Végrehajtási jogi fórum


osmi # 2010.02.13. 13:26

Köszönöm. Ha a bíróság peren kívüli csop.-nak hat. 2004-es és semmit nem kaptam miért ne lenne elévült? Tul. képpen most sem kaptam semmit, mert simán jött.Állati messze van a végrehajtó...Menjek a Bajzába hogy mi ez vagy hagyjam a fenébe? Ha a már az alperesi ügyvédnek utalt perks.-ről van szó mi lenne az eljárás?

ObudaFan # 2010.02.13. 11:06

Meg kell nézni az iratokban a végrehajtónál, hogy nem szakadt-e meg az elévülés. Azért ha a határozat 2004-es, és az általános, 5 éves elévülési idővel számolunk, akkor valószínűleg nem évült az el. Ha mégis, akkor kifogással nem érsz célt, csak végrehajtás megszüntetése iránti perrel.

osmi # 2010.02.12. 18:07

Tanácsot kérek;
Letiltást kaptam 2004 -es hat.számra hivatkozással perks.jogcímen. Beazonosítani nem tudom és ezt megelőzőleg nem kaptam semmi felszólítást.A tőkeösszeg ugyan nem egyezik, de amire gondolok azt alperes ügyvédjének kifizettem anno.Adjak be vht.-i kifogást? Nem évült el a dolog? Hogy tudnám a legrövidebben lezárni az ügyet?
Köszönöm.

Jucylla # 2010.02.07. 21:09

Kedves monalisa!
AZ unokafivérem nem él itt, ebben az ingatlanban én lakom, 15 éve. Ki sem tudná fizetni, és nem is kérném, hiszen ezt én fogyasztottam, igy ezt nekem kell rendeznem. Akarom is, de 20 év munkaviszonyom megszünt, tehát jelenlegi helyzetemben megfagyok éhen*

ennyi történhet...
Nagyon Köszönöm a választ!

Ha kiadom nem tudok hová menni, hiszen ez az otthonom.

monalisa1 # 2010.02.07. 20:38

Ha az unokatestvérednek netán módjában áll rendezze helyetted a tartozást, te meg lemondasz a haszonélvezeti jogodoról. Valamit valamiért!...

monalisa1 # 2010.02.07. 20:30

Jucylla

Ami nem a tiéd arra a végrahajtó nem tehet jelzálogot.

Külön írom: a haszonélvezeti jog egyben azt is jelenti, hogy az ezen jog bírtokosa az ingatlant akár bérbe is adhatja és az abból befolyó jövedelem őt illeti. (Az hogy te és a unokatestvéred mindenközben hol laktok az a ti dolgotok...) A házat úgy kell kiadni hogy a bérlő egyösszegben 400e Ft-ot ot fizet -mondjuk 3-5 hónap bérleti díj előre-, amiből a gázszámlát rendezni tudod, vagyis a gázt visszakapcsolják. Köss meghatározott időre pl. 12 hónapra bérleti szerződést, mely lejártával automatikusan befejeződött.

Jobb nem jut az eszembe.

Kényszerhelyzetben vagy, "valami" áldozatot muszáj lesz hoznod...

A hideg lakás az unokatestvérednek sem fog tetszeni, kelleni...

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.02.07. 20:19

Ákos3

A jogerős bírói itélet alapján, a végrehajtó minden szívfájdalom nélkül leemeli a pénzt a GESZ számlájáról - legfeljebb majd a nyáron nem festenek ki egyetlen óvodát sem...

"Mona"
laikus hozzászóló

Jucylla # 2010.02.07. 19:57

Üdvözlet!

Szeretnék tanácsot kérni az alábbi ügyemben, kérem tisztelettel ha tudnak segitsenek!

400.ooo.-Ft Gázszámla tartozásom van. Ami ugy jött össze, hogy évente olvassák az órát, és egy egész éves fogyasztás összege.

Jelenleg nincs munkahelyem, igy nem tudom kiegyenlieni, kértem részletfizetést, amit meg is adtak.... De sajnos nem tudtam törleszteni.
Tehát lefogják kapcsolni a gázt, és elviszik a gázórám.

Családi házban lakom, a számlák, és a szolgáltatás az Én nevemre jön. Az ingatlan viszont nem az enyém, hanem az unokatestvéremé! 1/1 Haszonélvezeti jogom van rajta csupán.

Annyi lenne a kérdésem, hogy ezt a tartozást a gázszolgáltató ráterhelheti-e az ingatlanra?

Mivel nekem semmim nincs .

Köszönöm!

Ákos3 # 2010.02.07. 19:55

Fizetésmeghagyási ügyemben (végkielégítés), a Munkaügyi Bíróság úgy rendelkezett, hogy
jogerősen végrehajtható. A volt munkaadóm egy önkormányzati óvoda, amely (a többi önkormányzati intézménnyel együtt) egy különálló un. Gazdasági Ellátó Szervezethez, GESZ tartozik.
Mivel tavaly egész évben minden reklamációmra megkaptam azt az ígéretet a gazdasági ellátó szervezettől, hogy MAJD, ezért szívesen kihagynám őket. Annyit mondtak a Bíróságon, hogy a végrehajtható összeg inkasszálható bankon keresztül, mert november 1 előtt adtam be a fizetésmeghagyási kérelmemet.
A GESZ bankszámlaszámát tudom. Az óvodának nem tudom, egyáltalán van-e bankszámlaszáma.
Kérdésem az, hogy mi az első lépés?
köszönöm

Penny # 2010.02.07. 18:17

köszönöm a választ!

végrehajtó1 # 2010.02.06. 10:21

Tehát akkor biztosan nem kell féltenem az én vagyonomat a szüleim tartozása miatt?

Nem kell féltened.Más tartozását rajtad nem lehet követelni.

Anyukám nevére hogy kerülhetett apukám adóssága?

Innen nem trudom de ehhez látni kell az iratokat.lehet hogy te nem értelmezed jól azokat.

harcisun # 2010.02.06. 09:05

Igen ezt tudom, de ha nem haltak meg a szüleim? Akkor sem kereshetnek meg?
Anyukám nevére hogy kerülhetett apukám adóssága? Csak azért mert férj és feleség?

ObudaFan # 2010.02.06. 08:42

Az örökös legfeljebb az öröksége erejéig felel a hagyatéki tartozásokért. Mellesleg az öröklés visszautasítható.

harcisun # 2010.02.06. 08:08

Elnézést ha hülyeséget kérdeztem, de mivel édesanyám ingatlanát (ami 1/1 hányadban az ő tulajdona) édesapám adóssága miatt árverezik el, így én már bármit el tudok képzelni. (nincs házastársi szerződésük).

Tehát akkor biztosan nem kell féltenem az én vagyonomat a szüleim tartozása miatt?

Nagyon köszönöm!
Harcisun

végrehajtó1 # 2010.02.05. 13:07

Azt nem mondta hogy a hülyeség is örökölhető??:)
Kérd írásba avégrehajtótól amit mondott.

És küld el a a kamarának illetve a megyei bíróság elnökének.:)

harcisun # 2010.02.05. 08:31

S. O. S.

Segítséget kérnék!

Nemsokára elárverezik édesanyám összes vagyonát, édesapámnak alapból nincs semmilye.
Sajnos az árverezéssel nem lesznek kielégítve a követelôk (végrehajtón keresztül történik a dolog)

Azt mondta nekem a végrehajtó, hogy mostantól nekem se lehet semmilyen tulajdonom, mert a végrehajtási jog örökölhetô. Tehát ha anyukámnak, apukámnak semmilye nem lesz, akkor utána rajtam behajthatják??
Jelenleg semmim nincs ,csak egy bankszámlám.. ezt féltenem kéne??

Válaszukat elôre is nagyon köszönöm!
Üdvözlettel: Harcisun

ObudaFan # 2010.02.04. 21:47

Szerintem felszólításra közokiratban, nem kell felmondás, mert a felszámolással esedékessé vált a követelés.

Penny # 2010.02.04. 19:36

Kedves Szakértők!

Van egy viszonylag összetett kérdésem, amiben szeretnék segítséget kérni egy hozzáértőtől.

Adott egy pénzintézet, amelyik kölcsönt nyújtott egy Kft-nek. A Kft ellen felszámolási eljárás indult egy pár hónapja. A kölcsön biztosítékai között van 2 természetes személy készfizető kezességvállalása is, akik ellen vht-t kíván indítani a pénzintézet.
A kölcsönszerződés és a kezességvállalási szerződés is közokiratban van.
Mivel a felszámolás lejárttá tette az adós kft. tartozásait, ezért nem volt felmondás, megtörtént a hit. igénybejelentés a felsz.elj-ban annak rendje és módja szerint.
A kérdésem az, hogy mire van szükség a kezesek elleni vht. megindításához?
Ara gondolok, hogy szükség van-e felmondásra közokiratban, vagy elég előbb felszólítani őket a fizetésre (esetleg közokiratban?) és aztán mehet a záradékoltatás?
Előre is köszönöm a segítséget!
Penny

anyuka05 # 2010.02.01. 20:28

végrehajtó1 köszönöm válaszodat itt is:))

a gépet a gyerekek tanulása miatt kell azaz az övék:) szóval így okés.

monalisa1 # 2010.02.01. 18:29

Vagy félreértés vagy az ő nyílvántartásában nincs nyoma anno a tartozásrendezésnek...

hóvirg # 2010.02.01. 14:37

végrehajtó1
Köszönöm a válaszokat.
Több mint 10 éves tartozást követel,amit már rég rendeztem kamatostul.

végrehajtó1 # 2010.02.01. 14:18

drnagyzs
A bírságot határozattal kellett kiszabni.Ha jól értettem amit írt.És ezt a bírságot ki hajtja be?Önkormányzati adóhatóság?

végrehajtó1 # 2010.02.01. 14:14

hóvirg

1.nem jogszerü. követelje vissza mert a végrehajtó is behajtja önön még egyszer.Ha nem fizeti vissza szólítsa fel tértisen írásban erre határidőt meg jelőlve.Ha nem fizet akkor fizetési meghagyást kérjen.
2.nem
3. miért? tizéves tartozást követel?

drnagyzs # 2010.02.01. 14:05

végrehajtó 1: konkrétan egy építéshatósági kötelezésre, és annak eljárási bírsággal történő végrehajtatására.

hóvirg # 2010.02.01. 13:40

Bocsánat,van egy 3.kérdésem is:
A társasház kezelőt miért nem lehet arra kötelezni,hogy 10 évre visszamenőleg igazolja állítását?