogy a fenti munkát majd csak kifizetik 2003-ban 2004-ben is mérleget adott
be a könyvelője, sőt 2005-ben is a felszámoló részére átadott mérlegben is szerepel a jelentős összeg.
Azért húzódott el eddig , mert a fenti munka megrendelője szóban igérgetett mindent, hogy ekkor
fizet-akkor fizet, közben pedig már 2003-ban felszámoltatta a cégét.

2005-ben az adó és járulék tartozások miatt fiam cége is felszámolás alá került, és végül
a felszámoló kérte a pénztárban levő pénzt.Felvázolt ugyan egy "javaslatot", de anyagiak
hiánya miatt ez teljesíthetetlen volt.
Ezután bíróságra került az ügy, ahol nem vették figyelembe az alvállalkozókkal aláíratott
átvételi elismervényt és több tanu vallomását sem,Így az ítélet: "gondossági kötelezettségét
megsértve,nem megfelelően gazdálkodva a társaságnak jogellenesen és felróhatóan kárt okozott."
Ezért neki kell megfizetni az összes tartozást,perköltséget mivel Ő volt az ügyvezető.

Ez év májusban az APEH adótartozás címén végrehajtást kezdeményezett, de fiamnak nem volt és
most sincs még lefoglalható vagyona,míg volt munkája a munkabéréből vonták a Magyar Államkicstár
felé gondolom a perköltséget.

Ma jött meg a felszámolási eljárásról a végzés: a követelés jogosultja 100 ezer ft az APEH,és a
Magyar Követeléskezelő Zrt.-42 M ft-tal.

Kérdéseim:

  • Ez pénz vagy adótartozásnak minősül?
  • Végrehajtásra kerülnek a fenti összegek?
  • Mi történik ha nincs mit végrehajtani?
  • Elévül ez valamikor is?
  • Az én berendezett lakásomba lakik a fiam/az ingóságok eredetét számlával tudom igazolni/

    Akkor is foglalhat a végrehajtó?

  • Az öröklésből végrehajtható? /Fiam az egyedüli örökösöm és Én ebben az évben súlyos beteg lettem

    vagy megérem az 5 évet vagy nem./

  • Esetleg még büntetőügyi kihatása is lehet a fiamnak?

Elnézést ha túl bőre sikeredett levelem,és nagyon várom válaszukat.
Köszönettel: Nérike

végrehajtó1 # 2010.10.19. 16:19

urbib

Azért a kilakoltaTÁS nem ilyen egyszerű és gyors.A bankkal pedig nem telefonálgatni kell hanem tértis levélben le kell írni amit íde írt.A követeléskezelő cégtől pedig kérjék el a banki szerződés felmondását.Mivel nincs igy nem tud adni.Ha úgy van ahogy itt leirta akkor a behajtócéggel nem kell foglalkozni.

urbib # 2010.10.19. 15:50

Udv! Tanacsot szeretnek kerni. A parom az egyik banktol jelzalogkolcsont vett fel, 30E ft lemaradasunk van a torlesztesben. A bankkal megeggyeztunk hogy "aprankent ahogy tudjuk" torlesztunk(az aktualis havi torleszton felul...), mivel a befizetes folyamatos igy megnyugtattak minket hogy amig egyuttmukodunk veluk es fizetunk nem lesz gond.
A tegnapi nap folyaman az anyosom kapott egy hivast egy kulso koveteles kezelo cegtol, hogy harom napon belul kilakoltatjak amennyiben nem fizet. En is beszeltem a ceggel, nekem is elmondta a holgy ugyanezt!
Ezutan felhivtuk a bankot. Elmondtuk az ugyintezonknek (akivel rendszeresen beszelunk) hogy ki es miert hivott minket.
A banki alkalmazott elnezest kert a kulsos ceg neveben, mert szerzodesfelmondasrol szo nincs, mivel egyuttmukodunk, es faragjuk le a hatralekot a megegyezzes szerint..., addig pedig amig szerzodesfelmondas nem tortent addig nem lehet lefoglalni, kilakoltatani...
A cegtol senki vezeto beosztsu embert nem erek el, csak az adott ugyintezovel tudok beszelni!
Ugy gondolom hogy ez felretajekoztatas volt szeretnek panaszt tenni, de nem tudom hova fordulhatnek. Kerem segitsenek. Tudjuk hogy mi vagyunk elmaradasban de ezt nem tartjuk fairnek hogy egy idos beteg asszonyt egy ilyen fars es hazug hivassal zaklassanak JOGTALANUL!!!!!!!!
Koszonom a segitseguket...

Szilvia7803 # 2010.10.13. 15:36

Üdvözlöm!

Előszerződéssel vettünk egy házat.A házon jelzáloghitel és 2 szocpol van. Az eladók sajnos több hitel, hitelkártya, autólizing stb adósságot halmoztak fel. A végrehajtók nem találják őket mivel külföldön vannak. Mi a fennmaradó vételárat havonta törlesztjük a jelzáloghitellel együtt. A kérdésem az lenne, hogy ráterhelhetik-e a házra( mivel még az eladók nevén van) a tartozásokat ha a tulajdonlapon elidegenítési és terhelési tilalom van bejegyezve a Magyar Államkincstár javára?( szocpol).
Előre is köszönöm válaszát!

végrehajtó1 # 2010.10.13. 09:51

A vh az árverésikitüzéséről értesít.A haszonélvező ha a vh megindítása elött is az volt akkor nem kell kiköltöznie.Az ő jogát nem érinti.Nem törlődik a nyílvántartásból.

Lakásnál:70% szántó 50% ig mehet le a becsérték.

kavalkád # 2010.10.11. 07:06

Végrehajtó1

Az anyósomé a ház fele és haszonélvezeti joga van az egészre.
Köszönöm a választ .
Ha jól értem a válaszodat várjuk meg az árverezést .Erről értesít a végrehajtó ?
A szántó 1/2 részének a ( ez 10 éve nincs művelve.) becsértéke 250.000,-Ft.
A ház 1/4-ed értéke lakottan 1.200.000,-Ft , ez egy 50 éve épült 2 szobás ház.

Ha ezeket meg tudnánk vásárolni akkor a többi végrehajtási jogot automatikusan törlik ? Nyugodtak lehetünk afelöl hogy nincs végrehajtási jog az osztatlan közös tulajdonunkon ? Mert valjuk be ez sokat levon az értékéből.
Tudsz abban segítséget nyujtani hogy szerinted mi a legolcsóbb ezekhez a becsértékekhez viszonyítva ilyenkor ?

cokiee # 2010.10.10. 14:52

Végrehajtó1:
De ebben az esetben nincs végrehajtó, az adós munkáltatója megkapta a letiltó végzést a bíróságtól , hogy vonja le a dolgozó béréből. A felét meg is kaptam átutalva, de a másik felét nem. Tehát akkor hova forduljak? És amúgy hogy müködik ez a rendszer? Ki fogja bizonyítani, hogy én megkaptam a nekem járó pénzem hogyha a munkáltató egyenesen nekem utalja a pénzt? Erről a biróság honnan fog tudni? Itt kicsit defektes a rendszer:/

végrehajtó1 # 2010.10.10. 08:56

kavalkád

Anyós milyen jogcímen lakik és mióta?

olvasd el:

161. § (1) Ha az osztatlan közös tulajdonban levő ingatlanra nem valamennyi tulajdonostárssal szemben van a végrehajtási jog bejegyezve, az árverést csak az adós tulajdoni hányadára lehet kitűzni.Közös tulajdonban álló ingatlan árverése|3
(2) Az adós tulajdonostársai az árverés kitűzéséig együttesen kérhetik, hogy az egész ingatlant árverezzék el. A kérelmet a végrehajtó által jegyzőkönyvbe foglalt nyilatkozatban vagy közjegyzői okiratban kell előterjeszteni.301
(3) A (2) bekezdésben szabályozott esetben

  1. az ingatlanra az adós kivételével bármelyik tulajdonostárs is árverezhet,
  2. az árverező tulajdonostárs a tulajdoni hányadának megfelelően arányosan csökkentett előleget köteles letétbe helyezni, és ha az ingatlant megvette, nem kell megfizetnie a vételárnak azt a részét, amely az ő tulajdoni hányadára esik,
  3. a tulajdonostárs hozzájárulásával lehet az ő tulajdoni hányadát a becsértékénél alacsonyabb áron elárverezni,
  4. a tulajdonostárs tulajdoni hányadának értékesítéséből befolyt összegből a végrehajtó levonja az értékesítésnek a tulajdoni hányadra eső, külön jogszabályban meghatározott költségét.703

Ha megvennéd akkor csak annyi hogy minél olcsobban tegyed:)

nandy # 2010.10.10. 08:52

Csak az adós tulajdonrészét vonhatják végrehajtás alá, és őt kötelezhetik a költözésre.

Arra figyeljetek, hogy az ingatlan lakott állapotú árát adják meg, ami a piaci árnál kb. 20-30%-kal alacsonyabb. Ezért ha ezt nem vették figyelembe az értékbecslés során, tegyen a sógorod mielőbb észrevételt!

(Csendben jegyzem meg, hogy akár ti is bekapcsolódhattok a végrehajtásba.)

végrehajtó1 # 2010.10.10. 08:49

cokiee

a végrehajtóhoz

kavalkád # 2010.10.10. 08:02

Kedves Fórumozók !
Tegnap kaptunk önálló bírósági végrehajtótól levelet amelyben vérehajtás elötti ingatlan becsértéket közöl.A végrehajtást kérő az APEh az adós a sógorom. Sajnos a férjemnek ezekben az ingatlanokban osztatlan közös tulajdona van.Az osztatlan közös tulajdonban (1/2-1/2 ) lévő szántó 1/2 részére , és 1/4-1/4 -1/2 (ez anyósomé és benne lakik ) tulajdonban lévő családi ház 1/4-ed részére közöltek becsértéket.

Abban kérek segítséget , hogy tulajdonképpen ez mit is jelent pontosan , nekünk van-e teendőnk és mennyiben érint bennünket.
A levélben szereplő kiköltözési kötelezettség kire vonatkozik ? (Anyósomra is ? )

A levélben további vh.ügyek is fel vannak sorolva , ez azt jelenti hogy mások is kértek végrehajtást ?

Ha esetleg megvásárolnám a szántó 1/2-d részét azt hogy tehetem és mire figyeljek ?

A segítséget előre is köszönöm ,

cokiee # 2010.10.09. 07:57

Sziasztok!

Van egy végrehajtói esetem, amiben én vagyok a végrehajtást kérő. A végrehajtást sikerült elintéznem, hogy az adós munkabéréből legyen a levonás. Nem nagy összegről van szó, de most szeptember elején megkaptam a pénzem egy részét, azóta várok, de nem kaptam meg a második részét, azt hittem havonta részletekben fizetik. Most tanácstalan vagyok, hogy kihez forduljak, mert semmi információt nem tudok arról, hogy mi van a pénzemmel. Írjak a bíróságnak egy válaszlevelet?

Golden # 2010.10.06. 18:20

Üdvözlet !

Érdeklődnék , hogy mi van abban az esetben ha Bt. beltag vagyok, csődbe megy/ment a vállalkozásom és van egy nem túl értékes telkem.A cégemen raiffeisen folyószámlahitel van ingatlan fedezettel.Én és a kültag is bank felé készfizető kezesek vagyunk. A telek értéke nem fedezi a hitel visszafizetését illetve a beszállítói tartozást.Ez esetben meddig jön utánam a hitelgarancia (ő áll a bank mögött) ? illetve ha elment a kedvem a vállalkozósditól és bejelentett munkahelyem lesz akkor vonhatja e bármelyik a fizetésemből és ha igen meddig ? Van-e elévülése ?

Köszönöm:
Golden

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/41/21562#…

Bandus # 2010.10.05. 16:25

Egyéni vállalkozónál hogyan lehet végrehajtást kérni, ha nincs a nevén semmi, a felesége nevén van a ház, de Ausztriában dolgozik, mint vállalkozó.

végrehajtó1 # 2010.09.27. 17:48

magdi5

igen vh alá vonható

végrehajtó1 # 2010.09.27. 17:47

petra66

1 év után elvileg elévül.

magdi5 (törölt felhasználó) # 2010.09.27. 16:51

A fiam egy tartozása miatt végrehajtásra került nincs semmi vagyona. Egy hiteles gépkocsi van a nevén de én vagyok az üzembetartó.A hitelt is én fizetem/ a súlyadó a kötelező az Én nevemen van/ Elvehetik -e az autót ill.kérhetnek-e rá végrehajtást?

vycsike # 2010.09.13. 16:18

sziasztok ! kérvényezni kell a bíroságon hogy ne lakoltassanak ki? nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz és nem szeretném ha 2 gyerekkel az utcára tennének.segítsetek !köszi

Tekla13 # 2010.09.13. 14:20

Kedves Fórumozók!

Van valaki aki tud tanácsot adni?

Üdv: Tekla13

Tekla13 # 2010.09.13. 07:43

Segítségeteket szeretném kérni. Pár napja árvereztek el egy lakóházas ingatlanomat, sok-sok jogsértés útján. Panaszok elbírálás alatt.(Isten malmai lassan őrölnek.)
Az árverésen a becsértéket egy 2004-ben készült értékbecslés alapján folytatta le a végrehajtó.
Az ingatlan lakó épület, az adós egyetlen ingatlana, lakása - állandó bejelentett lakcíme- több mint 10 éve ebben az ingatlanban van, tartósan beteg nagykorú gyermekem miatt azonban hetelős gondozást végzek, de itt semmilyen jogcíme nincs.
Az ingatlanban tartózkodási hellyel bejelentett bérlő is lakik, több éve.
Az ingatlant lakatlanul, beköltözhető állapotban árverezte.
Gyermekem, akinek peres követelés van,erre az ingatlanra, vagyon beolvadás, vagyongyarapítás címén elindult az árverésen.
Vele együtt ketten voltak, a haragos szomszéd, aki az ingatlant mindenáron meg kívánja szerezni.
A kikiáltási árat egyik árverési vevő sem tartotta. 50 ezres licit lépcsővel ment lefelé az ár, már jóval a 70 % alatt járt, amikor gyermekem ajánlatot tett. Az ellenfél erre elkezdte a felfelé licitálást, még az ismét elérte a kikiáltási árat, ekkor kiszállt.
Az árverési vételre a gyermekem szerzett jogot.
Az ellenséges szomszéd azzal ment haza, hogy jól felverte az árat, amit teljesíteni úgy sem tudunk, ezért az ingatlan a teljesítésre rendelkezésre álló határidő után, a végrehajtóval történt megegyezés alapján az övé lesz. Ennek tudatában, már saját elképzelései és a kisközösség felé történő prezentálás véget, neki állt a kerítésmentén(kívül, belül álló fákat, bokrokat kivágni, az udvarban talált bontott, de még hasznosítható tetőcserepeket bejárati út kiépítéséhez használta fel, traktorjával törmeléket készítve belőle. Hidat épített.
Tehette ezt, mert a lakónk betegsége folytán hosszabb gyógykezelés miatt van távol. Mi pedig rendszertelenül tudunk csak hazamenni, akkor is félelemmel, mert fenyegetésnek vagyunk kitéve, a mellet, hogy a rendőrség minden esetben érkezésemet követően megjelenik a helyszínen és távozásunkig általában marad.
Szülőktől ingyenes ajándékban kapott kis lakóépületről van szó, értéke sem nagy, az ajándékozási szándék a már akkor beteg kiskorú gyermekem javát kívánta szolgálni, amit az ajándékozó ki is nyilvánított.
Kérem segítsen valaki, ügyvédre nincs pénzem, sokszor azt kell mérlegelnem, hogy gyógyszert, vagy ennivalót veszek gyermekemnek, de ezt a folyamatos lelki nyomást már nem bírjuk.
Milyen lehetőségeink vannak?
Tisztelettel: Tekla13

sysadmin # 2010.09.09. 18:08

Tisztelt Végrehajtó1 !

A számítógépem nem képez céges tulajdont!
Ennek ellenére munkám egy részét ezen végzem el.
Ezt szükséges vagyok igazolni, vagy esetleg elhiszik?
( A cég probléma nélkül igazolja, ha megkérem. Így is komoly problémát jelentenek a cég számára a túlóráim, hát még ha ezeket is cégen belül végezném. )

Üdvözlettel

végrehajtó1 # 2010.09.09. 17:22

A rendszergazda lehet ingóság nélkül is rendszergazda.PL: egy cégnél.Ehhez nem feltétlenül jár foglalalás alóli mentesség...

sysadmin # 2010.09.09. 15:46

Tisztelt Jogi Fórum!

A következő kérdésem lenne :

Informatikus vagyok, rendszergazdaként dolgozom, végrehajtás alá kerülnek ingóságaim.
Kivételt képeznek azok az ingóságok, melyek hiánya a munkámat ellehetetlenítik, illetve amit tanulásra használok.
A számítógépem jogi szempontból kivételnek minősül?

A választ/válaszokat előre is köszönöm.

Aród # 2010.09.07. 18:45

Tisztelt jogiforum.hu!

Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz, hogy április 8-án árverésen vásároltam egy lakott lakóingatlant, amelyre az érvényes 15napon belül az adós részéről fellebbezés érkezett a végrehajtás ellen, amelyet a bíróság elutasított. Így szeptember 6-án jogerős bírósági végzés született az ügyben a lakás kifizethető. A kilakoltatási moratórium miatt a jelenlegi lakó nem költöztethető ki a lakásomból, azonban én költöznék a, mivel ezért vásároltam. Mint vevő és tulajdonos van-e valamiféle jogom a lakásba beköltözni? Van-e jogom a lakásba bemenni? vagy április 15-ig van egy fiktív lakásom, amihez semmi jogom nincs? Van-e valami lehetőségem, a jelenlegi lakhelyemről lassan mennem kell, menjek albérletbe pedig van egy kifizetett saját lakásom? Eddig teljes nyugalomban voltam, hogy a lakásomat átvehetem október körül, mivel a média a kilakoltatási moratóriummal kapcsolatban csak és kizárólag a lakáshitelesek kilakoltatását publikálta, azonban az én esetemben az adós egy gazdasági társaságnak tartozik. Kérem adjanak tanácsot, segítséget.
A választ előre is köszönöm.