Végrehajtási jogi fórum


hóvirg # 2010.02.01. 13:36

Szép napot.
két kérdésem lenne:
1:A társasház kezelő milyen jogon vonja le a végrehajtói díjat a befizetett közösköltségből?
2:Fizetési felszólításnak minősül-e a levládába bedobott papir,amin közlik,hogy 15 napon belül fizessem ki a tartozásomat?

végrehajtó1 # 2010.02.01. 13:19

az önkoros jelzálog terhelés, az hogy két héten belül jönnek foglalni mikor nincs is még róla bírói ”papírom.

Bárcsak minden ilyen gyorsan menne...

csaka bíróságivégrehajtót engedje be.A sz.gépről meg célszerü azt nyilatkozni hogy a nagyszülőktől kapták a gyerekek.Ha kell akkor a nagyi bizonyíthatja.:)

szóval amiben a gyerekek ruhái, játékai cuccaik vannak azokat a bútorokat nem. ha jól értelmeztem.

pontosan

anyuka05 # 2010.02.01. 11:44

hmm bocsánat a dupláért.

anyuka05 # 2010.02.01. 11:43

végrehajtó1
köszönöm a válaszát:))

az engem nem érdekel hogy neki mennyi marad csak ne tőlem vonjanak olyan dolgot ami az ő nevén van hiszen ezt bíró előtt is megmondtuk hogy ami az ő nevén van ő fizeti ami az enyémen én.

erre nem is emlékszem hogy adóstárs lettem volna de hála csak ez az egybe van ha van.

amúgy ez a coffidis itt nem volt közjegyzői aláírás.

az önkormányzati dologban én is így tudtam.

akkor ezek mind üres fenyegetőzések lehetnek?
az önkoros jelzálog terhelés, az hogy két héten belül jönnek foglalni mikor nincs is még róla bírói papírom.

Igen közben megtaláltam hogy mit vihetnek.

szóval amiben a gyerekek ruhái, játékai cuccaik vannak azokat a bútorokat nem. ha jól értelmeztem.

És a sz.gépet ami az én nevemen van? számlával tudom igazolni.

elnézést a sok sületlen kérdésért tuti elege van már az ilyenekből:)) csak tisztán szeretnék látni ha ne adj isten odáig fajulna a helyzet.

anyuka05 # 2010.02.01. 11:43

végrehajtó1
köszönöm a válaszát:))

az engem nem érdekel hogy neki mennyi marad csak ne tőlem vonjanak olyan dolgot ami az ő nevén van hiszen ezt bíró előtt is megmondtuk hogy ami az ő nevén van ő fizeti ami az enyémen én.

erre nem is emlékszem hogy adóstárs lettem volna de hála csak ez az egybe van ha van.

amúgy ez a coffidis itt nem volt közjegyzői aláírás.

az önkormányzati dologban én is így tudtam.

akkor ezek mind üres fenyegetőzések lehetnek?
az önkoros jelzálog terhelés, az hogy két héten belül jönnek foglalni mikor nincs is még róla bírói papírom.

Igen közben megtaláltam hogy mit vihetnek.

szóval amiben a gyerekek ruhái, játékai cuccaik vannak azokat a bútorokat nem. ha jól értelmeztem.

És a sz.gépet ami az én nevemen van? számlával tudom igazolni.

elnézést a sok sületlen kérdésért tuti elege van már az ilyenekből:)) csak tisztán szeretnék látni ha ne adj isten odáig fajulna a helyzet.

végrehajtó1 # 2010.02.01. 11:33

anyuka05

1: vonhatnak e még tőle? azaz tőle fognak előszőr vonni és hogy lehet e még?

50%-ig tiltható le.Öntöl is követelhetik mert adós társ

2:ha nem tudnak tőle vonni akkor ugye tőlem fognak? hiszen számlára érkezik a gyedem és a családim is.

lehetséges.Utaltassa nem a saját nevén lévő számlára az összeget

3.

Attól függ hogy hogy ha közjegyző elött írták a kölcsönt akkor relatíve gyorsan vh-hoz kerül az ügy.Ha nem akkor fizetésimh kell kérni majd ha ez j.erős lesz akkor lehet végrehajtást kérni.Ez az ut hónapokig ha ügyesen húzza évekig is tarthat.
Mit vihaet: a jellegénél gyermekek által használt tárgyakat nem .De egyszer kétszer már bemásoltam a mentes vagyontárgyakat melyeket az adós beleegyezésevél sem lehet legfoglalni.

Keresse meg.

:„ha nem tudnak az összegnek megfelelően végrehajtani akkor azt mondták hogy a lakást terhelik meg és mivel ez önkoros lakás minket kitehetnek nem fizetés miatt az önkormányzat. Ez igaz?

Önk.lakás nem az öné.nem terhelik meg.Ha fizeti a lakbért stb az önk.mányzat felé nincs a lakhatás veszélyben.

Én úgy hallottam hogy vinni nagyon végső esetben visznek. inkább lefoglalják de marad itt csak nem adhatom el. szóval nem tudom hogy működik ez

Értelmezési hiba van.Azért foglalják le hogy értékesíthessék később.A lefoglalt vagyontárgyat fő szabályként az adós őrizetéban kell hagyni .De ez nem azt jelenti hogy végleg ott is marad.Csak az árverezésig marad ott.

végrehajtó1 # 2010.02.01. 11:08

Trysii

Nem tudom hogy miből ered a tartozás..De nektek tudni kellene hogy mivel foglalkozik a cég.Mint írtad rendelnél tőle.Akkor gyárt valamit mert akkor kell lenni tárgyi eszköznek, kivéve ha bérli.stb stb...vagy kereskedik,

Járj utána a telephelyén székhelyén .Ezt helyetted nem tudja más megtenni.És e infók bírtokában el lehet dönteni ahogy érdemes vh indítani.

Bár nem ez az első hitelező aki futhat a pénze után...sokan járnak jártak és járni fognak így sajnos.

anyuka05 # 2010.02.01. 10:51

jah még valami. a sz.gépet tudom igazolni hogy én vettem.

anyuka05 # 2010.02.01. 10:35

T. végrehajtó
ide is leírom.

segítségét szeretném kérni. Jelenleg válás alatt állok a férjemmel. Fél éve ment el és itt hagyott engem 5 kiskoru gyermekkel. Én gyedet kapok ami 40 ezer és családit meg az önkormányzattól pár forintot. Tartásdíjat még ez idáig csak egyszer kaptam 25 ezret a múlt hónapban. Több tartozásunk van az én és az ő nevén is amiben meg egyeztünk hogy ami az ő nevén van ő fizeti ami az enyémen én. Nem tudom hol lakik, nem tudom az új számát sem szóval számomra elérhetetlen. Önkormányzati lakásban lakom a gyerekeimmel. Most konkrétan egy adósság miatt érdeklődöm amiben társ adós vagyok. a férjemnek már van egy 33%-os levonása a fizetéséből. a kérdések:
1: vonhatnak e még tőle? azaz tőle fognak előszőr vonni és hogy lehet e még?
2:ha nem tudnak tőle vonni akkor ugye tőlem fognak? hiszen számlára érkezik a gyedem és a családim is.
3:ha nem tudnak tőlem se tőle se vonni azt mondták végrehajtani jönnek két héten belül bár bírósági papírt még nem kaptam és közben meg azt mondták hogy peres úton van már. a kérdés: MIT VIHETNEK? Mi az ami a gyerekek miatt nem vihetnek? értem hűtő mosógép ágy szekrény.
van egy számítógépem azt vihetik? szekrénysor sarokülő ami az ágyam, tv-k a gyerekeknek galéria van így azt nem tudják elvinni. mikro, pár gyerekszekrény, hűtő, mosógép, babakocsi, babaágy. nagyjából ennyi. a mosógépet az anyám nevére vettük hitelre. ez még megvan valahol.
4:ha nem tudnak az összegnek megfelelően végrehajtani akkor azt mondták hogy a lakást terhelik meg és mivel ez önkoros lakás minket kitehetnek nem fizetés miatt az önkormányzat. Ez igaz?
Én úgy hallottam hogy vinni nagyon végső esetben visznek. inkább lefoglalják de marad itt csak nem adhatom el. szóval nem tudom hogy működik ez.
elnézést a kusza kérdésekért de van még ezer.
Üdv Veronika

Trysii # 2010.02.01. 10:27

A tapasztalat az hogy ilyen esetben nem lesz semmi foglalható.A 3milla már régen nincs meg általában.

Én hagynám a fenébe.De nektek kell tudni…

Tehát az a tényszerű helyzet, hogy lóg egy cég kb félmillióval, amit a bíróság is jogerősen megítélt, és nincs mód rá, hogy ezt az összeget a károsult megkapja?
Ennyit tud a mai jogrendszer Magyarországon egy lassan 3 éve húzódó polgári peres ügy után tenni a megkárosított fogyasztóért?

Azt ki lehet deríteni valahogy, hogy a cég dolgozik-e még? Ha rendelek valamit a neten tőlük, és küldik, azt le lehet foglalni a jogerős végzés birtokában, vagy sem, hogyha ugyanaz a cég neve az adásvételi szerződésen?
Vannak ilyen kiskapuk?

végrehajtó1 # 2010.02.01. 09:09

Hatósági eljárásnál pl. az Apeh-ra gondolsz?vagy az önkormányzati adóhatóságra gondolsz?

drnagyzs # 2010.02.01. 08:55

Egy merőben evidensnek tűnő kérdést szeretnék feltenni, ami azonban mint kiderült, mégsem annyira az. A hatósági eljárásokban ad1. el kell-e rendelmi külön a végrehajtást, majd a foganatosítást (ami ugye mostmár csak maga az első végrehajtási cselekmény elrendelése, ha az elrendelő és végrehajtó hatóság ugyanaz), és mindez mehet-e egy végzésben, ad2. van-e a végrehajtás elrendelése ellen (ha el kell) jogorvoslat (szerintem nincs)?
Köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.02.01. 08:29

A tapasztalat az hogy ilyen esetben nem lesz semmi foglalható.A 3milla már régen nincs meg általában.

Én hagynám a fenébe.De nektek kell tudni...

Trysii # 2010.02.01. 08:23

3M-val alapított Kft.
Azt viszont sajnos nem tudom, hogy van-e bármiféle vagyona is, vagy sem, s azt sem tudom, hogyan lehetne ezt kideríteni.
6 számlaszámukból 5-ön nem volt egy kanyi sem, 2-n még tartozás is van, a hatodik számlaszámról nincs tudomásom, tartalmaz-e bármi pénzt.

végrehajtó1 # 2010.01.31. 18:54

A válaszhoz tudni kellene hogy van-e vagyon vagy nincs és hogy milyen cégforma...ha nincs akkor veszet fejsze és csak pénz kidobás.

Trysii # 2010.01.31. 15:58

Tanácsot szeretnék kérni cég vs. cég peres üggyel kapcsolatban.

Ott tart az ügy, hogy másodfokú jogerős BH van a kezünkben, amely az alperest fizetésre kötelez. Ő azonban nem fizetett, azonnali beszedési megbízással sem lehetett a követelt összeget egyik bankszámlájáról sem leemelni, ezt követően ügyvédi fizetési felszólítást küldtünk nekik, melyben kilátásba helyeztük a felszámolási eljárás megindítását, amennyiben 15 napon belül nem fizettek. Nem tették.
A cégjegyzékben már egy végrehajtás megindítására utaló bejegyzés van az alperes cége ellen.

Mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben? Hogyan lehet, ha egyáltalán be lehet vasalni a lóvét rajtuk?
Kérem a segítségeteket, mit érdemes lépni? Végrehajtás, vagy felszámolási eljárás megindítása? Utóbbi ha jól tudom további 75e forint invesztíciót jelent a nyertes felperesnek. A végrehajtás milyen költségekkel jár? Melyik eredményesebb vajon?

Elég ramaty érzés azt látni, hogy gyakorlatilag még jogerős BH-val a kézben is úgy tűnik, hogy futhat a felperes a pénze után ebben az országban.

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.01.29. 12:43

hadd kérjem ki a véleményeteket egy kérdésben :)

Kolléganőm leírta az esetet és ezt igyekszem továbbítani:

"A" cég kiállította a számlát, "B" cégnek megküldte, "B" cég nem akar fizetni, a számlát visszaküldte, és állítólag nem vezette be a számlát a könyveibe. "A" cég bevezette a kiállított számlát a könyvelésbe és befizette utána az áfát.

"B" céget időközben végelszámolják, de még végzéssel nem törölték és az adószáma sincs felfüggesztve, ugyanakkor "A" cég kifutott a hitelezői igény bejelentésére kapott 40 napból, ami augusztusban járt le.

Kérdés: hogyan tudom a tartozást behajtani?
Inkasszó, fizetési meghagyás, hogyan akasztom meg a végrehajtást?

végrehajtó1 # 2010.01.17. 19:29

Kérje a végrehajtás felfüggesztését.
Hátha sikerül.

A végrehajtást foganatosító bíróság az adós kérelmére kivételesen akkor függesztheti fel a végrehajtást, ha az adós a felfüggesztésre okot adó, méltányolható körülményt igazolta, és az adóst a végrehajtási eljárás során korábban nem sújtották rendbírsággal

A bíróság a végrehajtás felfüggesztése tárgyában 15 napon belül dönt és a felfüggesztést azonnal közli a végrehajtóval.

Ronesz # 2010.01.17. 18:40

Üdv.A segitségét szeretném kérni.Folyik egy végrehajtás ellenem.Örökösödési igény testvérem a vh.kérő.Osztálos egyezségből fennmaradó jogerős tartozásról van szó.Időközben előkerült azonban egy végrendeletnek tekinthető irat,mellyel birósághoz fordultam(keresetlevél).Tárgyalás már kivan tűzve,de jópár hét még.A vh.-t addig valami úton-módon felfüggeszthetem?Mivel a végrendelet szerint a vh.-kérő az adósom,és nem forditva.Ügyvédem szerint csak az első tárgyaláson lehetséges.Viszont ha a vh.-t elrendelő birónak becsatolom?Elöre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2010.01.16. 21:43

jasmyn00-nak írtam az előző sorokat:)

Abacs # 2010.01.16. 20:39

Köszönöm a kimerítő választ.Egy picit más a történet. Volt egy 2004-es korábbi határozat,aminek alapján indult a végrehajtás tavaly. Ez a korábbi hározat meg lett változtava most visszamenőlegesen a per kezdetétől (2 éve kezdődött),és jogerős lett. Ezek szerint akkor jobb,ha felkeresem a végrehajtót és egyeztetek vele,hogy a végrehajtást kérő követelése megszűnt.Vagyis,hogy a bíróság azt megszüntette.

Csak még egy kérdés a tisztánlátás miatt.Ha korábban történt egy végrehajtás,kifizettem a végrehajtási díjat is, de most annak a korábbi végrehajtásnak is a jogalapja megszűnt, akkor a végrehajtó munkadíját és az illetéket vissza lehet-e követelni a végrehajtást
kérőtől?

Ez a történet azért elég fura. A végrehajtónak illik szerintem tájékozódni,hogy az a követelés jogos-e vagy nem.Az én esetemben tájékozódott és nagyon korrekt volt.Ő is látta szerencsére,hogy a vh lap is tele volt hibával és az összegszerűség sem stimmelt.így most nem is lehet szó követelésről,hiszen most a végrehajtást kérő tartozik nekem valójában.

végrehajtó1 # 2010.01.16. 18:17

A végrehajtás kérőnek a felelőssége és kötelessége a követelése csökkenését vagy meg szünését bejelenteni a végrehajtónál.A végrehajtó nem ellenőrzi ellenőrizheti hogy jogos e vagy sem, ha azt a bíróság állítja ki.
A jogtalanul levont összeget a végrehajtáskérőtől kell követelni perben valamint kérni kell a végrehajtás megszüntetését.(végrehajtás megszüntetése iránti per).
De végrehajtási kifogást is benyújthat a bíróságon ez ügy ben.
Valamint a vh-hoz is be kell csatolni hogy a tartozást megfizette.
Ha az adós okirattal valószínűsítette, hogy a végrehajtandó követelés alaptalan, azt már teljesítették, vagy egyébként megszűnt, a végrehajtó a bizonyítékra utalva felhívja a végrehajtást kérőt, hogy 15 napon belül nyilatkozzék a követelés fennállásáról.

jasmyn00 # 2010.01.16. 13:18

Tisztelt Jogászok!

A következő kérdésem lenne. Egy elvesztett bírósági perben a másik fél felé 560.000 Ft tartozásom volt. Mivel ezt nem tudtam kifizetni, az illető végrehajtást indított ellenem.2008. április 9-én tudtam kifizetni az összeget, egyösszegben, erről elismervény készült. Ezen felül 2008. április 10-én kifizettem a maradék ( végrehajtó által meghatározott) 107.000 Ft-ot. Szintén elismervény ellenében az illetőnek kifizettem. A második elismervény végére oda van írva, hogy kéri az illető a VÉGREHAJTÁS MEGSZÜNTETÉSÉT! Ennek ellenére az illető feljelentett, hogy a második elismervényen nem az ő aláírása szerepel, hanem én hamisítottam alá. Az ügy vége: írásszakértő 100%-ban aláírónak az illetőt nevezte meg. Ennek ellenére a rokkant nyugdíjamból továbbra is a több mint 600.000 Ft tartozás részleteit tiltatta le és vonatja a végrehajtó. Azt is tudom, hogy az illető a végrehajtó javaslatára jelentett fel. Kérdésem, mivel az eljáró bíróság felé megtettem a szükséges fellebbezéseket, és a bíróság arra nem méltatta az ügyet, hogy annak utána nézzen, hogy valóban ez történt a rendőrségi nyomozás során,hogyan tudnék tovább lépni, és bizonyítani a jogtalan levonásokat. Visszakaphatom e a jogtalanul felvett, tőlem levont pénzeket ( természetesen kamatostól ) és kérhetek e ebben az esetben mind a végrehajtótól, mind pedig az illetőtől kártérítést????
Nagyon megköszönném a gyors válaszukat, ha ez lehetséges.

Köszönettel, Jasmyn

Abacs # 2010.01.15. 18:52

Tisztelt Jogászok!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha tartásdíj perben a végrehajtást kérő elindította a végrehajtást,tehát az folyamatban van, de közben jogerősen leszállították a tartásdíjat és így megszűnt a jogalapja a követelésnek, és így túlfizetés lett még korábbra visszamenőlegesen is, akkor ki fizeti a végrehajtót?
Tehát végrehajtás ugyan elindult a visszamenőleges 6 hó különbözetre,de csak a tulajdoni lapra bejegyzés történt meg.A jogalapot viszont megszűntette a bíróság jogerősen.

végrehajtó1 # 2010.01.14. 17:02

Izabella Maria

Kérjen végrehajtást