vegrehajtasi eljaras folyamata


G.Netti # 2013.10.31. 07:32

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi problémával kapcsolatosan szeretnék információt kérni.

Bírósági végrehajtó értesítését találtam a postaládámban.
Az értesítő a volt férjem nevére szól, tartozik a bíróságnak pár tízezer forinttal.
Az adós már nem lakik a lakásban, ezt már korábban jeleztem a végrehajtónak, és azt is, hogy nem az én lakásom a bejelentett lakcíme.
Továbbá a lakás sem az adósé, soha nem is volt az övé.

Nagyjából ennyi a történet, ami szerintem nem éppen tiszta.
Aggaszt, hogy az én címemen keresik, továbbá az is aggaszt miszerint az adós lakását „felnyittatni” kívánja a végrehajtó.

Kérdésem az lenne, hogy amennyiben az adós bejelentett lakcíme nem az én lakásom, akkor félnem kell-e attól, hogy amire egyszer haza érkezek feltörve találom a lakásomat?

Egyáltalán mit tudok ilyen esetben tenni, tehát ismétlem az adós nincs bejelentve a lakásba és az ingatlan sem az övé, ahol keresik, illetve amit feltörni szándékoznak.

Egyáltalán reális-e, hogy az adósé lakása helyett egy más személy lakását „véletlenül” feltörje a végrehajtó pár tízezer forint tartozásért?

Előre is, hálásan köszönök mindenféle információt.

Netti

ius latratus # 2013.10.31. 08:18

Na, így kell öt bekezdésben, kilenc mondatban leírni ugyanazt és ugyanazt...

"Az adós már nem lakik a lakásban, ezt már korábban jeleztem a végrehajtónak, és azt is, hogy nem az én lakásom a bejelentett lakcíme."

Megteszed újra. A "bejelentett lakcím"-duma meg felesleges.

Vaktor # 2013.10.31. 08:34

Kedves didier!

Értem, hogy nem beengedési moratórium van, de ahogy korábban is írták a többiek, az adós van birtokon belül, még ha a tulajdonjog már nem is az övé, így tulajdonképpen ha úgy akarja, nem enged be.

gerbera317 # 2013.10.31. 09:12

G.Netti,

Ugye, kicsit sem zavar téged, hogy ugyanezt ugyanitt már megkérdezted 4 nappal ezelőtt, és 3 nappal ezelőtt meg is kaptad a részletes választ?

ius latratus # 2013.10.31. 11:35

Tényleg.
Kimerítő választ kapott tőled, s -talán- ez a baj. Az enyémet majd könnyebben felfogja.

Nika2010 # 2013.10.31. 12:17

Tisztelt fórumozok!
A problémám a következő. Szeptember közepén vásároltam egy árverezett ingatlant, sajnos adóssal együtt.
Tehát az ingatlan nem beköltözhető. A kérdésem csupán annyi,hogy mennyi esélyem van rá, hogy meg tudunk egyezni, és elhagyja az ingatlant, vagy egyáltalán valamikor meg tudok e szabadulni tőlük. Milyen jogaim vannak nekem mint tulajdonosnak?
A válaszokat köszönöm!

gerbera317 # 2013.11.01. 12:23

Előbb talán ha közölnéd, hogy az árverési jegyzőkönyvön mi áll: lakottan vagy beköltözhetően vásároltad az ingatlant. És ne kezdj el vitatkozni, hogy "dehátazadósbentlakik", mert nem ez számít, hanem az, hogy mi áll az árverési jegyzőkönyvben (meg előtte a hirdetményen).

Ha lakottan vetted, akkor nincs mit tenni, megvárod, míg kihalnak onnan, esetleg megegyezel velük valami lelépési összegben, ami általában a lakott és a beköltözhető vételár közötti különbözet.
Ha beköltözhetően vetted, akkor el fogom árulni, hol rontottad el, és hogyan hozhatod rendbe.

Vh-ügyes # 2013.11.02. 13:28

no, azért van rá mód, hogy a "lakottan" történő vétel ellenére birtokba jusson (bár néhány Ft-ja bánja...)

bsuusb # 2013.11.04. 16:14

Tisztelt Forum,

A kerdesem laikus, de orulnek es megkoszonnem, ha tudnanak erdemben valaszolni

  1. Ha vegrehajtasi jogot jegyeztek be egy lakasra, es a vegrehajtas kerovel megegyezes szuletett reszletfizetesrol (pl 4 evig 20ezer forint) a vegrehajtasi jogot torolnie kell-e a vegrehajtonak? (en ugy gondolnam, hogy igen, hisz a megegyezes mindenkeppen megszakitja a vegrehajtast)
  2. Az arfolyamrogzito torveny szerint "További feltétel, hogy a devizakölcsön fedezetéül szolgál ó

lakóingatlanra vezetett végrehajtás nincs folyamatban" ez megegyezik a bejegyzett vegrehajtasi joggal vagy sem? Nincs folyamatban vegrehajtas, mivel megegyezes szuletett a hitelezo bankkal... viszont a vegrehajtasi jog rajta van az ingatlan tulajdoni lapjan...

3. Az elso pontra visszaterve, ha a vegrehajtast megszakitja a megegyezes, es a vegrehajtasi jogot le kell venni, akkor azt a vegrehajtonak automatikusan meg kell tennie vagy kervenyezni kell?

Koszonom valaszaikat

taes # 2013.11.05. 08:18

Tisztelt Fórumozók!

Végrehajtás kérőként előlegeztem a végrehajtó részére a jutalékon kívüli valamennyi költséget.

Kaptam egy díjjegyzéket, amely szerint több költséget előlegeztem meg, mivel a valóban felmerült készkiadás kevesebb, de nincs feltüntve benne, hogy ezt a végrehajtó visszautalja nekem.

Szükséges-e végrehajtási kifogás benyújtása ez esetben?

capisca # 2013.11.05. 10:50

Kedves bsuusb!

  1. A megegyezés ellenére a végrehajtási jog nem lesz levéve, mindaddig amíg az összes részletet nem teljesítette.
  2. Végrehajtás vab csak szünetel, addig amg teljesíti a részleteket.
  3. Egyik sem
capisca # 2013.11.05. 10:52

Kedves teas!

A végrehajtási eljárás befejezésével fogja a többletet visszautalni a végrehajtó.

bsuusb # 2013.11.05. 21:24

Kedves Capisca,

Koszonom a valaszat.

Visszakerdeznek, mert jogilag en nem tudom, hogy most akkor vegrehajtas van-e folyamatban vagy nincs? Nyelvileg, ha valami szunetel, az nincs folyamatban, de nem tudom jogilag is ugyanaz-e a logika. Tehat be tudok-e lepni vagy sem az arfolyamgatba bejegyzett vegrehajtasi joggal?

Koszonet

gerbera317 # 2013.11.11. 21:28

be tudok-e lepni vagy sem

Ezt ott kell megkérdezned, ahol ezt a jogot alkalmazzák.

Annyi bizonyos, hogy a végrehajtás csak akkor nincs folyamatban, ha érdemben befejeződött (kifizették, elengedték, megszüntették). Ha csak szünetel részletfizetéssel, ugyanúgy folyamatban van, azzal a különbséggel, hogy a követelés ésszerű időn belül valószínűleg meg fog térülni részletfizetésből, ezért további végrehajtási cselekmény (inkasszó, árverés stb.) szükségtelen. Azonban, a részletfizetés megszakadása esetén a végrehajtás folytatásának van helye, ezért az eljárás kezdetén lefoglalt vagyontárgyakon a foglalást a részletfizetés idejére is fenn kell tartani. Érdekes is volna, egy-két részlet megfizetése után a lefoglalt ingatlant kiengednék a foglalás alól, azt értékesítenéd, majd a részletfizetéssel is felhagynál. Nem véletlen, hogy ennek még csak a lehetőségét sem engedik meg.

gerbera317 # 2013.11.14. 15:37

Ha kiderítetted, melyik végrehajtónál van az ügyed, akkor nyilván ismered az elérhetőségeit is. Írj hát neki egy levelet, melyben leírod, hogy tudomásod szerint hozzá került az ügyed, és kéjed a költségfelhívó jegyzőkönyv haladéktalan megküldését a részedre. Az azonosíthatóság kedvéért közöld a levélben a felek nevét, valamint a PKKB-s (a 0101-Vh. kezdetű) számot.

gerbera317 # 2013.11.14. 15:37

Ha kiderítetted, melyik végrehajtónál van az ügyed, akkor nyilván ismered az elérhetőségeit is. Írj hát neki egy levelet, melyben leírod, hogy tudomásod szerint hozzá került az ügyed, és kéjed a költségfelhívó jegyzőkönyv haladéktalan megküldését a részedre. Az azonosíthatóság kedvéért közöld a levélben a felek nevét, valamint a PKKB-s (a 0101-Vh. kezdetű) számot.

bobebaba # 2013.12.02. 05:14

Tisztelt Szakértő!
Olyan kérdésem lenne, h az élet nem úgy alakult, ahogy gondoltuk, van adósságom, végrehajtónál az ügyem. Végrehajtást kért a szülői fél ház részemre, ahol még az idős édesanyám él és haszonélvező. Kitehetik e onnan édesanyámat?Mit tudok ilyenkor tenni?
Banknak eltudom e adni a hazat amiben jelenleg lakom?Valami megoldást keresek:( Köszönöm a segítségét!
Böbe

vacskamati78 # 2013.12.03. 14:28

ha az adósom ingatlanán már átverés van, végrehajtással még fel tudok kerülni a tulajdoni lapba és be tudok szállni az árverésbe?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 14:52

Nem valószínű.

gerbera317 # 2013.12.03. 15:33

Különleges szerencsével juthat neked is. Ha a felosztást követően marad még a vételárból, azt azon végrehajtást kérők között kell felosztani, akik lemaradtak az árverési hirdeményről.
Ld. 171. § (2):
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Már ha ezt érted "beszállás"-on...

vacskamati78 # 2013.12.03. 15:44

köszönöm a választ!

BMária # 2013.12.06. 11:41

ÜDVÖZLETEM

A következőket kérdezném röviden, mert már teljesen belefáradtam ebbe az ügyben.
A DEVIZA HITELESEKNEK SENKI NEM SEGÍT NEM LESZ MEGOLDÁS EZ A VÉLEMÉNYEM.

Én már végig jártam mindent nincs kiút,csak a pénzt húzzák rólunk bankok, ügyvédek, végrehajtók stb.
A Z ÉN SVÁJCI FRANKOS ÜGYEM MOST OTT TART, HOGY FELVETTEM 2009-BEN 2,5 MILLIÓ FORINTOT ÉS 11 MILLIÓT KÖVETELNEK.
a z ingatkanom, amit a gyerekemre akartam hagyni, nem a bankra végrehajtás van.

Kérdésem lezajlott 2 sikertelen árverezés.2013. jiliusától csak árvereznek.Most jött egy harmadik is, mi jön még. Mi fog következni a harmadik után.

köszönettel

gerbera317 # 2013.12.06. 12:39

Ezzel az a gond, hogy sokan úgy gondolják és várják el azt a segítséget, hogy nem az eredeti állapot modellezésével, a felvett 2,5 milliót és járulékait kelljen visszafizetni, hanem nagyjából semmit, és akkor így lett nekik lakásuk gyakorlatilag ingyé’, de legfeljebb néhány százezer forintért, míg a rendes, fizetőképes polgár fizesse csak ki a milliókat a lakásáért. Elég vérforraló szemlélet, nemde?
A devizában történő számítás megszüntetésére még csak-csak megvolna a politikai akarat, de valami miatt nagyon lassan és akadozva halad ez a szekér. Máshol kell megkérdezned, mi lehet az oka.
A jelenlegi állapot szerint folyik ellened a végrehajtás, mint minden nem fizető adós ellen, és – ahogy azt ilyenkor kell – árverezik az ingatlanodat is. Kettő sikertelen árverés már megvolt, most kérelemre kitűzték a harmadikat, kis szünet után jön a negyedik. Ha a negyedik árverésen sem kel el az ingatlan, az ötödiknél már felére is le lehet engedni a minimum-vételárat, és annyiért már csak elviszik. De az is lehet, hogy a becsérték megállapítását követő 3 év elteltével kéri valaki az újabb becsérték megállapítását, és az új becsértékkel már akár 70 százalékon is elviszik.
Nagyjából erre lehet számítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.07. 10:13

Még az se megy, hogy forintban számolva a folyósítás napjával tekintsük esedékesnek a tőkét, és számoljuk rá a Ptk. 301. § szerinti késedelmi kamatot. Megbomlana vele a szolgáltatás és ellenszolgáltatás egyensúlya.

Ami a dolog politikai - tehát nem jogi - részét illeti: a határidős tőzsdei ügyletek (és a még bonyolultabb pénzpiaci spekulációk) lényegében szerencsejátékok. Ebben a játékban Magyarország vesztett. Nem itthon csapódott le a nyereség - ezért a veszteség mértékén változtatni már nem tudunk. Így a politikai kérdés az, hogy ki és milyen arányban viselje az adott veszteséget. (Illetve az is, hogy az elhatározott veszteségviselési arányokat milyen eszközökkel lehet elérni, ha el lehet érni egyáltalán.)

Ezzel egyúttal azt is elmondtam, hogy a devizakölcsönök adósainak problémáira nekik tetsző jogi megoldás nincs.

Niobee # 2014.01.09. 07:59

Kedves Jogászok!
Érdeklődni szeretnék afelöl, hogy végrehajtásnál, ha az adósok egyetemlegesen felelnek az adósságért (jogerős birói döntés szerint), akkor a végrehajtó miért akarja, hogy duplán fizessem meg a végrehajtási előleget (költséget)? Jelen esetben 2x mert ketten adósok. Mert ha ez így van, akkor e szerint, ha mondjuk 20 ember lenne az egyetemleges adós, akkor 20x kéne befizetnem a kiszámolt összeget? A jelenleg hatályos jogszabályok szerint ez igy jogos? Mert konkrétan 41 emberrel számolva, pont befizetném a végrehajtónak azt az összeget, amennyivel tartoznak nekem az adósok :)
Előre is köszönöm a gyors választ!