Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


nonolet # 2018.01.14. 22:38

Hát csak jár arra éppen 2-3 (későbbi) tanú is...

Akiknek épp mutatni akarnád. hogy mit vettél.

És akkor meglepődve látod, hogy JÉÉÉÉ!

A lakó kiköltözött, az ajtó-ablak megrongálva, a ház tárva- nyitva.

Gyorsan lefotózol mindent, persze a tanúk is a képen.

- -

Minderről a tanúknak nem is kell tudni.
Ők (lehetőleg) tényleg csak magaddal vitt háznéző turisták legyenek.

- -

Aztán villámgyorsan birtokba veszed, zárhatóvá teszed...
...és iziben írásban jelzed a végrehajtónak a dolog ráeső részét.

(mondjuk nem árt az átadásig a birtokot őrizni is,
nehogy
a volt tulaj is betörjön és újra birtokba vegye)

gerbera317 # 2018.01.14. 18:54

Milyen aláírás-hamisítás? Hát még tetéznéd is?
Bejelented a végrehajtónál, hogy az adós a kulcsokat neked átadva elhagyta az ingatlant, a zárat lecserélted, a mérőórák állása ezésez, és kéred, hogy egy 154. § szerinti intézkedéssel adja át az ingatlant. Punktum.
A büntetőjogi kockázat abban rejlik, hogy az adós azt állíthatja, hogy betörtél hozzá, ami igaz is. De kicsi a valószínűsége, hogy meg is tud érte hurcolni.

Vadsuhanc # 2018.01.14. 18:28

Én nem értek hozzá, de a végrehajtónak kell átadni az ingatlant óraállással együtt...

Gerbera szerintem a 3 pontban is ezt írta le.....

Bűncselekmény akkor fér bele, ha Te ezt meg mered kockáztatni. Egyébként nem.

Taubika # 2018.01.14. 18:20

Köszönöm a gyors választ! Valóban a hármas pont lesz a megoldás. Egy kérdés még csupán.: a Végrehajtó írásos nyilatkozatot kér a volt tulajdonostól,amin rögzítjük az óraállásokat és hogy önként átadta az ingatlant.Ezzel fogadja el adós és vevő között a birtokbaadást. Belefér egy aláírás-hamisítás is?

gerbera317 # 2018.01.14. 17:32

Nofene. Ilyen jól leírtam ezt egyszer? Ma sem változtatnék rajta.

drbjozsef # 2018.01.14. 15:57

Taubika,

Idézet gerbera olvtárs hozzászólása egy másik végrehajtós topikból :

Eszerint az árverési vevő négyféle úton kerülhet birtokba:

  1. Az adós kiköltözik, a kulcsokat leadja a végrehajtónak, az pedig hivatalosan átadja az ingatlant a vevőnek.
  2. Az adós kiköltözik, a kulcsokat átadja a vevőnek, a vevő ezt bejelenti a végrehajtónál, aki hivatalosan is átadja az ingatlant a vevőnek.
  3. Az adós kiköltözik, de nem szól senkinek. A vevő önkényesen birtokba veszi azt, majd azt hazudja a végrehajtónak, hogy a 2) verzió szerinti átadás történt, mire a végrehajtó hivatalosan is átadja az ingatlant a vevőnek.
  4. Az adós nem megy sehova, ezért a végrehajtó kényszerrel rakja ki onnan a vevő kérelmére. Ennél a változatnál figyelembe kell venni a moratóriumot is, stb.

Nálatok a 3) változat vár a beteljesedésére. Némi büntetőjogi kockázatot rejt magában a dolog, de ha egyértelműen üres az ingatlan, ez a kockázat minimális.

Vedd birtokba, cseréld le a zárat, javítsd meg az ajtót-ablakot, intézd el a 3. pont szerint a birtokbaadatást. Onnantól már betörés, ha bemenne az ingatlanba.

Taubika # 2018.01.14. 14:14

Szept.27-én árverés útján vettünk egy ingatlant.Tulajdonjog bejegyzés megtörtént. 7 éve lakatlan viszont a volt tulajdonos kizárólag fosztogatás és rongálás céljából visszajár. Végig kell néznem a kilakoltatási moratórium végéig ahogyan ezt műveli, vagy van rá mód, hogy korábban birtokba adásra kerüljön a sor? Előre is köszönöm a válaszokat.

Frankline # 2018.01.13. 13:54

@sárkányfül: "ha a lakcimkártyáján nincs bejegyezve a cim akkor a postán nem tudja átvenni a hivatalos levelet, mert nem adják ki neki." Ilyen nincs. Akár jogsival is átveheti, ha akarja. De szerintem fölösleges igazoltan irkálnod. Ha a neveden van már az ingatlan, tudsz csináltatni magadnak új lakcímkártyát arra a címre. Amikor tudod, hogy az albérlő nincs ott, akkorra hívj ki egy zárfeltörő céget, mondván hogy elveszett a kulcsod (miattuk kellhet a lakcímkártya). Rakass be új biztonsági zárat. Ragaszd az ajtóra a bérleti szerződést, meg a telszámodat arra az esetre, ha hajlandó tudomásul venni, hogy veled kell szerződnie, mert te vagy az új tulaj. Ha aláírja a szerződést, kap kulcsot.

ius latratus # 2018.01.12. 14:53

Azta...
:)

Grave7 # 2018.01.12. 14:43

Ugyanmár, a kérdező nem akar bonyolult választ, kioktatást, nem akarja megérteni a folyamatokat, csak két egyszerű kérdést tett fel (a "stb???"-et költői kérdésnek tekintem).

@kobor6: Igen. Igen.

ius latratus # 2018.01.12. 14:36

Ugyanis semmit nem közöltél, elvtárs, amely alapján segíteni lehetett volna. Állam bácsizol, meg erősen gyanítasz dolgokat, csak hát ez jogi fórum, nem az index tombolója. gerbera több infót akart, te meg, ahelyett, hogy megosztanád vele a valóban érdemi információt, elvtársozol.
Az a hülye jogász, aki ezek után szóba áll veled.
Annyit: 8 hónapja semmi nem történt az ügyedben? Óh, egy közepes ügyvéd az ellenfeled oldalán, s még további 8 hónapig nem is fog...he-he...

kobor6 # 2018.01.12. 14:10

fogadni mertem volna h gerbera elvtárs belrondít elsőként :-)

annyi milliom lenne ahányszor te vagy az első megszólaló.

gerbera317 # 2018.01.11. 17:00

"Nettem árverésen egy lakást ... Nincs döntés"
Nem gondolod, hogy a "..." helyére illene még némi információt közölni?

kobor6 # 2018.01.11. 15:45

korábban már kérdeztem itt, és most újra itt vagyok.

alaptörténetem a következő: vettem egy lakást árverésen (soha többet semmi pénzért semmikor) és az ügy még sehol sincs.
mert 8. hónapja semmi nem történt az ügyemben.

nemhogy elsőfokú döntés, de még a csűrés csavarás megy. hol van akkor még a másdofok, stb???
az ingatlanárakat figyelve, azzal a pénzzel amivel nyertem a licitet, egy év mulva egy feleakkora lkaáést tudok majd megvenni.
bérletre kiadni nem tudom, magayrán kölcsönzök egy hatalmas összeget állam bácsinak. se lakás, se lóvé.

kérdezném (egyszerű kérdést, nem kérek kioktatást köszönöm), hogy az árverési vevőnek a türelme évizedekig kell hogy terjedjen esetleg?

vagy fogjam magam és forduljak ügyvédhez?

nagyon erősen gyanítok dolgokat, de leírni sem merem, mert nincs bizonyítékom, így még csak magam ellen tennék.

köszönettel

Burn Out # 2018.01.09. 08:57

nyertes licit

mihalecztamas # 2018.01.09. 08:29

Kedves Fórumozók!
Árverésen (MBVK.hu) vásárolt telek után mi az illetékfizetés alapja?
Kikiáltási ár: 10 millió forint
Nyertes licit: 5 millió forint
Köszönettel,
Mihalecz Tamás

gerbera317 # 2018.01.08. 12:07

Ne értetlenkedj már, lécci! A kilakoltatás az egy kényszereljárás, és értelemszerűen akkor van rá szükség, ha a jogkövető magatartás elmarad. Nyilván nem lesz rá szükség, ha az adós és az adós jogán az ingatlanban tartozó személy _önként_ elhúz a vérbe.
Ha viszont szükség lesz a kilakoltatásra, arra a moratórium lejártát (április 15. + még ki tudja, mit találnak ki a fiúk) követő időszakban lesz lehetőség.
Ez a topok másról sem szól, csak erről. Miért nem olvasol vissza? Miért kell háromhetente újra és újra leírni ugyanazt a sablonszöveget???

sárkányfül # 2018.01.08. 11:14

Kedves gerbera317!

Köszönöm a segítséged!

Kilakoltatási moratórium lejárta elött is ki tudom rakatni az adóst?

Nekem azt mondta a végrehajtó, hogy akkor vehetem csak birtokba kilakoltatási moratórium elött a lakást ha az adós önként és dalolva átadja!
De nem fogja, mert szedi az albérlőjétől a pénzeket.

Ha mégis, akkor ez az ügy milyen átfutású nagyságrendileg?

gerbera317 # 2018.01.08. 10:32

A te esetedben szüksége lesz ügyvédre.
Az még meggondoloadnó, ki ellen kérsz fmh-t, és mire fel. Ne felejtsük el, hogy neked nem a bérlőt kell kirakatnod, hanem az adóst, illetve az adós jogán az ingatlanban tartózkodó személy(eke)t (aki történetesen a bérlő). Ezért azt sem tartom kizártnak, hogy a kiköltözés elhúzódásából származó kár- és költségigényedet az adós ellen kell érvényesítened, ő meg majd a bérlője ellen; az elmaradt használati díj iránti igényedet pedig közvetlenül a (kvázi) bérlő ellen.

sárkányfül # 2018.01.08. 09:45

Kedves nonolet!

A tértivevényes levelet újból feladtam, hátha...., de tudok-e valamit tenni ha visszajön a levél hogy a cimzett nem kereste?

Tehát
vagy ki kell rakatnod a végrehajtóval, HATÁRIDŐN BELÜL megindítva az ügyet!

  • ez alatt mit értesz? Hova forduljak? Birósághoz?

Kedves gerbera317!

Fizetési meghagyásos eljárást a biróságon tudok inditani?
Kell hozzá ügyvéd?

Köszönöm szépen, hogy próbáltok segíteni!

Grave7 # 2018.01.07. 22:53

@Pali84: Olvasd végig ezt a témát, minden kérdésed többször ki volt már tárgyalva, részletes válaszokat fogsz kapni mindenre.

Pali84 # 2018.01.07. 22:16

Kedves Fórumozók!

Licitálni tervezek egy lakott, társasházi lakásra, melynél szerepel a "beköltözhetően" jelző. Ennek ellenére még sok kockázatot rejthet magában a történet, előfordulhat, hogy a bent lakó (valószínűleg a tulaj) nem költözik ki.
Hogyan tudom minimalizálni a kockázatokat? Milyen sorrendiségre figyeljek oda, hogy semmilyen jogvesztő határidőt ne halasszak el?

Tegyük fel megnyerem a licitet, az előleg a végrehajtónál van.
Ez után intézni kell a jegyzőkönyvet, majd ezt követő 15 napon belül ki kell fizetni a teljes árat.

A végrehajtónak mikor kell jeleznem, hogy kérem az ingatlan 154. § (1) szerinti átadását? A moratórium ezt hogyan érinti, a végrehajtó intézi az átadást (a kiürített lakás kulcsátadásával), de csak a moratórium lejárta után? Ettől függetlenül a tulajdoni lapra felkerülök már az összeg kifizetése után x nappal?

Köszönöm előre is a segítséget!

sárkányfül # 2018.01.05. 14:47

Kedves gerbera317, nonolet!

Nekem is az volt az első gondolatom hogy irásban felszólitom, de sajnos ha a lakcimkártyáján nincs bejegyezve a cim akkor a postán nem tudja átvenni a hivatalos levelet, mert nem adják ki neki.
Itt akadt meg a dolog!!!!!!
Az albérlő az adóssal összejátszik!
hiába megyek oda az ingatlanhoz az albérlő nem áll velem szóba.
Ezért kértem rendőri intézkedést.
Feljelentettem mert az adós olyan pénz vesz fel ami nem őt illet és ez már csalás.
Van még valami lehetőség?ű

nonolet # 2018.01.05. 13:02

"2017.11.hóban volt a tulajdonszerzés a lakás birtokbaadása nem történt meg a moratórium miatt.
A lakásban a volt tulaj albérlője lakik aki a az albérleti dijat illetve a rezsit a volt tulajdonosnak fizeti. Szolgáltatók illetve a közös költség nincs kifizetve."

Tértivevényes levélben közlöd a bérlővel, hogy

  • mikortól lett a tiéd a tulajdonjog

és azt, hogy

  • onnantól TE igényt tartasz "Lakáshasználati díj"-ra.

(ami legyen a reális/valós bérelti díj ~95%-a)

  • és amit fizessen meg neked, mégpedig

az elmaradást mondjuk kézbesítés+15 napon belül
a jövőbenit pedig, havonta előre minden hó 25.-ig

A késedelmes fizetés estére jelezd, hogy azt jogi úton behajtod rajta a díjat.
(és hajtsd is be, "Fizetési meghagyás" stb. stb)

A volt tulajnak adott bérleti díjjal majd elszámol ő a volt tulajjal, az nem a te gondod, hanem az övé.

Neked az a dolgod!!!!, hogy tudasd vele

  • immár neked kell fizetnie a lakás használatáért

és, hogy

  • mikortól, mennyit

- -

A rezsi az egy másik kérdéskör...
Az is hasonló, de csak onnantól,
hogy már te vagy a szerződő fél a szolgáltatónál.

- -

"Most a rendőrségen tettem feljelentést büncselekmény ügyében."

Ettől mit remélsz vajon?

"Hatósági bizonyítványom van róla, hogy a lakásban nincs senki bejelentkezve sem állandó lakhelyként sem tartozkodási helyként!"

....és mégis, ráadásul nem is jogcím nélküli lakó,
hiszen bérleti szerződése van az előző időkből.

Tehát

  • vagy ki kell rakatnod a végrehajtóval, HATÁRIDŐN BELÜL megindítva az ügyet!

Amíg az ügy tart addig pedig lakáshasználati díjat követelhetsz tőle (nem bérletit ez fontos).

  • vagy elfogadod bérlődnek, szerződést kötsz vele

és a bérlet végén magad rakod ki majd.
(ami sok idő és drága per lehet, ha nem megy el magától)

gerbera317 # 2018.01.05. 12:50

Város jegyzője nem foglalkozik az üggyel! Nav nem foglalkozik az üggyel! Most a rendőrségen tettem feljelentést büncselekmény ügyében.
Az komoly. Hát ki tette bíróvá ezeket a dolgodban? Bűncselekmény? Beszarás...

Hatósági bizonyítványom van róla, hogy a lakásban nincs senki bejelentkezve sem állandó lakhelyként sem tartozkodási helyként!
Na és?

Szólítsd fel írásban a bérlőt, hogy a bérleti díjat a továbbiakban ne a volt tulajdonosnak, hanem használati díjként az új tulajdonosnak - neked - fizesse. Habár birtokon belül a volt tulajdonos, illetve az ő jogán a bérlő van, de az ingatlan hasznait az új tulajdonos jogosult szedni.
Ha továbbra sem teljesít neked a bérlő, a ki nem fizetett összeget fizetési meghagyásos eljárásban érvényesíted ellene. Ezt a tudomására is hozod, hátha ettől jobb belátásra tér. Ha nem, akkor tényleg fmh.