Végrehajtási jogi fórum


végrehajtó1 # 2010.03.04. 21:59

Reménysugár1963

1.igen a nem fizető tulajdonrészét.De a nem adós tulajdontársak kérhetik hogy az egész ingatlant árverezzék el.
2.végrehajtást kérhet (először fm)és végső soron a a végrehajtás során a vh jog is rákerülhet.Később árverésre is sor kerülhet

Hogy mennyi időt ad a bank azt nem tudom.Bank függő...

Pisti55 # 2010.03.04. 20:20

sunbaluka

Az változó, hogy mennyi idő van, attól függ melyik bank.

Írd meg melyik bank, milyen összegről van szó, mióta nem fizeted illetve mi van a neveden, és hogy milyen körülmények között élsz, gondolok arra, hogy családdal ,egyedül, és van-e vagyonod!

sunbaluka # 2010.03.04. 19:53

Üdvözlök Mindenkit. Az lenne a kérdésem hogy most mondja fel a bank személyi kölcsön szerződést nem fizetés miatt. Mennyi időm van a végrehajtó érkezéséig? Illetve ha van 1hiteles auto a nevemen és édesanyám az üzembentartó akkor azt is le tudja foglalni a végrehajtó? Célszerű lenne inkább eladni gyorsan? Választ előre is nagyon köszönöm. Üdv.

Reménysugár1963 # 2010.03.04. 19:28

Szia Végrehajtó 1!

Csak információt szeretnék kérni!
1.Ha egy ingatlanon jelzálogjog van bejegyezve, de van 3 tulajdonos, aki közül egynek van a jelzáloghitele akkor is árverezhetik-e az ingatlant, ha az 1 tulaj nem fizet?

2.A jelzáloghitel egy ingatlanon rendesen van fizetve, de van személyi kölcsön tartozás, s ebből mit kezdeményezhet az adott bank, aki a személyi hitelt közvetítette? Ráteheti-e egy jelzáloghiteles ingatlanra, amin van jelzáloghitel? Árverezheti-e emiatt?

S mindkét esetben kb. mennyi időt ad az ügyfélnek a bank, hogy esetleg rendezze a dolgát!

Köszönöm a választ!

Lümier # 2010.03.04. 18:43

Szia végrehajtó 1!

Szeretném megkérdezni, hogy mi a helyzet a már elárverezett lakásban lakók kilakoltatásával kapcsolatban? Segíts, hogy a törvény a kilakoltatásokkal szemben mire terjed ki és milyen határidőig él (ápr.15.?)

Köszönöm szépen

Pisti55 # 2010.03.04. 17:46

betti22

Szertnék helyesbíteni, 15 évi házasság után számít közösvagyonnak amit a felek a házasságba hoztak.
Tehát ha ti a házasság kimondásától számított 15 éven belül vagytok, akkor különvagyon van, de, ha nem szertnéd, hogy elvigyenek valamit is szerezz be bútorokra, számítógépre,, tv-re számlákat, a te neved legyen rajta, és amikor jön a végrehajtó akkor mutasd be neki, fontos, hogy akkor ,mert ha utána mutatod be akkor jöhet a per..ecetera,ecetera...!

A végrehajtó az alapvető háztartási dolgokat alpból nem viheti el pl: mosógép,hűtő,létfentartáshoz szükséges villamosági dolgokat, illetve bútorok, ilyen pl: 1 ágy, 1 szék, most így fejből nem megy mind:)

A te anyaságidból nem fognak letiltani, de a férjed munkanélkülijéből lehetséges, max ilyen esetben 33%-ot!
De itt is meg kell említenem, hogy a letiltás nem sodorhatja az adóst olyan helyzetbe, hogy veszélyeztetve legyen a megélhetése.

Ha valami kérdésed van írj privát e-mailt, szivesen segítek. jogiforditas@gmail.com

Gina02 # 2010.03.04. 17:19

Kedves betti22!

Igen sajnos ,ha a végrehajtó kimegy bizony lefoglalhat bármit ha a férjed oda van bejelentve és majd birósági úton ha papirokkal tudod igazolni mi a te különvagyonod azt visszaszolgáltatják...tapasztalatból irom volt részem ebben sajna.
üdv Gina

betti22 # 2010.03.04. 17:10

Jó estét!Olyan kérdésem lenne,jelenlegi férjem előző kapcsolatában közös hitelt vett fel akkori párjával.Férjem a rá eső részt ki fizette,viszont a nő nem törlesztette az Ő részét,kaptunk felszólítást hogy amennyiben nem lesz rendezve lefoglalnak.Telefonon beszéltem velük és azt mondták mivel a nőtől nem tudnak vonni az anyaságiból(férjem is közben munka nélküli lett,Én is anyaságin vagyok)ezért nekünk kell fizetni.Kérdésem az volna hogy így hogy a felesége lettem mennyire érint engem ez a dolog,az Én ingó vagyonomból elvihetnek-e bármit?Ugyanis a férjem a házasságunkba nem hozott sem ingó sem ingatlan vagyont.Válaszát előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.02.28. 16:50

Sajnos a jelenlegi (aktuális) tartozását ha a vh jog arra az összegre van bejegyezve

sasi1 # 2010.02.27. 18:00

Tisztelt végrehajtó1!
Az alábbi témában szeretném a véleményed kikérni: 2008.dec-ben vettem egy ingatlant kft-ként, melyre végrehajtási jog volt bejegyezve 7.600.000 Ft az apeh javára. Az eladó cég adótartozása cégem tulajdonjogának megszerzése napján 9.800.000 Ft volt, a mai napig az adótartozás nincs megfizetve, az apeh megindította a végrehajtási eljárást. Kérdésem a következő lenne: mint dologi kötelezett a 9.800.000 Ft kifizetésével köteles-e a végrehajtási jogot törölni vagy az eladó cég jelenlegi tartozását kell megfizetnem, hogy az ingatlan tiszta legyen?
Előre is köszönöm a választ: sasi1

végrehajtó1 # 2010.02.27. 16:29

Ronesz

Mivel a banki jelzálogos lakásra vh jog került ezért a bank mindig felmondja a szerződést.Ha közben gyorsan kifizetted a vh jog alapját képező tartozást ,akkor szerintem tegyél egy látogatásta bankba és győzd meg őket hogy a részletet továbbra is fizeted,és vetesd le a vh jogot a vh-val. Mert különben egyösszegben fogja követelni a bank a bíróságon.

monalisa1 # 2010.02.27. 16:22

Ha a bank maradéktalanul megkapja az adóstól a tartozás teljes összegét (és kamatok) -mely nem biztos hogy egyezik a végrehajtási összeggel-, akkor eláll a végrehajtástól hiszen neki abban már nincs érdeke. Azonban a végrehajtási intézkezés sincs ingyen valamint a záloglevétel se.

Tessék a végrehajtót felkeresni a részletek egyeztetése végett.

És az egésznek a végén a banktól igazolás hogy a tartozás rendezve lett.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Ronesz # 2010.02.27. 06:44

Üdv.A kérdésem az lenne,hogy abban az esetben mi a helyzet,ha az adós kifizeti a vh.összegét,ám a bank akinek jelzálog van az ingatlanon-amely ingatlanra a biztonság kedvéért vh.jogot jegyeztetett be a vh.kérő-emiatt szerződést akar bontani?A bank visszalép e szándékától,vagy marad a bíróság?Köszönöm.Ronesz-segítő.

danizo # 2010.02.25. 20:20

Köszönöm végrehajtó 1.

Ha beköltöztem, hogyan törölhetem a cég székhelyét.
Mennyibe kerül a törlés, ha egyáltalán ÉN töröltethetem ezt? (Gondolom a CB felé kell jelenteni)
Az adás-vételibe bekerüljön, hogy egy cég székhelye van rajta?

végrehajtó1 # 2010.02.25. 15:19

danizo!

A kültag csak a vagyonibetétjével felel.
Ha megvetted és a te ingóságaid lesznek ott akkor nem foglalják le.
Bár biztos a levelek még oda fognak menni.Ezeket ne vedd át hanem a postán jegyzőkönyveztesd hogy a bt nem található nálad.

végrehajtó1 # 2010.02.25. 15:15

Adrienn77!

Ez nem végrehajtó volt hanem behajtócég embere.Ne keverd a kettőt.

Sokszor évekig könyörögnek ,fenyegetőznek mire bíróságra adják a tartozást.Ekkor jelezd a bíróságon hogy részletben tudod fizetni de csak kisebb összegben.A bíróság majd dönt ez ügyben.

Adrienn77 # 2010.02.25. 14:11

Üdvözlöm! A férjemnek van egy régebbi tartozása, jelenleg 70.000 ft hátralék van. Fizetési felszólítást a vh-tol csak tavaly Szeptemberbe kaptunk először. Fizettük is, 20.000 Ft egy hónapra, viszont Decemberben megszűnt a munkahelyünk mind a ketönknek. Közöltük is a végrehajtóval, hogy fizetni szeretnénk, kisebb összegben mert pillanatnyilag nincs munkánk és ennyit nem tudunk. Azt mondta őket ez nem érdekli és fizessek. Sajnos Januárban csak 8.000 ft-ot tudtam átutalni, és felhívtak avval hogy miért nem tartom magam a megállapodáshoz? Mihez is? Amit a vh nem akart elfogadni? Szóltunk nekik hogy a férjem talált munkát és Március 10-én kapja a fizetést, erre azt mondták sajnálják és bírósághoz küldik az ügyet. És meg is tették. Ilyenkor mi a teendő? Mitől kel tartanunk? Még soha nem voltunk ilyen helyzetben. Előre is köszönöm a válaszukat. Tisztelettel, T.Andrea

danizo # 2010.02.25. 13:47

Tisztelt Fórumozók!

Ingatlanvétel előtt állok és a leendő ingatlannal lenne egy kis problémám:

  1. Kiderült, hogy egy Bt. székhelye van rajta (tulajdonilag csak a BT kültagjáé, aki eladja az ingatlant)
  2. A cég ellen végrehajtási eljárás van folyamatban... (nem működő, de nem törölt cég, 1 millió körül).
  3. A Bt. beltagját nem lehet elérni mert külföldön van, tehát egyenlőre sem a székhelyet megváltoztatni sem töröltetni nem lehet a céget.
  4. A végrehajtás során foglalhatnak e ingóságot (milyen összegben), jelzáloggal terhelhetik-e az ingatlant vagy csak a BELTAG felelős ezekért???
Ronesz # 2010.02.24. 19:03

Köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.02.24. 18:56

Ha vh kérő nem egyezik bele akkor a vh-tó az íratokat beterjeszti a bíróságnak .

Ronesz # 2010.02.24. 18:45

Hivatalosan a végrehajtó/vagy bíróság/adhat a vh.összegére részletfizetést abban az esetben ha a vh.kérő ebbe nem egyezik,viszont az adós fizetési szándékot mutat?Köszi.Ronesz-segítő.

végrehajtó1 # 2010.02.14. 10:22

Azért mert a vh jog lehetőséget ad az árverésre és ha a bank nem kapcsolodik be a vh-ba eluszhat a pénze.

Hiszen a bank fedezete kerül veszélybe amire adta a kölcsönt.

Mennyi időn belül?Az bankja válogatja.De amikor a vh jog bejegyzést megkapja az után rövid időn belül.

Ronesz # 2010.02.14. 10:03

Nem igazán értem miért,mivel az ügyfél fizet rendesen,az ingatlan mint fedezet nincs veszélyben,mivel a vh.más úton is betudja hajtani(kereset,részletfizetés folyamatban)ráadásul,ellenkeresetet nyújtott be az adós a vh.miatt.A bank igy is felmondja a szerződést?Általában mennyi idő múlva mondhatják fel?

végrehajtó1 # 2010.02.13. 22:31

A bank felmondja a szerződést és jelzálogjogosultként bekapcsolodik a vh-ba.

Ronesz # 2010.02.13. 20:14

Üdv.Szeretnék érdeklődni.Egy ingatlanon végrehajtói jog van bejegyezve egyéb tartozás miatt,de van jelzálogjog is bejegyezve bank részére.Az egyéb(családi ok) végrehajtói jog miatt a bank felbonthatja a kölcsönszerződést az adóssal,vagy köteles tűrni a végrehajtói jogot az ingatlanfedezeten,mivel az adós rendesen fizeti a törlesztést?Tehát,szúrhatja a bank szemét a jog,vagy addig nem szólhat amíg hivatalosan nincs árverésről szó?Előre is köszönöm.